Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Aš vis paskaitau paskaitau ir man kažkaip keista darosi, kaip mergaitėm nesiseka taip su raugu unsure.gif Man kažkaip pasisekė iš pirmo karto unsure.gif tiesa, kartais neiškelia jis man duonos, bet pati jau tada būnu kalta blush2.gif doh.gif ir pamirštu aš jį dažnai pamaitint ( doh.gif ), ir būna, kad miltų per klaidą vis ne tų pamaitinimui įberiu blush2.gif bet gyvena jis man kaip pasiutęs.. Tiesa, kartą, jau minėjau, kad kai per daug iškilo, į kitą stiklainį dalį įdėjau, tai ta dalis labai greit man sugedo g.gif ir kvapas buvo kaip raugintų agurkų blink.gif
Tik dabar suku galvą, ką man su tuo raugu daryt... namiškiam nepatinka duona su raugu, kepta duonkepėje, nes ji rūgštumą turi.. Vis maitinu, dalį išmetu ir laikau.. Kažkaip visiškai išmesti gaila (o gal dar prisireiks ir sugalvosiu orkaitėj duonelę išsikept), tai ir laikau aš jį šaldytuve vis pamiršdama g.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 11 01, 17:06)

tik,kai išėmiau,nustebino svoris,sakau pasversiu,rodo lygiai 3 kg  blink.gif

g.gif Na žinok visaip skaičiavau, bet neišeina man 3kg ir kepaliukas per purus tokiam svoriui bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 11 01, 17:06)
tik,kai išėmiau,nustebino svoris,sakau pasversiu,rodo lygiai 3 kg  blink.gif

kokia pas tave duonkepė, kad 3kg kepa ? mirksiukas.gif

man tai kiek įdetu produktų - tarkim 1kg bendroj sumoj, tai ir iškepta duona bemaž tiek pat sveria g.gif

šiandien kepiau kvietinę duonelę su kepintais svogūnais, kažkada mačiau tokį receptą, bet tingėjau jungti kompą, tai sudėjau viską kaip paprastai duonai bei dar pakepinau 2 savo kumščio dydžio svogūnus ir juos įdėjau jau po garsinio signalo.
Duonelė gavosi superinė, skani, aš kai tokia kepintų svogūnų megėja, tai dabar dažnai kepsiu tokią duonelę

padariau dar padažiuką - varškės pokelis, 4 didelės česnako sklitelės, daug krapų, petražolių ir porą šaukšių giretinės, druskytė.
ir išėjau į lauką su vaiku, tai parėjusi namo po poros valandų neradau nei padažiuko, nei pusės duonos, MB sulapnojo, sakė labai skanu ir sustoti negalėjo, nors ir buvo po sočių pietų biggrin.gif
Atsakyti
labai rekomenduoju prie duoneles toki padaziuka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 11 01, 18:38)
labai rekomenduoju prie duoneles toki padaziuka thumbup.gif



Vat šitą aš jau prieš porą menesiukų nusižiūrėjus g.gif niekaip neprisiruošiu pabandyt g.gif
Dzina, Tu pati bandei jį gamint? bigsmile.gif atrodo skaniai ir viliojančiai, bet man kažkaip labai keistai skamba tas kefyro šaldymas doh.gif hihihi.gif
Atsakyti
Elika aš dariau štai tokią ricotta, receptą radau SM'e italų virtuvės temoje mirksiukas.gif

itališkoji naminė ricotta
receptą nukopijavau, rašiau ne pati
Reikės:

1 l pieno
120 ml grietinėlės
1 a. š. druskos
1,5 v. š. citrinos sulčių

Pasiruošti nemažą dubenį, į kurį tilps ir nepaskęs Jūsų kiaurasamtis. Į kiaurasamtį įtiesti trigubą marlinio audinio skiautę.
Pasiruošti citrinos sultis ir laikyti jas ranka pasiekiamoje vietoje, netoli puodo, kol Jūs darbuositės prie viryklės. Puode sumaišyti pieną, grietinėlę ir druską, dėti ant vidutinio kaitrumo ugnies ir kaitinti nuolat maišant (kad neprisviltų apačia). Kai pienas pasieks tokią, mažais burbuliukais burbuliuojančią stadiją, bet dar nevirs (o Jūs jau jausite kad virš puodo laikyti ranką garuose darosi karšta, šliūkštelti citrinos sultis (kurios ir padarys iš jūsų pieno švelnios tekstūros ricottos sūrį, liaudiškai - sutrauks) ir greitai greitai maišykite su mediniu šaukštu ar mentele, kad viskas gerai ir tolygiai susimaišytų, leiskite šiai masei dar 1 min pasikaitinti ant vidutinio stiprumo ugnies. Palengva mažindami ugnį (kad neužvirtų), kaitinkite dar apytiksliai vieną minutę, nemaišykite ir viryklę išjunkite. Palikite masę puode dar vienai minutei ir supilkite ją į jau paruoštą kiaurasamtį.
Švelni varškės masė atsiskirs nuo nereikalingo skysčio. Tegu taip ir stovi, atvėsta iki kambario temperatūros (tai užtrunka apie valandą). Sudėkite ricottą į sandarų indelį ir dėkit į šaldytuvą. Nors man skani dar ir šilta
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 01 lapkričio 2009 - 17:53
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 01, 16:26)
g.gif Na žinok visaip skaičiavau, bet neišeina man 3kg ir kepaliukas per purus tokiam svoriui  bigsmile.gif


QUOTE(J@lanta @ 2009 11 01, 16:33)
kokia pas tave duonkepė, kad 3kg kepa ?  mirksiukas.gif


lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif doh.gif doh.gif
čia skaitos "nedirbk iki nakties,ir nenusišnekėsi" doh.gif doh.gif

SUsiblūdau, dabar kai paskaičiau ką parašiau,tai jetus jetus. blush2.gif schmoll.gif doh.gif
na man ji atrodė sunki, pasvėriau, bet nebesigilinau "giliau" tris rodė,bet aišku kad ne kg doh.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 11 01, 17:46)
Vat šitą aš jau prieš porą menesiukų nusižiūrėjus  g.gif  niekaip neprisiruošiu pabandyt  g.gif
Dzina, Tu pati bandei jį gamint?  bigsmile.gif  atrodo skaniai ir viliojančiai, bet man kažkaip labai keistai skamba tas kefyro šaldymas  doh.gif  hihihi.gif

gaminau jau turbut virs 20 kartu ir niekaip neatsibosta thumbup.gif
tik nebesumastau kokius priedus deti g.gif issiseme mano fantazija blush2.gif
dar bandziau ir jogurta saldyti, faina uztepele gavosi thumbup.gif
tikrai pabandykit ir nenusivilsit, super paprasta paruosti, pigiai gaunasi, o jau skanumelis...mmm... cool.gif
pas mane dabar visada kameroje guli 2 maiseliai kefyro mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 11 01, 17:55)
čia skaitos "nedirbk iki nakties,ir nenusišnekėsi"  doh.gif  doh.gif


lotuliukas.gif
viršutinė skalė rodo kilogramus, tai matau, kad kažkur svoris apie 1.3kg biggrin.gif
apatinė neįžiūriu koks ten matavimo vienetas

nieko tokio, o tai maniau, ką čia per žvėrį nusipirkai, kepiantį tokius svorius lotuliukas.gif lotuliukas.gif nes kiek mačiau duonkepes, tai daugiau kaip 1.5kg nelabai ir būna
Atsakyti
Pralinksmino Grange žvėris biggrin.gif Aš kelis kartus esu supainiojus skales ant matavimo ąsočio ax.gif
QUOTE(Elika @ 2009 11 01, 18:21)
Aš vis paskaitau paskaitau ir man kažkaip keista darosi, kaip mergaitėm nesiseka taip su raugu 

Matyt, reikia tam gyvūnėliui daugiau dėmesio skirt, o ne taip priešokiais kaip aš blush2.gif Kelis kartus jau ir augo, tai pamaitint užmiršau, tai supelijo. Jau beveik susitaikiau su mintim, kad naudosiu tik sausą raugą biggrin.gif

QUOTE(dzhina @ 2009 11 01, 18:58)
gaminau jau turbut virs 20 kartu ir niekaip neatsibosta thumbup.gif
tik nebesumastau kokius priedus deti g.gif  issiseme mano fantazija blush2.gif

Koks įdomus receptas bigsmile.gif Gal tiktų tzatzikiui gaminti? Arba pačių prieskoniukų Tzatziki - česnakai, druska, mėtos g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 11 01, 18:15)
Koks įdomus receptas  bigsmile.gif Gal tiktų tzatzikiui gaminti? Arba pačių prieskoniukų Tzatziki - česnakai, druska, mėtos  g.gif

Aha, ir aš bandysiu su tzatzika, su varškė pasaka gaunasi gal ir čia išeis, tik konsistencija skirsis
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 11 01, 16:15)
Matyt, reikia tam gyvūnėliui daugiau dėmesio skirt, o ne taip priešokiais kaip aš 

As atrodo ir skyriau demesio, ale... 2 kartus nesigavo... 3ciam kartui dar nekyla rankos... O salyklo ir sauso raugo cia niekur negaunu pirkt... Reiks siust kazka i delona, kad man nupirktu ir atsiustu smile.gif Nes apsirupinom ruginiais miltais, o duonos kaip ner, taip ner.... sad.gif

O pas grange apatine skale yra svarai ( LB paundai dar vadinami....). Airiai juos labai myli, nors ir perejo jau prie normalios matavimo sistemos, ale LB taip ir like...
Atsakyti