Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalbos namai augalams

QUOTE(Livai @ 2010 01 08, 10:22)
Sveikutės, gal galit pasakyt kas atsitiko mano vėzdūnei?? g.gif  Tokia visada graži buvo, ir dabar taip staigiai pradėjo lapų kraštai tamsėt, džiūt

Vėzdūnės šviesiamėgės gėlės, bet labai nemėgsta tiesioginės saulės šviesos, tik sklaidytą. Ypač apdega saulėje jei lapai drėgni. Taip pat nepakenčia skersvėjų ir nemėgsta žemesnės už +20 C temperatūros. Mėgsta silpnai rūgščią, derlingą ir purią dirvą.
Bet greičiausiai kaltas oro drėgnumas...
Atsakyti
mano fikuselis sia ziema, kaip niekada nupliko ir kazkaip nelabai ruosiasi apsilapuoti, kas galejo jam nutikti?stovi toje pacioje vietoje, tik rudeni persodinau i kiek didesni inda su skylute, ant dugno drenaza dejau sad.gif
stai koks jis buvo sveikas ir grazus
http://img138.images...932/1077240.jpg
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2010 01 13, 14:40)
mano fikuselis sia ziema, kaip niekada nupliko ir kazkaip nelabai ruosiasi apsilapuoti, kas galejo jam nutikti?stovi toje pacioje vietoje, tik rudeni persodinau i kiek didesni inda su skylute, ant dugno drenaza dejau sad.gif
stai koks jis buvo sveikas ir grazus
http://img138.images...932/1077240.jpg

jei neperlaistei,gali būti,kad yra kenkėjų,gal voratinklinė erkutė g.gif
ar lapus meta nespėjus net nugelsti?
Atsakyti
QUOTE(ERUGĖ @ 2010 01 13, 21:38)
jei neperlaistei,gali būti,kad yra kenkėjų,gal voratinklinė erkutė g.gif
ar lapus meta nespėjus net nugelsti?

dauguma lapu nepagelte,o zali nukrenta, kasdien saujas prirenku lapu sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2010 01 13, 15:40)
mano fikuselis sia ziema, kaip niekada nupliko ir kazkaip nelabai ruosiasi apsilapuoti, kas galejo jam nutikti?

QUOTE(Nidulia @ 2010 01 14, 00:15)
dauguma lapu nepagelte,o zali nukrenta, kasdien saujas prirenku lapu sad.gif

labukas. atėjau rašyt apie savo bėdą ir žiūriu, kad aš ne viena. ta pati problemytė ir su mano smulkiažiedžiu (žaliai- baltas) fikusėliu unsure.gif pradėjo mesti lapus. iš kart apie kenkėjus pagalvojau. nupirkau žemės skirtos būtent fikusams, persodinau, bet tai nepadėjo visiškai. Kaip ir Nidiulia, kiekvieną dieną randu krūvą lapų ant grindų. jau beveik plikas stovi, dar tik viršunė su lapais. ar tikėtis kad jis dar atsigaus ar jau jam amba?
lapai pagelte nukrenta. jie tokie kaip spalvą praradę.
Atsakyti
tikekimes, kad atsigaus jie, karta jau taip buvo man, bet vel suvesejo. Ko gero siais metais oru stiprios permainos atsiliepe ir musu fikuseliams, nes kaip matau musu cia si karta labai daug su ta pacia beda
Atsakyti
Ne mano fikusas keistu riebiu vaskuotu padaru prisiaugino ant kiekvieno lapelio. Jie tokie balti. Purskiau actara, tai nesuregavo. Nuploviau juos visus muiluotu vandeniu. Nauju lyg ir ner.
Na, lapai kaip asaros krenta. Bet kas tai per kenkejai? Kaip kovoti??
Atsakyti
QUOTE(Crassula @ 2010 01 15, 09:56)
Ne mano fikusas keistu riebiu vaskuotu padaru prisiaugino ant kiekvieno lapelio. Jie tokie balti. Purskiau actara, tai nesuregavo. Nuploviau juos visus muiluotu vandeniu. Nauju lyg ir ner.
Na, lapai kaip asaros krenta. Bet kas tai per kenkejai? Kaip kovoti??


mano augalus jie irgi uzpuole verysad.gif , ir svarbiausia jie plinta ir ant kitu augalu.. jau tik kelios geles namuose svarios.. , o ploviau muilu jau kokius 3 kartus, bet po kiek laiko vis atsinaujina.. verysad.gif
itariu teks atsisveikinti su visomis gelemis.. nes as su jais jau koki pusmeti nesekmingai kovoju..
Atsakyti
stai koks plikas mano fikusas siai dienai,okoks grazuolis buvo. turiu dar maziuka, kuris ant palanges, ne itin taip jau stipriai priziurimas, tai sis mazius nesioziuoja, o didyji, kuri taip priziuriu, visai nupliks tuoj. Daviau vakar sprigta ir pasakiau,-"jei mesi lapus, ismesiu tave lauk", sako padeda pabarimai augalams smile.gif

Papildyta:
sis mazius, ne itin priziurimas, nesioziuoja
kitoje foto, didziojo sakeles nuplike is arti sad.gif
Papildyta:
sad.gif
Atsakyti
Aktara ne tik purkškit, bet ir laistykit ir efektas bus didesnis. Kadangi per vaškinį sluoksnį nuodai ne visada pasiekia kenkėjus. O kitas kelias tik per skrandį.
Žiemą benjamino fikusai, jei nėra kitų priežasčių, lapus meta dėl šviesos trūkumo. Manau dėl tos priežasties mažesnysis Nidulios fikusas nesiožiuoja, o didesnysis meta lapus. Jei yra galimybė, pastatykit jį šviesiausioj vietoj ir galbūt sulauksit pavasario su mažesniais nuostoliais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo minus: 15 sausio 2010 - 14:24
QUOTE(minus @ 2010 01 15, 15:20)
Aktara ne tik purkškit, bet ir laistykit ir efektas bus didesnis. Kadangi per vaškinį sluoksnį nuodai ne visada pasiekia kenkėjus. O kitas kelias tik per skrandį.
Žiemą benjamino fikusai, jei nėra kitų priežasčių, lapus meta dėl šviesos trūkumo. Manau dėl tos priežasties mažesnysis Nidulios fikusas nesiožiuoja, o didesnysis meta lapus. Jei yra galimybė, pastatykit jį šviesiausioj vietoj ir galbūt sulauksit pavasario su mažesniais nuostoliais.

didysis stovi prie stiklines sienos, uzuolaidu neuztraukineju , gal reiks ties viduriu to lango pastatyti
mergaites, o ziema purksti lapu vainika vandeneliu? ar tik vasara reikia purksti? vasara visada gausiai purskiu i kiema issitempusi, o ziena nebepurskiu
Atsakyti
žiemą kambariuose sausas oras,todėl irgi reikia purkšti,ar bent jau drėkinti orą mirksiukas.gif

amariukams naikinti vien muiluotas vanduo nelabai padeda,reikia pataisyti tokį birzgaliuką / į litrą vandens pilti šaukštą indų ploviklio ir šaukštą spirito ax.gif
Atsakyti