Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(Terra2 @ 2009 10 15, 08:58)
Sveiki,
Prisidėjau žiemai braškių, apelsinų, slyvų, kriaušių su bruknėmis. Ir viskas laikosi kuo puikiausiai. Duonkepės privalumas verdant uogienes ar džemus, kad reikia žymiai mažiau cukraus ir nereikia pastoviai stovėti prie puodo. Ir visada gaunasi natūrali spalva, o verdant paprastu būdu, man visada gaudavosi tamsi spalva, (tiksliau visai be spalvos), tokia lyg būtų pervirusi.


Man irgi. Ačiū, kad paguodei. Dar nusipirkau slyvų. Vėl virsiu su duonkepe.
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 16, 08:16)
Dabar įdomu pasidarė  g.gif  Tai jei dedi sausą raugą, tai duonos nereikia raugint apie 12 val.? O tų 3,5 val ar pan. "praleistų" duonkepėje ta duonelė būna gražiai iškilusi, iškepusi ir tokio skonio kaip priklauso?  g.gif  Kai neturiu sauso raugo ir nekepus su juo, tai kažkaip ir nelabai įsivaizduoju, kaip gali jis iškelti duonelę per tą laiką, kol ten viskas maišosi, kyla ir kepa per, palyginus, trumpą laiką  g.gif  tai tada gal mielių dar papildomai reikia?
Kaip buvau minėjus, kad man duonelė sukrisdavo bekepant be jokios aiškios priežasties, ko gero priežastis ir buvo ta, kad namie buvo šalta. Užvakar įjungė šildymą, vakar kepiau duoną, ir ką jūs manot - pakilo gražiai ir jokio sukritimo.  bigsmile.gif

Taip, su sausu raugu reikia dėt papildomai mielių
thumbup.gif O tu pergivenai
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 16, 12:08)
Taip, su sausu raugu reikia dėt papildomai mielių
thumbup.gif O tu pergivenai


Mat kaip čia.. g.gif na, reikės pabandyt kada nusipirkti.. g.gif

Aga bigsmile.gif
Atsakyti
parkeliavo mano raugas thumbup.gif dabar bandysiu, tik reikia receprtuku atsirinkti.
kuri pas jus programa pilno grudo 2 ar 3? kazkaip jos pas mane tik 5 min skiriasi g.gif
Atsakyti
QUOTE(baltanosis @ 2009 10 16, 15:11)
parkeliavo mano raugas  thumbup.gif dabar bandysiu, tik reikia receprtuku atsirinkti.
kuri pas jus programa pilno grudo 2 ar 3? kazkaip jos pas mane tik 5 min skiriasi  g.gif

Kiekvienoj duonkepei skirtingai. Aš dažniausia, užminkau su tešlos programą ir palieku(vis tiek reikia naktį pakildint), o po to kepu su kepimo programa. Ir viskas blush2.gif
Atsakyti
Šiandien per TV girdėjau,kad duonos receptūrai tinka ir papraščiausiai apynių spurgai.Užpylūs karštu vandeniu,palaikyti dvi dienas ir galima dėti į tešlą. g.gif Kasmet prisidžiovinu,dedu į pagalvę apynių spurgus,dabar žinosiu kur panaudoti. bigsmile.gif
Geriausiai,tai,kai šiandien pirkau salyklą.Aš galvojau,kad čia bus kokie tai milteliai,o pasirodo papraščiausiai miežių grūdai(kaip maniškis paaiškino,kad čia specialūs miežiai auginti salyklui,baigiu gyvenimą nugyventi beveik o tokių dalykų nežinojau blush2.gif )Dar buvo pirkti salyklo ekstraktas,bet kaip pardavėja paaiškino,kad jis tinkamas tik alui? g.gif Dabar bandysiu susimalti tuos miežius ir užplykiti ir apynius ir salyklą. g.gif
Atsakyti
labai idomu, o ka apyniai suteikia duonai? prieskoni kazkoki taip? g.gif o salyklas tai mano supratimu skrudinti grudai. buna jo is mieziu, rugiu, kvieciu... rolleyes.gif IngridaB, o kur jus jo pirkot? bigsmile.gif

Atsakyti
sveikutes, jungiuos ir as prie duoneles kepeju. isigijom ir mes duonkepe, t.y parsivezem is seneliu senesne tokia. tai snd pabandem issikepti italiska duona, bet lb jau duonos apacia kieta. kazin nuo ko tai galejo but? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 10 17, 17:44)
labai idomu, o ka apyniai suteikia duonai? prieskoni kazkoki taip?  g.gif o salyklas tai mano supratimu skrudinti grudai. buna jo is mieziu, rugiu, kvieciu...  rolleyes.gif IngridaB, o kur jus jo pirkot?  bigsmile.gif

Šiaip pas mus Panevėžyje turbūt vienintelė gamykla yra Lietuvoje salyklo?Gal ir Pabaltyje?O pirkau Panevėžyje žemdirbių turguje. ax.gif Jie kiek žinau perka tiesiai iš gamyklos dideliais kiekiais,maišas-50 kg. g.gif Man atsvėrė 1 kg kioskelyje.O taip žmonės perka iš jų alui gaminti salyklą. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 10 17, 19:21)
Šiaip pas mus Panevėžyje turbūt vienintelė gamykla yra Lietuvoje salyklo?Gal ir Pabaltyje?O pirkau Panevėžyje žemdirbių turguje. ax.gif Jie kiek žinau perka tiesiai iš gamyklos dideliais kiekiais,maišas-50 kg. g.gif Man atsvėrė 1 kg kioskelyje.O taip žmonės perka iš jų alui gaminti salyklą. bigsmile.gif

tikrai ne vienintelė mirksiukas.gif , kol nebuvo galimybės nusipirkti salyklo Delonoje, aš važiavau į Kauną ir ten pirkau sau bei merginoms salyklą ( http://www.salyklas.lt/index1.php?m=1 tik vat jie apie save čia rašo, kad jie vienintelei salyklo gamintojai g.gif ), maišas buvo po 25kg sufasuotas

mes tai turime sodybą Biržuose, o ten juk alaus gamintojų kraštas biggrin.gif ten sunku ir suskaičiuoti kiek parduotuvėlių kurios prekiauja salyklu bei apyniais alui. Mb šią vasarą gamino alų, tai pirko porą maišų miežinio salyklo alui, tai mąsčiau kad pasilikisu porą kg duonai pabandyti, bet prapjovus maišą - išvydau rupius su lukštais miežius, tai ir nepasilikau, nes nesinorėtų valgytii duonos ir rinktis luobeles iš tarpdančių cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 17 spalio 2009 - 18:33
Vakar pirkom labai skanios duoneles su alyvuogem. Labai noreciau rast kazkoki panasu receptuka ir pasibandyt namuose.
Sudetyje buvo daug ziedukais pjaustytu zaliu ir juodu alyvuogiu, labai daug visokiu zoleliu (oregonas, rozmarinas ir dar kazkas - neidentifikafau). Bet labai skani, valgiau su salotom, o siandien ja viena doroju...

Gal kuri atidirbusi ir rekomenduotumet panasia?
Atsakyti
Supelijo mano raugas doh.gif Buvo 6-ta diena jau jam..... Galvoju, kad nesandariai plevele uztraukiau todel ir supelijo.... MB nusimine labai, kad nebus rugines duonos dar savaite min.... Tai galvoju dabar ar bebandyt gamint man vel rauga ar nuleist rankas ir prasyt, kad is LT nupirktu ir atsiustu sauso raugo.... g.gif
Atsakyti