Įkraunama...
Įkraunama...

Psichologinės problemos ir įtaka pastojimui

QUOTE(Magnoli@ @ 2010 05 20, 10:53)
Gaja, skaitau viska nuo pirmos tokios profesijos zinutes. Ji tikrai nepasikeite. As jos labai pasigedau, kai nebuvo. Kazkas is pradziu lyg buvo pries ja nusistate, bet savo siltu zodziu ji i si skyrele pritrauke daug mergaiciu ir uzvire diskusijos...siltos, palaikancios viena kita, kas labai svarbu. Nors as cia nerasau, bet perskaitau viska. Kai ciuozia stogas, kartais padeda...
Aciu tokiai profesijai 4u.gif

ATSIPRAŠAU,tokia profesija,taip aš buvau nusiteikus priešiškai,kadangi teko iš šono klausytės psihologų patarimų tai nusišnekėjimas buvo pilnas,o čia buvo tik pati pradžia nu galvojau prasidės visokios nesamonės,bet smalsumas darė savo,visa laika skaitinėjau kuo tolyn tuo labiau patiko pokalbiai ir supratau ,kad mergaitėms ,daugumai ,jų reikia, labai patiko bendravimas su tėvais ,ypač mamoms. aišku yra mamų su kurioms nepasikalbėsi jei jos rodys vien gailestį ir brauks ašaras ,bet manau kad yra tokių mamų kurios gali padėti patarimais arba ramiai pabendrauti, o gal kai būna atskirai abi ,kiekviena sau nurėkia ,kai liaudis sako po posmelį.Bet taip ir turi būti,nejaugi vaikus mamos augina myli ir rupinasi kol sulaukia ir užaugina,o toliau ,kaip norėtumėm mes pačios?Juk kartais taip reikia pasitarti,vyras gerai ,bet mama -moteris,kai nesigauna nusvyra rankos -viskas atrodo ,daugiau bandymų nei jokių,mama pritaria ,po kiek laiko klausia,kai jau buni žaizdas apsilaižius ,ką toliau dukrele darom ,pasitarkim...Sėkmės tokiai profesijai,dėkui ,kad padedi mergaitėms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tokia profesija @ 2010 05 25, 12:57)

Man šovė tokia mintis - gal norėtumėte pasidalinti pačiomis nejautriausiomis frazėmis, "paguodos" žodžiais, kuriuos girdite iš artimųjų, draugų, pažįstamų?

Pirmoje vietoje turbūt būtų - "tu tik atsipalaiduok ir pavyks pastoti", ar ne?


Taip, taip pati krūčiausia frazė - reikia tik atsipalaiduoti. doh.gif

Dar iš tokių:
Juk galit įsivaikinti,
Viskam savas laikas, pastosi kai mažiausiai tikėsiesi, negalvok apie tai ir t.t.
Dar esu išgirdusi tokią, kad kas daro tas ir pasidaro tuos vaikus. doh.gif Gal ir nenorėjo žmogus įžeisti, bet jau nuskambėjo tai. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rugegele1 @ 2010 05 25, 13:59)

Oj, rugegele1, labai drąsu, gražu ir nuoširdu iš jūsų pusės...
O tada jūs tiesiog sakėt tai, ką galvojot. Man buvo neblogas krikštas biggrin.gif Pamačiau, kaip reaguojat į patarinėtojus, kokius jausmus jaučiate, kokios problemos, rūpesčiai kamuoja, kokie klausimai domina, kokie žeidžia... Žodžiu, tikrai daug ko išmokau smile.gif

O dėl mamyčių, jos tikrai nurėkia dėl mūsų, ir ne po vieną posmą... Jeigu mes ir nesakom nieko, jos gi mato, jos gi jaučia širdimi, kada kažkas negerai. Jos gi mamos. Pamatysit pačios - pagimdžius gamta įsodina mums tokį didelį motinystės instinktą... Vaikams net nereikia nieko pasakoti...

QUOTE(Singerita @ 2010 05 25, 14:41)
              Dar esu išgirdusi tokią, kad kas daro tas ir pasidaro tuos vaikus.  doh.gif  Gal ir nenorėjo žmogus įžeisti, bet jau nuskambėjo tai.  doh.gif

Oj, kokia žeidžianti frazė... Ką atrėžėt? Jau nepamenat turbūt...
Atsakyti
O kaip atsakyti talibaniškų pažiūrų gydytojams, kurių nuomone ivf - baisus ėjimas prieš gamtą. unsure.gif
Atsakyti
"auksinės frazės"

- gal padėti reikia (čia ereliai dažniausiai vyrai-giminaičiai)
- gal ausyčių nemokate išraityti ( čia reikia tokiu šlykščiai plonu balseliu sakyti)

Nors blogiausia, kai pradeda "guosti" ir ŽINO, kad viskas bus gerai doh.gif taip ir norisi rėkti iš kur žinai, kad gerai, kad to gerai laukiame 10 metų doh.gif tai kada gi, laiko tai nesustabdysi verysad.gif
Atsakyti
Kartą giminės susiėjime pusseserės vyras paklausė, tai kada jau vaikų turėsit (buvom vedė gal penkis metus), aš ramiai sakau: "Gal galėtum padėti?" Šalia sėdi mano vyras ir jo žmona biggrin.gif Iškart užsičiaupė ir daugiau tokių kalbų nebuvo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sella @ 2010 05 25, 16:03)
O kaip atsakyti talibaniškų pažiūrų gydytojams, kurių nuomone ivf - baisus ėjimas prieš gamtą. unsure.gif

Tai gal net neverta su jais kovoti... Vargu, ar pakeisite jų požiūrį... O ką jūs galvojat dėl to, kad IVF tai ėjimas prieš gamtą?

QUOTE(simutė @ 2010 05 25, 16:03)
"auksinės frazės"

- gal padėti reikia (čia ereliai dažniausiai vyrai-giminaičiai)
- gal ausyčių nemokate išraityti ( čia reikia tokiu šlykščiai plonu balseliu sakyti)

Nors blogiausia, kai pradeda "guosti" ir ŽINO, kad viskas bus gerai doh.gif taip ir norisi rėkti iš kur žinai, kad gerai, kad to gerai laukiame 10 metų  doh.gif tai kada gi, laiko tai nesustabdysi  verysad.gif

Pirmos frazės tai net nepanašios į paguodos žodžius. Čia kažkokia pykčio išraiška ar tiesiog maivymasis...
Dėl žinojimo, kad "viskas bus gerai", matyt artimieji tiesiog bando jums įkvėpti optimizmo. O gal patys save guodžia? Skaudu, bet iš tiesų gali būti ir taip, ir kitaip... Ką mes galim, tai tik daryti viską, kas įmanoma, išbandyti visus pagalbos sau būdus ir tikėtis geriausio...

QUOTE(Pelargonija @ 2010 05 25, 16:37)
Kartą giminės susiėjime pusseserės vyras paklausė, tai kada jau vaikų turėsit (buvom vedė gal penkis metus), aš ramiai sakau: "Gal galėtum padėti?" Šalia sėdi mano vyras ir jo žmona  biggrin.gif Iškart užsičiaupė ir daugiau tokių kalbų nebuvo  lotuliukas.gif

biggrin.gif
Pažiūrėjus iš šono, klausimas lyg ir nepiktas, bet va nelaiku ir ne vietoj pasakytas sukelia skausmą... Smagu, kad nepraradot jumoro jausmo ir mokėjot atsikirsti.
Atsakyti
Aš buvau su medikų padėjimu pastojus 3 kartus....2 kartus pasipasakojau (pasidžiaugiau su artimais žmonėmsi ir draugais)......kai įvyko baisūs dalykai...........sulaukiau "labai " paguodžiančių frazių:
"nu reikškia taip tūrėjo būti"
"taip dievas norėjo turbūt"
"viskam savas laikas....reiškia ne laikas tiems nėštumams buvo"
"gal tu pas būrėja nueik...gal tave kas užkeikė?...."
"niekas gyvenime nevyksta be priežasties "....(kas sukėlė dauk minčių ir pradėjau save kaltinti būdama visiškai nekalta doh.gif .
Ėjo į ligoninę lankyti su visokias savo ale "protingais" patarimais.....
Vat trečią kartą nusprendžiau tylėti......................vėl baigtis tragiška...............bet tą kartą verkėm tik aš ir vyras...raminom tik vienas kitą............niekas nežinojo nei kad pastojau, nei kaip toliau viskas buvo..................Ir galiu tvirtai pasakyti man buvo lengviau..................žymiaia lengviau....
O po tų dviejų kartų tik ir girdžiu..........nu neberizikuokite daugiau su tais vaikais.....nebereikia jums.......pagyvenkite dėl savęs.......matote,kad nesigauna tai ir nesigaus...........gerai,kad sugebu pasidaryti iš tų frazių išvadas ir nereguoti...kitaip užsikompleksuočiau negyvai...
Čia norėjau parašyti priežasti ,kodėl aš linkus geriau nesipasakoti....
Atsakyti
Divaj,paskaiciau ir net kunas nutirpo nuo tavo sunkios patirties.. Suprantu,kodel nebesipasakoji.. As irgi sakiau kuo ilgiau niekam nepasakosiu,nes jei kas ne taip atsitiktu,tai paskui reiketu ne tik savas sirdies zaizdas issigydyti,bet dar visiems pasakoti,aiskinti,kodel,kas ir kaip doh.gif Niekas gi nesusipranta protingai patyleti,visiems smalsu iki pazaliavimo,nesvarbu,kad tau skauda be proto,vis tiek lenda i jautriausia vieta..

Man tai is tu "auksiniu"fraziu,tai baisiausia,kai sako,matyt taip ir reikia,gal jums taip tik geriau doh.gif Gal cia jums uz blogus darbus bausme doh.gif
Atsakyti
Dijav,atsiprasau ne taip parasiau tavo varda,bet nebeduoda pataisyti blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Gaja*: 25 gegužės 2010 - 21:22
QUOTE(Dijav @ 2010 05 25, 20:46)
Aš buvau su medikų padėjimu pastojus 3 kartus....2 kartus pasipasakojau (pasidžiaugiau su artimais žmonėmsi ir draugais)......kai įvyko baisūs dalykai...........sulaukiau "labai " paguodžiančių frazių:
"nu reikškia taip tūrėjo būti"
"taip dievas norėjo turbūt"
"viskam savas laikas....reiškia ne laikas tiems nėštumams buvo"
"gal tu pas būrėja nueik...gal tave kas užkeikė?...."
"niekas gyvenime nevyksta be priežasties "....(kas sukėlė dauk minčių ir pradėjau save kaltinti būdama visiškai nekalta  doh.gif .
Ėjo į ligoninę lankyti su visokias savo ale "protingais" patarimais.....


Dijav, mieloji, mane taip "guodė" po pirmagimio laidotuvių..............
blink.gif
ne visi , žinoma, bet buvo ir tokių proto bokštų.............
ir dar priduria, jauni esat....bus tų vaikų.............
o apie pastojimo problemas pas mus išvis niekas nieko nežino...............
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akedite: 25 gegužės 2010 - 21:25
QUOTE(Dijav @ 2010 05 25, 20:46)

Sakykit, kuriame etape esate šiuo metu? Ilsitės ar ruošiatės procedūrai? Aplamai, kokios jūsų nuotaikos, kokie ateities planai?
Labai gaila, kad po nesėkmių sulaukėt tokių nevykusių paguodos žodžių... Kiekvienas remiamės savo patirtimi... Ir niekas neturi teisės duoti "rekomendacijų" pakaks, nebereikia jums... Tik jūs patys nuspręsit kada bus gana...
QUOTE(*Gaja* @ 2010 05 25, 21:29)
As irgi sakiau kuo ilgiau niekam nepasakosiu,nes jei kas ne taip atsitiktu,tai paskui reiketu ne tik savas sirdies zaizdas issigydyti,bet dar visiems pasakoti,aiskinti,kodel,kas ir kaip doh.gif Niekas gi nesusipranta protingai patyleti,visiems smalsu iki pazaliavimo,nesvarbu,kad tau skauda be proto,vis tiek lenda i jautriausia vieta..

Taigi, kas tie "visi"? Labai svarbu pasirinkti, kam ir ką pasakoti, kad paskui nereiktų teisintis... O smalsu iki pažaliavimo turbūt tiems taip vadinamiems pažįstamiems, kaimynams... Artimieji manyčiau domisi ne iš smalsumo, bet iš meilės ir rūpesčio... Bet kad dažnai nemoka paguosti, irgi tiesa...
Atsakyti