QUOTE(balta @ 2009 11 04, 14:13)
Aš visai neseniai skaičiau apie tai, bet niekaip neprisimenu ir nerandu kur
O ką rašė?
Šiaip Lietuva yra priskiriama rizikos zonai, t.y. lietuviams natūraliai trūksta jodo, todėl potencialiai visų mūsų skydliaukės yra jautrios. Čia kaip su tais juodais dantukais nuo fluoro, fluoras iš principo gerai, bet kai jo yra įprastinėj aplinkoj natūraliai, gaunąsi ne kas.
O pastebėti,
Obuoliausia, skydliaukės sutrikimus kitame žmoguje, neįmanoma. Aš turiu autoimuninį tireooitidą (sako, kad nuo prigimties), t.y. pas mane skydliaukė yra šiek tiek padidėjusi, bet dar gamina viską kas priklauso. Jokių pakitimų gyvenime toje srity nei aš, nei aplinkiniai ant manęs nepastebi. Radom šią ligą atsitiktinai po gripo, kuomet niekaip nėjo išginti silpnumo. Tada padarė tyrimus ir rado, t.y. buvo kaip ir stiprus paūmėjimas, betgi aš apart silpnumo nieko nejaučiau. Kelis mėnesius pagėriau vaistus, ir dabar vėl daug metų gyvenu su šia lėtine liga. Taip, kad pastebėti skydliaukės pakitimus įmanoma, tik kai procesas jau toli pažengęs. Beje tada gydytojai išryškino ir apie jodo (esančio išimtinai vaistuose ir vitaminuose) neigiamą poveikį, ir ne tik man, bet ir visiems sveikiems.
Jodas maiste ir tam pačiam Boržolyje yra gėris. Tik vaistuose, bijau primeluoti, bet kažkokius baisius dalykus tada gydytojas apie jį man pasakojo.
O šiaip pagoglinėjau, tai galima rasti rusiškų anotacijų su nuorodom, kad vaikams iki 12 m. netinkamas, galima rasti, kad reikia būti atidiems, nes tiroksinas ir jodas aktyvina skydliaukės veiklą. Kiekvienas renkasi pats.