Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(Trolėmolė @ 2009 10 28, 19:01)
Noriu pasidalinti vienu receptuku ir kartu paklausti jūsų nuomonės.
Kažkada seniai viena pažįstama pasidalino su manimi savo kepamos duonytės raugu ir receptuku. Ten to raugo užmaišius tešlą reikėdavo atsidėti kitam kartui, tai aš vieną kartą užmiršau jo atsidėti ir viską iškepiau. Liko tik receptas ir prisiminimai apie skanią duonytę.
Tai va, dabar galvoju užsiauginti naminio raugo ir jo įdėti į tešlą. Koks raugas geriau tiktų šitam reikalui kvietinis ar ruginis?

Sveikuolių duona

2/3 stiklinės kviečių sėlenų,
2/3 stiklinės avižinių dribsnių,
2/3 stiklinės linų sėmenų,
2/3 stiklinės saulėgrąžų,
1 kg miltų,
1 litras šilto vandens,
druskos,
sezamo sėklų skardos ištepimui ir apibarstymui.
Visas sėklas išmaišyti su miltais, įdėti raugą ir vandens su druska. Gerai išmaišyti (tešla būdavo tiršta, sukama mediniu šaukštu). 3 šaukštus tos masės atsidėti kitam kartui ir laikyti šaldytuve. Tešlą išdėti į formą išbarstytą sezamo sėklomis(dėdavau į pailgą kekso formą) ir laikyti 12 valandų kambario temperatūroje. Paviršių pabarstyti sezamo sėklomis. Kepti orkaitėje 1val. 15 min.

Kvietinį raugą dėk 4u.gif O kiek raugo reikės dėt?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 28, 20:17)
Kvietinį raugą dėk  4u.gif O kiek raugo reikės dėt?


Ačiū 4u.gif
Galvoju dėti 3 šaukštus, nes ten reikėdavo pasilikti tris šaukštus tešlos.
Einu studijuot apie tuos raugus, nes dar nesu dariusi nei karto.
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 10 28, 19:26)
Ačiū  4u.gif
Galvoju dėti 3 šaukštus, nes ten reikėdavo pasilikti tris šaukštus tešlos.
Einu studijuot apie tuos raugus, nes dar nesu dariusi nei karto.

Aš taip darau(receptas l.geras ir raugas iš pirmo karto gavosi, iš čia) thumbup.gif :
Kvietinis raugas
Reikės:
- 200 g kvietinių miltų
- 100 ml vandens
- 1a.š.aliejaus
- 1a.š. medaus
Paruošimas:
Medų ištirpinam vandenyje, sumaišom su sijotais miltais, įpilam augalinio aliejaus ir minkom tešlą. Iš tešlos formuojam kamuoliuką, viršuje darom kryžiaus formos pjūvį, ir paliekam kambario temperatūroje dubenėlyje ar stiklainyje uždengus rankšluosčių arba marle.
Paliekam tešlą trim dienom, kurių metu ji turėtų pradėti rūgti. Antros dienos pabaigoje jau bus matomi pokyčiai, pjūvis šiek tiek susilies, o tešla pradės burbuliuot.
Po trijų parų tešla suskystės, ant paviršiaus susidarys burbuliukai ir tešla bus „tinklinės“ struktūros.
Prieš naudojimą šio raugo, geriausia jį dar pora kartu pamaitint. Tam reikės į raugą įdėt 100-120g miltų, 50-60 ml vandens ir viską gerai išmaišyt iki vientisos masės. Po šito reikia palikt 12-20val. šiltoj vietoj.
Šis raugas labai gerai laikosi šaldytuve. Tik reikia neužmiršt du kartus per savaitę pamaitint.
Atsakyti
user posted image

Mano pirmoji duona.. smile.gif

tiksliau, čia antras variantas, nes pirmas, kai pati produktus dėjau, nesigavo, nekilo, vidus neiškepęs, čia jaučiu dėl to,kad mielės buvo negerai, plius buvo sūri,gi nepamačiau kad kai įmaišiau tamsių miltų,ten jau su druska ir mielėm. žodžiu keliavo į šiukšlinę, ir čia kepiau jau iš pakelio viską paruoštą, tik reikėjp vandens dėt.

pakilo gerai, tik dabar ji man tokia drėgnoka atrodo g.gif gal dar reikia kad iki galo atvėstų ir susistovėtų.
ir lyg ir per rūgšti. na reiks maišyt miltus ir ieškot optimaliausio varianto.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 28, 21:48)
Šis raugas labai gerai laikosi šaldytuve. Tik reikia neužmiršt du kartus per savaitę pamaitint.

Viskas skamba lyg ir nesudėtingai g.gif Tik dėl to maitinimo šaldytuve - taip paprastai, ištrauki iš šaldytuvo, pridedi miltų, pamaišai ir vėl atgal? O jei kepti, tai paimti dalį iš šaldytuvo ir jau tešlą minkyt, ar dar pamaitini kelis kartus ir kambario temperatūroj?

Šiaip man ir sausas raugas tinka, bet vis norisi su naminiu susidraugaut ax.gif

Labai patiko Renatelem ir Mrs.R. postai apie tai, kaip duonelę kepdavo anksčiau. Bet va šita vieta "Minkyti, kol nelips prie rankų. Tešla turi būti kaip plastilinas" mane tiesiog pritrenkė blink.gif Įsivaizduokit, su tokiais kiekiais tešlą išminkyti rankomis doh.gif Ne šiaip išmaišyti, o minkyti, kol taps kaip plastilinas... Jetau jetau, koks sunkus darbas!

Grange, šaunuolė thumbup.gif
Dėl drėgnumo esi teisi - duonelę pjaustyti reikia jau atvėsusią. Neseniai perskaičiau, kad iškeptą duoną reikia padėti ant grotelių, uždengti rankšluostėliu ir taip palikti iki pilno ataušimo, nes taip duona "subręsta". Ruginę taip "brandinti" reikia iki 12 valandų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 28 spalio 2009 - 23:59
QUOTE(Lung @ 2009 10 28, 23:54)

Grange, šaunuolė  thumbup.gif 
Dėl drėgnumo esi teisi - duonelę pjaustyti reikia jau atvėsusią. Neseniai perskaičiau, kad iškeptą duoną reikia padėti ant grotelių, uždengti rankšluostėliu ir taip palikti iki pilno ataušimo, nes taip duona "subręsta". Ruginę taip "brandinti" reikia iki 12 valandų.

blush2.gif labai smaslu buvo paragaut, grįžau iš lauko, ir taaaaip kvepia viskas, nes buvau palikus kept.

o rūgštumas tai dėl miltų ane?
nes čia ant pakelio vadinos "šampaninė" tai nenuostabu turbūt kad rūgštoka biggrin.gif

ten kažkurioj tmeoj radau linką kokios priežastys gali būt kai neiškepa, ale rusiškai aš nesuprantu blush2.gif
gal kuri susidūrėt pradžioj kepimo, kame priežastis jei subliūkšta? mielių per mažai? g.gif nes pamenu namie kai kepdavau, tai ir pakyla gražiai iki pat viršaus, o kai jau išimi "iškeptą" tai tik šonus gali valgyt, visas vidus subliuškęs ir šlapias..
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 10 29, 01:20)
blush2.gif  labai smaslu buvo paragaut, grįžau iš lauko, ir taaaaip kvepia viskas, nes buvau palikus kept.

o rūgštumas tai dėl miltų ane?
nes čia ant pakelio vadinos "šampaninė" tai nenuostabu turbūt kad rūgštoka  biggrin.gif

ten kažkurioj tmeoj radau linką kokios priežastys gali būt kai neiškepa, ale rusiškai aš nesuprantu  blush2.gif
gal kuri susidūrėt pradžioj kepimo, kame priežastis jei subliūkšta? mielių per mažai?  g.gif nes pamenu namie kai kepdavau, tai ir pakyla gražiai iki pat viršaus, o kai jau išimi "iškeptą" tai tik šonus gali valgyt, visas vidus subliuškęs ir šlapias..

Kad duona sukrenta, priežasčių gali būti daug. Apie tai ir merginos daug pasakojo. Bet aš atradau viename rusiškame forume įdomų patarimą, kad duona nesukristų. Jeigu duonos kepimo recepte yra aliejus( o jis yra beveik kiekviename recepte), tai jo negalima pilti iš karto, o tik praėjus maždaug 20min. nuo minkymo pradžios. Man pasiteisino tas patarimas dar ir tuo, kad dabar nebereikia vargti, kad minkymo mentelė pasiliks duonoje. Ji visada pasilieka kibirėlyje.
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 10 29, 01:20)

gal kuri susidūrėt pradžioj kepimo, kame priežastis jei subliūkšta? mielių per mažai?  g.gif nes pamenu namie kai kepdavau, tai ir pakyla gražiai iki pat viršaus, o kai jau išimi "iškeptą" tai tik šonus gali valgyt, visas vidus subliuškęs ir šlapias..

jau ne karta esu rasiusi, be pasikartosiu - jei man duona subliuksta, tai kita karta kepdama pagal ta pati recepta padidinu miltu kieki arba sumazinu mieliu ir visos sukritimo problemos issisprendzia 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Terra2 @ 2009 10 29, 09:48)
Jeigu duonos kepimo recepte yra aliejus( o jis yra beveik kiekviename recepte), tai jo negalima pilti iš karto, o tik praėjus maždaug 20min. nuo minkymo pradžios.

O tai kiek laiko pas jus minko? pvz pas mane tai minkymas netrunka nei tu 20 minuciu... g.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 10 28, 23:53)
user posted image

Mano pirmoji duona.. smile.gif

tiksliau, čia antras variantas, nes pirmas, kai pati produktus dėjau, nesigavo, nekilo, vidus neiškepęs, čia jaučiu dėl to,kad mielės buvo negerai, plius buvo sūri,gi nepamačiau kad kai įmaišiau tamsių miltų,ten jau su druska ir mielėm. žodžiu keliavo į šiukšlinę, ir čia kepiau jau iš pakelio viską paruoštą, tik reikėjp vandens dėt.

pakilo gerai, tik dabar ji man tokia drėgnoka atrodo  g.gif  gal dar reikia kad iki galo atvėstų ir susistovėtų.
ir lyg ir per rūgšti. na reiks maišyt miltus ir ieškot optimaliausio varianto.

kokia graži, sakykit, o čia jūsų duonkepe iki 1,5kg kepa? didelis kepaliukas atrodo smile.gif wub.gif
Papildyta:
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 28, 20:48)
Aš  taip darau(receptas l.geras ir raugas iš pirmo karto gavosi, iš čia) thumbup.gif :
Kvietinis raugas
Reikės:
- 200 g kvietinių miltų
- 100 ml vandens
- 1a.š.aliejaus
- 1a.š. medaus
Paruošimas:
Medų ištirpinam vandenyje, sumaišom su sijotais miltais, įpilam augalinio aliejaus ir minkom tešlą. Iš tešlos formuojam kamuoliuką, viršuje darom kryžiaus formos pjūvį, ir paliekam kambario temperatūroje dubenėlyje ar stiklainyje uždengus rankšluosčių arba marle.
Paliekam tešlą trim dienom, kurių metu ji turėtų pradėti rūgti. Antros dienos pabaigoje jau bus matomi pokyčiai,  pjūvis šiek tiek susilies, o tešla pradės burbuliuot.
Po trijų parų tešla suskystės, ant paviršiaus susidarys burbuliukai ir tešla bus „tinklinės“ struktūros.
Prieš naudojimą šio raugo, geriausia jį dar pora kartu pamaitint. Tam reikės į raugą įdėt 100-120g miltų, 50-60 ml vandens ir viską gerai išmaišyt iki vientisos masės. Po šito reikia palikt 12-20val. šiltoj vietoj.
Šis raugas labai gerai laikosi šaldytuve. Tik reikia neužmiršt du kartus per savaitę pamaitint.

Ačiū už receptą, bandysiu šiandien smile.gif
Atsakyti
grange thumbup.gif o koks receptukas? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 10 29, 08:48)
Kad duona sukrenta, priežasčių gali būti daug. Apie tai ir merginos daug pasakojo. Bet aš atradau viename rusiškame forume įdomų patarimą, kad duona nesukristų. Jeigu duonos kepimo recepte yra aliejus( o jis yra beveik kiekviename recepte), tai jo negalima pilti iš karto, o tik praėjus maždaug 20min. nuo minkymo pradžios. Man pasiteisino tas patarimas dar ir tuo, kad dabar nebereikia vargti, kad minkymo mentelė pasiliks duonoje. Ji visada pasilieka kibirėlyje.
dėkui už patarimą, pabandysiu.nors dabar ta mentelė pasiliko kibirėlyje, duona iškrito gražiai.


QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 29, 09:58)
jau ne karta esu rasiusi, be pasikartosiu - jei man duona subliuksta, tai kita karta kepdama pagal ta pati recepta padidinu miltu kieki arba sumazinu mieliu ir visos sukritimo problemos issisprendzia 4u.gif
Papildyta:

O tai kiek laiko pas jus minko? pvz pas mane tai minkymas netrunka nei tu 20 minuciu...  g.gif

skaitau nuo pirmos temos,tai gal dar "nedaėjau" iki to posto blush2.gif Sorry, žinau, kad knisa tą patį kartot,tokioms kaip man, tik atėjusioms blush2.gif 4u.gif

o nepriklauso nuo programos,kiek? aš tai kažkaip neatkreipiau dėmesio, reikia aišku instrukciją skaityt, bet kadangi aš dar laisvai olandų nemoku (o instrukcija būtent taip), o viską persirašyt į vertėją gaila laiko,tai laukiu kol mb grįš kad man viską išverstų. nes dabar tai suko suko, paskiau pastovi, suka vėl, paskiau supypsi, ir tada vėl suka stovi ir t.t. wacko.gif tai nieko nesuprantu kada kas vyksta blush2.gif


QUOTE(Saulėgrąža @ 2009 10 29, 12:27)
kokia graži, sakykit, o čia jūsų duonkepe iki 1,5kg kepa? didelis kepaliukas atrodo smile.gif wub.gif


man galima tu mirksiukas.gif
žinok taip gal tik foto atrodo didelis, miltų pakelis buvo 500 gr. o pasirinkimas yra 700 gr ir 1000 gr. ir rašo,kad galima duona iškepti tarp 600 ir 1100 gr.


QUOTE(Nerutė @ 2009 10 29, 12:58)
grange  thumbup.gif o koks receptukas?  blush2.gif

nedėjau recepto, nes pirmam kartui bandžiau iš pakelio, kur jau viskas yra, o ten buvo mišinys šampaninei duonai (aš ne lt,tai pakelis nieko nesakys).. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 10 29, 13:19)
o ten buvo mišinys šampaninei duonai (aš ne lt,tai pakelis nieko nesakys)..  4u.gif

aaa.... angel_sadangel.gif:

kepuplikyta kvietine pagal kaZkurios recepta biggrin.gif tik kiausini tik viena radau namuos o reikejo 2 unsure.gif ziuresim kas gausis g.gif

kekas vakar biski nedakepes buvo, bet pailginau kepima ir buvo liuks thumbup.gif
Atsakyti