Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Gal kas žinot, kuo skiriasi naminės mielės nuo laukinių? Kažkodėl sveikuoliai rekomenduoja valgyti duoną ne su mielėmis, o su raugu, Lietuvoje vienintelė tokia duona - "Vilniaus", jos sudėtyje nėra parašyta, kad dėta mielių thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Trongė @ 2009 10 26, 12:17)
Gal kas žinot, kuo skiriasi naminės mielės nuo laukinių? Kažkodėl sveikuoliai rekomenduoja valgyti duoną ne su mielėmis, o su raugu, Lietuvoje vienintelė tokia duona - "Vilniaus", jos sudėtyje nėra parašyta, kad dėta mielių  thumbup.gif

Jei duona kepta is raugo, tai ten mieliu ner... As daba gaminu namini rauga, ziuresim kas gausis....
Atsakyti
Sveikutės,
noriu pasidalinti nauja improvizacija. Labai norėčiau, kad pabandytumėte. Gavosi tokia įdomiai skani duonelė.
MANDARININĖ DUONA
1kg svorio
600gr kvietinių miltų(812D)
400gr mandarinų sulčių( turėjau tokių neįvalgomų rūgštokų mandarinų, tai 6vnt su blenderiu sutryniau su visais tirščiais). Galima eksperimentuoti su kitokiomis sultimis.
2v.š. aliejaus
4a.š. pieno miltų
1,5 a.š.druskos
1,5v.š. cukraus
1,5a.š. mielių.
0,5 a.š ciberžolės
1,5v.š sezamo sėklų (pakepinau ir sudėjau po signalo)
Gavosi skaniai geltonos spalvos duonelė.
Atsakyti
QUOTE(Trongė @ 2009 10 26, 14:17)
Gal kas žinot, kuo skiriasi naminės mielės nuo laukinių? Kažkodėl sveikuoliai rekomenduoja valgyti duoną ne su mielėmis, o su raugu, Lietuvoje vienintelė tokia duona - "Vilniaus", jos sudėtyje nėra parašyta, kad dėta mielių   thumbup.gif


skiriasi savo veisle biggrin.gif cia reiktu mirkobiologu klausti. siais laikais kai isvystyta maisto pramone ir pan. yra prikurta tu mieliu veisliu, kurios kokiai duonai ar pyragui kepti yra tinkamiausios, na tam kad patenkinti gamintoju reiklavimus.

pagooglink, jei taip idomu biggrin.gif

truputis apie duona http://www_sos03_lt/...e_tik_kalorijos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 26 spalio 2009 - 15:25
Sveikos, buvau Delonoj, apsiprekinau smagiai, gaila tiek mažai džiovintų morkyčių paėmiau, reikės vėl greitai pasipildyt atsargas smile.gif Minėjote čia anksčiau, kad ten yra ir pilno grūdo miltų, bet aš jų nemačiau, ar jau nebūna? Su salyklu duona labai pagardėjo! Su sausu raugu, kaip suprantu, reikia atsargiai, daugiau vandens pilti, nei parašyta, nes kažkaip labai kieta gaunas viskas.
Atsakyti
Ar kas nors bandėte moliūgų duoną kepti duonkepėje? Ar čia tik orkaitėje išeina? Dabar, kai moliūgai tokie pigūs, užsipirkom jų žiemai ir galima viską iš jų daryt!
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2009 10 26, 15:06)


Perskaičius šį straipsniuką kilo mintis paklausti, kur gaunate II rūšies miltų? Apėjau nemažai iki, maximų ir rimi, bet tokių ten neradau. Buvo tik I rūšies visur.
Atsakyti
Labas, duonelės kepėjos 4u.gif susižavėjus skaitau skaitau skaitau, bet ar ką suprantu - nežinau,,, didelius darbus jūs čia darot.. kaip noriu išmokt duoną su raugu kept, bet pagalvojau namie jį pasidaryt - labai sudėtinga sad.gif dar ir duonkepės neturiu, tik orkaitėj baltą duoną bandžiau... Svarstau labai rimtai kokią ir kada įsigyti smile.gif čia trūksta tik vos vieno dalyko, rimtai nusiteikt ir iki parduotuvės nueit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 10 26, 16:07)
Sveikos, buvau Delonoj, apsiprekinau smagiai, gaila tiek mažai džiovintų morkyčių paėmiau, reikės vėl greitai pasipildyt atsargas smile.gif

Ir as siandien buvau, visokio gerio prisipirkau thumbup.gif tik jau imu grauztis, kad per mazai cukatu paemiau,speju labai greit susivalgys blush2.gif o sauniausia, kad pagaliau rupiu miltu nusipirkau, nes jau labai pasiilgus buvau - parduotuvej specialiai nepirkau, knietejo Delonos miltus ismegint, tai laukiau, kol istaikysiu proga nusigauti iki ten tongue.gif
O dar o dar, prisipazinsiu, kad niekaip neatsivalgom duonos su majonezu, svogunais ir krapais, receptas Delonos puslapy, aciu Lung dar karteli wub.gif pabandziau ta duona ir su grietine issikept (vietoj majonezo), nes gavom dideli kieki, tai reikia kazkur suvartot.. irgi skanu, bet kazkaip ne tas - su majonezu traskesne, skanesne, puresne ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 26, 19:29)
Ir as siandien buvau, visokio gerio prisipirkau thumbup.gif  tik jau imu grauztis, kad per mazai cukatu paemiau,

kur desi cukatus, as biski paemiau alia nesugalvoju kur det lotuliukas.gif
Atsakyti
ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilona_D: 26 spalio 2009 - 21:34
Ilona D atsinaujinai mirksiukas.gif

bulku saldziudar nekepiau..... bijau kad pati viena valgysiu, o man kaip ir nereiketu hihihi.gif tai kol kas duona duona duona smile.gif mama siandien paskambino, kad duonos nebeturi smile.gif tai kepsim kepsim seneliam biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Ilona_D @ 2009 10 26, 21:32)

hmmm g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 26 spalio 2009 - 21:38
as siandien kepiau Sventine pyne - nu labai skanu, labai, kaip tik dejau visus vaisius, skanestus, kokius turejau, mmmmm rolleyes.gif Imesiu kitadien recepta, turiu ir vaizdines medziagos thumbup.gif Bet pirma gaus delona, kad jos klientai zinotu, kur det prekes lotuliukas.gif

o as tai norec kada issikept kaledini keksa su daug rome mirkytu razinu, cukatu, marcipanu bigsmile.gif Kazkada pirkau is TP toki kilogramini keksa - nu labai saldus, dregnas, skanus buvo thumbup.gif


Na, o ryt tada taip pat kepsiu duonele su majonezu, nes turiu toki su krapais, jis man valgyt - nelabai schmoll.gif
Atsakyti