Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(Nerutė @ 2009 10 23, 13:04)
as visiskai blondine bet nerandu delonoj miltu  unsure.gif  unsure.gif

Ir nerasi, ten prieisi ir pasakysi
Pas Lung gali pasitikslint kokiu dabar yra

QUOTE(Nerutė @ 2009 10 23, 13:07)
jetus kaip sudetingai.... nu bandysiu

Nieko sudėtingo, priprasi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 23, 14:13)
Ir nerasi, ten prieisi ir pasakysi
Pas Lung gali pasitikslint kokiu dabar yra 


bigsmile.gif jasno pioneer.gif Lung listen.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 23, 13:25)
o tai susidraugavimas tipo viska sudedu idedu i duonkepe bet neijungiu? taip?  blush2.gif  persiprasau uz kvailus klausimus bet nu kyla man jie hihihi.gif
vakar tik isemus duonkepe is dezes is vis panika istiko, kad nemokesiu net ijungt  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif



aš kaupiuosi išimt..... buvau išėmus, pasukiojau, pavarčiau, vėl padėjau.....
kepu pyragus, o to daikto vis dar bijau ax.gif



Atsakyti
labukas, norejau paklausti kas kepat vien tik is ruginiu miltu ir raugo duona? ar ta tesla nors kiek pakyla be mieliu? g.gif jau stovi siltai kelias val, bet ne is vietos schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 23, 12:51)
klausimas smile.gif o kai i duonele dedasi kmynai sezamas ar pan, kada juos det??? kazka viena akim skaitydama supratau kad po kazkokio garsinio signalo  unsure.gif  reik eit ir antra akim paskaityt, bet cia patyrusiu kompanija man ir be skaitymo pades gal hihihi.gif

radau si recepta paidukes , atrodo visko turiu noreciau ryt pamegint kept..... klausimas ka reiskia leidau susidraugauti hihihi.gif
oj rupiu kvietiniu miltu neturiu tik ruginius  unsure.gif  reiks ieskot matyt vel  doh.gif
320ml verdančio vandens
200gr rupių kvietinių miltų
350gr kvietinių miltų
1,5 v.š. alyvuogių aliejaus
2a.š. druskos
1,5 a.š. cukraus
1,5 a.š mielių
3 v.š. salyklo
1a.š sauso raugo.
sauja kmynų ir 1a.š džiovintų krapų.
Pirma supyliau skysčius, tada salyklą, raugą ir miltus. Gerą pusvalandį leidau visiems produktams susidraugauti, o tada įjungiau 1 programą. Ir pakilo gerai, ir iškepė gražiai ir valgosi skaniai! Pabandykit!


ir dar klausimas - produktu sudejimo eiliskumas?
rasau kaip man atrodo pataisykit  4u.gif
aliejus, vanduo, druska, cukrus, salyklas,raugas, miltai, mieles. po kazkokio pasimakalavimo kmynai ir krapai.... o krapai butinai dziovinti??? neturiu dziovintu be turiu svieziu saldytu laugh.gif

Tą duonelę aš pavadinau "SAVA" ir pastoviai ją kepu. "Susidraugauti", tai reiškia, kad viską sudėjus į kibirėlį( pirma vanduo, aliejus, sausas salyklas, sausa raugas, ant viršaus miltai. skirtinguose kampuose, kad nesiliestų cukrus, druska, ir mielės). Toks eiliškumas yra mano duonkepės. Kitose gali būti, kad reikia pirma sudėti sausus produktus, o ant viršaus pilamas skystis. Tai va, viską sudėjau ir palikau ramybėje apie pusvalandį ir tik po to paleidau 1 programą. Kmynus ir krapus sudėjau po garsinio signalo, tai kažkur po 40min. Jei neturite sausu krapų, galima dėti bet kokius prieskonius. Esu bandžiusi dėti netgi džiovintus jūros kopūstus arba spirgučius, rūkytą šoninę, pakepintus svogūnus. Tikrai pasiseks, tik nebijokit eksperimentuoti. Žinoma geriau minkymo eigoje pastovėti ir sekti kaip minkosi. Dažniausiai reikia papildyti miltais arba jei kietoka- šliūkštelti kokį šaukštą vandenuko.
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 23, 12:56)
o tai apie produktu idejimo eiliskuma nieko nepasakysit?  unsure.gif  unsure.gif


eiliskumas siaip priklauso dar nuo duonkepes. jei pas tave moulinex'as tai pirma reik pilti alieju, skyscius, deti druska, cukru tada miltus ir ant pacio galo mieles. svarbu kad mieles nesiliestu su skysciais ir druska. va kaip del salyklo ir raugo nelabai zinau blush2.gif kaip kazkas man cia patare as juos sudedu skirtinguose kampuose.

o del to susidraugavimo, tai as daznai kepu pilno grudo programa, kuria ijungus puse valandos tas sudraugavimas ir vyksta. tiesiog duonkepe nieko nedaro o po pusvalandzio pradeda maisyti. smile.gif

P.S. instukcija vertetu perskaityti umn.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 10 23, 16:29)
P.S. instukcija vertetu perskaityti   umn.gif  biggrin.gif

as skaiciau ir ne karta laugh.gif tik va nepamislyjau, kad eiliskumas nuo duonkepes priklauso doh.gif galvojau nuo duonos kokia kepi hihihi.gif

aciuks.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 23 spalio 2009 - 15:45
QUOTE(baltanosis @ 2009 10 23, 14:51)
labukas, norejau paklausti kas kepat vien tik is ruginiu miltu ir raugo duona? ar ta tesla nors kiek pakyla be mieliu?  g.gif jau stovi siltai kelias val, bet ne is vietos  schmoll.gif

Turi pastovėt nemažiau 12val. , pakils
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 23, 15:53)
Turi pastovėt nemažiau 12val. , pakils

cia isivaizduoju pagal sita recepta?
320ml verdančio vandens
200gr rupių kvietinių miltų
350gr kvietinių miltų
1,5 v.š. alyvuogių aliejaus
2a.š. druskos
1,5 a.š. cukraus
1,5 a.š mielių
3 v.š. salyklo
1a.š sauso raugo.
sauja kmynų ir 1a.š džiovintų krapų.
Pirma supyliau skysčius, tada salyklą, raugą ir miltus. Gerą pusvalandį leidau visiems produktams susidraugauti, o tada įjungiau 1 programą. Ir pakilo gerai, ir iškepė gražiai ir valgosi skaniai! Pabandykit!

tai kaip tada su duonkepe daryt? ijungti tik teslos programa ir jai pasibaigus laukti 12-ka valandu?

nesuprantu as nieko tose duonose.... is delonos puslapio juoda duona kepiau vakar... puse kepalo tiesiog trupe kai pjausciau.... kiba per karsta as ja pjausciau g.gif ir ruginius dejau rupius o kvietinius malsenos 550D nes su vien rupiais isvis nekyla kaip plyta gaunas unsure.gif

buvo net noras kepti praejes... nes kepdavau pagal sonatinos recepta kur bandeles daro su sultiniu... ir aisku misiniu ax.gif ale jie jau baigesi tai ir kepti reik savo duonyte... blogiausia gal prie duonkepes jokios instrukcijos ar receptu knygos neturiu tik atsviesta kitokios duonkepes receptine.... zinau kad tik bandymuose gimsta atradimai ale skaudu vis nusivilti... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 12, 11:28)
Paskutiniu metu nesusitariu niekaip su duonele  doh.gif  nesuprantu, kas negerai. Miltų nepakeičiau, mielių taip pat. Kiekiai nesiskiria, o duonelė kaip sukrenta, taip sukrenta  doh.gif Kepa, iškyla, o kai kepimas persirita per 30 min op ir sukrenta. Nesuprantu, kame bėda  g.gif  Skonis, žinoma, nepasikeičia, bet norėtųsi, kad ir išvaizda būtų gražesnė. Bandžiau mielių vos vos daugiau įdėti - sukrenta ir tada trupa velniškai.. pamažint bandžiau, tai mažai pakyla. Jau neatidarinėju, vistiek tas pats.
Gal galit kokį patarimą ar pasiūlymą "mestelėt"? Niekaip nerandu sprendimo būdo  g.gif




Man irgi vienu tarpu buvo tokia problema, tai mama patare, kai kepa duona neturi but jokiu skersveju, nezinau ar tai tiesa, bet kai buvo uzdaromos durys, viskas susitvarke.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 23, 15:53)
Turi pastovėt nemažiau 12val. , pakils

ei na sau, tai as ja su raugu ir trecdaliu miltu laikiau per nakti, po to sumaisiau su viskuo ir nieko. dabar uzstaciau kepti, jauciu nevykes bandymas bus verysad.gif
Atsakyti
Frekė, pagal šį receptą gali drąsiai kept iškarto, čia ejo kalba apie NAMINĮ RAUGĄ, su jo reikia laikty tešla nemažiau 12val.

baltanosis, žinai, aš kai darau su naminiu raugu, tai iškarto tešla padarau ir palieku nakčiai, per naktį tešla pakyla ir statau keptis
Atsakyti