QUOTE(Aune @ 2007 07 26, 16:40)
Įdomu, kada reikalingas krikštijant šventas vardas? Ar besąlygiškai visuomet, ar tai nuo kunigo priklauso?]
Kiek žinau, ir pasiknaisiojau internete antras vardas nebūtinas.
"Klausimai ir atsakymai
Norėčiau sužinoti, ar krikštijant sūnų (pirmas vardas - Nikodemas) reikalingas antras vardas - pvz. Augustas? Ir ar gali būti du vardai - antras suteiktas krikšto tėvų, ir ar jie iš tiesų abu yra šventi vardai?
Atsakome:
Jūs pateikėte du klausimus. 1. Jeigu anksčiau būdavo įprasta reikalauti krikštijamiems švento vardo, tai dabar pasirinkimas ar kūdikiui suteikti šventa vardą yra paliekamas patiems krikštijamiesiems arba jei šie yra kūdikiai ar mažamečiai jų tėvams. Be abejo, švento vardo parinkimas yra graži praktika, kadangi šventas nėra vien tik vardas, bet yra nuostabu turėti šventą globėją danguje (o tokių globėjų galima pasirinkti ir ne vieną). 2. Vardas Nikodemas yra šventas. Bent du šventieji turėjo šį vardą: žydų sinedriumo narys ir Jėzaus mokinys (minėjimas: rugpjūčio 3) ir asketas iš Mammola vietovės (minėjimas: kovo 12). Taip pat ir vardas Augustas, kuris yra šventas, nešiotas ne vieno ir ne dviejų šventųjų. Kaip matote, Jūsų sūnui nėra privalomas antras vardas, tačiau jei pageidaujate, vaikas gali turėti ir daugiau nei vieną dangišką globėją.
kun. teol. dr. Visvaldas Kulbokas "
"Vatikano II Susirinkimo metu buvo pabrėžta pirmojo krikšto vardo svarba (buvo priimta ir daugiau nutarimų - dėl Sutvirtinimo sakramento vardų, vienuolių vardų ir pan.).
Ilgą laiką vyravo paprotys dar kitą ne krikšto vardą prisiimti Sutvirtinimo sakramento metu (liaudiškai vadinamo dermavone), paprotys reikalavo pasirinkti ir naujus globėjus (panašiai, kaip buvo pasirinktas krikšto tėvas ir motina).
Dabar stengiamasi tikinčiojo Sutvirtinimo sakramentui kviesti tuos pačius krikšto tėvus, nes sutvirtinimas - krikšto tęsinys ir papildymas (žr. Suaugusių įkrikščioninimas), siūloma nesirinkti ir kito (papildomo) vardo, o patvirtinti pirmąjį tikrąjį žmogaus vardą.
Antanas Saulaitis, SJ"