Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išgelbėti vaikus nuo mokyklos įtakos?

Fruzina, mudvi skirtingai matome tą pačią realybę...Mokykla yra beviltiškai pasenus, joje ypač yra luošinami berniukai, nes dėstymo metodikos skirtos mergaitėms...
Tave gal ir džiugina, kad tavo vaikai verčiami nemąstančiais vartotojais, o mane tai liūdina...
Atsakyti
Vaižgante, iš esmės, kaip lituanistė, savaitę pradirbusi mokykloje ir supratusi, kad negalėsiu grūst vaikam į galvas žinių, kurios keičiasi kasmet priklausomai nuo to, kas kam toptelėjo į galvą - tai interpretacija, tai nagrinėjimas, tai tas tai anas, nekreipdama dėmesio į psichologiškai skriaudžiamus klasės vaikus, nes kreipti dėmesio nelieka normaliai laiko - programos neišeisi, egzam neparuoši, tad šio kelio nesirinkusi, nors vaikystėje svajota, iš esmės sutinku su jūsų nuomone - taip, yra ir smurtaujančių pedagogų, buvo ir bus, ir mokyklų atsilikimas nuo šių dienų didžiulis, bet jūs paskutinėje savo žinutėje irgi parašėte akivaizdžią tiesą, tik gal jos nepastebėjote, pacituosiu išryškindama šią tiesą:
Mokykla yra beviltiškai pasenus [...].

Esmė ta, kad mokykla yra, mokymas yra privalomas, ji yra tokia kokia yra, ir gal išties geriau ne gedėti, nes yra kaip yra, o būtent namie duoti atsvarą mokyklos nesąmonėms... Šiaip, jei tų gedulingų nuotaikų sugebate neperduoti savo vaikams, tik išreikšti jas čia - jums pagarba.

Fruzina, akagintaro dukros mokytoja su minusais pasielgė kaip pavyzdinė tarybinė mokytoja, tais laikais viskas būtų "suėję", šiais laikais - nesuėjo, bet aš iš esmės sutinku, kad galbūt ji ir norėjo parodyt vaikam, kaip sunku yra suvaldyt klasę, ir man jos išradingumas visai patiktų, jei ji būtų paaiškinusi vaikams, kodėl taip daro.
Skaitau dabar tokius "auklėjimo dialogus", anksčiau tiesiog tėvai kreipdavo vaikų dėmesį į aplinkinius, masiškai, nes tokie buvo tarybiniai laikai - atiduoti save visuomenei, kitiems, ginti kolektyvo garbę ir t. t. Dabar gi viskas kardinaliai priešinga, vaikai skatinami atiduoti save - sau, savo tikslams, išsiveržti aukščiau kolektyvo, tapti lyderiais, ar tai geriau - manau, ne, bet kokie kraštutinumai yra kvailystė...
Šiaip ar taip, vaikai auga tokie, kad jie išties nesuprato mokytojos intencijų, suprato juos kaip ne pamokymą atsižvelgti į ją, o kaip principinį žlugdymą jų galimybės iškilti aukštai...
Tai spėju, kad mokytoja yra arba pagyvenusi ir pratusi, kad ankstesnės kartos tai suprastų teisingai, arba ją mokino kokie pagyvenę pedagogai VPU smile.gif
Atsakyti
Su savo vaikais apie mokyklą nešneku, jie mano nuomonės nežino. Laikausi tokio pat principo, kurio laikėsi ir mano mama, pedagoginį darbą dirbus 32 m.,- apie mokytojus arba gerai, arba nieko...
Atsakyti
O kalbant apie atsakymą į pačią temą - gerai mokytis VISUS dalykus šiais laikais nebeįmanoma - jų yra visų pirma per daug, visų antra, daugumos dalykų programa yra platesnė nei tos srities aukštosios mokyklos bakalauro programa...
Taip kad versti vaiką nešti vien dešimtukus būtų smurtavimas prieš jį psichologiškai...
Ir taip, pažymys nereiškia dalyko mokėjimo - dažniau tai reiškia mokinio sugebėjimą "įlįsti" mokytojui į vieną vietą. Nesakau, kad visada, bet dažnai.
Taip kad kaip vaiką apsaugoti nuo įtakos - klausimas gal suformuluotas ne visai teisingai, nes tai tiesiog neįmanoma, visa, kas mus supa, o ypač kas supa 9 ar 12 metų, įtaką darys, norim ar nenorim,
bet tėvų pareiga tiesiog padėt vaikui surast savo gyvenimo kryptį ir į ją koncentruotis, ne pernelyg kreipiant dėmesį į mokytojų reikalavimus "jau jo dalyką tai mokėt tobulai"...
Skubu, tai gal irgi ko privėliau, bandysiu grįžt vėliau gal šion temon ir dar paanalizuot.
Papildyta:
Vaižgante, dar syk pagarba jum už požiūrį - tikiuosi, man su savo vaiku (vaikais?) pavyks tą pat įgyvendinti 4u.gif
Atsakyti
Savo vaikams aš vis primenu, kad mokytojai yra žmonės, turintys savo šeimas, savo rūpesčių, sveikatos problemų ir t.t. Nors...būna, kad ir pasišaipau lengvai, pvz., parodydama savo aštuntokui jo rusų k mokytojos nuotraukas, kurios pastoviai visuose žurnaluose, o tuoj ir šokant per TV išvysim... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 05 28, 16:51)
Fruzina, mudvi skirtingai matome tą pačią realybę...Mokykla yra beviltiškai pasenus, joje ypač yra luošinami berniukai, nes dėstymo metodikos skirtos mergaitėms...
Tave gal ir džiugina, kad tavo vaikai verčiami nemąstančiais vartotojais, o mane tai liūdina...

Bet juk iš tos mokyklos išeina vaikai, kurie tampa lakūnais, inžinieriais, gydytojais, ekonomistais ir t.t., na kur ji juos suluošino.
Baigiau tą ,,pasenusią mokyklą'', ar aš esu nemąstanti? Nežinau, esu veikli, baigiau mokslus, turiu darbą, susitvarkiau buitį, myliu žmones, džiaugiuosi net mažomis smulkmenomis, daug kur dalyvauju, na kodėl manęs nesuluošino ta mokykla? O gal tavo nuomone aš suluošinta? Nes neaišku ką tu laikai luošinimu.
Man pavyzdžiui tas varymas ant mokytojų nepatinka. Vakar teko būti išleistuvėse ketvirtokų, manęs tiesiogiai nelietė,buvau stebėtoja bet buvo gražu, vaikai įsikibę į savo mokytoją, atrodo bijo paleisti, net berniukai ir tie po mergaičių sulaukę eilės , apkabina, nubraukiau ašarą, kiek daug gėrio buvo.
Supranti, kas keista, kad tu kaip ir netikai būti mokytoja, dėl silpnų nervų, o dabar atrodo lyg save teisini, lyg nori pasirodyti aukštesnė už kitus mokytojus, va kokia tu gera buvai, o kiti tai netikę- mokykla pasenus, mokytojai blogi, luošinami vaikai.
Tiesiog negalima taip.
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2010 05 29, 17:56)
Bet juk iš tos mokyklos išeina vaikai, kurie tampa lakūnais, inžinieriais, gydytojais, ekonomistais ir t.t., na kur ji juos suluošino.
Baigiau tą ,,pasenusią mokyklą'', ar aš esu nemąstanti? Nežinau, esu veikli, baigiau mokslus, turiu darbą, susitvarkiau buitį, myliu žmones, džiaugiuosi net mažomis smulkmenomis, daug kur dalyvauju, na kodėl manęs nesuluošino ta mokykla? O gal tavo nuomone aš suluošinta? Nes neaišku ką tu laikai luošinimu.
Man pavyzdžiui tas varymas ant mokytojų nepatinka. Vakar teko būti išleistuvėse ketvirtokų, manęs tiesiogiai  nelietė,buvau stebėtoja bet buvo gražu, vaikai įsikibę į savo mokytoją, atrodo bijo paleisti, net berniukai ir tie po mergaičių sulaukę eilės , apkabina, nubraukiau ašarą, kiek daug gėrio buvo.
Supranti, kas keista, kad tu kaip ir netikai būti mokytoja, dėl silpnų nervų, o dabar atrodo lyg save teisini, lyg nori pasirodyti aukštesnė už kitus mokytojus, va kokia tu gera buvai, o kiti tai netikę- mokykla pasenus, mokytojai blogi, luošinami vaikai.
Tiesiog negalima taip.


Matai, pagrindinė mano išėjimo priežastis ir buvo ta, kad nenorėjau būti vaikų luošinimo aparato dalimi...
Na ir kas, kad tampama lakūnais, inžinieriais, gydytojais? Kiek iš jų yra laimingi žmonės? Ar tai nėra svarbiau nei profesijos įgijimas?
O ketvirtokai jaučia prarandantys saugumą, todėl jie mokytojos ir įsikabinę...Juk kiekvienam žmogui svarbiausia yra saugumas, va todėl dauguma ir paiso visuotinai priimtų sociumo taisyklių, viena iš jų- būtinai įsigyti profesiją...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 05 29, 19:19)
Matai, pagrindinė mano išėjimo priežastis ir buvo ta, kad nenorėjau būti vaikų luošinimo aparato dalimi...
Na ir kas, kad tampama lakūnais, inžinieriais, gydytojais? Kiek iš jų yra laimingi žmonės? Ar tai nėra svarbiau nei profesijos įgijimas?
O ketvirtokai jaučia prarandantys saugumą, todėl jie mokytojos ir įsikabinę...Juk kiekvienam žmogui svarbiausia yra saugumas, va todėl dauguma ir paiso visuotinai priimtų sociumo taisyklių, viena iš jų- būtinai įsigyti profesiją...

Kaip tu nusprendi ar tas žmogus laimingas ar ne? Tai tavo subjektyvi nuomonė. Tu gali sakyti,kad ir aš nelaiminga, bet aš laiminga, o tu užjaučiamai linguosi galvelę, oi kokia ji nelaiminga...
Apie ketvirtokus , tu vėl matai tą ką nori matyti-praranda saugumą, kokį saugumą, juk sakei, kad mokykla luošinimo mašina, tai jie ten jaustis saugiais kaip ir neturėJO, turėtų džiaugtis išeinantys ir to pasenusio aparato... g.gif
O aš ten mačiau meilę -mokyklai, mokytojai, aplinkai...
Aišku, kad yra blogų dalykų mokyklose, bet juodinti ir teigti , kad VISKAS blogai manau labai žema.
O tau atrodo, kad mokykla priverčia rinktis profesiją g.gif
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2010 05 29, 18:56)
Kaip tu nusprendi ar tas žmogus laimingas ar ne? Tai tavo subjektyvi nuomonė. Tu gali sakyti,kad ir aš nelaiminga, bet aš laiminga, o tu užjaučiamai linguosi galvelę, oi kokia ji nelaiminga...
Apie ketvirtokus , tu vėl matai tą ką nori matyti-praranda saugumą, kokį saugumą, juk sakei, kad mokykla luošinimo mašina, tai jie ten jaustis saugiais kaip ir neturėJO, turėtų džiaugtis išeinantys ir to pasenusio aparato... g.gif
O aš ten mačiau meilę -mokyklai, mokytojai, aplinkai...
Aišku, kad yra blogų dalykų mokyklose, bet juodinti ir teigti , kad VISKAS blogai manau labai žema.
O tau atrodo, kad  mokykla priverčia rinktis profesiją  g.gif


Nerašau, kad viskas yra blogai, bet pati sistema yra bloga, nes mokytojas neturi laiko vaikui. Jis skuba paruošti mokinį egzaminui- svarbiausiam mokyklos dievui.
Ne mokykla priverčia rinktis profesiją, o sociumo primestos normos. Juk puikiai žinai, kokios jos yra, galiu priminti:
gimsta vaikas; ji reikia pakrikštinti, nes ką močiutės pasakys
7 m vaikas būtinai eina į mokyklą
baigęs mokyklą būtinai turi pasirinkti prestižinę specialybę, nes ką draugės ir giminės pasakys
baigęs aukštąją mokyklą būtinai turi gauti prestižinį gerai apmokamą darbą, nes visi klausinės
būtinai turi vesti, įteisinti santuoką bažnyčioje
turi turėti du vaikus- berniuką ir mergaitę, nes kitaip apšnekės (aha, trys mergaitės- tėvelis juvelyras ir pan.)
ir vėl viskas iš pradžių...
O jeigu tu nepaklūsti toms taisyklėms, tampi kažkokiu atstumtuoju...Tarkim, taip pasijuto mano draugė, kurios vyras pasidarė lyties keitimo operaciją. Ne tik nuo jo, bet ir nuo jos nusisuko visa giminė, net mama pas juos nebeatvažiuoja, dukrą su gimtadieniu telefonu pasveikina...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaižgantė: 29 gegužės 2010 - 19:11
Vaižgante, kokias nesamones tu kalbi. doh.gif Dabar suprantu kodėl tu taip mątai. Todėl, kad tu įsikalusi į galvą kad kažkas kažkam nurodinėja. Apsidairyk, to nėra. Tiksliau tai priklauso nuo paties žmogaus. Jei jis nori tai jam ir nurodinėja, jei jis jaučiasi stiprus, saugus (nesakyk tik , kad profesija nesuteikia saugumo), jam niekas nenurodinėjo ir nenurodinės.
Kai gimė vaikai, krikštijau todėl, kad esu tikinti, jokios močiutės nenurodinėjo,
Vaikas turi eiti į mokyklą, nes neaišku jo ateities planai, o jei ji norės būti gydytoju, tai taip nesimokęs iki 18 m., kaip tu manai jam bus šansas dar juo tapti.
Be abejonės, jei nori protinio darbo ir gerai apmokamo turi į tai įdėti-mokytis, nes stebuklų nebūna, tikrai nepriimčiau savo įmonėje buhalterio, baigusio tik pradinę mokyklą, o tu priimtum? Kas nenori nesimoko, tegul sau sėdi.
Tuokiausi bažnyčioje todėl, kad kaip minėjau esu tikinti, jokios nuomonės kitų man negaliojo.Ir dabar įbažnyčią nueinam, tu manai, kad mūsų šeimą kažkas verčia tą daryti?
Ir dar globojam namuose nediduką ,,paukščiuką'', kuris buvo nereikalingas niekam, o mums jis mylimas šeimos narys. Tu manai, kad mane kažkas įtakojo tą daryti, aš tai žinojau dar būdama pauglė, kad taip padarysiu. Ir niekas negalėjo mano sprendimo pakeisti, neleist, uždrausti.
Mokytojas turi mokinti, o laiko skirti vaikui turi tėvai. o ne mokytojas, prie kiekvieno mokinio mokytojo nepastatysim.
Gero apie mokyklą iš tavęs neteko išgirst nieko , bet gal pražiopsojau .
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2010 05 29, 19:33)
Vaižgante, kokias nesamones tu kalbi. doh.gif  Dabar suprantu kodėl tu taip mątai. Todėl, kad tu įsikalusi į galvą kad kažkas kažkam nurodinėja. Apsidairyk, to nėra. Tiksliau tai priklauso nuo paties žmogaus. Jei jis nori tai jam ir nurodinėja, jei jis jaučiasi stiprus, saugus (nesakyk tik , kad profesija nesuteikia saugumo), jam niekas nenurodinėjo ir nenurodinės.
Kai gimė vaikai, krikštijau todėl, kad esu tikinti, jokios močiutės nenurodinėjo,
Vaikas turi eiti į mokyklą, nes neaišku jo ateities planai, o jei ji norės būti gydytoju, tai taip nesimokęs iki 18 m., kaip tu manai jam bus šansas dar juo tapti.
Be abejonės, jei nori protinio darbo ir gerai apmokamo turi į tai įdėti-mokytis, nes stebuklų nebūna, tikrai nepriimčiau savo įmonėje buhalterio, baigusio tik pradinę mokyklą, o tu priimtum? Kas nenori nesimoko, tegul sau sėdi.
Tuokiausi bažnyčioje todėl, kad kaip minėjau esu tikinti, jokios nuomonės kitų man negaliojo.Ir dabar įbažnyčią nueinam, tu manai, kad mūsų šeimą kažkas verčia tą daryti?
Ir dar globojam namuose nediduką ,,paukščiuką'', kuris buvo nereikalingas niekam, o mums jis mylimas šeimos narys. Tu manai, kad mane kažkas įtakojo tą daryti, aš tai žinojau dar būdama pauglė, kad taip padarysiu. Ir niekas negalėjo mano sprendimo pakeisti, neleist, uždrausti.
Mokytojas turi mokinti, o laiko skirti vaikui turi tėvai. o ne mokytojas, prie kiekvieno mokinio mokytojo nepastatysim.
Gero apie mokyklą iš tavęs neteko išgirst nieko , bet gal pražiopsojau .


Gal pagaliau žvilgtelėk į temos pavadinimą. smile.gif
Tu mąstai kaip tipiškas mokyklos suluošintas žmogus. Nepyk, bet tai mano nuomonė. Tave įstatė į rėmus ir tu jų laikaisi. Taip, tau yra suformuota nuomonė, kad jeigu nesimokysi, vėliau negausi darbo, neužsidirbsi pinigų ir neturėsi saugaus ir sotaus gyvenimo. Lygiai tą patį kali savo vaikams ir juos įstatai į tokius pačius rėmus. Būdamas rėmuose žmogus negali laisvai mąstyti.
Atsakyti
Nustatei man diagnozę doh.gif Daugiau neturiu ką pasakyti. Manau gerai, kad nemokai vaikų... Toks įsitikinimas tik sava tiesa ir nieko daugiau nematymas, vaikams labai žalingas pavyzdys.
Atsakyti