Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išgelbėti vaikus nuo mokyklos įtakos?

QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 01, 16:47)
jeigu vaikas įžūlus, nepagarbus, tegu ir super gabus, tai savaime suprantama, kad mokytojai sunku.


Tai kad nėra jis toks biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 01, 17:50)
Tai kad nėra jis toks biggrin.gif

nebūkit taip tikra. kai tėvai nemato ir negirdi, ir labai geri vaikai pavaro cirkų. tas savo nuomonės turėjimas taip kaip sakant -- jei atsikalbinėja, aikštijasi, atsisako užduotis daryt, tai mokytoją ir užknisa. spėlioju tiesiog. o gal fantazuoju.
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2010 06 01, 17:08)
nebūkit taip tikra. kai tėvai nemato ir negirdi, ir labai geri vaikai pavaro cirkų. tas savo nuomonės turėjimas taip kaip sakant -- jei atsikalbinėja, aikštijasi, atsisako užduotis daryt, tai mokytoją ir užknisa. spėlioju tiesiog. o gal fantazuoju.


Bet vėliau pretenzijų kažkodėl negirdėjau?
Čia yra visai kita problema- mokytojai nemoka bendrauti su mokinių tėvais. Aš pateisinu daug ką, nes mokytojai yra pervargę, gyvena nuolatinėje įtampoje, bet kartais...tiesiog gaila jų pasidaro...
Atsakyti
Na nežinau, man atrodo, kad pamokų eiga iš tikųjų priklauso nuo mokytojos, jos kūrybiškumo... programos yra pakankamai lansčios ir vadovėlių pasirinkimas yra :/

Kitas dalykas - drausmė mokykloje. Man atrodo, kad mokytojams tikrai ne būtų reikę psichoterapeuto pagalbos, jeigu drausmė klasėje ne būtų tik ant jų pėčių, jei tai būtų visos mokyklos reikalas ir būtų visa vaikų drausminimo/kontrolės sistema, kaip tai yra padaryta civilizuotose šalyse... Mano vaikas mokėsi JAV pusantrų metų. Pamatytumet jų mokytojus - atsipūtę, atsipalaidavę, šipsosi. Bet ir darbelių pridarydavo jis ten, ir bausmių gaudavo, bet viskas vyko tvarkingai be įžeidinėjimų ir taip, kad drausmė klasėje buvo palaikyta. Pvz kai jis buvo mažiukas ir nesuprasdavo angliškai, buvo pridirbęs... mokytoja tiesiog susitarė su manim, kad po kiekvienos pamokos ji man rašys e-mailu apie vaiko elgėsi.. tai labai padėjo biggrin.gif. Kitoje klasėje, kita mokytoja jau taip šiltai nebebendravo, ji tiesiog išvesdavo vaiką į kitą kabinetą, kur su jo užsiminėjo kita mokytoja, na su savim jis atnešdavo pataisos lapelį... klasėje buvo tvarka, mažiukai buvo saugūs... mokytoja daugiau energijos galėjo skirti ne drausmei o kūribiškumo ugdymui, idomiai veiklai...

Atsakyti
Mokytojas neturi galimybės niekam net pasiskųsti, nes jam iš karto bus pasakyta- nesugebi, tai ir nedirbk...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 05, 16:49)
Mokytojas neturi galimybės niekam net pasiskųsti, nes jam iš karto bus pasakyta- nesugebi, tai ir nedirbk...

ir aš apie tai drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2010 06 05, 16:54)
ir aš apie tai drinks_cheers.gif


Taip jam pasako ir mokyklos vadovai, ir tėvai. Tiesiai į akis.
Va todėl ši problema yra neišsprendžiama. O kaip susitvarkyti su klase nemoko ir studijuojant. Nepateikia jokių išbandytų metodikų.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 05, 17:01)
Taip jam pasako ir mokyklos vadovai, ir tėvai. Tiesiai į akis.
Va todėl ši problema yra neišsprendžiama. O kaip susitvarkyti su klase nemoko ir studijuojant. Nepateikia jokių išbandytų metodikų.

Nes tų metodikų kaip ir nera, dėl drausmės mokykla turi dirbti visa kartu, palaikant ir silpniausius savo narius/darbuotojus ir apsaugant visus vaikus, net ir atstumtosius. Kai studijavau, rimtai ruošiausi dirbti mokykloje ir apie tai skaičiau angliškose knygose.. tačiau pas mus tai netaikytina....

Aš pati į tą žveryną turbūt jau nebegrįšiu. Buvo baisu už sūnų, nes nors jis pats niekada nepuola muštis, jis yra impulsivus ir jį galima pakankamai lengvai išprovokuoti. Vaikų per petraukas nieks ypatingai neprižiuri, lengvai gali vienas kitą sužeisti, nuo kokių laiptų pastumti, rimčiau susimušt..
Atsakyti
Kai aš studijavau 1988-1993 m. ,angliškų knygų nelabai dar buvo...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 05, 18:04)
Kai aš studijavau 1988-1993 m. ,angliškų knygų nelabai dar buvo...

aš 1993 baigiau 9ta klase wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2010 06 05, 18:20)
aš 1993 baigiau 9ta klase wink.gif


Ta va...O kiek dirba baigusių anksčiau už mane?
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2010 06 05, 19:01)
Nes tų metodikų kaip ir nera

Mano nuomone, pagrindinė problema yra ta, kad lietuviais esame mes gimę ir gyvename ant Lietuvos. Metodikų paieškojus galima atrasti tonas, o lietuviškai gal ir visai nėra. Ar jau daviau šioje temoje vieną iš galimų pavyzdžių:

Schwarze Rhetorik. Macht und Magie der Sprache

Aš nustojau skaityti lietuviškai prieš kokius 15 metų. Kol negalėjau skaityti angliškai, skaičiau rusiškai. Ten yra tonos literatūros plius kainuoja vos ne dvigubai pigiau. Bet mes gyvename ant Lietuvos ir jeigu kokia knyga Rusijoje išleidžiama 3000 egz. tiražu, tai šansai, kad tokia knyga būtų išleista Lietuvoje yra žemiau nulio. Lietuvos rinka gali sau leisti spausdinti tik širpotriebą.

Taigi, mokykimės kalbų smile.gif

Beje keletą metų knygas pirkdavau www.ozon.ru
Vien tik geri įspūdžiai. Labai operatyvus ir patikimas servisas. Pasirinkimas milžiniškas.
Atsakyti