Įkraunama...
Įkraunama...

Psichologinės problemos ir įtaka pastojimui

[quote=RVB,2010 03 15, 00:34]
rugegele, sella, kodel jus pykstat, jei kitas visai kitokia nuomone pasako ar kazka nagrineja? Kodel jus pykstat, jei kazkas kazko dar nepatyre? Vat, man taip pat buvo, is kitos temos mane ismete, nes, tipo, nesu tiek kentejus, kaip kitos. Nesvarbu, kad ne visos mus praejo TUOS kryziu kelius, kaip kitos. Negi norit su kitais zmones tik tuomet bendraut, jei kiti tiek pat yra iskenteje? Ar butina kentet, kad bandyt suvokt kito skausma, kodel kencia? Juk sakau, jei jums nemaloni kuri nors musu nuomone, ignoruokit, bet nekelkit pykciu, nes mus tokios profesijos nuomone ne visas nervina.
Brangute,niekas bent aš taip manau nepyksta,nei aš nei sella ar kitos ax.gif juk įsikišau kažkiek paguosti tave ,pagailo,kaip ir dauguma čia esančių,ir iš karto pastebėjau kad rašo psichologė, aš suprasčiau tokia psichologe kuri būtų kažka patyrusi panašaus ,kad ir ilga laukima ir turėtų nors maža supratima,kad mes nesam jau tokios beviltiškos ,nepatirenčios nei laimės,meilės smagių draugų susitikimo ir viso kito,pykti tikrai aš nepykstu,linkiu tik sėkmės ir tegul sutinka jinai tų bendraminčių ,to jai ir linkiu thumbup.gif .bet man tie testai-juodas jumoras,kitai kada nuotaika būna įpatingai sunki kai kuriuo momentu,gali pagalvoti,kad jau visai su psichika blogai,ojuk daugumai tik laikinas širdagraužis ,kai viska apmastai,tai ne pasaulio pabaiga.Man asmeniškai psichologai-įrodinėjantys kažkokia tiesa -kuri neturi galo.Aš juos greitai atpažystu .ir gailiuosi ,kad čia įsivėliau.Aš manau ,kad pažystu žmonis neblogai jei įmanoma nors trejeta kartų išgirsti jų nuomone smile.gif Linkiu visoms ,kurioms reikia psichologės patarimų sėkmės,ir kad palengvėtų jūsų gyvenimas.Gyvenkime draugiškai drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(akedite @ 2010 03 15, 01:02)
1.Gal galima būtų patikslinti, apie kokius konkrečius psichologinius procesus vykstančius kūne eina kalba? Atvirai- aš nesupratau......... blush2.gif
2.Vienodi fiziniai rodikliai neįmanomi skirtingiems organizmams, net ir su vienodom diagnozėm gydymas kartais būna skirtingas, kas ir lemia sėkmę arba ne...........
3.šito klausimo, atleiskit, bet irgi nesupratau......
kaip elgiasi kūnas- o kaip jis gali elgtis prifarširuotas galybės hormonų, narkozių ir t.t. ir pan.?
Natūralu, kad kūnui - stresas ir didžiulis............
4.man asmeniškai psichologas nepadėjo išspręsti gedulo problemų............. verysad.gif
labai abejoju ar padetų išspręst užsitęsusias vaisingumo sutrikimų bėdas..........
beje, asmeniškai aš esu vaisinga.....vis dar.....tikiuosi, kad esu...........problemos vyriškos......
ir kaip visa tai atsiliepia santykiams namuose įtariu, kad kai kam sunkoka ir įsivaizduoti............
ypač kai tai užtrunka...............
vaisingumo sutrikimai, mano giliu įsitikinimu yra poros problema......
o ne kažkurio tai vieno iš jų............
gal galima šiek tiek plačiau išgirsti ir apie nesąmoningas baimes? unsure.gif

1.Norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad sergant nevaisingumu mumyse vyksta daug psichologinių procesų, kuriuos ne visus pastebim. Testas labai gerai aprašo tuos procesus.
2.Sutinku, kad visiškai identiški rodikliai negali būti, bet manau, kad sėkmę lemia ne tik jie, bet ir psichologinis pasiruošimas.
3.Aš paklausiau apie tai, kaip kūnas reaguoja į stresinę situaciją, bet kokią, eilinę, kasdienę. Ne apie gydymą buvo kalba.
4.Labai gaila, kad jūsų konsultacijos buvo nesėkmingos.. Matau, kad smarkiai įkliuvau, ir man teks kentėti už visas visų mano kolegų nesėkmes rolleyes.gif Neketinu jų ginti, kiekvienas tegul pats atsako už savo darbą.
Pats terminas "nevaisingas" man asmeniškai nelabai priimtinas, lyg būtų kalbama apie pabaigą, tuo tarpu daug porų turi tik laikinų sunkumų. Deja, kito termino nėra.
Aš taip pat manau, kad nevaisingumas yra poros problema, tik daugelis čia skaitančių yra moterys, todėl aš į jas ir kreipiuosi.
Dėl santykių šeimoje, mes juos tik įsivaizduoti ir tegalime, o viską išgyvenate jūs... Mes galime jus tik palaikyti..
5.Sąmoningos baimės yra tos, apie kurias mes žinome. Nesąmoningos gyvena giliai mumyse, mes jų nepažįstame, jaučiame, kad kažko nerimaujame, bet nežinome kodėl. Jos gali būti kilusios kad iš traumuojančių įvykių, sunkių vaikystės išgyvenimų. Pavyzdžiui, moteris, praradusi vaiką, negalėjo pastoti todėl, kad labai bijojo prarasti ir šį vaikutį. Moteris, ankstyvoje vaikystėje nuolat girdėjusi, kaip jos motina sunkiai gimdė, pasąmonėje pati labai baiminasi pastoti. Ir panašiai.

Kitą kartą pasistengsiu kalbėti aiškiau ir paprasčiau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tokia profesija: 15 kovo 2010 - 01:24
Siaip sveikatos priesas numeris vienas visuomet buvo stresas ir bus stresas, nes nuo jo visos ligos wink.gif sakau is patirties, todel linkiu buti ramioms, nesinervuoti ir neimti visko giliai i sirdis smile.gif nors pati to vis dar neismokau, o ir darbo pobudis daug ka lemia, tai kartu linkiu ir sau ismokti buti ramiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rugegele1 @ 2010 03 15, 03:02)
pykti tikrai aš nepykstu,linkiu tik sėkmės ir tegul sutinka jinai tų bendraminčių ,to jai ir linkiu thumbup.gif .bet man tie testai-juodas jumoras,kitai kada nuotaika būna įpatingai sunki kai kuriuo momentu,gali pagalvoti,kad jau visai su psichika blogai,ojuk daugumai tik laikinas širdagraužis ,kai viska apmastai,tai ne pasaulio pabaiga.Man asmeniškai psichologai-įrodinėjantys kažkokia tiesa -kuri neturi galo.Aš juos greitai atpažystu .ir gailiuosi ,kad čia įsivėliau.

Ne, gerai, kad diskutuojam, turim kiekviena savo tiesa, nes kiekviena musu esam teisi ar bandom suvokti ja. Siandien ji tokia, ryto bus dar kitokia. Bet as norejau pasakyti, kad neverta eikvoti energija pykciui, nes mes ir taip esam pakankamai stresuotos del musu bukles siuo metu. As nenoriu bandyt kazkam irodyt, kad man siandien negera ir kodel, tik manau, jei kas ka nors paklausia, aglima atsakyti ir be pagiezos, o jei klausimas netinka - jo "nematyti" mirksiukas.gif Man asmeniskai gera tarp jusu, nes zinau, kad liksiu pagaliau suprasta, bet nesmagu,kai kas nors koliojamas du puslapius istisai vien del to zmogaus paziuru, profesijos. Juk tema vadnasi "Psichologines problemos..." tad leiskim ir "tokio plauko" zmonems pasireikst mirksiukas.gif

Labas rytas!
Atsakyti
RVB, aš tikrai nenoriu pyktis, tiesiog išsakydavau savo mintis.
Aš manau, kad mano juodoje neviltyje nepadės joks psichologas, kažkaip pati dar tvarkausi su savo jausmais ir emocijom be jokio psichologo pagalbos.
Atsakyti
QUOTE(Sella @ 2010 03 15, 12:15)
RVB, aš tikrai nenoriu pyktis, tiesiog išsakydavau savo mintis.
Aš manau, kad mano juodoje neviltyje nepadės joks psichologas, kažkaip pati dar tvarkausi su savo jausmais ir emocijom be jokio psichologo pagalbos.

As irgi nemanau, kad siuo metu man psichologas nepades, tik tuo paciu erzins, nes pati kartais nesuvaldau savo emociju ir nuo to kencia ne tik mb, bet ir aplinkiniai, todel bandau pradet valdyti jas ir neeikvot pykciui, nes su pykciu (ypac is nevilties, kuri ir as puikiai suprantu) atsiranda vis naujas pyktis. Todel siulau siulau, zinoma, nebutina priimt, kad pradet kaip nors bendrai, musu paciu jegomis susitelkt i musu kiekvienos ieskojima toliau, kaip spresti psichologinio "nevaisingumo" (parasiau kabutese, nes netikiu, kad esu nevaisinga) problema. Kiekviena musu gali ka nors siulyt "garsiai" pamastyt, savo sekmingus ir nelabai judejimo pirmyn zingsnelius issakyt, papasakot. Mano pirmieji zingsneliai to link, sakyciau, nurimti viduje, stengtis kaip nors, nes nenoriu daugiau, kad kentetu ir kiti, bet galbut kaip nors nesamoningai tuo man padetu. Atsipalaiduot kol kas nemoku (o reiketu), nors vaikstau reguliariai i jogos kursus, uzsiimu megiama veikla. Tie dalykai padeda man kol kas tik TAM laikui. Kartais nuleidziu rankas, nes nematau jokiu rezultatu, apninka juodos mintys, neviltis, manyje sukile hormonaai sukelia man agresija pries visa pasauli. Bet, manau, sias busenas ir jus puikiai pazistat.
Susitelkim i buri ir bus nors siek tiek lengviau...
Atsakyti
QUOTE(tokia profesija @ 2010 03 15, 01:22)
5.Sąmoningos baimės yra tos, apie kurias mes žinome. Nesąmoningos gyvena giliai mumyse, mes jų nepažįstame, jaučiame, kad kažko nerimaujame, bet nežinome kodėl. Jos gali būti kilusios kad iš traumuojančių įvykių, sunkių vaikystės išgyvenimų. Pavyzdžiui, moteris, praradusi vaiką, negalėjo pastoti todėl, kad labai bijojo prarasti ir šį vaikutį. Moteris, ankstyvoje vaikystėje nuolat girdėjusi, kaip jos motina sunkiai gimdė, pasąmonėje pati labai baiminasi pastoti. Ir panašiai.

aišku, ačiū, daug kas aiškiau ax.gif
o kaip tas nesąmoningas baimes "iškrapštyt" į dienos šviesą?
ir kaip įmanoma nuraminti motiną, praradusią savo vaiką????????
neįmanoma schmoll.gif
tiesiog vienos pastoja greičiau, o kitoms tai nesiseka............
...tiesa tokia, kad troškimas turėti savo mažylį yra stipresnis, nei visos baimės kartu sudėjus ....


QUOTE(RVB @ 2010 03 15, 10:28)
Susitelkim i buri ir bus nors siek tiek lengviau...


va būtent to mes čia ir susirenkam mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ramuniuxas @ 2010 03 15, 09:45)
Siaip sveikatos priesas numeris vienas visuomet buvo stresas ir bus stresas, nes nuo jo visos ligos wink.gif sakau is patirties, todel linkiu buti ramioms, nesinervuoti ir neimti visko giliai i sirdis smile.gif nors pati to vis dar neismokau, o ir darbo pobudis daug ka lemia, tai kartu linkiu ir sau ismokti buti ramiai smile.gif

Taip, iš tiesų, stresas gali sukelti ligų. Yra manoma, kad žmogui ilgai būnant įtampoje neatlaiko "silpniausia" jo kūno dalis. Kam skrandis, kam širdis.

Kalbant apie nevaisingumą, kada nerandama jokių medicininių nepastojimo priežasčių, diagnozuojamas Idiopatinis nevaisingumas. Jei medicininių priežasčių nėra, didelė tikimybė, kad jos gali būti ir psichologinės.

Bet dažniausiai nevaisingumo priežastys yra medicininės. Išgyvenant nevaisingumą atsiranda, kyla daug įvairių emocijų, kurios apsunkina nevaisingumo gydymą. Gaunasi lyg uždaras ratas.
Šituo atveju galima sakyti, kad stresas ne sukelia, bet apsunkina ligą.

QUOTE(akedite @ 2010 03 15, 13:41)
o kaip tas nesąmoningas baimes "iškrapštyt" į dienos šviesą?
ir kaip įmanoma nuraminti motiną, praradusią savo vaiką????????
neįmanoma schmoll.gif
tiesiog vienos pastoja greičiau, o kitoms tai nesiseka............
...tiesa tokia, kad troškimas turėti savo mažylį yra stipresnis, nei visos baimės kartu sudėjus ....

Patiems tokias baimes sunku aptikti, todėl jos ir vadinamos slaptomis.

Gimusio ar dar negimusio vaiko praradimas motinai yra gili žaizda, žymė visam gyvenimui. Jos niekas negali ištrinti, tik metams bėgant išmoksti gyventi su šita žaizda. Ir nuraminti neįmanoma, galima tik išgyventi, liūdėti kartu.

Vat tas "nesiseka" man asmeniškai labiausiai ir domina, traukia ištirti. Kas tai yra? Kodėl nesiseka?

Tikiu, kad troškimas turėti vaikelį yra didelis iki skausmo... Apie baimes aš užsiminiau tada, kai buvo kalbama apie "neaiškias priežastis".
Atsakyti
MITAI IR FAKTAI APIE NEVAISINGUMĄ
Tekstas paruoštas pagal Tarptautinės Nevaisingumo Asociacijos medžiagą

Mitas. Nevaisingumas yra moters problema.
Faktai. Tai netiesa. 35proc atvejų problema yra vyro, 35proc atvejų moterų ir apie 20proc abiejų kūne. 10proc nevaisingumo atvejų yra neaiškios kilmės. Todėl labai svarbu, kad gydymo procese būtų ištirti abu partneriai.

Mitas. Regis visi aplinkui turi vaikų, išskyrus mane.
Faktai. Amerikoje 9proc visų reprodukcinio amžiaus žmonių, t.y. 1 iš 44 serga nevaisingumu (kokia padėtis Lietuvoje - skaičių neradau). Dažniausia priežastis, 25proc atvejų – bakterinės, virusinės infekcijos.

Mitas. Viskas yra jūsų galvoje. Reikia tik atsipalaiduoti, paatostogauti ir pastosite.
Faktai. Nevaisingumas yra liga. Atsipalaidavimas padės bendrai jūsų savijautai, pagerins gyvenimo kokybę, bet stresas ir gilūs jausmai yra nevaisingumo pasekmė, o ne priežastis.

Mitas. Nesijaudinkit taip stipriai, reikia tik laiko. Jūs pastosite, tik būkit kantrūs.
Faktai. Nevaisingumas yra liga, kurią reikia gydyti. Mažiausiai 50proc tų, kurie gydomi nuo nevaisingumo, sėkmingai pastoja (įdomu, kokia statistika Lietuvoje). Vienos nevaisingumo priežastys lengviau išgydomos, kitos sunkiau. Iš tų, kurie nesigydo, per pirmuosius metus po nevaisingumo diagnozės, pastoja apie 5proc
(nevaisingumo diagnozė nustatoma tada, kai pora nesulaukia vaikelių per metus).

Mitas.Jei įsivaikinsite vaiką, tikrai pastosite.
Faktai. Čia turbūt pats skausmingiausias mitas. Pirmiausia, įsivaikinimas žymį kovos pabaigą, deja, ne tokią laimingą, kokios pora tikėjosi. Antra, tai paprasčiausiai netiesa. Tyrimai rodo, kad įsivaikinę pastoja lygiai taip pat dažnai, kaip ir neturintys vaikų.

Mitas. Gal judu darote kažką ne taip.
Faktai. Nevaisingumas yra medicininė diagnozė, ne seksualinis sutrikimas.

Mitas. Mano partneris mane paliks, nes aš nevaisinga/as.
Faktai. Didžioji dauguma porų išgyvena nevaisingumo krizę, jų santykiai tampa gilesni.

Mitas. Turbūt Dievas nenorėjo, kad jūs taptumėte tėvais.
Faktai. Nevaisingoms poroms labai skaudūs tokie teiginiai. Jūs žinote, kad galite, nusipelnėte būti tėvais ir kaip skausminga kitiems įrodinėti, kad tai medicininė problema.

Mitas. Nevaisingumas tai tik gamtos būdas kontroliuoti žmonių skaičių.
Faktai. Skaičius reguliuojamas ir kitais būdais, pvz kai kurie sąmoningai nusprendžia neturėti vaikų, arba turėti tik vieną. O nevaisingumas atima porai galimybę rinktis..

Mitas. Aš negaliu daryti nė mėnesio pertraukos gydyme... Nes žinau, kad kitą mėnesį būtinai pasiseks.
Faktai. Tęstinumas gydyme, žinoma, labai svarbus. Bet nemažiau svarbu leisti nualintam organizmui pailsėti.

Mitas. Man nepatogu per daug klausinėti.
Faktai. Nebijokite klausti gydytojo visko, kas jums rūpi. Kas tinka vienai porai, jums gali netikti.

Mitas. Man neberūpi darbas, pomėgiai, draugai. Niekas manęs nesupranta. Mano gyvenimas niekada nebebus toks, koks buvo.
Faktai. Nevaisingumas yra gyvenimo krizė, ji išplinta į visas gyvenimo sritis, žeidžia savęs vertinimą. Nors teks kažką prarasti, kažko atsisakyti, jūs tikrai šią krizę vienaip ar kitaip įveiksite wub.gif
Papildyta:
Apie Lietuvą radau tik tokias žinias. Lietuvoje kolkas nėra oficialaus nevaisingų porų registro (atsiliekame, kaip visada doh.gif ). Manoma, kad Lietuvoje nevaisingų šeimų yra apie 15 – 20 proc. Tai reiškia, kad kas šešta/penkta pora yra nevaisinga. Bendrai paėmus, Lietuvoje yra apie 50 000 nevaisingų šeimų. Kasmet jų padaugėja 2000...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tokia profesija: 15 kovo 2010 - 23:44
tokia profesija, ačiū, tikrai buvo įdomu paskaityti apie tuos mitus.
Atsakyti
Labas rytas,

siuos mitus esu jau kazkur skaicius, tai man ne naujiena, bet aciu, kad priminei.
Atsakyti
Prašom. Kad tik padėtų..
Atsakyti