Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

labas rytas smile.gif
nuo pašilaičių iki darbo (Vilkpėdės) atvažiavau beveik gerai.. buvau užgesus vienoj sankryžoj.. bet niekas nepypino.. tai dar pusė bėdos važiuoju.. unsure.gif
bet kaip po pietų reiks nuvažiuot iki universiteto (saulėteky) tai net neįsivaizduoju.. doh.gif
laukia išbandymų metas.. karsta.gif
Atsakyti
QUOTE(Tommika @ 2009 10 05, 07:57)
labas rytas smile.gif
nuo pašilaičių iki darbo (Vilkpėdės) atvažiavau beveik gerai.. buvau užgesus vienoj sankryžoj.. bet niekas nepypino.. tai dar pusė bėdos važiuoju..  unsure.gif 
bet kaip po pietų reiks nuvažiuot iki universiteto (saulėteky) tai net neįsivaizduoju..  doh.gif 
laukia išbandymų metas..  karsta.gif


Nesijaudink labai smile.gif
Ir patyrusiems vairuotojams pasitaiko užgesti - va, bičiulis sėdo nuo automato prie mechaninės pavarų dėžės, važiuoja ir gesinėja kone kiekvienoje sankryžoje lotuliukas.gif gali būti ir gedimas koks, žinau, kad mano brolis (turintis vairavimo stažą) dabar karts nuo karto gęsta, nes kažkas varikliui pasidarė. Ir niekas nepypina... Užtat atsigriebia ant mūsų - klevuotųjų. Dundukai ot.

Kad klevo lapas - tai nebūtinai nepatyręs, tai kaip tik besimokantis. Nežinau, kodėl seni kelių vilkai ima ir pamiršta, kaip patys pradėjo vairuoti... Kai savaitgalį važiavau, visus lapuotus kaip aš, šaukiau broliais lotuliukas.gif kai tokie pralenkdavo, viršydami greitį, tai sakydavau: "Matai kaip, jau klevo lapo galiojimo laikas į pabaigą" tongue.gif

Važinėk, mokykis. Vaikyk baimes, taisyk klaidas. Kad pasibaigus klevo lapo galiojimui, drąsiai jį nusiimtum smile.gif
Atsakyti
labas rytas 4u.gif
nu tikrai, būsimoji, taip nupasakojai viską, kad skaičiau ir šypsojaus 4u.gif 4u.gif
o aš vakar tai patyriau smagumų irgi važinėjant tokiais žavingais rudeniškais orais... vežiau močiutę į ligoninę, tai važiuojant atgal kelias dviejose vietose buvo užpiltas biggrin.gif biggrin.gif visi vos judėjom antra juosta, nes joje dar ne tiek vandens, kiek pirmoje ir staiga pirma juosta parskrenda diiidelis džipas ir mūsų visą eilę smagiai palaisto - matyt norėjo, kad ir kiti būtų tokie dideli, kaip jis, kad greičiau užaugtų biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif o po to prie šiknos prilipo BMW tamsiai mėlynas (CGR530, čia kad klaipėdietės pradedančios žinotų, ko nesigąsdint labai kelyje, nes ten žmogus skubantis, o skubėjimas, žinot, per visus galus kartais pasireiškia biggrin.gif ...), po to labai jau nardė prieš pat kitas mašinas ir nu šiaip šiek tiek matėsi žmogui nepatinka toks oras, tai turbūt labai namo skubėjo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Ačiū mergaitės už palaikymą 4u.gif
Vyras baisiai nepyko (o už remontą tai jam teks mokėt ax.gif ). Pats jis irgi yra padaręs panašiai avariją, tai dabar mes lygiaverčiai.
Vakar atvažiavo meistras, apžiūrėjo, tai sakė, kad kainuos 2000-2,500 lt. Kapotą, buferį keis. Dalių kanos nukritę - kapotas kainuoja ~300 lt, o jei dar ras tos pačios spalvos. Tikiuosi, kad su dalim nebus problemų ir viską ras greitai, bet turbūt užtruks vis vien kokias 2 savaites. Ech. O blogiausia, kad ryt vyras išskrenda dviem dienom, teko prašytis pagalbos pas vyro seserį, kad paveštų ryte iki Muravos.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 10 05, 09:42)
... Dalių kanos nukritę - kapotas kainuoja ~300 lt, o jei dar ras tos pačios spalvos.

Būtų išvis puiku, ale sunku taip rasti. Mes ieškojom kažkada irgi kapoto, sparno, tai tokių apdaužytų, aprūdyjusių tik ir radom, teko pirkt kitos spalvos, kad tik normalūs būtų...
Atsakyti
QUOTE(būsimoji @ 2009 10 04, 21:39)


O dabar papliurpsiu apie pirmąją savo ilgą kelionę SAVARANKIŠKAI.

Labai patiko pasakojimas thumbup.gif ,sekmes vaziuojant toliau 4u.gif .
Atsakyti
Ačiū visoms smile.gif smagu, kad patiko. Mielu noru papasakočiau daugiau, bet kad va... nevairuoju kasdien, mašinos neturiu. Reik susirasti tokį darbą, kad kasdien vairuočiau tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(būsimoji @ 2009 10 04, 22:39)
Iš pat pradžių, Pikkolo - užjaučiu. Viskas bus gerai, nepaleisk tik vairo  4u.gif

O dabar papliurpsiu apie pirmąją savo ilgą kelionę SAVARANKIŠKAI. Nepaisant fakto, kad beveik visą laiką šalia sėdėjo "šturmanas" MB, "reguliavęs" man eismą ir komentavęs ženklus bei vairavimo kultūrą.

Pirmas sėdimas prie vairo - autonuomos punktas Vilniuje. Visoms, norinčioms pavairuoti, tačiau neturinčioms mašinos, rekomenduoju busikas.lt Jie nuomoja auto ir neturintiems vairavimo stažo (kas mums, naujai iškeptoms vairuotojoms yra aktualu). Brangus malonumas, bet kartais reikia...  Išsirinkau Opel Corsa, įsimylėjau beveik - mažalitrė pupulė, labai gražiai važiavosi, džiaugiaus ir džiaugiaus, net su mašina kalbėjausi  lotuliukas.gif

Aga, susimoku, rakčiukai, sutartėlė. Užsikišu klevo lapus, dėl šventos ramybės. Važiuoju. VIENA. Pirmas išsukimas į kelią - blinkt, užgesau  doh.gif o toliau jau kaip per sviestą. Daugmaž. Iš Laisvės pr. pasukus į Justiniškių g. prie šviesoforo supratau, kad ne toj juostoj "sėdžiu", reikia persirikiuot. Aga, tuoj - o juk raudona jau dega. Rodau posūkį, kažkoks dėdulė palieka tarpą - įlendu, netgi padėkoju su avariniu  lotuliukas.gif Iki namų parvažiavau be problemų.

Susikraunam daiktus, įsisodinu MB - lekiam. Mieste kaip mieste. Su visokiais bl..t ir kitais žodelyčiais. Išvažiuojam į magistralę. Minu 90 km/h. Nestresuoju, viskas ok. Tik visa įraudus kaip burokas  biggrin.gif

Pasiekiam Kauną. Em, nenoriu nieko sakyti, bet kauniečiai yra kauniečiai - pirma stresinė situacija: prieš pat nosį persirikiuoja šūstras Peugeot, net neatsimenu, ar pristabdžiau  jį pamačiusi - kad išsigandau, tai faktas.

Už Kauno vėl viskas ok. Dar viena situacija - greitėjimo juosta iš lėto važiuoja sena Audi. Aš - pirmoj juostoj, mano greitis 80-90 km/h. Išlenda - ajopšikmedis, aš ant stabdžių, sankabą-bėgis. Staigiai lėtinu. Į antrą juostą negaliu lįst - užimta. Atsilaisvina - aplenkiu Audi. Po manevro matau, kaip dėdulė grįžta atgal į greitėjimo juostą  doh.gif ir kas tokius perdylas į kelią leidžia...

Už Kryžkalnio nusukam link Šilalės. Nesakysiu, kad dariau savo pamėgtą klaidą - posūkį daryt išminta sankaba. Thpu, vos įsipaišiau. MB tik pastėro  (P.S. Į kelionės pabaigą ši klaida buvo sėkmingai išgydyta)

Ir tada prasidėjo "esktremalūs pojūčiai" - miesteliai, kaimeliai... nežinomi keliai. Šturmanas tik diktuoja: į kairę, į dešinę.. O mano akys diiidelės diiidelės. Iki Ventės rago likus ~30 km, sutemo, tai važiavau vos 40 km/h.  Tik įjungiu ilgąsias, tuoj priešpriešiais mašina atvažiuoja. Išjungiu - pačios žinot, kiek daug kelio matosi. Taip ir važiavau siauru keliu su medžiais grioviuose. Juokingiausia, išjungiant ilgąsias sugebėdavau parodyti posūkį, tos jautrios svirtelės  nežinau, ką kiti vairuotojai galvojo smile.gif

Paskui buvo dar viena situacija, kurios pavojingumą supratau tik vėliau - važiuoju, o dešinėj pusėj oplia iš griovio lipa stirna. Atsimenu, kad dešinė koja iškart pametė akseleratorių, bet ką veikė kairė - nežinau  doh.gif tik spėjau pasigėrėt - vau, kokia graži stirna. Aga, graži, jei būtų nesustojusi ir šokusi per kelią - būčiau apturėjus BUMPT  verysad.gif Tai dabar dėkoju tai stirnelei, kad neišdrįso lįsti po ratais, kad sustojo ir mane praleido.

Atvažiavom. Prisiparkuoju. Laimei kiemas didelis, mašinos tik trys. Kitą dieną pasivažinėjau, kaip niekada - kaimo keliai, žvyrkeliai, staigūs posūkiai, statūs tiltai (tas didelis tiltas Rusnėje labai įsiminė, kai važiavau, MB sakiau: "Skrendam!"), o kur dar keliai, kur važiuojant bijojau, kad netektų su kuo prasilenkti - tokie siauri. Susidraugavau su mašina, nors ji ir taip labai miela. Pagavau save, kartais nepastebinčią ženklų - Šilutėje lindau į tiltą, nors buvo priešpriešinio eismo pirmybė (gerai, kad MB pastebėjo), o Ventės rage vos po ženklu "Eismas draudžiamas" nenuvažiavau  doh.gif

Išvažiuojant iš pamario krašto (šiandien) dar švietė saulė. Sumanėm važiuoti pro Klaipėdą. Pradėjo lyti. Jakų žiede lietus pylė taip, kad ojojoj. Štai tau ir pirmosios pamokos, kas yra akvaplaningas - jausmas, kad mašina kone čiuožia, nėra labai malonus. O kur dar kariavimas su valytuvais... Lietui pasibaigus - kita pamoka buvo šoninis vėjas. Aga, jaučiasi, kaip mašinytę meta į šoną atvirame lauke. Turėjau jauduliuko truputį.

Toliau nieko ypatingo. Visi lenkė, nei vienas nepypino. Užgesau kelis kartus, pasisekė, kad nei karto sankryžoje, o tik aikštelėje bemanevruojant. Niekur nieko nekliudžiau, mašinos nesupyliau. Grąžinau sveiką ir... purviną biggrin.gif

Per savaitgalį nuriedėjau ~800 km. Praktika neįkainuojama. Noriu dar  thumbup.gif po teisių gavimo nepraėjo net mėnuo tongue.gif

P.S. Savo mašiniuko dar neturim, bet tikiuosi, kad vairuoti teks greičiau, nei po pusmečio smile.gif galite rašyti į pradedančiųjų vairuotojų sąrašą - teises gavau 2009.09.10

Vienu žod-iu labai šaunu ir drasu ,SVEIKINU thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
na mergaitės, aš jau grįžau cool.gif
visą dieną stresavau, kaip čia reiks važiuot ir pan.. bet tik atsisėdus į mašiną iš karto nusiraminu kažkaip smile.gif
tai važiuojant iš darbo į universitetą (tiesiai per aplinkui gavos.. nes tiksliai nežinojau kaip nuvažiuot.. blush2.gif ) jau atvažiavus prie universiteto atsipalaidavau ir aišku.. užgesau doh.gif na bet nieko.. įsijungiau ir toliau nuvažiavau.. smile.gif
o namo grįžau išvis gerai.. nei užgesau, nei kokiu kliuru pridariau.. thumbup.gif o ir kamščiuose teko pastovėt, bet vis tiek neužgesau.. kai gerai susikaupiu, tai ir neužgestu.. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Tommika @ 2009 10 05, 18:02)
na  mergaitės, aš jau grįžau  cool.gif
visą dieną stresavau, kaip čia reiks važiuot ir pan.. bet tik atsisėdus į mašiną iš karto nusiraminu kažkaip smile.gif
tai važiuojant iš darbo į universitetą (tiesiai per aplinkui gavos.. nes tiksliai nežinojau kaip nuvažiuot..  blush2.gif  ) jau atvažiavus prie universiteto atsipalaidavau ir aišku.. užgesau  doh.gif  na bet nieko.. įsijungiau ir toliau nuvažiavau.. smile.gif
o namo grįžau išvis gerai.. nei užgesau, nei kokiu kliuru pridariau..  thumbup.gif  o ir kamščiuose teko pastovėt, bet vis tiek neužgesau.. kai gerai susikaupiu, tai ir neužgestu..  ax.gif

Nu va saunu smile.gif .
Kazkaip pagavau save as blush2.gif seniau budavo atsisedu y masina ir galvoju ka turiu padaryti,kad pradeciau riedeti ax.gif o dabar viskas savaime daroma net negalvojant smile.gif .
Tommika man tavo avataras thumbup.gif 4u.gif .
Atsakyti
Oi man pradžia kokia buvo, brolis surašė kaip ką daryt ir užkišo prie spidometro, Tipo atsisėdi, išmini sankabą, stabdį laikai, vedi, lempas įjungi ir tt. hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Tommika @ 2009 10 05, 19:02)
na  mergaitės, aš jau grįžau  cool.gif
visą dieną stresavau, kaip čia reiks važiuot ir pan.. bet tik atsisėdus į mašiną iš karto nusiraminu kažkaip smile.gif
tai važiuojant iš darbo į universitetą (tiesiai per aplinkui gavos.. nes tiksliai nežinojau kaip nuvažiuot..  blush2.gif  ) jau atvažiavus prie universiteto atsipalaidavau ir aišku.. užgesau  doh.gif  na bet nieko.. įsijungiau ir toliau nuvažiavau.. smile.gif
o namo grįžau išvis gerai.. nei užgesau, nei kokiu kliuru pridariau..  thumbup.gif  o ir kamščiuose teko pastovėt, bet vis tiek neužgesau.. kai gerai susikaupiu, tai ir neužgestu..  ax.gif

na matai kaip gerai ,dabar be mašinos niekur ir po menesio kito jau užmirši kaip pergyvenai ,busi profe drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif cool.gif cool.gif
Atsakyti