Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 02, 23:26)
Aš ožragės, juodgrūdės dedu po 2v.š. su kaupu

Oho, du šaukštai tai nemažai. Ožragę dedi maltą, o juodgrūdę grūdeliais?
Nors man juodgrūdė nelabai patinka, nebent pakepti pieš dedant ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 10 02, 23:22)
Ožragę labai mėgstu, bet į duoną nebandžiau dėti. Mama Greta, kiek reikia ožragės dėti? Bijau padauginti, kad neapkarstų (su sriuba taip kartą buvo, teko viską išpilti lauk  doh.gif ).

va va, čia tikrai keblus klausimas, nes jau ko ko, bet ožragės nesunku padauginti doh.gif sunku tiksliai pasakyti, kiek dėti, nes esu pirkusi jos kelis kartus skirtingose vietose ir pastebėjau, kad skiriasi stiprumas (ar kaip čia pasakius g.gif ). Dabar turiu maltos ožragės ir 1 kg kepaliukui dedu beveik pilna arbatinį šaukštelį. Anksčiau buvau nusipirkusi sėklas ir pati maliausi, tai dėdavau žymiai žymiai mažiau, gal vos ketvirtį šaukštelio, na tokį nediduką žiupsnelį. Matyt, stovėdamas sumaltas šitas prieskonis išsikvepia ir jo stiprumas, kvapas pasikeičia kur kas labiau nei kitų prieskonių, bent jau kiek man teko susidurti. Taip kad negaliu patarti - bijau pakišt koją mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 02 spalio 2009 - 22:37
QUOTE(Lung @ 2009 10 02, 22:29)
Oho, du šaukštai tai nemažai. Ožragę dedi maltą, o juodgrūdę grūdeliais?
Nors man juodgrūdė nelabai patinka, nebent pakepti pieš dedant  ax.gif

Ožragė malta, o juodgrūdė sumalu, nes pabandžiau grudeliais, nelabai patiko ir prie jų labai skaniai lašinukai (labai skanu rūkyti) thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 02, 23:26)
Aš ožragės, juodgrūdės dedu po 2v.š. su kaupu

Ožragės 2 v.š.??? Mes tikrai kalbam apie tą patį daiktą? sunku patikėti blink.gif o juodgrūdės sėklom mėgstu apibarstyti bandelių ar kokių ragelių viršų thumbup.gif man dar juodgrūdė patinka su raugintais kopūstais ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 02 spalio 2009 - 22:41
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 02, 22:51)
Duona be mielių ir be raugo? Įdomu  g.gif Galima plačiau?


Man nustatė, kad organizmas mielių nepriima. verysad.gif Raugas dar nepasidarė ( su raugu tinka ), tai galvoju gal būtų kokia duonytė ar batonas su kepimo milteliais. Kepyklose gi kepa.
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2009 10 03, 08:01)
Man nustatė, kad organizmas mielių nepriima.  verysad.gif  Raugas dar nepasidarė ( su raugu tinka ), tai galvoju gal būtų kokia duonytė ar batonas su kepimo milteliais. Kepyklose gi kepa.

Štai čia yra kažkokia Airiška duona be mielių, su soda. Pati nekepiau, komentuot negaliu smile.gif

O štai čia visas skyrelis, skirtas bemielei beraugei duonai. Gal kas tiks 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 10 03, 08:19)
Štai čia yra kažkokia Airiška duona be mielių, su soda. Pati nekepiau, komentuot negaliu  smile.gif

O štai čia visas skyrelis, skirtas bemielei beraugei duonai. Gal kas tiks  4u.gif



4u.gif 4u.gif 4u.gif Labai ačiū, kaip tik tai ko ieškojau. Pabandysiu ir pakomentuosiu.
aciuks.gif
Atsakyti
Ledum - FedeSperanza kepa is Cudo testo (paziurek sarasely- turetu but), tesla kyla kaip mieline, o yra sodine 4u.gif

Ozrages grudeliai stambus geltoni?
Dabar as galvoju ar turiu juoduosius kuminus ar juodgrude g.gif paskaiciau.... kalonjeee black cumin Speju, tas kuminas tai ne juodgrude?
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 02, 15:04)
Kepiau pagal Moulinex knygelej buvusi recepta:

J@lanta, gal tavo recepte mieliu pritruko?

spėju pas mus ta pati duonkepė moulinex ow5003
kai MB pirko, jam jokios knygutės nedavė g.gif , tai kepiau kaip kad visad kepu paprastą kvietinę duoną ir vietoj recepte nurodytų 1.5 a.š. mielių - dėjau 2 a.š. nes jau akščiau skaičiau, kad reikia dėti daugiau mielių kepant greitąją programa.
receptuką išsisaugojau - bandysiu dar kartelį su daugiau mielių mirksiukas.gif


QUOTE(Ledum @ 2009 10 02, 16:01)
Mano irgi Moulinex. Bet kažkodėl negavau receptų knygutės, tai ir su ilga ir su trumpa programa kepu pagal tą patį receptą. Su trumpąja programa tikrai tik perpus iškyla, bet man visai nieko.

Merginos, o atsisiuntėt tas Moulinex receptų knygutes ? Pas mane tokios instrukcijos buvo.  doh.gif

žiūriu čia vienoms duoda, kitoms neduoda, nesuprantu, jei jau parduoda duonkepes ir joms yra skirtos receptų knygutės, tai kur jos dingsta g.gif

internete radau štai tokią moulinex receptų knygutę, tik gaila ji rusų kalba, nelabai moku skaityti gerai rusiškai blush2.gif

Moulinex receptų knygutė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 03 spalio 2009 - 12:01
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 03, 09:27)
Ledum - FedeSperanza kepa is Cudo testo (paziurek sarasely- turetu but), tesla kyla kaip mieline, o yra sodine  4u.gif

Ozrages grudeliai stambus geltoni?
Dabar as galvoju ar turiu juoduosius kuminus ar juodgrude g.gif paskaiciau.... kalonjeee black cumin Speju, tas kuminas tai ne juodgrude?


4u.gif aciuks.gif Ačiū, baigiu tvarkytis namus ir einu bandyti. ( Čia aš taip tvarkausi vis prie kompo prislinkdama )
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 10 03, 12:36)
internete radau štai tokią moulinex receptų knygutę, tik gaila ji rusų kalba, nelabai moku skaityti gerai  rusiškai blush2.gif

Moulinex receptų knygutė

Yra ir angliškas variantas - http://www.moulinex....recipe_book.pdf
Nors su duonkepe man ne tokią davė.. čia daugiau receptų ir jie kitokie, net susidomėjau smile.gif
Dar čia yra ir visokių patarimų, tai akį užmetus spėjau perskaityti, kad naudojant greitąją programą reikia pilti gan karštą vandenį - 46-51C, kad greičiau aktyvuotųsi mielės. O visi kiti ingridientai turėtų būti kambario temperatūros.
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 03, 09:27)
Ozrages grudeliai stambus geltoni?
Dabar as galvoju ar turiu juoduosius kuminus ar juodgrude g.gif paskaiciau.... kalonjeee black cumin Speju, tas kuminas tai ne juodgrude?

ožragės grūdeliai tikrai stambūs geltoni. o juodgrūdė nuo kuminų savo forma skiriasi (bent jau nuo tų kuminų, kuriuos aš turiu). Kuminai labiau panašūs į kmynus, o juodgrūdės sėklyčių forma kitokia. Ir juodgrūdė tokia juoda juoda kaip angliukas. Tikiuos, nors kiek aiškiau... dar pažiūrėjau Delonos puslapyje - ten yra prieskonių paveiksliukai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 03 spalio 2009 - 12:01
QUOTE(mama_Greta @ 2009 10 03, 11:59)
ožragės grūdeliai tikrai stambūs geltoni. o juodgrūdė nuo kuminų savo forma skiriasi (bent jau nuo tų kuminų, kuriuos aš turiu). Kuminai labiau panašūs į kmynus, o juodgrūdės sėklyčių forma kitokia. Ir juodgrūdė tokia juoda juoda kaip angliukas. Tikiuos, nors kiek aiškiau... dar pažiūrėjau Delonos puslapyje - ten yra prieskonių paveiksliukai smile.gif

Su kuminu arba kitaip Romos kmynais, duona gaunasi neskani(bent man, t.p. ir su chimi-churi), o ožragės ir juodgrūdės duoda savotiška skoni, mums patinka blush2.gif
Atsakyti