Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 27, 19:15)
O as kazkur esu girdejus, tiksliau skaicius, apie azuolo zieves naudojima duonai. Tik niekaip neatkasu kur, ar tai cia kazkurioj temoj, ar kurioj nors is senu mamos knygu ar zurnalu... ten rase, kad seniau ruginei duonai kepti naudojo vietoj vandens azuolo zieves nuovira (?) - turetu ir spalva priduoti, ir savotiska skoni.. Nieko neteko apie tai girdeti? Gal kazka konkretesnio zinot?

Na tai reikės ir paeksperimentuot, kaip tik ąžuolo žievės turiu bigsmile.gif Parašysiu kas gausis
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 27, 12:19)
florentinai ( wub.gif )

florentinai wub.gif wub.gif biggrin.gif

QUOTE(Frekė @ 2009 10 27, 12:19)
ner tokio pas mane g.gif mano duonkepe paprasciausia clatronic...

Ir pas mane tik vienas peiliukas - ne bėda mirksiukas.gif Kai minkosi sunkesnė, pvz. ruginė tešla, šiek tiek padedu minkyti minkšta plastmasine lopetėle - sustumiu tešlą į centrą, pastumdau, jei "užsiciklina viename taške" smile.gif

QUOTE(J@lanta @ 2009 10 27, 19:43)
kai mano namuose atsirado duonkepė, visų pirmą perskaičiau jos intrukciją, tuomet 2 kartus perskaičiau temas ( tuo metu buvo 2 temos ) ir tik tuomet užstačiau pirmąją duonelę kepti,

Mano duonkepė keliavo tris savaites (prekių pristatymo terminai doh.gif ), tai visą tą laiką vakarais studijavau duonkepėjėlių temas ax.gif

QUOTE(Fedes @ 2009 10 27, 23:11)
dėl sauso raugo, tai aš manau jį iš pradžių paauginti reik, taip kaip naminį, gal su tuo sausu raugu greičiau užaugtų. bet kadangi naminio turiu, tai nėr reikalo pirkt sauso, gal kuri išbandyt galit, kuri jau nusipirkot sausojo?

Bandžiau auginti sausą raugą - neauga. Bet dabar mintis šovė - o gal truputuką rupių miltų reikėjo pridėti? g.gif Bandysiu.

Jau Mrs.R. pynės grožis wub.gif Kepsiu kepsiu! Tik kaip tas kasas taip gražiai supinti iš šešių juostų? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 27, 18:39)
Kas yra duonos sirupas? Apie toki dar negirdejau g.gif

Nežinau, ar LT jo yra (bet kažkaip LT visko daugiau būna smile.gif ) unsure.gif , bet čia toks paprastas sirupas iš cukraus ir trupučio salyklo unsure.gif Tai pagrindinė sudėtis, kaip supratau paskaičius. Manau galima bandyt keisti cukrumi ir truputėliu salyklo- dėl kvapo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 10 28, 00:11)
florentinai  wub.gif  wub.gif  biggrin.gif
Ir pas mane tik vienas peiliukas - ne bėda  mirksiukas.gif Kai minkosi sunkesnė, pvz. ruginė tešla, šiek tiek padedu minkyti minkšta plastmasine lopetėle - sustumiu tešlą į centrą, pastumdau, jei "užsiciklina viename taške"  smile.gif
Mano duonkepė keliavo tris savaites (prekių pristatymo terminai  doh.gif ), tai visą tą laiką vakarais studijavau duonkepėjėlių temas  ax.gif
Bandžiau auginti sausą raugą - neauga. Bet dabar mintis šovė - o gal truputuką rupių miltų reikėjo pridėti?  g.gif Bandysiu.

Jau Mrs.R. pynės grožis  wub.gif Kepsiu kepsiu! Tik kaip tas kasas taip gražiai supinti iš šešių juostų?  g.gif

Eksperimentavau auginant sausa rauga. Dejau sauso raugo, ruginiu miltu, verdancio vandens ir puse saukstelio kmynu. Pakilo, bet labai nezymiai. Kepant , dejau mieliu 1.5 a.s.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 27, 18:45)
Nu va, delonoj mano pyne, cia imetu tik nuotrauka

mmm...koks grazumelis skanumelis... wub.gif

pabusiu ikiri blush2.gif labai sudomino tas raugas is kv miltu su pienu ir cukrumi ax.gif gal galetum papasakoti kaip ji pasidaryti, kokiom proporcijom ka deti ir ka po to kepi rolleyes.gif
Aciu 4u.gif
Atsakyti
kaunietes,
gal kam reikia sauso raugo ir salyklo, pirkto is Delonos? ax.gif uzsisakiau, pabandziau, ir supratau kad ne man su rugine duonyte terliotis schmoll.gif
abu praimti, tik pora kart pabandyta kepti. atiduociau uz simboline kaina blush2.gif
Atsakyti
Labas kepejėlės. Nusipirkau avokadą - žalias pakliuvo. Na žalias jis yra, ta prasme, kad kietas. Paėmiau ir sutarkavau stambiai į džiovintų pomidorų duonelę. Nesitikėjau - duonelė gavosi skanesnė nei įprastai. Taigi eksperimentuokime ir dalinkimės potyriais. Dar norėjau pasiklausti; gavau Norfoje rupių ruginių miltų nusipirkti, bet dar nemėginau - gal kas mėgino su jais kepti? Pirkdavau rupius kvietinius, o čia ruginiai. Ar kas naudojate kukurūzų, grikių miltus?
Atsakyti
segtukas - avokada reikejo vyniot i laikrasti ir laukt, kol sunoks smile.gif Vat cia tai kankyne - vis tikrinti ar jau, ar jau ax.gif Kukuruzu miltu dedu i baltus kepinius - geltonesni buna, bet ir greiciau sensta....

dzhina - kiek pamenu, emiau 1st pieno, 1st cukraus ir bene 2st miltu pradziai - gavosi tokia tirsta blynu tesla, paskui po tiek pat kartojau kas 3d, o tarpinem dienom tik pamaisydavau.... Dabar imciau puse porcijos - nereik juk tiek daug to raugo smile.gif Rauginam apie savaite laiko, t.y. primaitinam kazkur 3x. Dabar jei rauginciau is naujo - nedeciau tiek daug cukraus, be to, ta pagamintaji rauga jau kas sav primaitineju tik miltais ir vandeniu - gyvena smile.gif jIS LABAI STIPRUS, NET SALDYTUVE MAN ISPUCIA KIBIRElio dangteli biggrin.gif taip pat pakelia ir juoda duona, jei pritrukstu ruginio raugo.

As florentinam nepribrestu... kazkaip bijau blush2.gif man jie taip patinka pvz is AJ sokolado, kad bijau pagadinti skonio ivaizdi....
Atsakyti
O su manim raugas nenori draugaut verysad.gif Jau kelis kartus maitinau, viskas kyla, ale tas acetono kvapas doh.gif Plius, snd pamaciau pelesi.... Kazi jau nurasyt viska, ar bandyt dar gaivint isemus pelesi???
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 10 28, 13:19)
O su manim raugas nenori draugaut verysad.gif  Jau kelis kartus maitinau, viskas kyla, ale tas acetono kvapas doh.gif  Plius, snd pamaciau pelesi.... Kazi jau nurasyt viska, ar bandyt dar gaivint isemus pelesi???

Na, pabandyt galima gaivinti. Juk nieko neprarasit. O gal ir pavyks. O kur laikote rauga? As pirma para laikau siltai apmuturiavusi prie radiatoriaus, tik uzdengus su merliuku ir dar pora skyluciu padarius, kad kvepuotu.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 10 28, 10:29)
Na, pabandyt galima gaivinti. Juk nieko neprarasit. O gal ir pavyks. O kur laikote rauga? As pirma para laikau siltai apmuturiavusi prie radiatoriaus, tik uzdengus su merliuku ir dar pora skyluciu padarius, kad kvepuotu.

Raugas stovi virtuvej. Siltoj vietoj... Bet kvapelis jo.. Na, einu bandyt daryt kazka su juo, nes jei nesigaus niekas..... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 28, 12:16)


dzhina - kiek pamenu, emiau 1st pieno, 1st cukraus ir bene 2st miltu pradziai -

ACIU laaabai 4u.gif
ir dar pasitikslinu blush2.gif kv miltai 1 rusies ar auksciausios? g.gif
Atsakyti