Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulėgrąža: 27 spalio 2009 - 14:40
nereikia cia tu piktumu ir isizeidimu mirksiukas.gif keli puslapiai atgal kalbeta prikalbeta apie raugus, kas sundesi, kad nepakilo su sausu buvo ne vienas atsakymas, kad reikia ir mieliu tongue.gif

http://www.supermama...?...6089&st=264

dar sako, kad as pasiputus ir arogantiska swoon.gif
Atsakyti
Čia tiesiog išeina, kad viena dalyką kartoji vos ne kiekvienam puslapyje, nu kiek galima doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 27, 11:19)
tai kaip tycia neberandu recepto.. doh.gif reiks pasiknaisioti internete..

Mūsų šeimai labai skani ši duonelė. Paskutiniu metu nebededu razinų- tik cukatas biggrin.gif Vaikai ją vadina "duonytė su saldainukais". Kilograminės duonelės nelieka per vakarą doh.gif

Balta sviestinė duona su razinomis

500g/750g/1kg

130ml/200ml/260ml Pieno
1/2/2 Kiaušiniai
80g/140g/180g Sviesto (išlydyto)
350g/500g/600g Kvietinių miltų
1a.š./1,5a.š./1,5a.š. Druskos
30g/60g/80g Cukraus
1a.š/2a.š./2a.š Sausų mielių
100ml Razinų (paskutinį karta dėjau 100g spalvotų cukatų- tiko ir buvo labai skanu)

Saldžios duonos programa
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 10 12, 11:22)
Duona su linų sėmenimis ir sėlenomis

3dl vandens
1,5v.š. aliejaus
1v.š. duonos sirupo
1a.š. druskos
0,5dl linų sėmenų
0,5dl sėlenų
7dl kvietinių miltų
1a.š. mielių


Kas yra duonos sirupas? Apie toki dar negirdejau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 10 27, 14:29)
dar sako, kad as pasiputus ir arogantiska  swoon.gif

nekreipk dėmesio mirksiukas.gif ,
jei yra žmonių kurie tingi paskaityti porą psl atgal, ką čia ir bepasakysi daugiau , ar ne biggrin.gif

kai mano namuose atsirado duonkepė, visų pirmą perskaičiau jos intrukciją, tuomet 2 kartus perskaičiau temas ( tuo metu buvo 2 temos ) ir tik tuomet užstačiau pirmąją duonelę kepti, ir jokių 'lepsusų' nebuvo, nes jau daugmaž žinojau kas kaip - juk buvau perkaičiusi tiek vertingos informacijos, ir apart gal per skubėjimą ką ne taip buvau įdėjusi kepant vaisinį keksą, kuris gavosi plytinis, daugiau jokių nevykusių kepinių nebuvo.

ir kad žinutė būtų į temą apie duonelę - dabar kvietinę duonelę kepu tik su greitąją funkciją, dėkui mama Greta už paprotinimą dėti daugiau mielių ir pilti apie 50C vandenį mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 27 spalio 2009 - 18:44
Nu va, delonoj mano pyne, cia imetu tik nuotrauka, kad nebesikartot (o be to - recepto neissisaugojau kompe, tingiu perrasyt blush2.gif ), ok mirksiukas.gif
ta maza rankyte jau prie karsto tiesias ir niekaip negali sulaukt, kada ragaus smile.gif
Šventinė mielinė pynė
user posted image

dar kalbant apie juodas duoneles, tai, zinokit, skaiciau (kalbejo laaabai sena senuciuke, kuri dar ir dabar taip daro), kad galima kepti ant klevo lapu blink.gif Reiks pamegint, kol ju dar yr.....

Kepiau duonyte su majonezu - labai graziai paskrudo visa, dregna tokia. Vat kazkaip pagalvojau, kad man patinka dregnos ir lipnios, o ne sausos, trupancios.... Visu skoniai skirtingi ir kas vienam super, kitam - nepriimtina.... Pririjau su rukyta lasisa, jokiu kapu papildomai nereikejo smile.gif

Dar prisiragavau morku saldainiu, parduotuviniu - nu taip skanu buvo, kad sugalvojau pati pasigamint, ziuresiu, kas gausis....

O as jau per tiek temu kai kuriems klausimams uzdedu ignora ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 27, 19:45)
Nu va, delonoj mano pyne, cia imetu tik nuotrauka, kad nebesikartot (o be to - recepto neissisaugojau kompe, tingiu perrasyt  blush2.gif  ), ok  mirksiukas.gif
ta maza rankyte jau prie karsto tiesias ir niekaip negali sulaukt, kada ragaus smile.gif

dar kalbant apie juodas duoneles, tai, zinokit, skaiciau (kalbejo laaabai sena senuciuke, kuri dar ir dabar taip daro), kad galima kepti ant klevo lapu  blink.gif Reiks pamegint, kol ju dar yr.....

Kepiau duonyte su majonezu - labai graziai paskrudo visa, dregna tokia. Vat kazkaip pagalvojau, kad man patinka dregnos ir lipnios, o ne sausos, trupancios.... Visu skoniai skirtingi ir kas vienam super, kitam - nepriimtina.... Pririjau su rukyta lasisa, jokiu kapu papildomai nereikejo smile.gif

Dar prisiragavau morku saldainiu, parduotuviniu - nu taip skanu buvo, kad sugalvojau pati pasigamint, ziuresiu, kas gausis....

O as jau per tiek temu kai kuriems klausimams uzdedu ignora  ax.gif



Labai skaniai atrodo pynė. Tikrai taip ir norisi paragaut.

Įdomu kokie ten morkų saldainiai? Aš pati tai moliūginių prisidariau, ir jau šeimyna beveik visus sukirto. Jau kita partija laukia savo eilės.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 27, 18:45)
Šventinė mielinė pynė

dar kalbant apie juodas duoneles, tai, zinokit, skaiciau (kalbejo laaabai sena senuciuke, kuri dar ir dabar taip daro), kad galima kepti ant klevo lapu  blink.gif Reiks pamegint, kol ju dar yr.....


Mmmm ir aš tiesčiau thumbup.gif blush2.gif

O apie klevo lapus ir aš žinau, nes galima kept ne tik ant kopūstų, bet ir klevo, ajerų...Anksčiau lapus dėdavo po duona, kad jį nepridegtu, nes kepdavo kepalus didelius, virš 2kg, o be to duoda subtilu kvapą ir skonį
Atsakyti
Netas strigineja - du kartus ta pati eterin isleido doh.gif

Morku saldainiai nevirti, su zelatinu, tokie zelinukai is parduotuves buvo, pameginau ir as su zelatinu bei spec zele, tortu virsu puost skirta (nes kitokios ir nebeturejau...)
O kokie moliuginiai saldainiai? Noris savo saldziaruriam ko nors naturalaus pasiulyt....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mrs. R: 27 spalio 2009 - 19:16
O as kazkur esu girdejus, tiksliau skaicius, apie azuolo zieves naudojima duonai. Tik niekaip neatkasu kur, ar tai cia kazkurioj temoj, ar kurioj nors is senu mamos knygu ar zurnalu... ten rase, kad seniau ruginei duonai kepti naudojo vietoj vandens azuolo zieves nuovira (?) - turetu ir spalva priduoti, ir savotiska skoni.. Nieko neteko apie tai girdeti? Gal kazka konkretesnio zinot?
Atsakyti
na va, kol atkasiau naują temą, jūs jau ir įpusėjot doh.gif

dėl sauso raugo, tai aš manau jį iš pradžių paauginti reik, taip kaip naminį, gal su tuo sausu raugu greičiau užaugtų. bet kadangi naminio turiu, tai nėr reikalo pirkt sauso, gal kuri išbandyt galit, kuri jau nusipirkot sausojo?

aš žinokit vieną kartą kvietinę duona perrauginau, pamiršau ryte pašaut, grįžtu iš miesto - niu nebe tešla, o jau grynas raugas doh.gif doh.gif nepagailėjau miltų paaksperimentuot,ir per pusę perskyrus, dar tiek miltų uždėjau ir vėl pakildinau. po kelių valandų jau išsipūtė kaip reikalas, tai nieko nelaukus kepiau, ir gavosi du nerealūs kepalai duonos , iš pradinių planuotų 2 kg - visi 4 kg lotuliukas.gif lotuliukas.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 27, 19:45)
O as jau per tiek temu kai kuriems klausimams uzdedu ignora  ax.gif


che che biggrin.gif aš jau visose temose, kur tik niarvas jama klausimą pamačius, dedu ignorą blush2.gif


QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 27, 20:02)
Mmmm ir aš tiesčiau thumbup.gif  blush2.gif

O apie klevo lapus ir aš žinau, nes galima kept ne tik ant kopūstų, bet ir klevo, ajerų...Anksčiau lapus dėdavo po duona, kad jį nepridegtu, nes kepdavo kepalus didelius, virš 2kg, o be to duoda subtilu kvapą ir skonį



ko jūs man anksčiau nesakėt, aijnu rink žiemai klevo lapų, o tai aš tų ajerų ieškau nesurandu, kaip koki idiotė doh.gif o ant kopūsto lapų man per drėgna... sad.gif
Atsakyti