Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

bet ant pakuociu paprastai buna instrukcija, kaip naudotis ir kiek zelatinos deti tam tikram skyscio kiekiui. tai siulau orientuotis pagal tas instrukcijas.. jei nenori, kad butu visiskai sustinge i drebucius biski maziau deti..
Atsakyti
Gal turite kokį duonos receptą su klevų sirupu? Labai jį mėgstame, pamaniau, gal yra kokia duona?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 10 30, 14:39)
Gal turite kokį duonos receptą su klevų sirupu? Labai jį mėgstame, pamaniau, gal yra kokia duona?

Aš klevų sirupą pilu į visas baltas duonytes. Plutelė būna traškesnė(žinoma, tai ne visiems patinka). Maždaug po 2-3 a.š.
Atsakyti
Prisistatom su mūsų pirmąja duonyte duonkepėje (kuri šiandien pas mus atvažiavo), prancūziškos duonos kepimo programa, "kaimiška duona" iš nieko (jei domins receptas -įdėsiu, tai standartinis receptukas, kuris buvo prie duonkepės smile.gif gavosi labai traški plutelė, o viduj duonelė kvapni ir minkšta... Prašau, dar garuojanti smile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 10 30, 16:42)
Prisistatom su mūsų pirmąja duonyte duonkepėje (kuri šiandien pas mus atvažiavo), prancūziškos duonos kepimo programa, "kaimiška duona" iš nieko (jei domins receptas -įdėsiu, tai standartinis receptukas, kuris buvo prie duonkepės smile.gif gavosi labai traški plutelė, o viduj duonelė kvapni ir minkšta...  Prašau, dar garuojanti smile.gif
user posted image

parašyk parašyk!

aš ir kepu savo eksperimentą, tiksliau jau pagal programą iškepė, bet aš dar pajungiau papildomai,nes įsmeigus medinį pagaliuką man apkibo,tai įtariu,kad vidus dar gerai neiškepęs, tik kaži kiek laiko man dar kept mastau.gif
Atsakyti
Lung, išėmus iš šaldytuvo, raugą pamaitint ir laikyt šiltai, kambario temperatūroj bent
Gold, pas mane t.p. tik tik skaičiai šviečia
Saulėgrąža, graži duona ir būtinai dėk receptus(jei naujas) mirksiukas.gif
Dėl kablio, pas mane jis yra, bet labai nepatogu su jo naudotis, bent man
Atsakyti
"kaimiška duona" pagal moulinex knygelę:
1kg. kepaliukui-
405ml. vandens;
2a.š. druskos;
1v.š. cukraus;
560g. kvietiniu;
130g. ruginių miltų;
2a.š mielių
kepti prancūziškos duonos programa (moulinex - 02) padariau vidutinio lygio apskrudusią plutelę, gavosi gana pakepus tokia, kitą kartą bandysiu ant pirmo apskrudimo lygio, o gal vertėtų patrumpint laiką kepimo... g.gif
Papildyta:
Grange - kaip tas eksperimentas ? ax.gif
Atsakyti
Taigi mano antrasis bandymas, dabar jau su receptu.

user posted image

1 arbat. šaukštelis sausų mielių
600 gr kvietinių miltų
1 arbat. šaukštelis druskos
1 arbat. šaukštelis cukraus
1 valg. šaukštas pieno miltelių (tą ir dėjau)
2 valg. šaukštai aliejaus
410 ml vandens
100 gr. 6 grūdų mišinio

recepte originalas 700 gr miltų, kadangi norėjau pamaišyt, tai nuėmiau tiek pat gramų miltų,kiek dėjau grūdų.

pas mane mišinys toks:

user posted image

bandžiau išsiverst sudėtį : Tournesol (neverčia jokia kalba vertimo,tai nežinau net kas čia), lukštentos sezamo sėklos, rudos sėmenų sėklos, geltonos sėmeninių linų sėklos, salyklinių kviečių dribsniai, avižų dribsniai.

Dėjau pagal eiliškumą, kaip nurodytą mašinos instrukcijoj. po pirmo supypsėjimo supyliau grūdus.
Kepta 1 programa basic. 1 kg duona, vidutinis apskrudimas.

Jau iškepus kilo įtarimas,kad vidus bus neiškepęs, tai dar palikau pusvalandį kepti su bake programa.
gavos daug geriau.Skonis man labai patiko, plutelė ypač traškanti, vidus purus, bet dar ne 100proc idealiai, aišku, aš vėl neiškentus pjoviau šiltą blush2.gif bet pvz kai žiūriu foto knygutėj, tai tos duonos rupumas toks smulkus turi būt, pas mane ji didesnėm akim ir tokia pūstesnė.tai kame čia reikalas? g.gif
Papildyta:
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 30, 18:04)

Dėl kablio, pas mane jis yra, bet labai nepatogu su jo naudotis, bent man

o man šį kart jo prireikė, nes pasiliko viduj, tai labai lengvai užkabinus išsitraukė, kitaip reiktų su peiliu.
Atsakyti
tokia graži sveikuoliška duonutė wink.gif šaunuolė, o kiek laiko tavo basic t.y pagrindinė programa laiko užima? ir iš ko supratai, kad ji neiškepus dar? blush2.gif

P.S man jau labai reikia į delona prieskonių biggrin.gif ir priedų, negi ryt nenuvažiuosiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 10 30, 16:15)
Aš klevų sirupą pilu į visas baltas duonytes. Plutelė būna traškesnė(žinoma, tai ne visiems patinka). Maždaug po 2-3 a.š.



Vietoj cukraus ar ir cukrų, ir sirupą pilate?
Atsakyti
grange, labai graži, puri sveikuoliu duonelė O dėl papildomo kepimo, tiesiog reikėjo ne 100g mažint miltus, o 70-80g

Atsakyti
QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 10 30, 18:50)
tokia graži sveikuoliška duonutė wink.gif šaunuolė, o kiek laiko tavo basic t.y pagrindinė programa laiko užima? ir iš ko supratai, kad ji neiškepus dar? blush2.gif

3 val mirksiukas.gif
įkišau ilgą medinį pagaliuką į vidų, ir kai ištraukiau jis buvo aplipęs. na žinau,kad taip pyragus tikrina, galvoju ir duonai suveiks
nes tikrai nebūtų iškepus visa.

QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 30, 19:46)
grange, labai graži, puri sveikuoliu duonelė O dėl papildomo kepimo, tiesiog reikėjo ne 100g mažint miltus, o 70-80g

aha, galvojau jei jau dedu 100 gr grūdų tai tiek reik numažint. tai jei daugiau miltų tai nebūtų to šlapumo gal g.gif nors dabar tai gera sakyčiau. tik sunkiai pjaunas. reiks ieškot naujo peilio.
Atsakyti