Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(vovere74 @ 2009 11 11, 20:29)
*O tai ne tik veidrodėlius reikia reguliuotis, bet r sėdynę stumdyt kiekvieną kartą įlipus ir išlipant blink.gif
**O kaip taip įmanoma? Į vieną mašiną dukart ta pati įvažiavo? g.gif
O manęs šiandien vos fūra nenusinešė blink.gif Nesustojo prie šviesoforo, per raudoną taip ir prasinešė doh.gif ***** pilnos kelnės buvo, vos vos per Marytės plauką nepadarė iš manęs trafareto ant asfalto.


voveryte, imk balioną 4u.gif su tom furom jau taip būna.... viena pažįstama stebuklingai nenukentėjo, kai furistas persirikiavo tiesiai ant jos... mat, nepastebėjo mažos mašinytės važiuojančios. aišku, iš mašinos nieko neliko.

*nu žinok, deja taip. tenka ir veidrodėlius ir sėdynę stumdyti. tai ką dabar daryt? negi visai nevairuoti, jei jau mano kojos trumpos lotuliukas.gif
ir beje, sėdžiu atsilošus aš. tikrai vairas nėra prie pat pilvo kaip, kad įsivaizduojat. ir nesu taip arti kaip tie diedukai. blush2.gif vienu žodžiu, man taip patogu, aš taip saugiau jaučiuosi ir man dzin kas ką apie tai mano.
** aha, ta pati. matyt manė, kad anas jau pradėjo judėt tai ir ji spūstelėjo gaziuką. tai švelniai bakstelėjo. tai ana mašina šiek tiek į priekį pajudėjo nuo smūgio ir neužilgo ta pati moterytė antrą kartą jau stipriau bumptelėjo. na, aš manau,kad ji tiesiog galvojo, jog anas jau pajudėjo ir ji spės pralėkt. nespėjo.
Atsakyti
QUOTE(tapse @ 2009 11 11, 21:31)
SIAUBAS tai ilgai tada gyvensi wub.gif  wub.gif

Tikiuosi biggrin.gif

QUOTE(Atogrąža @ 2009 11 11, 22:36)
...mes su MB viens iš kito juokiamės: jis, kad aš važiuodama guliu, kaip ginekologinėj kėdėj, o aš, kad jo rankos kaip pas krokodilą...



Prisijuokiau iš pasakojimo apie krokodilo galūnes lotuliukas.gif Aš irgi gan atsilošus sėdžiu, nemokėčiau vairuot jei sėdynė būtų visai stačiai, man nugarą paskaustų doh.gif
Ačiū už balioną rolleyes.gif

QUOTE(speranza @ 2009 11 11, 22:41)
voveryte, imk balioną  4u.gif  su tom furom jau taip būna.... viena pažįstama stebuklingai nenukentėjo, kai furistas persirikiavo tiesiai ant jos... mat, nepastebėjo mažos mašinytės važiuojančios. aišku, iš mašinos nieko neliko.

nu žinok, deja taip. tenka ir veidrodėlius ir sėdynę stumdyti. tai ką dabar daryt? negi visai nevairuoti, jei jau mano kojos trumpos  lotuliukas.gif 

Ačiū. Mums jau yra buvę kai sunkvežimio vairuotojas nepastebėjo mūsų tuomet turėto piežiuko. Tai gerai, kad atbuliniu ir degalinėj, tai negreit važiavo. Bet jausmas buvo ne koks, juolab, kad gale mūsų mergytė sėdėjo, o tas žioplys atbuliniu mums į galą ir įvažiavo doh.gif Apstaugiau kaip reikalas aną, dėl vaiko buvau nerealiai išsigandusi kai po smūgio atsisukus pamačiau kaip ant jos krenta stiklai ir sunkvežimis lenda į vidų doh.gif
O dėl to sėdynės stumdymo tai aišku nieko nepadarysi jei kitaip neišeina. Aš kai mokiausi su papildomu instruktorium pas jį buvo audynė kažkokia išklerusi. Tai man reikdavo atsisėdus sėdynę prisitraukt, kitaip nepasiekdavau pedalų, o kai reikdavo išlipt tai nepratilpdavau neatsistūmus tos sėdynės doh.gif O viena mergina ateidavusi kaip tik po manęs važinėtis dar ir pagalvę atsinešdavo, nes kitaip jos iš po vairo net nesimatydavo doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
siaubas kazkoks blink.gif ziauru.. blink.gif

man irgi praeita savaite vos neivaziavo.. vaziuoju pagrindiniu keliu.. o sankryzoj sviesoforas neveikia.. maciau, kad salutiniu keliu vaziavo masina.. bet gi mano pagrindinis, tai galvoju praleis.. unsure.gif bet kur tau.. ziuriu, kad jis varo toliau net nestabdydamas ir nematydamas manes.. as tik ant stabdziu.. tada jau ir jis sustojo.. tai sustojo masinos per koki 1-2 metrus viena nuo kitos.. as jau galvoju vaziuosiu.. dabar tai tikrai praleis.. bet kur tau.. doh.gif manes nepraleido, o pats pajudejo.. as jam tik papypinau ir daviau durniui kelia.. jei nemato zenklu, tai jau geriau praleist tokius durnius.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2009 11 11, 22:01)
O dėl to sėdynės stumdymo tai aišku nieko nepadarysi jei kitaip neišeina. Aš kai mokiausi su papildomu instruktorium pas jį buvo audynė kažkokia išklerusi. Tai man reikdavo atsisėdus sėdynę prisitraukt, kitaip nepasiekdavau pedalų, o kai reikdavo išlipt tai nepratilpdavau neatsistūmus tos sėdynės doh.gif O viena mergina ateidavusi kaip tik po manęs važinėtis dar ir pagalvę atsinešdavo, nes kitaip jos iš po vairo net nesimatydavo doh.gif  lotuliukas.gif


tai gerai, kad man pagalvės dar nereikia lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(speranza @ 2009 11 11, 17:01)
pikkolo, kol nepabandai pats tol baisu. ar ne tiesą sakau, t.y. rašau ?
iš pradžių galvojau, "imt" instruktorių ir prasivėžinti pro tas baisias vietas... bet paskui pagalvojau, kad gal užtektų išvažiuoti vėlai vakare arba savaitgalį anksti ryte su mb ?
žodžiu, nugalėsiu vienaip ar kitaip ir šitą baimę !!!!

Tučka, aš nesu įsirėmusi į vairą. na nežinau, tiesiog šitoj mašinoje pedalai man atrodo per toli ir viskas. kiek bandžiau kitas vairuoti mašinas, tikrai nereikėdavo iki pat galo prisistumti sėdynės.  schmoll.gif

kitą vertus, koks skirtumas kaip tas vairuotojas atrodo, ar apsižergęs vairą, ar palinkęs prie priekinio stiklo, ar galvą "lubas" remia, svarbu vairuotų saugiai ir kitiems nekenktų.



Galiu pasakyti, kodel yra pavojinga sedeti per arti vairo. Turiu pazistama teismo medicinos eksperta, tai jis sake, kad jei sedi per arti vairo ir masinoje yra oro pagalve, tai avarijos atveju tiesiog jinai issiskleisdama zmogu uzmusa, o ne padeda jam isvengti traumu unsure.gif sake nemazai buna tokiu atveju, kai zmogus zusta, o suzeidimu apart galvos jokiu nera verysad.gif
O pasitikrinti ar sedi ne per arti, tai paprasciausiai kai ismini sankaba, koja turi buti pilnai istiesta, va tada viskas yra gerai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tučka @ 2009 11 12, 07:40)
Galiu pasakyti, kodel yra pavojinga sedeti per arti vairo. Turiu pazistama teismo medicinos eksperta, tai jis sake, kad jei sedi per arti vairo ir masinoje yra oro pagalve, tai avarijos atveju tiesiog jinai issiskleisdama zmogu uzmusa, o ne padeda jam isvengti traumu  unsure.gif  sake nemazai buna tokiu atveju, kai zmogus zusta, o suzeidimu apart galvos jokiu nera  verysad.gif
O pasitikrinti ar sedi ne per arti, tai paprasciausiai kai ismini sankaba, koja turi buti pilnai istiesta, va tada viskas yra gerai  4u.gif


būtent dėl to ir prisistumiu sėdynę mirksiukas.gif
negaliu gi vairuoti, jei normaliai pedalų nepasiekiu. kažkaip nesaugu man atrodo pirštų galais juos maigyt.

kiba kojūkus įsigyt? lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(speranza @ 2009 11 12, 09:36)



nu tai aš nežinau, ale gal ironiškai nuskambės, bet jei Jūsų ūgis yra ~150 ir vairuojate tarkim džipą, kurio pedalus pasiekiate tik prisiplojusi prie priekinio stiklo, tai gal tada reikėtų dairytis mašinos, su kuria Jums pačiai būtų saugiau ir patogiau vairuot?
(p.s. taikyta ne asmeniškai Jums. situacija tokia nedėkinga, kad vartoju Jūs.)
Atsakyti
dabar galvoju, reikėjo tylėt. nes dabar visos spėliojat kaip gi ta speranza gali vairuoti?
nesijaučiu nei per daug arti vairo, nei priekinio stiklo.... ir tikrai neatrodau lyg tuoj tuoj laižysiu priekinį stiklą.
nesakiau, kad man nepatogu taip vairuoti. aš tik rašiau, kad sunkoka veidrodėlius susireguliuoti (instruktorius nemokė išvis ), kažkuri paklausė kam reguliuoti kaskart, atsakiau, kad sėdynę prisistumiu, todėl automatiškai viskas keičiasi.

mūsų mašina normali ir tikrai nenorėčiau kitos. jei tik leistų galimybės įsigyti savo nuosavą tai pirkčiau tos pačios markės, tik coupe. wub.gif

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Evut @ 2009 11 12, 08:54)
nu tai aš nežinau, ale gal ironiškai nuskambės, bet jei Jūsų ūgis yra ~150 ir vairuojate tarkim džipą, kurio pedalus pasiekiate tik prisiplojusi prie priekinio stiklo, tai gal tada reikėtų dairytis mašinos, su kuria Jums pačiai būtų saugiau ir patogiau vairuot?
(p.s. taikyta ne asmeniškai Jums. situacija tokia nedėkinga, kad vartoju Jūs.)



4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tučka: 12 lapkričio 2009 - 09:07
QUOTE(speranza @ 2009 11 12, 10:05)
dabar galvoju, reikėjo tylėt. nes dabar visos spėliojat kaip gi ta speranza gali vairuoti?
nesijaučiu nei per daug arti vairo, nei priekinio stiklo.... ir tikrai neatrodau lyg tuoj tuoj laižysiu priekinį stiklą.
nesakiau, kad man nepatogu taip vairuoti.  aš tik rašiau, kad sunkoka veidrodėlius susireguliuoti (instruktorius nemokė išvis ), kažkuri paklausė kam reguliuoti kaskart, atsakiau, kad sėdynę prisistumiu, todėl automatiškai viskas keičiasi.

mūsų mašina normali ir tikrai nenorėčiau kitos. jei tik leistų galimybės įsigyti savo nuosavą tai pirkčiau tos pačios markės, tik coupe.  wub.gif

4u.gif


Nekreipk dėmesio 4u.gif
Aš ir toje pačioje mašinoje sėdėdama sugebu veidrodėlius reguliuot doh.gif nes juk užtenka sėdynę prisitraukt arčiau ar atlošą kilstelėt, ar pačią sėdynę žemiau nuleist - ir viskas, sėdėjimo padėtis pasikeičia, todėl pasikeičia ir veidrodėlių matymo kampas. Tenka reguliuoti smile.gif
Man kartais nepatogu išlipti iš mašinos, jei sėdynės neatstumiu šiek tiek. Irgi nesėdžiu prie vairo prilipus, bet kažkodėl man norisi daugiau erdvės išlipant wink.gif
Papildyta:
QUOTE(Tučka @ 2009 11 12, 08:40)
Galiu pasakyti, kodel yra pavojinga sedeti per arti vairo. Turiu pazistama teismo medicinos eksperta, tai jis sake, kad jei sedi per arti vairo ir masinoje yra oro pagalve, tai avarijos atveju tiesiog jinai issiskleisdama zmogu uzmusa, o ne padeda jam isvengti traumu  unsure.gif  sake nemazai buna tokiu atveju, kai zmogus zusta, o suzeidimu apart galvos jokiu nera  verysad.gif


O dar būna, kad saugos diržas papjauna verysad.gif
Bet čia tik reti atvejai, kai smūgis avarijos metu būna itin stiprus. Bet diržą vis tiek reikia segtis - nes daugeliu atveju išgelbėja gyvybę.
Atsakyti
QUOTE(būsimoji @ 2009 11 12, 10:33)
O dar būna, kad saugos diržas papjauna  verysad.gif
Bet čia tik reti atvejai, kai smūgis avarijos metu būna itin stiprus. Bet diržą vis tiek reikia segtis - nes daugeliu atveju išgelbėja gyvybę.

as visokiu filmuku prisiziurejau, kai atliekami bandymai su manekenais.. vienas buna prisegtas, o kitas ne.. ir vertimosi metu kaip tas neprisiseges skraido po salona ir pan..
pirmiausia ka padarau ilipus i masina, tai prisisegu dirza.. o tik po to ijungiu varikli.. man taip iaugo i krauja, kad kitaip ir but negali.. tai vilniuj, didziuosiuose miestose ziuriu dauguma segasi dirza.. o vat kokiam mazesniam, pvz Panevezyje, kas antras vaziuoja neprisiseges.. jiems ten atseit durnai atrodo, jei bus prisiseges.. arba del lapuko klijavimo ant lango.. Pnvz ten toks neprestizo reikalas atrodo, kad sakes doh.gif ten retai pamatysi prisiklijavusi lapuka.. jiems geda.. o vilniuj ziuriu kas kokia 5 masina su lapuku vazineja cool.gif
Atsakyti
QUOTE(speranza @ 2009 11 11, 17:01)
pikkolo, kol nepabandai pats tol baisu. ar ne tiesą sakau, t.y. rašau ?
iš pradžių galvojau, "imt" instruktorių ir prasivėžinti pro tas baisias vietas... bet paskui pagalvojau, kad gal užtektų išvažiuoti vėlai vakare arba savaitgalį anksti ryte su mb ?
žodžiu, nugalėsiu vienaip ar kitaip ir šitą baimę !!!!

Baimę įveikti galima tik su ja tiesiogiai susidūrus. Bet jei vakare važinėsi po žiedus kai mažai mašinų, tai nelabai ką padės, nes baisiausia, kai mašinos važiuoja viena paskui kitą. Nors pačią žiedo sistemą (iš kurios juostos įvažiuot, iš kurios išvažiuot, kad persirikiuot ir pan.) geriausiai suprasi kai bus mažiau mašinų, ne taip nervuosies.
Atsakyti