QUOTE(Agotukas @ 2010 03 21, 22:01)
Jadzka, jūs tiesiog nusišnekat Mėsa vartojama ne dėl vitaminų pertekliaus, o pirmiausia dėl baltymų, ypač nepakeičiamų aminorūgščių, bei mikroelementų (ypač geležies, cinko, fosforo). Kuo jums blogas jos gamybos procesas? Jei nežinote ruošimo technologijos, tai gal geriau nerašyti nieko? Faktas, kad į dabartines prideda daug trečiarūšės mėsos ir net ne mėsos, bet tai nereiškia, kad ji visa yra bloga. Manau, kad galima būtų pagaminti ir ekologišką, tik ji bus brangi ir galios trumpai. Pirkėjų tokiai bus nedaug. Kaip sakant, dėl vienos varpos niekas kombaino nekurs...
Nereikia taip nervuotis
Kalbant apie vitaminus (tai rašiau "bendrąja" prasme apie naudingas medžiagas.
Dabar grįžtant prie ekologijos... aišku, galima sakyti,kad jei ant etiketės užrašas, kad "ekologiška" tai galime tikėti, kad pagaminta iš ekologiškos kiaulės... bet pažvelgus į "ekologišką" šlapianką plačiąja prasme ir pagalvojus kiek pramonės panaudota jai pagaminti, pridėti priedų, fasuoti, virti, kaitinti, malti mėsą, o dar įvertinus dedamus priedus, kuriuos irgi gamino ir t.t. tos ekologijos daug nematau. (bet čia mano labai subjektyvi nuomonė).
Grįžtant prie mikroelementų pvz. cinko, tai tikai ne šlapiankoje esantis geriausiai pasisavinamas Cinkas kur kas geriau pasisavinamas iš jūros gėrybių, na dar kepenų (kurios į šlapiankos sudėtį tikrai neįeina). Geležies irgi manau reiktų gerai paieškos daktariškos dešros sudėtyje ir dar ištirti pasisavinimą (kiek žinau špinatuose ir burokėliuose esanti geležis gerokai geriau pasisavinama...).
Puikiai suprantu ką reiškia ženkliukas, kad ekologiška, bet mano supratimu tikrai neetiška vadinti ekologišku produktą, kuris fasuojamas į plastikinius maišiukus, buteliukus ir t.t.
Gal ta šlapianka be E ir nėra kažkoks baubas, bet ant mano stalo tokios nebus, nes nieko gero joje neįžiūriu... Aišku, ekologišką galima pagaminti, bet vėlgi, kas iš to ir koks tikslas jei jos kaip maisto vertė bus labai jau minimali (nebent "paskaninsime" naudingais organizmui priedais).