Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalbos namai augalams

Sveikos,
Norėjau paklausti, gal žinote, kiek laiko galima laikyti jau padarytą actarą? Nes kiek ten jos tereikia, nupurški augaliuką ir lieka dar pilnas flakonas. Taip pat likusius miltelius, ar galima laikyti atplėštą (žinoma uždarytą) pakuotę?
Atsakyti
QUOTE(seseilgakase @ 2010 08 18, 13:19)
ar actara nuo slieku pades?


Nepadės.
QUOTE(evers @ 2010 08 18, 13:26)
o kokiai cia gelei  g.gif  kiek skaitinejau lyg reikia nuo slieku palaistyt Kalio permanganato tirpalu..palau gal dar ka kas pasiulys...

Na nuo kalio permanganato sliekas bus sterilus, bet tikrai nenumirs.

QUOTE(Aupo @ 2010 08 18, 13:42)
Sveikos,
Norėjau paklausti, gal žinote, kiek laiko galima laikyti jau padarytą actarą? Nes kiek ten jos tereikia, nupurški augaliuką ir lieka dar pilnas flakonas. Taip pat likusius miltelius, ar galima laikyti atplėštą (žinoma uždarytą) pakuotę?
Pataisyti chemikalai išlaiko savo savybes apie 1 parą, vėliau silpsta. Milteliai gali būti atidaryti apie 2-3 mėn. vėliau taip pat praranda savybes.

Atsakyti
sveikutes... 4u.gif
turiu sioky toky klausimely...
sia vasara daug geliu auga darze... ir kitas persodinant radau daug slieku.. atrodo isvaliau isploviau, bet ir vel radau.. kaip ir kuo butu galima juos isnaikint? unsure.gif
Atsakyti
Sveikos gelininkes 4u.gif Reikia pagalbos doh.gif mano vilnota notra tik isleidzia lapus ir jie iskart lieka be pukeliu,o po to ir skyluciu atsiranda g.gif Jokiu kenkeju vizualiai nesimato,lapai saisi,bet kazkas visas mano vilnas sueda?Padekit,jai kas galit,nes labai grazus dideli krumai ir man ju gaila blush2.gif Is anksto dekoju.
Atsakyti
QUOTE(boruzelee @ 2010 08 21, 21:59)
Sveikos gelininkes 4u.gif Reikia pagalbos doh.gif mano vilnota notra tik isleidzia lapus ir jie iskart lieka be pukeliu,o po to ir skyluciu atsiranda g.gif Jokiu kenkeju vizualiai nesimato,lapai saisi,bet kazkas visas mano vilnas sueda?Padekit,jai kas galit,nes labai grazus dideli krumai ir man ju gaila blush2.gif Is anksto dekoju.

Gal kokios sraigės, ar kiti naktiniai gyviai sudoroja tuos pūkelius, bandyk barstyti pelenais (padės nuo sraigių), purkšk sisteminiais insekticidais (padės nuo vabalų).
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 18, 13:39)
Nepadės.

Na nuo kalio permanganato sliekas bus sterilus, bet tikrai nenumirs.


Sako,kad paliejus silpnu kalio permanganato tirpalu sliekai sukyla į viršutinį žemės sluoksnį,tuomet juos lengviau rasti,bet lygiai taip pat jie kyla viršun jei gėlę su visu vazonu keliolikai minučių įstatytume į karštą vandenį (tik ne verdantį rolleyes.gif )
Atsakyti
sveikos gelininkes,kreipiuosi i jus prasydama pagalbos,patarimo blush2.gif skubokas atvejis,nes bijau kad mano naujoji gele visai numirs verysad.gif taigi nusipirkau,nieko visai nedariau ir po 2 d stai kas mano geles lapams (ikelsiu nuotrauka).Galvojau jog reikia palieti-paliejau jokiu pokyciu,lapai vis daugiau ir daugiau eina plemais. Gal reikia ja persodinti?kas tiems lapams?prasau patarkit-busiu dekinga labai 4u.gif
Gele
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kaciusss: 23 rugpjūčio 2010 - 23:41
QUOTE(Kaciusss @ 2010 08 24, 00:37)
sveikos gelininkes,kreipiuosi i jus prasydama pagalbos,patarimo blush2.gif  skubokas atvejis,nes bijau kad mano naujoji gele visai numirs verysad.gif  taigi nusipirkau,nieko visai nedariau ir po 2 d stai kas mano geles lapams (ikelsiu nuotrauka).Galvojau jog reikia palieti-paliejau jokiu pokyciu,lapai vis daugiau ir daugiau eina plemais. Gal reikia ja persodinti?kas tiems lapams?prasau patarkit-busiu dekinga labai 4u.gif
Gele

Sunku pasakyti, bet man rodos ( čia tik spėlioju) kad gėlė prieš parduodant bvo nupurkšta su lapų blizgikliu. O jei jo padaugini užsikemša augalo poros ir lapai apmiršta.
Bandyk gelbėti lengvu šiltu dušu, bet prausk ilgokai, nes vistik tai riebus purškalas.
O kai pirkai, ar lapai buvo labai blizgūs ?
Atsakyti
o as turiu klausima del dracenos (rasiau i dracenu tema, bet atsakymo negavau, gal cia kas nors).
1. Dracena yra ant auksto koto ir vis auga, tuoj lubas sieks, bet lapu apacioje ant koto jau nelike (buvo lapai per visa kota, bet nukrito nes labai rudi), o liko tik virsuneje lapai ir vaizdas labai negrazus, kotas ilgas ir be lapu. Kaip galeciau ja sumazinti ar pjauti kota, tada gautusi dvi dracenos, kaip daryti?
2. Ka daryti su tais ruduojanciais lapais, tiesiog toje virsunekje kas antras lapas su rudom demem, jos tokios sausos ir vis dideja?
Atsakyti
Dracenos jautrios drėgmės svyravimams. Nuo vandens pertekliaus arba stokos ima kristi lapai. Laistykite šiltu 20-24 C vandeniu, kai tik pradžiūva žemės paviršius vazone. Tręšiamos nuo kovo iki rugpjūčio kas 2 savaites.



Rudos dėmės ant lapų. Priežastis: trūksta vandens. Šaknų gniužalas visada turi būti drėgnas.
Atsakyti
QUOTE(svetelis @ 2010 08 24, 15:26)
o as turiu klausima del dracenos (rasiau i dracenu tema, bet atsakymo negavau, gal cia kas nors).
1. Dracena yra ant auksto koto ir vis auga, tuoj lubas sieks, bet lapu apacioje ant koto jau nelike (buvo lapai per visa kota, bet nukrito nes labai rudi), o liko tik virsuneje lapai ir vaizdas labai negrazus, kotas ilgas ir be lapu. Kaip galeciau ja sumazinti ar pjauti kota, tada gautusi dvi dracenos, kaip daryti?
2. Ka daryti su tais ruduojanciais lapais, tiesiog toje virsunekje kas antras lapas su rudom demem, jos tokios sausos ir vis dideja?

Galite drąsiai nurėžti viršūnę kokiame norite aukštyje ir per pora trejetą savaičių šone kamieno išaugs naujas daigelis, o dėl dėmių jau atsakę, bet dar laistydama į vandenuką įpilkite degtinės. 1 litrui 100ml.
Atsakyti
QUOTE(@asta @ 2010 08 21, 23:25)
Sako,kad paliejus silpnu kalio permanganato tirpalu sliekai sukyla į viršutinį žemės sluoksnį,tuomet juos lengviau rasti,bet lygiai taip pat jie kyla viršun jei gėlę su visu vazonu keliolikai minučių įstatytume į karštą vandenį (tik ne verdantį  rolleyes.gif )

o kam tuos sliekus naikinti ???niekaip nesuprantu??sliekas gi neminta augalo saknim g.gif
sliekai minta organinėmis medžiagomis,sliekas svarbus dirvožemio aeracijai ir derlingumui palaikyti. Jis greitina dirvos mineralizaciją, išrausia urvelius – kanalus, kuriais oras pasiekia augalų šaknis ir vėdina dirvožemį smile.gif
Atsakyti