Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(Trolėmolė @ 2009 10 24, 17:04)
Mergaitės, gal galit kuri rekomenduoti patikrintą bulkos receptą,


QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 24, 18:26)
Šitas labai fainas batonas

Šitas ir mums thumbup.gif Tik mums su 2v.š. cukraus per saldi, jei daryt sumuštinius rolleyes.gif Todėl dedu 1v.š. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 24, 19:15)
Aš kepu duona su kiaušiniu kaip batoną. Ir valgo žmogus, kuris kieto maisto atsisako, būtent dėl kramtymo. Šita duonelė tinka puikiai, tai ji jei ne kasdien, tai kas antrą dieną kepama  4u.gif


Ačiū 4u.gif Bandysiu šiandien šitą receptą.

QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 24, 19:26)
Šitas labai fainas batonas

Labai labai ačiū 4u.gif Užstačiau nakčiai, tai rytą turėjom nuostabaus skonio bulkytės. Jei nebūčiau pramigusi ir būčiau laiku iš duonkepės išėmusi, tai turbūt būtų dar skanesnė. Mano ligoniukas suvalgė net pusę riekės (serga stomatitu, tai beveik savaitę visiškai nieko nevalgė). Tikrai kepsiu dar ne kartą.

QUOTE(Katu @ 2009 10 24, 21:54)
Man pati paciausia gaunasi pagal SOnatinos Duonos su pyne recepta, tik kiekius as pakoregavau pagal save

1 kiausinis
4-6 saukstai cukraus
1 saukstelis druskos
40 g tirpinto sviesto
0.5 arbatinio saukstelio druskos
300 ml pieno
500 g miltu
1.5 a.s. mieliu

dar dedu kokio vanilinio cukraus, razinu, mirkytu rome ir pan.


Ačiū 4u.gif . Būtinai išbandysiu ir šitą receptėlį.
Na va, gera proga man pasitobulinti bulkų kepime smile.gif
Atsakyti
Raugas, raugas, raugas.... As jau nebezinau ar gerai ka darau su juo, ar ne... Pirmam puslapi parasyta, kad 1/4 puodelio raugo reik 3s vanens ir 2/3 miltu.... Tai jei pas mane to raugo yra 0.5 litro beveik, tai ir viska daugint atitinkamai, ar ne??? Kvapelis tai doh.gif Vyras sako, kad ziauriai praruges... toks acetoninis kvapas.... tai net nzn ar dar man ka bedaryt su juo, ar jau jam amen.... Snd tureciau primaitint antra karta su vandeniu ir miltais, tai kiek man visko dabar det g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 10 23, 18:03)
na nat nezinau ka pasakyti as kepu su naminiu raugu ir vien rupiais miltais didesne dalis ruginiu ir mazesne kvietiniu. raugas ruginis.

pradzioje uzmaisau (duonkepeje su mielines teslos programa, taciau ja isjungiu mazdaug ipusejus) apie 3sauktus raugo su puslitriu vandens. palieku sita marmala 8 val. (man jau pakankamai rugsti duona gaunasi, ilgiau nelaikau) pakyla gal trigubai tai tikrai. va tada sudedu likusius ingridiantus (aliejus, druska, medus, miltai, salyklas ir pan.) ir uzstatau pilno grudo programa (3.45 val.) ir psio, tik ziuriu kaip minko, nes ta raugo tesla labai lipni, sunkiai maisosi ir dar savo iniciatyva pamakaluoju su mediniu sauktu  biggrin.gif

man iskyla puiki duona. aiksu cia ne batonas, taip smarkiai nepaklyla bet tikrai ne plyta  mirksiukas.gif

ar cia jus bandot kepti vien su sausu raugu?  g.gif

aga, su sausu, nu ir nesigauna schmoll.gif niekas man ten neiskyla. pinigai i bala ismesti uz ta sausa rauga verysad.gif jei tik ruginiai miltai ir raugas. jei dedu dar dali kvietiniu ir mieliu, tada viskas ok. bet kaip tada iskepti vien is ruginiu?? unsure.gif
Atsakyti
as jau irgi nervyjuos....uzdejau eiline ta pacia bulka kept, mieles dejau kitas, bet irgi sausas,dozavau tuo sauksteliu kur prie duonkepes buvo, nu ir ka nu nekyla toks kalnas kaip buvo.... mazai kiba mieliu? nes pagal iberta kieki tai 7 gr pakelio (oetkerio) kur kas daugiau budavo, nei 1,5 a.s kuriuos iberiau dbr.... nu zodz nieko nebesuprantu... jama pradinuko panika ...... unsure.gif unsure.gif

ziuriu nataliunciko batono recepta, tai ten ir 1.5 a.s mieliu, o miltu 380.... manajam recepte 600 gr miltu..... o mieliu tiek pat..... anksciau berdavau visa pakeli Oetkerio mieliu (7 gr) , nes ant jo parasyta kad maisyti su 500 gr miltu, nu tai ohoho kaip kildavo thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 25 spalio 2009 - 12:58
busiu per anksti supanikavus, viskas ciki piki, is krastu nelipa formos, bet pakilo visai normaliai smile.gif
o ir ta ana duonele Terros SAVA vaikai labai ivertino, nors man atrodo kad kazkas turetu ten but kitaip smile.gif
dar klausimaas apie plikyta duona....kaip suprantu reik uzplikyti tam tikrus ingredientus? o tai kaip tada paisyti duonkepes instrukcijos kad pirma pilami skysciai o paskui visa kita miltai ir mieles ant galo .... noretusiu pamegint kokia bigsmile.gif MB juokias sako VEL KEPI, nu bet paziuriu kad nu ner duonos daug, tai ir kepu smile.gif

ir dar - kadangi mano duonkepe gali kepti iki 1,5 kg kepaliukus tai man reik atitinkamu receptu ieskot ar atitinkamai daugiau produktu det blush2.gif nu kvaili klausimai alia kyla nu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(baltanosis @ 2009 10 25, 12:54)
aga, su sausu, nu ir nesigauna  schmoll.gif niekas man ten neiskyla. pinigai i bala ismesti uz ta sausa rauga  verysad.gif jei tik ruginiai miltai ir raugas. jei dedu dar dali kvietiniu ir mieliu, tada viskas ok. bet kaip tada iskepti vien is ruginiu??  unsure.gif

Jei nori vien iš ruginių ir be mielių, daryk savo, naminį raugą. Užauginsi ir pirmyn bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 25, 14:34)
busiu per anksti supanikavus, viskas ciki piki, is krastu nelipa formos, bet pakilo visai normaliai smile.gif
dar klausimaas apie plikyta duona....kaip suprantu reik uzplikyti tam tikrus ingredientus? o tai kaip tada paisyti duonkepes instrukcijos kad pirma pilami skysciai o paskui visa kita miltai ir mieles ant galo .... noretusiu pamegint kokia  bigsmile.gif  MB juokias sako VEL KEPI, nu bet paziuriu kad nu ner duonos daug, tai ir kepu smile.gif

ir dar - kadangi mano duonkepe gali kepti iki 1,5 kg kepaliukus tai man reik atitinkamu receptu ieskot ar atitinkamai daugiau produktu det  blush2.gif  nu kvaili klausimai alia kyla nu  blush2.gif

Nu matai mirksiukas.gif
Plikyk salyklą ir rupius miltus(jie tada netokie kieti bus), o po to viskas kaip pagal instrukciją
Koks gausis kepaliukas, maždaug galima paskaičiuot suplisavus miltus su vandeniu
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 25, 14:42)

Plikyk salyklą ir rupius miltus(jie tada netokie kieti bus), o po to viskas kaip pagal instrukciją
Koks gausis kepaliukas, maždaug galima paskaičiuot suplisavus miltus su vandeniu

Nataliuncik o plikyti juos tame paciame kepimo inde ar kur unsure.gif

nu su tuo supliusavimu swoon.gif jauciu ir kepsiu kilograminius hihihi.gif vuot ir privalums 1,5 kg doh.gif hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(baltanosis @ 2009 10 25, 13:54)
aga, su sausu, nu ir nesigauna  schmoll.gif niekas man ten neiskyla. pinigai i bala ismesti uz ta sausa rauga  verysad.gif jei tik ruginiai miltai ir raugas. jei dedu dar dali kvietiniu ir mieliu, tada viskas ok. bet kaip tada iskepti vien is ruginiu??  unsure.gif

Vien ruginiai miltai ir sausas raugas - tikrai nebus gero rezultato mirksiukas.gif
Naudojant sausą raugą reikia dėt ir šiek tiek mielių (mažiau nei įprastai, bet vis tik reikia). Pavyzdžiui, kai kepu su sausu raugu, dedu pusę normos mielių. Visiškai be mielių kepti galima su išaugintu, naminiu raugu.
Dar dėl ruginės duonos - vien ruginių miltų duona kyla mažai, tam ir reikia nors kažkiek kvietinių. Ir nors pusės šaukštelio mielių 4u.gif

QUOTE(Nerutė @ 2009 10 25, 15:34)
busiu per anksti supanikavus, viskas ciki piki, is krastu nelipa formos, bet pakilo visai normaliai smile.gif
dar klausimaas apie plikyta duona....kaip suprantu reik uzplikyti tam tikrus ingredientus? o tai kaip tada paisyti duonkepes instrukcijos kad pirma pilami skysciai o paskui visa kita miltai ir mieles ant galo .... noretusiu pamegint kokia  bigsmile.gif  MB juokias sako VEL KEPI, nu bet paziuriu kad nu ner duonos daug, tai ir kepu smile.gif

ir dar - kadangi mano duonkepe gali kepti iki 1,5 kg kepaliukus tai man reik atitinkamu receptu ieskot ar atitinkamai daugiau produktu det  blush2.gif  nu kvaili klausimai alia kyla nu   blush2.gif

Būna būna taip kartais - jau rodos visai nekyla, nesigauna, bet kai iškepa - viskas OK biggrin.gif Tikriausiai dėjot dalį rupių miltų, dėl to ir iškilo mažiau, taip turi būti.
Užplikytus miltus dedam ant dugno, o toliau visa kita - kaip pagal instrukciją.
Dėl ingredientų kiekio receptuose - sudėjus miltų, skysčių ir kitų priedų svorį apytiksliai gaunasi duonos kepaliuko svoris. Jei reikia didesnio - atitinkamai padidinkit. Pvz, jei receptas 1kg, dauginkit viską iš 1.5 karto.
O MB reikia paaiškinti, jog duonos namie turi būti daug biggrin.gif Maniškis pradžioj irgi juokėsi lotuliukas.gif

Nataliuncikas greitesnė už mane 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 25 spalio 2009 - 14:54
QUOTE(baltanosis @ 2009 10 25, 12:54)
aga, su sausu, nu ir nesigauna  schmoll.gif niekas man ten neiskyla. pinigai i bala ismesti uz ta sausa rauga  verysad.gif jei tik ruginiai miltai ir raugas. jei dedu dar dali kvietiniu ir mieliu, tada viskas ok. bet kaip tada iskepti vien is ruginiu??  unsure.gif


vien su sausu tai kazin ar gausis g.gif nes ir kiek receptu maciau tai su sausu raugu visad dar ir mieliu kazkiek dedasi. negaliu konkreciai pasakyti ka tas sausas raugas siuo atveju priduoda, gal puruma ar rugsteles truputi g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 10 25, 14:53)
Tikriausiai dėjot dalį rupių miltų, dėl to ir iškilo mažiau, taip turi būti.

  Užplikytus miltus dedam ant dugno, o toliau visa kita - kaip pagal instrukciją.
  Dėl ingredientų kiekio receptuose - sudėjus miltų, skysčių ir kitų priedų svorį apytiksliai gaunasi duonos kepaliuko svoris. Jei reikia didesnio - atitinkamai padidinkit. Pvz, jei receptas 1kg, dauginkit viską iš 1.5 karto.
 

vakar kur kepiau tai taip dalis rupiu, bet net per visa kepimo inda nepasiskirste tesla, bet rezultatas vis tiek skanus tik ne toks gigantiskas, o sito tikrai nzn kad su rupiais kyla maziau 4u.gif

hmm, del plikymo - tai plikom miltus su visu vandeniu ar tik dalimi jo? o tada jau kaip ir aisku kad pgl instrukcijas smile.gif
aciu uz dauginimus na reiks kazkada pamegint, viskas baisu ta pirma karta o paskui ziu jau visai faina hihihi.gif


ACIUUUU LABAI VISOMS IR UZ JAU pasidalintais patarimais ir UZ busimus patarimus taip pat smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 25, 14:59)
hmm, del plikymo - tai plikom miltus su visu vandeniu ar tik dalimi jo? o tada jau kaip ir aisku kad pgl instrukcijas  smile.gif


pilk visa
4u.gif
Atsakyti