QUOTE(vilijandrija @ 2010 10 15, 09:49)
Kreipemes i DNSB pirmininka pazymos,jis pasake-noresiu duosiu,noresiu-ne.Su juo musu santykiai yra itempti del ivairiu-keliu gyventoju,tame tarpe, ir musu-keliamu klausimu per susirinkimus,kas jam l nepatinka.Tad nezinau ir ka daryti.
oho, koks akiplėšiškas elgesys
jis jūsų prašymu ne GALI, o PRIVALO išduoti pažymą. jei neduoda pagal žodinį prašymą, bandykite i) įteikti rašytinį prašymą išduoti pažymą taip, kad jis atžymėtų, jog prašymą gavo, o jei ir tai nepavyks, bent jau aš daryčiau ii) nueičiau pas notarą ir parašyčiau persiunčiamą pranešimą, adresuotą bendrijai, su prašymu išduoti pažymą (jau šitą gavęs nori nenori turės išduoti, negalės rizikuoti, kad jo pareigų nevykdymas paaiškės.
QUOTE(artistė @ 2010 10 15, 14:56)
Prasau komentaro, dekinga iš anksto;
Parduodame butą name, kuriame nėra bendrijos, yra nepilnamečių vaikų:
1. Pazymą is registrų centro galima patiems išsiimti, ar reikia užsakyti pas notarą? Jei patiems, tai per kiek laiko yra suruošiama ta pažyma?
2. Pažyma apie skolų nebuvimą iš komunalinių paslaugų tiekėjų reikia gauti iš seniūnijos? Ar iš kiekvieno tiekėjo atskiras pažymėles neštis pas notarą? O gal su tomis pažymėlėmis eiti į seniūniją, ir ten gauti bendrą?
3. Kokie įrodymai tinka Vaiko teisių apsaugos darbuotojams- ar tiktų preliminari sutartis su žmogumi, iš kurio ruošiamasi po pardavimo vėliau pirkti kitą butą? O gal tinka, pvz., senelių sutikimas priimti anūkus gyventi į jų butą? Kokio tipo tas sutikimas gali būti- ar reikia deklaruoti anūkų gyv vietą pas senelius, ar kažkokia laisva forma sutikimo?
Ačiū žinovėms
1. tiesą sakant net nežinau, ar registras dar išdavinėja pažymas sena tvarka, tai yra asmeniškai prašantiesiems, nes jau šimtą metų nebuvo kliento, kuris norėtų gaišti savo laiką stovėdamas eilėje RC, kai notaras be jokio papildomo atlygio tai žmogui padaro elektroniniu būdu. kodėl jūs pažymą norite pati pasiimti? pažyma parengiama per laikotarpį nuo aštuonių darbo valandų iki septynių darbo dienų (per septynias darbo dienas ji pigiausia, bet kainų skirtumas nelabai didelis).
2. jei bendrijos nėra, notaras neprivalo gilintis į įsiskolinimų buvimą (skirtingai nuo to atvejo, jei bendrija yra), tad, jei jūsų pirkėjai nepageidauja gauti pažymas apie įsiskolinimų nebuvimą iš visų paslaugų teikėjų, galite visai jų nepateikti. pirkėjo apsauga užtikrinama sutarties sąlygomis, pagal kurias pardavėjai privalo apmokėti visus komunalinius iki tos dienos, kai nuosavybė į turtą pereina pirkėjui (nebent šalys susitaria kitaip).
3. VTAT ko reikės tikrai nežinau, bet jei turite preliminariąją, jos turėtų pakakti. praktikoje yra tekę liudyti parašo tikrumą senelių sutikime apgyvendinti anūkus savo nekilnojamam turte. taigi, tikriausiai VTAT reikalauja, kad senelių parašų tikrumą paliudytų notaras. sutikimo turinį suformuluoti turėtų irgi padėti notaras. nežinau, ar VTAT reikalauja, kad vaikų gyvenamoji vieta būtų deklaruota senelių bute. apskritai, atsakant į šitą klausimą, reiktų, kad jūs nurodytumėt, kur jūs ketinate gyventi pardavę butą.