Įkraunama...
Įkraunama...

Psichologinės problemos ir įtaka pastojimui

QUOTE(Isabele @ 2010 04 01, 11:52)
Man iskart sove mintis - "bijai vilko neik i miska". Kristar, siame skyrelyje daug tokiu poru, mes su vyru vieni is ju, iki pat siol atidavinejam bankui paskola ir dar nuobodziai ja atidavinesim. Cia zmones ryztasi bet kam, kad issipildytu svajone - tureti savo vaikeli.
Kaip seksis gydymas ir kada pavyks pasiekti sekminga finisa nezino niekas, bet yra kitas dalykas - aiskus zinojimas ko nori ir atkaklus to siekimas. Man atrodo, maziau reikia remtis kitu patirtimi ir blaskytis, o susikoncentruoti i save, i savo troskima ir tiketi tuom, ka darai.
Nezinau, ar esu teisi, bet skaitant tavo pasisakymus man labai matosi du dalykai - nusiteikimas pries gydyma ir nepasirengimas tapti mama, apskritai. Jokiu budu nepagalvok, kad noriu tave pamoralizuoti ar pan., tiesiog labai nuosirdziai linkiu kuo trumpesnio kelio iki svajones, o su tokiom mintim nedrysciau apskritai jo pradeti. Pirmiausia tau reikia tvirtai apsispresti ko tu nori - tik naturalaus nestumo, ar nestumo apskritai. Pati pagalvok, jei tavo vidus priestarauja tiems gydymams ir gersi ar leisiesi tuos vaistus ne su tikejimu ir viltimi, o per jega, kas is to gausis?
Kitas dalykas tos baimes.....baime, ar pavyks isnesioti, baime, ar pavyks pagimdyti, baime del vaikelio sveikatos, baime darytis procedura. Del kokios priezasties tos baimes kyla, yra buve skaudziu pavyzdziu atrimoje gimineje? Ar po tom baimem nesislepia baime apskritai pastoti? Ar tu baimiu neliktu, jei pastotum naturaliai, be jokiu vaistu ir proceduru?  As bandyciau sau atsakyti i siuos klausimus.
Sutinku su psichologe, kad kiekviena busima mama aplanko visokios baimes, bet manau taip dazniau atsitinka jau nestumo eigoje ir esant tam tikriems rizikos veiksniams. Bet, kad sitaip baimintis net nepastojus.....Jeigu jau sirdyje subresta poreikis tapti mama, tai ir lauki tos motinystes su didziule viltimi ir nekantrumu , o ne dar nepastojus svarstai ir baiminies, ar pavyks isnesioti ir pan. Taigi pirma pastoti reikia!
Manau pirmiausia reikia nusiraminti, viska sudelioti i lentynas, apsispresti ir tik tada imtis kokiu nors veiksmu. Ne vienas gydytojas kale mums i galva, kad proceduru sekme didziaja dalimi priklauso nuo psichines busenos.... todel niekaip neisivaizduoju ko galima tiketis is gydymo, jei jam priestarauja visas vidus.



Na, kad Jus taip karstai suregavot ir tiek priraset tai irgi kazka reiskia...
Siaip tai as atvirksciai manau, jau ko bijai tai turi vis bandyt tai daryt, kad nugalet ta baime, tik gal siuo atveju nelabai tinka tai.
"Pasirengimas tapti mama" tai labai slidus toks dalykas. Manau, kad nebutina siaip specialiai tam pasirengti, kai moteris pastoja ir pagimdo inkstintyviai tam pasiruosia.
O siaip, tai man neprabega gal nei viena diena be to,kad as negalvociau apie vaikeli. Tik stengiuosi, kad neuzeitu ta karstine, kuri buvo gal pries 3 metus, kai truks plys turiu pastoti, kai uzeidavo baisus liudesys ir asaros upeliais tekedavo, kai tik ateidavo mmm. Aisku ir dabar uzeina, tik gal but ismokau save nuraminti.
Ka parasiau, tai akimirkos mintis, o minciu ateina visokiu, nereikia tai priimti, kaip mano kieta pozicija, tuo klausimu. Kiekvienam savo, kiekvienas savo gyvenimo kalvis 4u.gif .
Sekmes Jums smile.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristar: 01 balandžio 2010 - 11:25
QUOTE(tokia profesija @ 2010 04 01, 10:31)
Labas rytas

Iki gydymo dar turite šiek tiek laiko, kurį galėtumėt skirti apmąstymams. Žinoma, jei pati to norite ir manote, kad tai svarbu. Per prievartą, ar dėl to, kad aš apie tai kalbu, tikrai neverta.
Visi klausimai, kuriuos uždavėte aukščiau, yra natūralūs. Juos sau užduoda kone kiekviena pora, planuojanti vaiką, ar su medikų įsikišimu, ar be. Todėl nežinau, ar bandymas "apie tai negalvoti" yra tinkamas būdas save nuraminti...


Taip turiu laiko, tai prisigalvoju visko biggrin.gif . Dirbciau, tai nelystu mintys visokios i galva. Siaip tai tikrai zinau, kad jai pavyks si kart tikrai darysiu IUI, kad paskui, save nekankinciau irgi kalusimais, o gal reikejo ir t.t.
Tas pasakymas "apie tai negalvoti", tai gal atejo is vyro biggrin.gif . Kai jam pasakiau, kad galbut tai psicholigine problema (apie kuria kalbejom anksciau), tai jo zodziai buvo butent tokie unsure.gif "ar tu gali apie tai negalvoti". O gi as ir taip stengiuosi apie tai negalvoti, bet taip problemos neisspresi.
Atsakyti
QUOTE(kristar @ 2010 04 01, 00:45)
Net nzn kaip aiskiau parasyti. Bet pvz. kai esu girdejus poros ima paskolas, kad pasidaryti IVF ir jau nei pirmai ar antrai. Visa savo energija, pinigus tam skiria ir jeigu nieko... Tai pagalvoji, kiek jie daug galejo nuveikti kitur ar sukurti, ar uzauginti vaikelius, kurie neturi tevu.


Siaip sitais zodziais as galbut greiciau norejau isprovokuoti diskusija, suzinoti merginu nuomone apie tai, ka galvoja. Ar tik man vienai kartais tokios mintys ateina 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(kristar @ 2010 04 01, 12:20)
Na, kad Jus taip karstai suregavot ir tiek priraset tai irgi kazka reiskia...
Siaip tai as atvirksciai manau, jau ko bijai tai turi vis bandyt tai daryt, kad nugalet ta baime, tik gal siuo atveju nelabai tinka tai.
"Pasirengimas tapti mama"  tai labai slidus toks dalykas. Manau, kad nebutina siaip specialiai tam pasirengti, kai moteris pastoja ir pagimdo inkstintyviai tam pasiruosia.
O siaip, tai man neprabega gal nei viena diena be to,kad as negalvociau apie vaikeli. Tik stengiuosi, kad neuzeitu ta karstine, kuri buvo gal pries 3 metus, kai truks plys turiu pastoti, kai uzeidavo baisus liudesys ir asaros upeliais tekedavo, kai tik ateidavo mmm. Aisku ir dabar uzeina, tik gal but ismokau save nuraminti.
Ka parasiau, tai akimirkos mintis, o minciu ateina visokiu, nereikia tai priimti, kaip mano kieta pozicija, tuo klausimu. Kiekvienam savo, kiekvienas savo gyvenimo kalvis  4u.gif .
Sekmes Jums  smile.gif .

Nuosirdziai sakau, kad reakcija buvo ne karsta, tiesiog parasiau pastebejimus, kokie man matosi kaip visiskai pasaliniam zmogui. Nieko netvirtinu ir neabsoliutinu, tai tik mano pamastymai, kylantys is to ka perskaiciau. Jie gali buti ir neteisingi. O kad daug prirasiau tai nieko blogo nereiskia, tik tiek, kad sedziu cia nuo kazkur 2004 - ju, praejau daugybe skaudziu isbandymu ir nepaprastai sergu uz nesulaukianciu gandro skyrelio moteris, nepaprastai norisi padeti, ypac kai pamatai (ar pasivaidena), kad zmogus daro tas pacias klaidas, kurias darei ir tu.
Puikiai suprantu, kad kyla susierzinimas kai kazkokia cioce, dedasi esanti labai protinga ir dalina cia visokius patarimus, bet neretai susierzinimas kyla ir uzmynus ant skaudzios vietos... Kad ir koks variantas bebutu, is visos sirdies linkiu sekmes, viena is didziuju mano svajoniu, kad neliktu sito skyrelio 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isabele: 01 balandžio 2010 - 12:06
man asmeniskai niekada tokie klausimai taip svarbiai neiskilo (na nebent globaliai...)
kodel zmones ima simtatukstantines paskolas pvz 40-ciai metu, kai net negali realiai zinoti kas taves lauks uz 10-ties, dideniam butui, ar naujam namui - vietoj to galedami pasitenkinti tuo ka turi ir pinigus leisti pvz kelionems.
Kodel zmones perka (kaip cia per telika girdejau vienos is misis busimu doh.gif ) sijona uz 10 tukst. litu, uzuot tokius pinigus paaukojus labdarai.
Kodel zmones nori savo vaiku, jeigu gali pasiimt ta kuris kitam nereikalingas?

Net neisivaizduoju, kaip galima atsakyti i tokius klausimus, jeigu zmones daro tai, kas mano jiems esant naudinga, teisinga ir reikalinga. O kadangi zmones labai skirtingi, tai ir gyvena bei elgiasi visi skirtingai.

kristar, tikrai yra tokiu, kurie vietoj to apie ka klausi, realizuoja save kitur, augina paliktus vaikus ir pan.

Svarbiau gal zinot ko nori pats, o ne kodel taip elgiasi kiti smile.gif


QUOTE(kristar @ 2010 04 01, 12:56)
...norejau isprovokuoti diskusija...

Atsakyti
QUOTE(euromergele @ 2010 04 01, 14:23)
man asmeniskai niekada tokie klausimai taip svarbiai neiskilo (na nebent globaliai...)
kodel zmones ima simtatukstantines paskolas pvz 40-ciai metu, kai net negali realiai zinoti kas taves lauks uz 10-ties, dideniam butui, ar naujam namui - vietoj to galedami pasitenkinti tuo ka turi ir pinigus leisti pvz kelionems.
Kodel zmones perka (kaip cia per telika girdejau vienos is misis busimu  doh.gif ) sijona uz 10 tukst. litu, uzuot tokius pinigus paaukojus labdarai.
Kodel zmones nori savo vaiku, jeigu gali pasiimt ta kuris kitam nereikalingas?

Net neisivaizduoju, kaip galima atsakyti i tokius klausimus, jeigu zmones daro tai, kas mano jiems esant naudinga, teisinga ir reikalinga. O kadangi zmones labai skirtingi, tai ir gyvena bei elgiasi visi skirtingai.

kristar, tikrai yra tokiu, kurie vietoj to apie ka klausi, realizuoja save kitur, augina  paliktus vaikus ir pan.

Svarbiau gal zinot ko nori pats, o ne kodel taip elgiasi kiti smile.gif



Aciu Jums uz nuomone smile.gif . Pritariu jai tikrai. Man buna, taip, kad viena diena tikrai zinau, ko noriu ir einu link to, visi veiksmai ir mintys i tai nukreipta. Bet buna tokiu dienu, kai pagalvoji, kad galbut visa tai kvaila, kad galbut mano norai ir tikslai tokie savanaudiski... Na tokie pamastymai kyla, kai pradedi galvot apie savo buvimo cia prasme. As jos dar vis ieskau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristar: 01 balandžio 2010 - 12:46
Pas mus visas cia besilankancias, o ypac "uzstrigusias" visokiu minciu ir ieskojimu buvo, yra ir bus. Sava tiesa, kartais virsta abejone o paskui sugryzta atgal...turbut tai normalu smile.gif turbut kiekviena turi savo atsakyma kodel to siekia (jeigu kalbet konkreciai apie vaikus), kodel nesiekia kitko, ka pasiryzus paaukoti, ko visdelto net nesiruosia, ar ka noretu paaukot, bet negali... neabejoju, kad kiekvienos galvoje paciu ivairiausiu minciu, filosofavimu ir tiesos ieskojimu buta smile.gif

As nezinau ar savu vaiku norejima ir pastangu, kad ju tureti atidavima galima pavadinti savanaudiskumu, as kazkaip nematau cia savanaudiskumo jokio, matau naturalu nora, poreiki, jausma..nes is to ir mes patys esam gime... smile.gif o jau veiksmai, galimybes, kova ir pan. tai cia jau turbut kiekvieno atskiras gyvenimas smile.gif

Ka turi meny buvimo cia prasme? Gal netaip supratau...bet cia atejau problemos istikta, cia esu del tos pacios priezasties (pradzioj labiau kad gauti, dabar labiau kad duoti smile.gif )

QUOTE(kristar @ 2010 04 01, 13:44)
...... galbut visa tai kvaila, kad galbut mano norai ir tikslai tokie savanaudiski... Na  tokie pamastymai kyla, kai pradedi galvot apie savo buvo cia prasme. As jos dar vis ieskau...



Atsakyti
QUOTE(euromergele @ 2010 04 01, 14:57)
Pas mus visas cia besilankancias, o ypac "uzstrigusias" visokiu minciu ir ieskojimu buvo, yra ir bus. Sava tiesa, kartais virsta abejone o paskui sugryzta atgal...turbut tai normalu smile.gif turbut kiekviena turi savo atsakyma kodel to siekia (jeigu kalbet konkreciai apie vaikus),  kodel nesiekia kitko, ka pasiryzus paaukoti, ko visdelto net nesiruosia, ar ka noretu paaukot, bet negali... neabejoju, kad kiekvienos galvoje paciu ivairiausiu minciu, filosofavimu ir tiesos ieskojimu buta smile.gif

As nezinau ar savu vaiku norejima ir pastangu, kad ju tureti atidavima galima pavadinti savanaudiskumu, as kazkaip nematau cia savanaudiskumo jokio, matau naturalu nora, poreiki, jausma..nes is to ir mes patys esam gime... smile.gif o jau veiksmai, galimybes, kova ir pan. tai cia jau turbut kiekvieno atskiras gyvenimas smile.gif

Ka turi meny buvimo cia prasme? Gal netaip supratau...bet cia atejau problemos istikta, cia esu del tos pacios priezasties (pradzioj labiau kad gauti, dabar labiau kad duoti smile.gif )


Tai vat as ir noriu pasidalinti tom abejonem ir mintim 4u.gif , gal jus jau senai viska issikalbe ir isgalvoje. As laikiau tai savyje ilgai, dabar noriu issikalbeti. Kitur kol kas neturiu kur smile.gif .
Buvima cia as turiu omenyje savo gyvenima, buvima cia zemeje smile.gif .
Atsakyti
drasiai ir dalinkites, cia kaip tik tinkama vieta 4u.gif


QUOTE(kristar @ 2010 04 01, 14:28)
... noriu pasidalinti tom abejonem ir mintim 4u.gif ..



kokia buvimo zemeje prasme.. ziaurus biggrin.gif abstraktus rolleyes.gif ir dar velniai zino koks klausimas. Turbut kazkurioj (turut individualu) gyvenimo stadijoj toks klausimas visiems kyla biggrin.gif Atsakyma randa kiekvienas sau ir savo.
Jeigu i toki klausima isvis yra prasmes atsakineti....



Dar del nenaturalumo, ejimo pries gamta (kas link pagalbiniu proceduru, vaistu, etc. norint vaiku susilaukt) norejau parasyt: bent man atrodo, kad nenaturaluma sureiksmina tie, kurie neturi pakankamai informacijos kaip viskas istikruju vyksta, kas yra tas pagalbinis apvaisinimas, ar tai IUI ar IVF... arba tikintys zmones, kadangi baznycia tai skaito ir skelbia, kaip ...pradedant nuo nuodemes, baigiant nenautaliu "trecio"(gydytojo) isikishimu ir pan., arba tie..kurie nera issilaisvine is mitu, tokiu kaip "jeigu Dievas nedave, tai..." na bet cia velgi susije viskas irgi su religija.
Bet jeigu pasvarstyti placiaja prasme, tai mes apskritai gyvename pries gamta smile.gif vartojame nenaturaliai isaugintus produktus, nepropaguojame sugedusiu dantu kulto, keiciame sanarius i plasmasinius...nu begale pavyzdziu, kai zmogus net nemastydamas naudojasi tuo, ka siulo technologijos, medicina ir visas sitas modernus pasaulis smile.gif viena diena pagalbiniai metodai taps tokia pacia savaime suprantama medicinine pagalba, kaip ir visos kitos, nes taip ir yra smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RositaK @ 2010 04 01, 10:21)
Beldiesi beldiesi, ir kaip i svinine siena

Kai žmogui būna sunku išsakyti savo jausmus, į pagalbą jis pasikviečia vaizdinius, simbolius, palyginimus. "Švininę sieną" Jūs pasirinkot ne šiaip sau. Jei bus įdomu, pasidomėkit kokios yra švino savybės mirksiukas.gif

O jeigu kalbėti tiesiai, be simbolių, labai norėčiau, kad ir Jums, ir visoms kitoms pasisektų..

QUOTE(Pelargonija @ 2010 04 01, 10:34)
Kukū kukū  biggrin.gif Vieną dieną liūdna, kitą dieną išsimiegi, pasižiūri pro langą į pavasarišką saulytę, ir vėl viskas gerai.

Tai matau, kad būsit ilgų distancijų bėgikė smile.gif Pasakote kažką labai labai svarbaus, tuomet kaip išdykusi mergytė bebebe ir šmurkšt į krūmus smile.gif
O jeigu rimtai, kiekvienas turime savo gynybos būdų, Jūsų toks, mano - kitoks. Daugiau to komentuoti negaliu, nes tai, ką atvertume, distanciniu būdu uždaryti būtų neįmanoma.
Atsakyti
Atsiprašau, kad karpau Jūsų visų pasisakymus. Atrenku mintis, į kurias noriu atsiliepti. Ir taupau eterį.

QUOTE(Isabele @ 2010 04 01, 10:52)
Nezinau, ar esu teisi, bet skaitant tavo pasisakymus man labai matosi du dalykai - nusiteikimas pries gydyma ir nepasirengimas tapti mama, apskritai.
Sutinku su psichologe, kad kiekviena busima mama aplanko visokios baimes, bet manau taip dazniau atsitinka jau nestumo eigoje ir esant tam tikriems rizikos veiksniams. Bet, kad sitaip baimintis net nepastojus.....
Manau pirmiausia reikia nusiraminti, viska sudelioti i lentynas, apsispresti ir tik tada imtis kokiu nors veiksmu. Ne vienas gydytojas kale mums i galva, kad proceduru sekme didziaja dalimi priklauso nuo psichines busenos.... todel niekaip neisivaizduoju ko galima tiketis is gydymo, jei jam priestarauja visas vidus.

Sutinku, kad gydymo sėkmė labai priklauso nuo vidinio, emocinio pasirengimo. Labai svarbu yra girdėti, matyti, jausti save, o ne laikytis kitų nuomonės ir blaškytis. Bet nėra jokių kriterijų, kad galėtume nustatyti, ar žmogus yra pasirengęs tapti mama, ar ne. Kas pamatuos? Kuri verta, o kuri dar ne? Na, labai drąsu teigti "manau, Jūs nepasirengusi"...
Ir baimes gali jausti kiekvienas, iš anksto... Aplamai, bet kas gali jausti bet ką, ką tik nori ir kada tik nori... Žmogus taip jaučiasi ir taškas.

QUOTE(RVB @ 2010 04 01, 11:57)
Isdrisciau dalinai papriestarauti tavo postui, nes jei turi daug baimiu, nereiskia, kad nesi pasiruoses tam.

Taigi, jei yra baimės, tai yra. Svarbu jas patyrinėti ir kiek galima daugiau nukenksminti.
Atsakyti
QUOTE(kristar @ 2010 03 31, 17:04)
Kartais dingteli tokia abejone, kad tai bus nenaturaliai, kad pries gamta  blush2.gif . Bet sedeti rankas sudejus irgi jau ne tas amzius, jau beveik kaip 6 metai laukiu.
Idomu ar Jums kyla tokiu abejoniu ir kaip su jomis susitvarkot  g.gif .


Kai truputį susimąstai, tai vos ne visa medicina prieš gamtą.Persodinti organus, gimdyti per cezario pjūvį, vakcinuotis, gydytis su antibiotikais - juk viskas prieš gamtą doh.gif Ar ne taip?
Atsakyti