Mielosios, linkiu čia ilgai neužsibūti ir tikiu, kad viskas bus gerai. Sveikatos jūsų mažučiams
mamytė rasa23
Atopinis dermatitas... Diagnozė, priverčianti sunerimti, o pasidomėjus šia liga plačiau, suvoki, kad teks apsišarvuoti begaline kantrybe ir stiprybe. Bjauri, sunki liga . Ir niekas nepasakys Jums to vienintelio stebuklingo recepto, kaip greitai išsigydyti nuo AD. Nepasakys todėl, kad niekas jo nežino. Todėl šioje temoje nėra laukiama nei viena mama nei su vienu vaikučiu . Bet jei jau Jūs čia atėjote, mes Jus priimsime, pasidalinsime patirtimi, paguosime, kartu pasidžiaugsime, kai Jūsų vaikučiui pagerės . Kovosime su AD drauge
Straipsnių apie AD galite rasti ieškodami per Google (va čia vienas iš straipsnių apie AD - http://www.mamoszurn...i...22&Itemid=0 ). Rinkite ir kaupkite žinias apie AD, nes tik sukauptos patirties dėka galėsite daugiau padėti savo vaikučiui . Atėjus į šią temą pirmiausia rekomenduojame perskaityti mūsų mamyčių sukauptą patirtį, jinai tikrai Jums pravers
Dėkojame mamytei Zizliukei, sukaupusiai daug naudingos info iš daugelio praeitų temų , taip pat dėkojame visoms kitoms čia besilankančioms mamytės už jų suteiktą informaciją ir patarimus dėl AD
IX temukė
X temukė
XI temukė
XII temukė
XIII temukė
XIV temukė
XV temukė
XVI temukė
Dėmesio - XII, XIII, XIV, XV, XVI temukės nėra konspektuotos į šiame puslapyje esančią svarbią info, tad naujai užsukusioms mamytėms patartume šias keturias temas perskaityti pačioms, nes jose labai daug naudingos info
Labai dažnai AD yra paveldimas. Nebūtinai tėvai ar seneliai turi turėti AD, užtenka, kad kažkas iš artimiausių šeimos narių turi sausą, problematišką odą, bet kokias žinomas ar užslėptas alergijas ir pan. Antibiotikai, skiepai taip pat gali išprovokuoti AD. Reikia išsitirti dėl kirmėlių, kartais jas išnaikinus alergijos pažymiai nyksta ar visai išnyksta. Dėl sutrikusio virškinimo AD taip pat gali provokuotis. AD gali atsirasti dar ir nuo auksinio stafilokoko infekcijos, tie pas vaiką, tiek pas mamą (randama piene, ima pieno pasėlius, jei mama vis dar maitina), gydoma antibiotikais, geriama apie 7 dienas. Stafilokokinės odos ligos tai infekcinės odos ligos, kurias sukelia stafilokokai. Tai pūlingas odos uždegimas, kuris gali būti ūmus, lėtinis, lokalizuotas ir išplitęs. Vaiką gydytojai kartais ir geriant vaistus leidžia maitinti. AD sergančių vaikų būklė labai dažnai pablogėja rudenį ir žiemą. Pagerėjimas dažnai būna prie jūros, šiltuose kraštuose, pvz. Egiptas, Turkija, Ispanija. Saulė veikia individualiai. Daug kam ji AD gydo, o kitiems net ir pablogina. Nuo saulės APIPANTHEN, seba med serijos kremai vasarai - Apie 20 litų, drėkina saulės pažeistą odą, sauso oro, vėjo ar jūros klimato paveiktą odą ir t.t. Kartais, jei AD lengvos formos, gali padėti druskų kambariai gydyklose. Tačiau, jei vaikas nusikasęs, geriau net neiti, labai graužia. Padeda jūros druskos vonelės, ypač negyvosios jūros druska (kai kurios mamos perka iš INDOVOX, 1kg apie 15lt). Druska gerai veikia inkštirinius bėrimus. Bet ne visiems tinka. Vaiko rūbeliai turi būti tik medvilniniai. Sintetika, akrilanas, vilna netinka. Pėdkelnės taip pat turi būti grynos medvilnės, tik tokių sunku rasti. Reikia ieškoti turguose atvežtų iš Baltarusijos (7-10lt). Taip pat mamytė Daddygirl iš UK sakė, kad pas juos yra ekologiškos medvilnės pėdkelnių (kaina 45lt). Blogiausiu atveju pirkti pėdkelnes su 80proc. medvilnės. Yra speciali patalynė alergiškiems vaikams (Patalynė alergiškiems vaikams, Vaikų mieste Kaune). PARADUST purškalas nuo patalynės erkučių (pirmą savaitę kasdien rekomenduoja purkšt, o po to kas 3 d). Nuo dulkių erkučių vaiką gali berti ne ištisai, o tik porą kartų į metus, galimas daiktas, kad būtent tada jos suaktyvėja, lapkričio ir balandžio mėn. (forumietės emantes patirtis). Purškalas Febreze iki 75 % sumažina dulkių erkučių, žiedadulkių, kačių, šunų alergenų kilimą, naudojamas, minkštiems baldams, kilimams, parduodamas Thomas Philips parduotuvėse 9,92 lt. Taip pat Milbex - Thomas Philips kaina apie 20 lt. 500ml, užtenka 25 m2, naudoti reikia kas 8-12 mėn., tiesa, po pirmo purškimo reiktų pakartotinai išpurkšti po 4-6 savaičių. Nelabai brangus daiktas , tikrai nepakenks.
Tiems, kas gydo vaikučius homeopatiškai - nuo homeopatiniu žirniukų pradžioje gali būti pablogėjimas. Tačiau jų veikimas ilgalaikis. Sako, kad tuo metu negerai vartoti kokius nors hormoninius tepalus ar geriamus hormoninius preparatus, sumažina homeopatinių vaistų poveikį.
Rekomenduojama Popovo knyga "Homeopatija ne visiems"
MAISTAS
Atopinis dermatitas yra odos uždegimas ir tai nėra tikroji alergija, tačiau šiam susirgimui gali turėti įtakos ir tam tikras maistas arba maistas gali įtakoti AD būklę. Tačiau kokie maisto produktai gali netikti būtent Jūsų vaikučiui, reikia atsirinkti pačiai kruopščių stebėjimų metu. Dešimtims tūkstančių AD sergančių vaikų gali tikti bulvė, o vat pvz Jūsų vaikutį bulvė gali alergizuoti. Čia pateikiamas dažniausiai vaikus alergizuojančių produktų sąrašas ir tie produktai, kurie alergijas sukelia retai. Taip pat reikia žinoti ir tai, kad yra daug atvejų, kai vaiko organizmas toleruoja absoliučiai visus produktus, tačiau vaikutį vistiek beria. Taip būna, toks jau tas AD . Todėl gali būti ir taip, kad net maitinant mažylį vien tik oru, bėrimų neišvengsite. Primename ir tai, kad vaikutį gali berti ne nuo kažkokio produkto, o nuo tame produkte susikaupusių chemikalų, nitratų ir pan. blogybių, todėl vaisius, daržoves patartina duoti vaikučiui iš savo sodo, daržo ar pirktas iš ekologiškų ūkių (Vilniuje, Tymo kvartale (Užupyje) yra ekologiškas turgus). Pradet primaitinima reikėtų nuo zalsvu, baltu vaisiu-darzoviu, vengti raudonos, oranzines spalvos, jas i maitinima ivest veliausiai. Maitinanti mama turėtų vengti galinčių alergizuoti produktų, tačiau jei matote, kad net ir galintis alergizuoti produktas Jūsų vaikučiui per MP įtakos nedaro, tai galite jį valgyti. Retas atvejis, kada mamos MP vaiką alergizuoja. Pirma reikėtų įsitikinti, ar nuo pienuko vaikui blogai, nereikėtų iš karto nutraukti maitinimo. Maistą vaikui gaminkite pati, nes visos pirktinės tyrelės dažniausiai alergizuoja AD turinčius vaikus. Netinka netgi Hipp produkcija. Venkite produktų su konservantais, su E. Indus, kuriuose gaminate vaikui valgyti, plaukite su karštu vandeniu ir su soda. Galima praplauti ir muilu. Buteliukus taip pat iššveiskite su soda. Nenaudokite jokių Fairy ir pan. Kai kurios mamos yra pastebėjusios tokį dalyką - nuo saldumynų beria daugmaž visose vietose, nuo kiaušinių - apie smilkinius, nuo žuvies kaktą. Cukrus pats savaime nėra alergizuojantis, bet sustiprina alerginę reakciją, todėl geriau naudot fruktozę.
VERSIJA - Atopinis dermatitas gali visiškai išnykti, jeigu ligonis su maisto produktais negaus gluteno. T.y. valgys maisto produktus be gluteno. Nes kaip supratau, tai maiste esantis glutenas sukelia tam tikra organizmo reakcija, kuri kai kuriems žmonėms išsivysto į atopinį dermatitą ar kitas alergijos formas. Tepdami kremu, mes tik pašaliname (apraminame) ligos simptomus, kurie bet kada gali vėl išlysti į paviršių (t.y. ant odos). Bet organizmui negavus gluteno, pasišalintų ne tik simptomai, bet ir pati liga. (Laida rodyta per TV Danijoje).
Glutenas - medžiaga, kurios yra miltuose. Dažniausiai kvietiniuose, baltuose labai apdorotuose, rafinuotuose. Bet yra ir miltų be gluteno. Beda tame, kad mes ne vien kepame blynus, pyragus ir kt. gerus dalykus iš miltų, bet ir mūsų perkama duona, bandelės ir kt. miltiniai prod. irgi dažniausiai yra su glutenu.
DIDIEJI ALERGENAI
Šokoladas, kakava, chalva, medus, sirupai, spalvoti ledinukai, saldainiai guminukai, spalvota kramtomoji guma, riešutai, žuvis, vėžiagyviai ir jūros gėrybės, tomatų padažas, majonezas, čipsai, limonadas, sultys iš tetrapakų, citrusiniai vaisiai.
PIENAS IR PIENO PRODUKTAI
Vengti:
Karvės ir ožkos pienas, varškė, sūreliai, desertinė varškė, fermentinis ir lydytas sūris
Rekomenduojama:
Rūgštūs pieno produktai (kefyras, rūgpienis, grietinė), kalcinuota varškė (kalcinuota varškė kūdikiams nuo 8 mėn. amž. Ruošiama taip: stiklinė karvės pieno + 2 arbat.š. Ca Cl2 ir pakaitinti iki virimo.), natūralus jogurtas, sviestas, o dar geriau ajurvediškai ruoštas sviestas Ghi (Pirmiausia sviestas turi būti tikras, grynas, ne joks ten riebalų mišinys. Taip pat turi būti nesūdytas. Dedi į bliūdelį ar mažiuką puodelį ir ant labai silpnos ugnies lydai, kaitini tol, kol pasijaučia toks nei tai irisų, nei tai spragintų kukurūzų kvapas. Tada su pipete ar kažkuo kitu įlašini mažą lašą vandens - jei ima spragsėti, vadinasi sviestas paruoštas. Jei nespragsi, toliau kaitini ir vėl bandai. Susidariusių putų pagal ajurvedą nugraibyti nereikia, nes jos turi gydomųjų savybių, bet jei norit, galit nugriebti. Ant dugno gali atsirasti nuosėdų, neišsigąskite, net jei lengvai lengvai pritrauks, svarbu neprideginti. Tuomet nupili tą sviestą, nuosėdas palieki. Susipili kur patogu ir laikai šaldytuve.); sutirštintas pienas be cukraus; labiausiai tinkamas vaikams kumeles pienas, maza rizika alergijai, jis panasiausias i mamos piena.
Kas dėl mišinukais maitinamų kūdikių, tai mišinuką taip pat reikia atsirinkti. Dažniausiai gydytojai rekomenduoja hypoalerginius mišinukus. Kai netinka absoliučiai joks mišinukas, rekomenduojamas Neocate mišinukas, kuriame nėra pieno baltymų. Vaikams iki metukų jis kompensuojamas dėl savo didelės kainos. Bet net ir šis mišinukas ne visiems vaikams tinka.
Kai kurios mamytės duoda vaikučiams Dobilo produkciją be priedų, sako tinka.
JOGURTAS
http://www.skaniai.l...minis-jogurtas/
gali jogurtas būti natūraliai saldus? Taip. Jei jis pagamintas namie ir, pageidautina, iš kaimiško pieno.
2 litrai pieno
1 mažas indukas (apie 175 gr) natūralaus jogurto. Aš naudojau Danone
Pieną supilkite į didelį indą ir užvirinkite. Šiame etape stebėkite, kad pienas neišbėgtų. Jei norite riebesnio jogurto, galite pieną pavirinti 20-30 minučių. Priešingu atveju užvirusį pieną nukelkite nuo ugnies ir atvėsinkite. Prieš įdėdami jogurtą, patikrinkite pieno temperatūrą. Tai svarbu, nes, esant per aukštai temperatūrai, jogurto bakterijos žus, o esant per žemai, pienas nevirs jogurtu. Temperatūrą tikrinkite taip. Jei, įkišę pirštą į pieną, galite, neskubėdami suskaičiuoti iki 15 temperatūra tinkama. Supilkite ir išmaišykite jogurtą ir gautą masę perpilkite į indą, kuriame jį laikysite. Uždenkite masę folija ar plėvele ir, uždengę dangčiu, palikite 6-8 valandoms kambario temperatūroje. Vėliau laikykite šaldytuve. Taip pagamintas jogurtas bus tinkamas vartoti 7-8 dienas
Pagamintas jogurtas tinkamas vartoti 4-5 dienas. Reikia nepamiršti šiek tiek jo palikti raugui. Jeigu jogurto kultūra nusilpsta, reikia pirkti naują indelį natūralaus parduotuvinio jogurto. Paprastai jogurtas sutirštėja per 4-8 valandas. Sutirštėjusį jogurtą reikia atšaldyti, kad bakterijos liautųsi dauginęsi. Antraip jos ir toliau naikins saldžiąsias pieno frakcijas, ir jogurtas per dvi dienas visai surūgs. Kad jogurto bakterijos imtų daugintis, pienas turi nejudinamas keletą valandų pastovėti šiltoje vietoje. Pieno temperatūra nekis uždengtą puodą apvyniojus storu audeklu. Jogurtas nepavyks, jeigu puodas bus judinamas, stumdomas nešiojamas. Geriausia pasigaminti jogurtą iš vakaro per naktį jis sutirštės. Indai, skirti jogurtui gaminti, turi būti laikomi itin švariai, kad neįsimestų nepageidaujamų rūšių bakterijų. Jogurtas pagaminamas per 15 minučių. Jogurtas - stiprus natūralusis antibiotikas. Jis pajėgus sunaikinti kai kurių rūšių amebas ir tokias pavojingas bakterijas, kaip stafilokokai, streptokokai ir šiltinės sukėlėjai. Jogurte yra arnyno bakterijoms tinkamiausio maisto - laktozės. Žmonėms, kurių žarnyno mikroflora nualinta antibiotikų, gydytojai dažnai pataria vartoti jogurtą, kad reikiamų bakterijų padaugėtų. Jogurte gausu baltymų, mineralinių medžiagų, fermentų bei įvairių vitaminų - tarp jų net ir tokių retų, kaip D bei B12. Jogurtą apvirškina jame esančios Lactobacillus bulgaris bakterijos, todėl organizmas jį asimiliuoja
MĖSA, ŽUVIS, KIAUŠINIAI, SOJA
Vengti:
Veršiena, vištiena, kiaušiniai, soja, pieniškos dešrelės, rūkyti ir konservuoti mėsos bei žuvies gaminiai
Rekomenduojama:
Jautiena, kiauliena, kalakutiena, triušiena (yra nemažai vaikų, kuriems triušiena netinka), nutrijos mėsa, žvėriena. Tinka aviena ir ožkiena.
KRUOPOS
Vengti:
Grikiai, kviečiai (tame tarpe manų kruopos, makaronai, pyrago gaminiai)
Rekomenduojama:
Ryžiai, rugiai, avižos, miežiai, kukurūzai
Avižų pienas
6 šaukštai maltų avižų
1l. karšto vandens
3val. palaikyti užplikytą termose ir nukošti
arba
Reikia sumalti kavamale kelis saukstus avizu. Uzplikyti verdanciu vandeniu ir viska kelias minutes plakti blenderyje. Po to perkosti ir viskas.
DARŽOVĖS
Vengti:
Morkos (ypač žalios), ankštinės daržovės (pupelės, žirniai, lęšiai), pomidorai, paprikos
Rekomenduojama:
Bulvės, kopūstai, kalafiorai, brokoliai, cukinijos, moliūgai, ropės, agurkai (daržo), salotos, svogūnai
VAISIAI IR UOGOS
Vengti:
Ananasai, abrikosai, persikai, papaja, arbūzai, kriaušės, braškės, žemuogės, juodieji serbentai, vyšnios, vynuogės, šaltalankiai, alyvuogės
Rekomenduojama:
Obuoliai (be žievės), bananai, (individualiai), kivi (individualiai), raudonieji ir geltonieji serbentai, mėlynės, bruknės, spanguolės, slyvos
PRIESKONIAI IR PRIESKONINĖS DARŽOVĖS
Vengti:
Vanilė, cinamonas, gvazdikėliai, garstyčios, lauro lapai, pipirai, krienai, prieskoninių daržovių mišiniai
Rekomenduojama:
Krapai, petražolės, svogūnai
GĖRIMAI
Vengti:
Limonadas, sultys (iš tetrapakų), gira, kisielius, alkoholiniai gėrimai (ypač vynas, alus) - alkoholio nepatartina gerti maitinančioms mamos, vaikučiams jo ir taip neduodame
Rekomenduojama:
Vanduo, mineralinis vanduo, silpna arbata, natūralios, šviežiai spaustos obuolių sultys
Ko gero linu semenys ir aliejus butu saugiausias omega-3 r.r saltinis dermatukams, negalintiems vartoti žuvų taukų.
NEREKOMENDUOJAMI VARTOTI VAISTAI
Nevartoti: vaistų sirupiniame pavidale, B gr. vitaminų (išskyrus vit. B6), polivitaminų, penicilino, biseptolio!
PASTABA: Cheminių vaistų nuo alergijos negalima vartoti kartu su homeopatiniais, turi būti bent valandos tarpas.
SKIEPAI
Skiepai gali paaštrinti AD, bet vėl gi kiekvienas atvejis yra individualus. Kai kuriems AD sergantiems vaikams skiepai įtakos nedaro. Skiepyti ar neskiepyti AD sergančio vaiko - tėvelių reikalas bendrai konsultuojantis su pediatru, dermatologu, alergologu.
http://www.homeopath...609150333_1.pdf
KŪDIKIŲ IR VAIKŲ SU AD MAUDYMAS IR MAUDYMO PRIEMONĖS
Maudymo dažnumas individualus kiekvienam vaikui. Jei matote, kad maudynės vaiko odai netinka, kad po jų pablogėja, tuomet maudykite rečiau, 1-2k savaitėje. Turėkite omeny, kad vaiką gali berti ir nuo vandens. Vyresnį vaiką galima maudyti po dušu. Jei vaiko oda maudynes toleruoja, galite maudyti dažniau, bet ilgai laikyti vaiką vandenyje nėra patartina (ne daugiau 20min, optimaliausia maudymo trukmė 10min). Vanduo neturi būti karštas. AD turinčiai odai labiausiai tinka šiltas vandenukas. Nebūtina kiekvieną kartą maudant naudoti muilą ar kitas prausimosi priemones, kartais užtenka nuprausti tik vandenuku. Po maudynių vaiko odą rekomenduojama ištepti kuo greičiau, patartina per 3min po nusausinimo rankšluosčiu. Tokiu būdu kūnas geriau pasisavins drėkinamąjį kremą. Veiduką patartina prausti virintu vandeniu. Nenaudoti šiurkščių kempinių. Netrinti kūnelio rankšluosčiu, tik švelniai nusausinti.
Sausa oda ir emolientų vaidmuo - http://www.medicine....e...35&subid=gm
MAUDYMAS VONIOJE
Maudymui rekomenduojamos įvairios vonios: krakmolo vonia (paruošti krakmolo klesterį ir supilti į maudymo vandenį); kviečių sėlenų vonia (sauja kviečių sėlenų drobiniame maišelyje pavirti 1,5 val. ir supilti į maudymui skirta vandenį);
Hna ( хна ) - Vienas pakelis bespalvės hna įberti į vonią. Sumažina uždegimą, net užgydo smulkias žaizdas ( jau 2 metus naudojam), minkština vandenį. Kai odytė ypač pažeista, ir skauda, dar galima dėti bulvių krakmolo. Pusė stiklinės krakmolo užpilti šaltu vandeniu, paskui supilti į puodą su karštu vandeniu, išmaišytą kisielių pilti į vonią. Kuo daugiau pažeista oda, tuo daugiau krakmolo. Paskui vaiką apiplauti svariu vandeniu, bet gal ir nebūtina, žiūrint kiek krakmolo.
MUILAI, PRAUSIKLIAI
Sebamed muilas // Eucerin muilas // Mini Risk muilas // forume dalyvaujančios mamytės Daddygirl gaminami natūralūs muilai, tinkantys AD sergantiems vaikučiams. Muilą savo vaiko odai taip pat turėsite atitaikyti pati, nes kas tinka vienam, gali netikti kitam vaikui.
Iwostin prausiklis // Sebamed prausiklis // Eucerin prausiklis // Avent Baby Body&Hair Wash // Biodermos Atoderm Gel Moussant Surgrass - dušo želė
ŠAMPŪNAI
Sebamed // Eucerin // Weledos šampūnas // Avent Baby Body&Hair Wash
ALIEJAI Į VONIĄ
Balmandol aliejus į vonią, kai kam tinka, kai kam visai netinka, net kontaktinį dermatitą sukelia; // Aderma Exomega aliejus; // Linola aliejus; // Uriage aliejus; //
Patarimas nuprauskite vaiką su spec dušo želė ar kita tinkama priemone, nupilkite vaiką švariu vandeniu ir tuomet paguldykite ar pasodinkite į vonelę su spec aliejumi. Po procedūros vaiko nuprausti nebereikia.
DRĖKINANČIOS IR GYDANČIOS PRIEMONĖS (LOSJONAI, KREMAI, TEPALAI) BEI VAISTAI AD SERGANČIOS ODOS PRIEŽIŪRAI
Kuo drėkinti savo vaiko odelę, kas jam geriausia tinka, turėsite vėl gi atsirinkti pati bandymų metu. Nėra vieno kremo, losjono ar tepalo, kuris tiktų absoliučiai visiems vaikams. Kartais tenka išbandyti dešimtis priemonių, kol atrandi tinkamą. O ir atradus tinkamą nebūtinai ji tiks visą laiką. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai kažkurį laiką tikęs kremas vėliau nebetinka, nebeduoda reikiamo efekto ir pan. Bandyti galima visas priemones, kurios skirtos sausai, problematiškai, dermatitu sergančiai odelei, jei tik ant jų nėra pažymėta, kad jos skirtos tik suaugusiems. Drėkinimo priemones reikia tepti tiek kartų, kiek reikalauja vaiko oda, kad ir 10 kartų per dieną, nes sausos odos drėkinimas yra vienas iš svarbiausių kovoje su AD. Tepalus, kremus ant pažeistos odos tepti iš viršaus į apačią.
Ir dar šis tas iš mamytės geguzevasaris posto:
"Truputį apie gydytojus:
Kai mano sūnus būdamas 8 mėn papuolė į vaikų reanimaciją, ten dirbo toks baisiai griežtas ir reiklus gydytojas , kurio bijojo visas personalas (pati mačiau kaip išrikiuotos be žodžių seselės klausės jo moralo dėl kažkokios smulkmenos)... Bet vaikams jis buvo super super. Iš reanimacijos mus perkėlė į intensyvios terapijos skyrių kitoj ligoninėj. Išlydėdamas jis man ir sako:
"Mama, žiūrėk ir tikrink viską pati, ką skiria, kaip duoda, kada duoda.Ar supratai? Ne visur bus taip , kaip pas mane..." Tada aš tik linktelėjau ir džiaugiausi , kad mus iškelia iš reanimacijos, o vėliau teko suprasti, ką jis norėjo pasakyt (pvz., seselė lašina vaistus į sveiką akį,kitai lašinė išsilieja ant žemės , ir t.t., ir pan.) Tai va, praėjo jau beveik 9 metai, o aš su didžiausia pagarba prisimenu jį ir jo žodžius"
KOMPRESAI ANT AD PAŽEISTŲ VIETŲ
Kompresai rekomenduojami tuomet, kai įprastai tepami kremai ir vaistai nepadeda, neduoda reikiamo rezultato ir pan. Aišku kompresai nėra kažkoks stebuklas ir negalvokite, kad jie stebuklingai išgelbės jūsų vaikutį nuo AD. Tai tik priemonė, galinti padėti odai geriau įsisavinti užtepamus ant jos kremus, vaistus, tepalus ir pan. Beje, gali būti atvejų, kai vaiko odai kompresai netinks. Viskas individualu.
Viskas, ka tepi ant odos pateks i krauja (juk slapime randa kremo nuo saules sudedamuju daliu ), del to mes tiek ir kalbam apie hormoniniu tepalu zala..
Tepimas ant odos nera toks jau nekaltas dalykas - oda viska sugeria i organizma.. manau, tuo pagristi tie garsus naturalistu posakiai 'ant odos tepk tik tai ka valgytum' ir panasus.
Aisku, organizmas stengiasi pasalinti tai, kuo mes ji uztersiam, bet salinimas - ilgas procesas, todel kai kas ir nuseda... be to, apkraunam organizma papildomu darbu.
Po kompresais tepalai dar geriau ir efektyviau isigers i oda bet toks vienas is kompresu tikslu. Dazniausiai uztenka vien emoliento.
Hormoninis preparatas po kompresu turetu buti dedamas tik tais atvejais, kai labai bloga padetis ir nebeuztenka hormono poveikio ji paprastai patepus ant odos.
Mamytė orchidejaa darė savo vaikučiui tokį kompresą:
pradėjau dėti dukrytei kompresiukus ant kaklo ir pastebėjau kad dėmės ant kaklo neberaudonos, o antrą dieną visai išnyko ir net sausumo odos neliko. O kur raudonumai buvo ant sprando, kojų linkiuose tebėra. Padariau išvadą kad čia pagelbėjo kompresas kurį dariau iš kiaulinių taukų, medaus, sodos, jodo ir miltų. Po kompreso visada kakliukas likdavo riebaluotas matyt tas ir pagelbėjo mūsų odeliai.
NATŪRALŪS DRĖKIKLIAI
Natūralių priemonių naudojimas turi būti pastovus, reikalauja daug laiko ir užsispyrimo. Tačiau ne visada natūralios priemonės duoda norimą efektą ir kartais nori nenori tenka panaudoti chemines priemones. O ir pasitaiko atvejų, kai natūralios priemonės vaikučiui netinka, alergizuoja.
Nerafinuotas taukmedžio sviestas TS (Shea butter taukmedzio sviestas, natūralus produktas (UK parduodamas - l'occitane arba C&D parduotuvėj, o LT - Naujojoj Barmunėj (sviestas rafinuotas!) ir Kvapu Namuose - http://www.kvapunamai.lt/shea/, Kaune akropoli,o paduotuveje "C&D", anksciau atrodo buvo "L'occitane"(sviestas rafinuotas!) ) Svarbu, kad sviestas būtų nerafinuotas - tada jame išlikusios gydomosios savybės. Kaune nerafinuotu taukmedžio/ sviestmedžio sviestu prekiauja grožio salonas Cleopatra bella, J.Jablonskio g.15. Yra kelių dydžių įpakavimai. http://www.natures-l...viestmedis.html; http://www.akuawood....d...at=3&page=2 ); nerafinuotas kakavos sviestas; Aveeno kremas iš avižų (natūralus), brangus, tinka egzemai gydyti, daugeliui vaikų tiko, su receptu, parsisiunčia iš UK; Emu paukščio taukai (aliejus) Emu oil . Apie jį rašo, kad atitinka žmogaus riebalų sudėtį, dėl to ypač gerai pasisavinamas ir padeda odai išlaikyti drėgmę. Slopina uždegimą, patinimą, paraudimą, turi antibakterinį poveikį. Gydytoja sake, kad gydo ir nugaros skausmus, sloga (Coral club firmos). Šiaip jų pirkti vaistinėse nebūna, reikia važiuoti pirkti šios firmos vaistų į jų atstovybę. Žmonėms iš gatvės kainuoja brangiau, bet galima įstoti į jų klubą. http://www.emu-oil-well.com Brangus, net už sviestamedžio aliejų brangesnis. 110g kainavo £12 + atsiuntimas (UK). Užtenka ilgam. CARAPELLI ORO VERDE EXTRA VIRGIN alyvuogių aliejus, "Romulo", Caparelli - tai natūralus produktas, kuris į daugelį kremų dedamas, sako padeda, tepti nusiprausus, po maudynių; // Firmos Weleda ekologiški kremai, siūlo homeopatai, jie taip pat siūlo tepti natūraliomis priemonėmis, tokios kaip aliejus (kartais aliejai drėkina prasčiau nei pvz sviestai), arba tuo, kas valgoma, bet Weledos produkcija ne visiems vaikams tinka; // Kedro aliejus jame yra eterinio aliejaus, karotinoidų, chlorofilo, vitaminų C, E, K, D, P, makro ir mikroelementų. Tai stipriausia priemonė gydyti odos uždegimus ir alergijas. Kaina apie 40 Lt/100ml. Ne visų odą pakankamai drėkina. http://anastasia.ru/static/price.doc
Atrodo taip - http://images.google...t...I7GGLJ&sa=N
http://www.geocities...biro_kedras.htm
Vilniuj yra www.vitaminupasaulis.lt
Apie kedrus ir aliejų, bendra informacija:
Mokslininkai nustatė, kad kedro riešutuose yra įvairių medžiagų, pakeliančių darbingumą, gerinančių kraujo sudėtį, padedančių išvengti tuberkuliozės, mažakraujystės. Sibiro tautos kedro riešutais ir aliejumi gydo virškinimo organų ligas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos erozijas bei opas. Kedro riešutų branduolių nespirituoto vyno užpilas valo kraują. Sibiro žinuoniai pataria užpilu su medumi gydyti akmenligę.
Kedro aliejus gaunamas šaltuoju (ne daugiau kaip 600 C) spaudimo būdu iš maistinių kedro riešutų branduolių.
Kedro riešutų aliejus - ypatingas, jame daug neprisotintųjų riebiųjų rūgščių (daugiausia linolininės), todėl rekomenduojamas gydyti aterosklerozę, širdies išeminę ligą bei hipertoninę ligą. Tiegiamai veikia širdies ir kvėpavimo organų darbą.
Kedro aliejumi gydomi odos susirgimai, silpni plaukai ir nagai.
Kai kurie vitaminai įeinantys į kedro aliejų:
B1 (tiaminas). Reguliuoja angliavandenių apykaitos produktų oksidaciją, dalyvauja amino rūgščių apykaitoje, riebiųjų rūgščių susidaryme, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių, virškinimo, endokrininę, centrinę ir periferinę nervų sistemas.
B2 (riboflavinas). Padeda organizmui baltymus, riebalus ir angliavandenius paversti energija. Būtinas organizmo audinių susidarymui ir palaikymui. Gerina regėjimą, teigiamai veikia nervų sistemą, odą ir gleivinę, kepenų veiklą, kraujo gamybą.
B3 (PP arba niacinas). Svarbus riebalų sintezei, baltymų apykaitai ir maisto virtimui energija. Reguliuoja nervinę veiklą, širdies ir kraujagyslių sistemą, virškinimo organų funkcijas, cholesterino apykaitą ir kraujo gamybą.
E (tokoferolis). Veikia lytinių ir kitų endokrininių liaukų funkcijas, stimuliuoja raumenų veiklą, dalyvauja baltymų ir angliavandenių apykaitoje.
Padeda įsisavinti riebalus, vitaminus A ir D, saugo ląstelių membranas nuo pažeidimų.
Jame gausu vitaminų A, B1, B2, B3, D, E, F; mikro- makro elementų: fosforo, jodo, vario, magnio, kobalto, cinko ir kt. Kedrų aliejus pasižymi bendrai organizmą stiprinančiomis, priešuždegiminėmis, priešsklerozinėmis, priešalerginėmis, priešauglinėmis, žaizdas užgydančiomis ir spazmus mažinančiomis savybėmis. Jis vartojamas ir esant išorinių odos pažeidimų.
Kaune kedru aliejaus galima įsigyti prie autobusu stoties, kur yra toks mažas turgelis (ne tas pagrindinis stoties turgus). Įėjus pro pagrindinius vartus, dešinėje pusėje yra iškaba MAISTO PAPILDAI. Tai ten visokios gerybės iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos ir kt. Viskas, ko nerasite vaistinėse ir PC. Kedrų aliejus 100 ml kaina 29 lt, o 50 ml - 17 lt. O svarbiausia, kad tikrai tas tikrasis, Sibiro kedrų riešutų branduolių, gamintas Altajuje.
Viliuje galima rasti parduotuvėje VITAMINU PASAULIS, kuri yra PC MANDARINAS.
Viena mama ant pakuotės rado tel. 868510945. Importuotojas Sibiro flora, 100 ml kaina nurodyta 30.98 Lt. Galiojimas ne itin ilgas, todėl iškarto daug neverta prisipirkti.
DRĖKIKLIAI, TURINTYS SAVO SUDĖTYJE CHEMIJOS
Cheminės sudėties kremai, losjonai, pieneliai savo sudėtyje turi ir ne visai gerų dalykų: pvz. parabenai, EDTA, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, BHT ir kt.
Parabenai (methyl, propyl, butyl and ethyl) cheminiai konservantai, isigere per oda veikia kaip hormonas estrogenas, griaudamas endokrinines sistemos pusiausvyra organizme. Estrogeno pertekliaus galimos pasekmes: hormonines nuotaiku kaitos, virssvoris, skysciu laikymasis, kruties vezys (atliekant tyrimus, parabenai rasti kruties auglyje).
EDTA - odos dirgiklis - gali sukelti alergijas, astma, berimus.
Triethanolamine - potencialiai uzterstas kenksmingomis medziagomis, odos, akiu, kvepavimo taku dirgiklis, uztersia toksinais imunine sistema.
Tocopheryl Acetate - potencialiai uzterstas medziagomis susijusiomis su susirgimais veziu ir kitomis sunkiomis ligomis. Odos dirgiklis - gali sukelti niezuli, degima, berimus, pusleles, pleiskanojima.
BHT - kenksmingas kai ikvepiamas. Odos ir akiu dirgiklis. Gali sukelti galvos skausma, suzaloti kepenis.
Tačiau nereikia labai dėl to gąsdintis, nes kai būna blogai, tai juk vartojame ir antibiotikus, geriame kitokius vaistus, naudojame hormonus ir t.t. Būna situacijų, kai natūralios priemonės nepadeda, tuomet tenka į pagalbą kviestis chemines priemones.
Plakta grietinėlė - Ji gaminama vaistinėse, sudėtis: Mentholis_1,0 %, cinko oksidas_20,0%, tolzvenas_20,0%, glyveniumas_24 %. Išrašo AD gydymui. Beje, kiti liepia griežtai atsisakyti jos vartojimo, nes jos sudėtyje yra didelė dalis spirito, o kaip žinia, visi spiritiniai tepalai (pagaminti vaistinėse) dar labiau išsausina vaiko odelę; // A-derma Exomega kremas // A-derma Epiteliate kremas // Biodermos Atoderm PP drėkinantis kremas dauguma mamyčių giria ;// Avent kremukas - apie jį rašo: gydo išbėrimus ir drėkina odą, hipoalerginis. Sudėtyje yra sviestamedžio aliejaus, ramunėlių, allantoin, pieno baltymų; // Medetkų kremas Calendulae, gaminamas Ąžuolyno vaistinėje, prie Rotušės Kaune, 300ml kaina apie 17 lt, labai geri atsiliepimai, mažina paraudimą, niežulį. Tepale esanti medetkos žiedų tinktūra pasižymi uždegimą slopinamosiomis ir žaizdų gijimą skatinamosiomis savybėmis; // Basalis ypač gerai po maudynių, gaminamas KMUK vaistinėje, gerai pasiskirsto ant kūno, ypač kai reikia ištepti didesnį plotą; // Bepanthen ; // Cutibaza paprastas drėkinamasis kremas, dažnai skiria gydytojai pačioje AD pradžioje; // Dermobaza tepa kur labai sausa oda; // Essex, Essex Plus kremai; // Paprastas vazelinas // Decubal būna Eurovaistinėse - http://www.auravita....a/alph10001.asp ; // Margaritos firmos kremas su šaltalankiais gerai drėkina; // Locobase Repair // Kremai/aliejai su propoliu, nemažai kam padeda. Pvz. Aloe propolis creme. Negalima tepti ant pažeistos odos grauš; // Diprobase gali kai kam netikti, dirgina odą; // Eucerin kremas - sausai odai su 10 procentų šlapalu būtent egzemai gydyti (atsiliepimai: turėtų būti geras, nes kiek teko šia produkcija naudotis visai gera pasirodė; tepant suskilinėjusias vietas, vaikas skundžiasi, kad graužia) Eucerinas 5% skirtas vaikams tik nuo 3 metų. O stipresnis - 10% matyt dar vyresniems. Jis skirtas sausos odos ligoms (pvz AD). Tačiau jo apraše rašo, netepti ant pažeistos odos, nes grauš. Žodžiu, jis tinka odos drėkinimui, bet tada, kai oda neprakasyta ir nesuskilinėjusi; // Fenistil gelis - gerai nuima paraudimą ir niežėjimą; // Iricar - (homeopatinis ir pagrindinis), vaistinis, skiria nuo 1 m, kaina 20.63 LT euro vaistinėj, skirta gydyti: Egzema, neurodermitas (endogenine egzema) ir kitoks odos uždegimas, kuriuo sergant niežti odą. Vaisto vartoti nerekomenduojama, jeigu padidėjęs organizmo jautrumas bent vienai Iricar sudedamajai medžiagai, pvz., vilnų riebalų alkoholiui. Vartojant iš pradžių būklė gali laikinai pablogėti. Tokiu atveju preparato vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją; // Iwostin losjonas ir kremas // Uriage Xemose gerai drėkina, giriamas// Iwostin Semi rich kremas // Dexeryl // Uriage Pruriced kremas // Leti AT-4 Facial veidukui, drėkinantis ir gydantis, buvo pirktas Ispanijoje // Leti AT-4 Creme emoliente kūnui, drėkinantis ir gydantis, buvo pirktas Ispanijoje, labai padėjo mamytės Amicos vaikučiui // Uriage Emollient Extreme http://www.orivas.lt/index.php/pageid/217 - būtent šita URIAGE Emolliente Extreme minkštinamoji emulsija ypatingai tinka atopinio dermatito paūmėjimo metu. // DETSKIJ KREM is IKI parduotuves neblogai padrėkina, bet stebuklo nėra // Vitella kremas sausai probleminei odai su vitaminais (gana riebus, http://www.vaistai.l...chword=vitella) // Vitella Ictamo cream ( http://www.vaistai.l...rchword=vitella ) -isbertoms AD vietoms rekomenduoja.// Babylove Ultra Sensitive Pflegecreme kremas, iš Vokietijos, gera kremo sudėtis, nėra draustinų ingriedientų // Linola Fedt //
KREMAI SU CINKU
Kremai su cinku tinka į šlapiavimus linkstančioms vietoms.
Dermilon Paste - naujas tepalas, skirtas naujagimiu dermatozei, odos įtrūkimams, egzemai gydyti, odos žaizdoms gydyti, taip pat mažina uždegimą, bet sausina oda; // Excipial sudėtyje yra cinko, skiria dažniausiai ligos pradžioje. Ne visiems tinka; // Sudocrem sausina, nes sudėtyje yra cinko, tinka užpakaliukui ir per sulenkimus; // Atoderm PO Zinc // A-derma Dermalibour tinka užpakaliukui ir bėrimams apie burnytę, gydo kontaktinį dermatitą // Vitella Zn, yra laaabai padėjęs mamytės KiproLinos vaikučiui, ir alergologinej ligoninej Vilniuje ji naudoja. Gal siek tiek sausina, bet ligoninej jie kremus ir tepalus sumaiso savo rankose ir paskui tepa. As ir taip kartasi darau, kai tik drekinimo nebeuztenka. Ir nebrangus jis, tik apie 16 Lt. Zn kremas (Zn Cream, http://www.vaistai.l...chword=vitella) //
HORMONINIAI TEPALAI, LOSJONAI, KREMAI
Cutivate; // Fucikort sunkiems atvejams, kaip ir kitų vietinio veikimo kortikosteroidų, intensyvus ir ilgalaikis vartojimas gali sukelti lokalius odos pakitimus, kaip, pavyzdžiui, atrofiniai odos dryžiai, paviršinių kraujagyslių išryškėjimas ir išsiplėtimas. Tokie pakenkimai dažniau išsivysto, kai yra naudojamas dengiamasis tvarstis arba kai gydomos odos raukšlių ir sulenkimų sritys. Betametazono absorbcija į bendrą kraujotaką, ilgai ir intensyviai vartojant preparatą, ypač tvarsčius, gali sukelti hiperkorticizmą (dėl antinksčių šerdinės dalies supresijos). Rizikinga Fucikorto kremą skirti kūdikiams ir vaikams. Atsargiai reikėtų vartoti veido srityje, ypač netoli akių. Patekęs į akis, preparatas gali sukelti glaukomą; // Travecort hormoninis, labai stiprus (?) nuo jo oda nusilupa ir raudona pasidaro; // Mildison Lipid 1% - extra atvejams, jis nuima odeles paraudimus su išsausėjimais akimirksniu, hormoninis turbūt??? // Advantan - hormoninis, (0,01%), kai kam padeda tik laikinai, nustoji tept ir vėl AD, 15 lt, galima naudoti tik mėnesį; // pats silpniausias hormoninis tepalas Hydrokortison DAK 1% // Premondol // Laticort //
Gaminamas hormoninis tepaliukas
Sol.Tocopheroli ac.d. 5,0
Sol.Retinoli ac.d. 5,0
Dimedrpli 1.0
Ung.Ftorocorti 0,1 % - 15,0
Lanolini
Vaselini aa 25,0
M.f.ung
Reikia atskirai nusipirkti vitamino A, jis įeina į ta mišinį. Gamina Kaune, vaistinėj prie Kalniečių poliklinikos, Ąžuolyno vaistinėj.
Cutivate mišinys su Basaliu - prieš miegą kas 4-7d., priklausomai nuo odos būklės. Sako nieko.
Hormoniniai tepalai plonina odos sluoksnį, gali pradėti matytis net kraujagyslės, ir ateityje gali pakenkti žmogui. Pašvietus saulei, toje vietoje kur buvo tepta kremu oda pageltonuoja, kenkia sąnariams. Atsiliepia vyresniame amžiuje. Be to per oda hormonai patenka į kraujotaką, tada gali įtakoti augimą. Bet teigiama, kad tokios problemos gali atsirasti tik vartojant stiprius kremus ir dideliais kiekiais. Gydytojai juos mėgsta skirti, nes greičiausiai gydo odelę. Tokie tepalai - garantuotas trumpalaikis problemos sprendimas, ypač, kai vaikams AD sukelia didelį diskomfortą, trukdo miegui. Šiaip jie negeri dar ir tuo, kad užslopina kūno imuninės sistemos atsaką alergijai.
http://www.e-library..._2006_2(17).pdf
ANTIBIOTIKAI, ANTIBIOTIKAI SU HORMONAIS
Fucidin sako būna, kad pablogėja, šie antibiotikai iš išorės alergija "sukiša "į vidų, o problemos neišsprendžia tik žymiai pablogina; // Oxycort - tai hormoninis antibiotikas; // Fucidin H hormoninis antibiotikas; //
AD sergančiam vaikui jei reikia girdyti dėl ligos antibiotikus, tai patariama duoti Amoxiciliną arba Gentamiciną. Rašo (info rasta per google), kad būtent šie antibiotikai yra tinkami AD sergantiems vaikams.
VAISTAI ŠLAPIAVIMŲ GYDYMUI
Fuxini tirpalas šlapiuojančioms žaizdoms, neleidžia patekti infekcijai, patepus juo maždaug po valandos galima tepti drėkinantį kremą ar hormoninius vaistus, jei yra reikalas; // Methylviolet tirpalas šlapiuojančioms vietoms gydyti, violetinės spalvos; // Metileno mėlis- tirpalas šlapiuojančioms vietoms gydyti, ryškiai mėlynos spalvos. Jis skirtas dezinfekuoti, galima patepti šlapiuojančias, nukasytas vieteles, užraudimus ryškesnius, tik dažnai jo nenaudoti; // Uriage Pruriced gelis //
Kai atsiranda šlapiuojančios žaizdos: galima dėti parafino tinklelį, dėti ant žaizdos, tada sterilaus binto ir fiksuoti. Tuomet nesitrins tiesiai į apykaklę (jei prie kaklo pvz.) ir kvėpuos žaizda, bet bintas neprilips ir nereiks jo plėšti keičiant tvarstį.
Jei vaistai šlapiavimų neužtraukia, galima bandyti daryti taip (gyd. Grušausko patarimas) ištepi Fuxinu šlapiuojančias vietas, po valandos tas vietas patepi Cutivate. Ir taip darai kol užtrauks šlapiavimus. Tepti hormonus 1k dienoje, Fuxiną galima dažniau.
KITI VAISTAI, TEPALAI, KREMAI
Elidel stiprus, kaina 70 lt, kompensuojamas, kai berimai išplitę, skiria nuo 2 m. Jis skiriamas tik veidukui, kūnelį galima tepti tik trumpą laiką. Poveikis matosi praėjus po patepimo maždaug 3 val. Ilgą laiką šio vaisto vartoti negalima. Rašo, kad nehormoninis, tačiau negalima tepti arti akių, nosies ir burnos, patekus, reikia nuplauti. "Retai (labai retai ten įvardinta 1 iš 10 000 žmonių, o retai, tai neaišku, kiek) pacientams, vartojusiems Elidel, registruoti piktybiniai navikai, pvz., limfoma ir odos vėžys. Tačiau, remiantis tyrimu duomenimis, šių reiškinių galimas ryšys su Elidel vartojimu dar nėra nei patvirtintas, nei paneigtas."; // Kerasol - Kerasolio tepalu arba tirpalu gydomos odos ligos, kurių metu raginis odos sluoksnis pradeda labai pleiskanoti ir sustorėja. Kerasalis suminkština sustorėjusį raginį sluoksnį ir ištirpdo pleiskanas. Kerasalio tepalu gydoma ichtiozė, kojų ir rankų keratozė (odos sustorėjimai bei skilimai), egzema. Kerasalio tirpalas labiausiai tinka odos ligų gydymui plaukuotose kūno vietose (neriebalina plaukų), pvz.: galvos žvynelinės, lėtinės egzemos, seborėjinio galvos pleiskanojimo ir kitų galvos odos ligų; // Koloidinis sidabras homeopatinis vaistas. Pasisakymas forume: Kiek teko anksčiau domėtis - tai maždaug superinis vaistas nuo beveik visų ligų, natūralus antibiotikas ir t.t. buvo man rekomenduotas homeopates. Tai va, purškėmės jį tris dienas, ir būtent jų metu AD suprastėjo. Ir šįkart nemanau, kad sutapimas. Labai jau ilgai buvo ryškus pagerėjimas, net po antibiotikų vartojimo jis daugiau mažiau išliko, o va būtent per paskutines dienas situacija pablogėjo.; // Boro Plus tepaliukas sausai ir alergiškai odai, stoties turgelyje, Maisto papildu parduotuvėlėje, 25 ml kaina 3 lt., sako labai padeda.; // Apsauginis kremas EVIJA - vienalytė, gelsva masė, malonaus sakų kvapo, gaminamas vienoje Kauno vaistinių, turinčių gamybos licenziją. šio kremo sudėtyje - švarioje aplinkoje išgauti gamtiniai produktai: eglių sakai, bičių vaškas, sviestas, kiaulių taukai, aliejus. kreme yra 10 % dervos rūgščių. panašios sudėties tepalą ir kremą gamino ir vartojo daugelis senų žmonių Latvijoje ir Lietuvoje. kreme esantys sakai ir vaškas antibakterinėmis savybėmis. 36 laipsnių tem. kremas tirpsta, lengvai įsiskverbia į poodį, veikia kaip antiseptikas, mažina uždegimą, labai tinka odos pažeidimams gydyti. kremas minkština odą, saugo veidą ir rankas nuo nušalimo.jį galima naudoti kaip apsauginę priemonę nuo radiokaktyviųjų spindulių, saulės. vartojant EVIJA gydomojo masažo metu, labai sumažėja nerviniai galūnių, nugaros, strėnų ir sąnarių skausmai, be to, kremas tinka esant hemarojui, kirkšnių iššutimui, praguloms, raumenų sumušimams. padeda pūliuojant dantenoms, prasidėjus slogai, minkština gimdyvių krūtų sukietėjimus, išsklaido besiformuojančius pūlinius. suauguismas žmogui (80 kg svorio) vienkartinė kremo dozė - ne daugiau kaip 5 g (vaikams mažiau). nepatariama kremo naudoti žmonėms, jautriai reaguojantiems į augalų žiedadulkes ir bičių nuodus. kremo tinkamumo laikas 3 metai.
dar yra nurodytas adresas www.evija.lt
Mamytės Amicos patirtis patepus su Evijos kremu sumuštą vietą nelieka mėlynės. Mamytės Orchidejaa patirtis - slogai tai mum padeda tas tepalas, sloga neužsitesia, nebūna tokia klampi ir greit praeina.
VAISTAI NUO NIEŽULIO
Tavegyl, Claritin, Zyrtec, Aerius sirupas, Ketotifenas (skiriamas vaikams nuo 2m.)
ŽAIZDOMS GYDYTI:
Kosmetinis molis.
Jų būna įvairių spalvų, su visokiais priedais ir jie visi geri. Išskirus tuos, ant kurių parašyta kaukė. Šitų nė neimkit, jie nepadės.
Išmaišot tą molį kaip parašyta instrukcijoje ir uždedat tiesiai ant žaizdos, kad visa būtų uždengta gan storu sluoksniu. Molis labai greitai džiūsta, o kai išdžiūsta, nustoja veikt, reikia ant tos vietos prilipint celofano ar plėvelės. Minimum - 20 min . Paskui nuimt ir tept kaip įprasta. Šita kaukė labai gerai nuvalo žaizdas ir pašalina mirusią odą. Aišku užtrunka, bet patikėkit, verta. Moli galima nusipirkt Drogas parduotuvėje, ten ypač platus pasirinkimas, kaina apie 1.5 - 3 lt žiūrint nuo sudėties. Brangiausia su negyvosios jūros druska ( tiesiog puiki)
Galima apie vaistus rasti informacijos puslapyje - http://www.100metu.lt
PROBIOTIKAI (GEROSIOS BAKTERIJOS)
Kartais vaikams su AD padeda gerųjų bakterijų pavartojimas. Būtinai reikia jas naudoti, jei vaikas gėrė antibiotikus. Svarbu: daug gerųjų bakteirjų preparatų vaistinėse laikoma netinkamom sąlygom ir dėl to jos žūsta dar net nepasiekusios mūsų skrandžių. Pasidomėkite prieš pirkdami vienas ar kitas bakterijas, kaip jos turi būti laikomos ir žiūrėkite kaip jums jas parduoda vaistinėje. Pvz jei jums vaistinėje BifoVal paduoda ne iš šaldytuvo, tai gydytoja sakė galima iš karto išmest į šiukšlių dėžę.
Flora Care geri atsiliepimai; // Acidophilus Bifidus (be laktozės) palaiko žarnyno mikroflorą; // Gefilus Plius // Bifolac; // Linex // Narine // BifoVall //
GYDYMAS ŽOLELĖMIS ir PRAUSIMAS
1. Lakišiaus arbata (kartais ir nepadeda), parduodama vaistinėj ir parduotuvėse, pilti maudant į vonelę. Tinka tiems, kam yra šlapiuojantys bėrimai.
2. Sėmenų vonelė
3. Ramunėlių vonelė
4. dirvinių asiūklių arba snapučių vonelės
5. galima gamintis mišinį į vonią - 1 valg.š. lakišiaus, 2 valg.š. medetkų žiedų, 4 valg.š. beržu lapų (galima ir pumpurus) (viskas iš vaistinės), užpilti verdančiu vandeniu 1-1,5 litro, palaikyti minimum 15 min., nukošti, ir pilti į vonią. O jeigu tik lakišiuj maudyti, tai 4 šaukštus lakišiaus užpilti 1 litru verdančio vandens.Bet po to jokių prausiklių nenaudoti. Dėmės pabala, raudonis po užpakaliuku bei per kojyčių lenkimus visai dingsta, oda ant keliukų žymiai sušvelnėja. Maudyti žolių nuovire kas 2 dieną apie 20 min. Išlipus greit patepti kremuku.
6. Galima dėti linų sėklų kompresiukus. Kokius 4 šaukštus linų seklų užpilti šaltu vandeniu, paskui pilti visą masę į puodą ir virti maišant, kol pasidaro toks klijus, dar truputi pavirti, išjungti, paskui tą masę klijų palikti, kol atvesta ir perkošti per marlę, ir tuo nukoštu skysčiu su vatos tamponėliu pateplioti tas vietas, kur pabėrimai ar raudonos dėmės ir tos vietos išbala, beje, šią procedūrą geriausia daryt prieš maudymą. Linu sėklų 200g dėžutė kainuoja apie 3.49 Lt
Nepamirškite, kad žolės irgi gali sualergizuoti, tai labai individualu. Žolelių vonios kai kam labai padeda, o kai kam visai netinka.
TYRIMAI:
1. Medicinos diagnostikos centras (informacija iš tinklapio):
Alergija maistui. Tai dažna mažų (iki 35 metų) vaikų alergijos forma, ji gali pasireikšti įvairiais simptomais. Alergija maistui gali būti ir suaugusiesiems. Dažniausi maisto alergenai yra: žemės ir lazdynų riešutai, pienas, kiaušinio baltymas, kazeinas, žuvys, kvietiniai miltai, sojos.
Alergija maistui gali pasireikšti įvairių organų sistemų sutrikimo požymiais: odos (niežėjimu ir bėrimais), virškinamojo trakto (pykinimu, vėmimu, pilvo pūtimu, viduriavimu), kvėpavimo organų (kosuliu, švokštimu, dusuliu), nervų sistemos (neramumu, verksmu, klykimu be priežasties, sudirginimu, hipermotorika) ir kt. Būtina kuo anksčiau surasti priežastį ir paskirti individualią eliminacinę dietą (eliminuoti kaltąjį produktą iš raciono).
Atopinis dermatitas. Jaunesnio amžiaus vaikai (ypač iki 3 metų) atopiniu dermatitu serga gana dažnai (kas 4-as vaikas). Liga gali prasidėti nuo gimimo ir tęstis net suaugus. Pagrindinis simptomas odos bėrimas ir stiprus niežėjimas. Oda išberiama įvairaus pobūdžio bėrimo elementais, sausėja, pleiskanoja. Dėl varginančio stipraus niežėjimo sutrinka vaiko miegas. Nukasius odą didesnė odos infekavimosi tikimybė, prasideda odos pūliavimas, pakyla temperatūra. Kuo anksčiau pradedama gydyti, tuo geresni gydymo rezultatai.
Alerginė bronchų astma. Tai gana dažna vaikų liga. Augant vaikui, sergančiam atopiniu dermatitu, gali prasidėti alerginė astma, o kiek vėliau ir alerginė sloga. Dėl to būtina laiku vaiką ištirti alergologiškai ir gydyti, kad liga neprogresuotų.
Bronchų astmos simptomai: kosulio priepuoliai (ypač naktį), švokštimas, dusulys. Be to, dažnai sergantiesiems astma fizinis krūvis, cigarečių dūmai, šaltas oras provokuoja kosulio ir dusulio priepuolį.
Alerginė sloga neretai serga vaikai, paaugliai ir suaugusieji. Tarp vaikų iki 67 metų yra apie 2,6 proc. sergančiųjų, 1314 metų paauglių apie 6,1 proc.
Alerginę slogą nosies gleivinės uždegimą gali sukelti įvairūs alergenai: namų dulkių, namų dulkių erkučių, žiedadulkių, kačių ir šunų, pelėsiai, kvapai ir kt.
Sezoninė alerginė sloga. Kartais ji vadinama polinoze (šienlige). Jos priežastys medžių, žolių, piktžolių žiedadulkės. Sloga (dažniausiai su akių niežėjimu ir paraudimu) prasideda žydint medžiams ar žolėms. Ligos požymiai sustiprėja išvykus į gamtą. Nukritus lapams ir atšalus orui pasveikstama, t.y. minėti simptomai susilpnėja ir pranyksta.
Nuolatinė alerginė sloga. Sergama nuolat. Sloga tampa silpnesnė vasarą. Dažniausiai šią slogą sukelia mikroskopinės namų dulkių erkutės. Kita nuolatinės alerginės slogos priežastis yra įvairūs grybeliai, pelėsiai, kurių sporų gausu tiek drėgnuose namų vietose (voniose, virtuvėse ir pan.), tiek lauko ore, dirvos paviršiuje, šiltnamiuose ir pan.
Neretai nuolatinės alerginės slogos priežastis yra parazitai (pvz., tarakonai), naminiai gyvūnai (katės, šunys, žiurkėnai) ir kt. Užsitęsusi alerginė sloga gali paspartinti alerginės bronchų astmos atsiradimą.
Simptomai: apsunkintas kvėpavimas pro nosį nosies gleivinės paburkimas, kartais labai gausi gleivėta ir skysta sekrecija iš nosies, dažnas čiaudėjimas, kartais 1020 kartų iš eilės.
Šalia šių simptomų kartais gali būti niežėjimas nosies viduje. Dėl to asmuo trina nosį. Niežėjimas gali atsirasti gomuryje, ryklėje, ausyse. Dažnai niežti ir akys, jos parausta ašaroja.
Dilgėlinė, angioneurozinė edema. Dilgėlinę sukelia daugybė faktorių: maistas, vaistai, cheminės medžiagos, parazitai, kirmėlės, infekcijos ir kt.
Simptomai: odoje atsiranda pūkšlių pakilusių virš odos paviršiaus niežtinčių dėmių. Jos gali išplisti visame kūne, gali susilieti ir sudaryti girliandas. Dilgėlinės metu galima angioedema audinių paburkimas (lūpų, vokų, ausų, gerklų). Ypač pavojingas gerklų gleivinės paburkimas. Ši būsena reikalauja skubios medicininės pagalbos. Dilgėlinė gali būti ir be angioedemos.
Šių ligų efektyviam gydymui užtikrinti būtinas kruopštus ligonio ištyrimas.
Alergijai diagnozuoti atliekami šie tyrimai:
1. Odos tyrimai
Odos dūrio mėginiai su įvairių rūšių alergenais
Odos dūrio-dūrio mėginiai su šviežiais maisto produktais
Odos lopo mėginiai su įvairiomis cheminėmis medžiagomis bei odontologijoje ir kosmetologijoje naudojamomis medžiagomis.
2. Imunofermentiniai ligonio kraujo serumo tyrimai
Dėl bendrojo IgE
Dėl specifinių IgE įkvepiamiems (namų ir lauko aplinkos) ir maisto alergenams naudojant įvairias alergenų paletes, monoalergenams (konkretiems vaistams, vabzdžiams, maisto produktams, namų dulkių erkutėms ir kt.).
3. Bendrieji klinikiniai tyrimai (pagal indikacijas)
Išsamus kraujo tyrimas
Biocheminiai, imunologiniai
Spirogramos
Vidaus organų ultragarsinis tyrimas ir kt.
Gydymas efektingas tik tada, kai ligonis yra laiku ir tiksliai ištiriamas, surandamas kaltasis alergenas, jis eliminuojamas iš maisto raciono ir sudaroma individuali eliminacinė dieta. Be to, sumažinus alergenų koncentraciją ligonio namų aplinkoje, pagerėja jo savijauta. Vaikams nuo 4 metų, sergantiems alergine bronchų astma ir alergine sloga, skiriama specifinė imunoterapija (geriamais ir leidžiamais alergenų ekstraktais) bei kiti reikalingi vaistai. Specifinė imunoterapija pats efektyviausias alergijų gydymo būdas.
3. Tyrimai mokami, net ir su siuntimu, nebent guldo į stacionarą. Kai numatomi alergenų tyrimai, vaistukų vartoti negalima 2 savaites.
4. Ligoninėje daro ir nosies išskyrų tyrimą dėl alerginės slogos.
5. Bendro imunoglobulino E (IgE) nustatymas
Metodas: imunofermentinis.
Reikalavimai ėminiui veninis kraujas, kraujo paėmimo sistema be priedų.
Reikalavimai mėginiui centrifuguotas kraujo serumas, Ependorff tipo mėgintuvėlyje.
Laikoma 1,5 ml Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje ne ilgiau kaip 48 valandas.
Transportuojama 1 1,5 ml centrifuguoto kraujo serumo 1,5 ml Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje.
Tyrimas atliekamas pirmadieniais penktadieniais.
Tyrimo atsakymas po 24 valandų nuo mėginio patekimo į laboratoriją.
6. Specifinių imunoglobulinų prieš 36 mišrius (maistinius ir įkvepiamuosius alergenus) nustatymas
Metodas: imunoblotingas.
Reikalavimai ėminiui - veninis kraujas, kraujo paėmimo sistema be priedų.
Reikalavimai mėginiui - ne mažiau kaip 2 ml centrifuguoto kraujo serumo, Ependorff tipo mėgintuvėlyje.
Laikoma Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje ne ilgiau kaip 5 paras.
Transportuojama ne mažiau kaip 2 ml centrifuguoto kraujo serumo steriliame Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje.
Tyrimas atliekamas: trečiadieniais
Tyrimo atsakymas: po 48 valandų nuo tyrimų pradžios.
Alergenų sąrašas: bananai, citrusinių vaisių mišinys, pomidorai, jautiena, kiauliena, sūris, pienas, kiaušinio baltymas, šokoladas, menkė, migdolai, žemės riešutai, sojos pupelės, graikiški riešutai, kviečiai, kepimo mielės, beržas, lazdyno riešutai, platanas, motiejukas, gyslotis, kietis (pelynas), dilgėlė, rapsas, alternarija (pelėsis), aspergillus (pelėsis), candida (pelėsis), cladosporium (pelėsis), penicillium (pelėsis), katė, karvė, šuo, arklys, plunksnų mišinys, erkė D. farinae, erkė D. pteronyssinus.
7. Specifinių imunoglobulinų prieš 36 maistinius alergenus nustatymas
Metodas: imunoblotingas.
Reikalavimai ėminiui - veninis kraujas, kraujo paėmimo sistema be priedų.
Reikalavimai mėginiui - ne mažiau kaip 2 ml centrifuguoto kraujo serumo, Ependorff tipo mėgintuvėlyje.
Laikoma Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje ne ilgiau kaip 5 paras.
Transportuojama ne mažiau kaip 2 ml centrifuguoto kraujo serumo steriliame Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje.
Tyrimas atliekamas: trečiadieniais.
Tyrimo atsakymas: po 48 valandų nuo tyrimų pradžios.
Alergenų sąrašas: Pienas, Kazeinas, Soja, Kiaušinio baltymas, Kiaušinio trynys, Kiauliena, Vištiena, Jautiena, Triušiena, Menkė, Krevetės, Tunas, Krabai, Morkos, Bulvės, Salieras, Žirniai, Baltosios pupelės, Pomidorai, Obuoliai, Persikas, Apelsinas, Bananas, Braškės, Graikiški riešutai, Lazdyno riešutai, Žemės riešutai, Migdolai, Sezamas, Kviečiai, Ryžiai, Miežiai, Rugiai, Avižos (kruopos), Šokoladas, Kepimo mielės.
8. Specifinių imunoglobulinų prieš 35 įkvepiamuosius alergenus nustatymas
Metodas: imunoblotingas.
Reikalavimai ėminiui - veninis kraujas, kraujo paėmimo sistema be priedų.
Reikalavimai mėginiui - ne mažiau kaip 2 ml centrifuguoto kraujo serumo, Ependorff tipo mėgintuvėlyje.
Laikoma Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje ne ilgiau kaip 5 paras.
Transportuojama ne mažiau kaip 2 ml centrifuguoto kraujo serumo steriliame Ependorff tipo mėgintuvėlyje, 2 8° C temperatūroje.
Tyrimas atliekamas: trečiadieniais.
Tyrimo atsakymas: po 48 valandų nuo tyrimų pradžios
Alergenų sąrašas: Balanda, Kiaulpienė, Svidrė, Gyslotis, Pelynas, Dilgelė, Rapsas, Usnis, Uosis, Pušis, Alksnis, Beržas, Lazdynas, Ąžuolas, Klevas, Sausgrybis, Galvenis, Candida, pelėsinis grybelis, Juodgrybis, Perėjūnas, Šuo, Katė, Žiurkėnas, Arklys, Jūrų kiaulytė, Triušis, Plunksnų mišinys (vištų, ančių, , žąsų), Erkė Dermatophagoides farinae, Erkė Dermatophagoides pteronyssinus, Tarakonai, Avižos, Rugiai, Kviečiai, Motiejukas, Lateksas.
Homeopatai teigia, kad homeopatinių vaistų vartojimas alergijos tyrimams įtakos neturi. Bet pvz. cheminių vaistų nuo alergijos negalima vartoti kartu su homeopatiniais, turi būti bent valandos tarpas.
Papildyta:
INFORMACIJOS PAPILDYMAS
ĮVAIRIOS NUORODOS, ĮDOMŪS STRAIPSNIAI, PATARIMAI
Štai čia rasite kur kreiptis ir kokių dokumentų reikia invalidumui dėl AD gauti:
http://www.ndnt.lt/s...&...&puslapis=3
Norintiems patekti pas dermatologą N.Grušauską Kaune:
II-os ligoninės registratūros tel.nr 837 306084, Ąžuolyno registratūros tel.nr 837 220288
Čia galima nusipirkti šilkinę kaldrytę
http://www.clikpages.co.uk/multree/
Kuo kenksmingas kambarių oras