QUOTE(*Kristinute* @ 2011 03 28, 13:59)
tai va va.po ju kalbos,tai buvo jausmas,kad tureciau lekt ir pirkt,nes kitaip ilgiau negyvensiu
idomu,kaip tos molekules atsiliepia,kai vartoja
ir duodama maziems vaikuciams,nes man jau norejo ikist,kad vartociau ir savo vyresneliui duociau.man kazkodel labai primena genetiskai modifikuotus produktus,kuriu realiai poveikis nera istirtas,t.y. kaip atsilieps ateities kartoms.
Pora žmonių per
až klausė apie skirting firmų gaminamus transfer faktoriaus (t.f.) papildus, tai įdėsiu čia ir kitiems trumpą palyginimą. Kai kurias mintes išdėstė vienas kolega iš Medizinische Universität Wien, kai ką pridėjau ir pats. Pati t.f. cheminė sudėtis bei rezorbcija, biotransformacija, kinetika
žinoma jau daug metų, tik masinė gamyba išvystyta sąlyginai visai nesenai. Tačiau, būtina žinoti, jog šiuo metu rinkoje esančius visus t.f. papildus tik iš marketinginės pusės galima vadinti t.f. Pagal farmacijoje taikomus kriterijus tai būtų nedaugiau kaip priešpienis su koncentruotais imunomoduliatoriais. Iki ekstrahuotos medžiagos dar neišgrynino nei vienas gamintojas taip, kad vėliau būtų galima įpirkti. Taigi, perkant t.f. arba priešpienį (angl. Colostrum) iš esmės įsigijamas vienas ir tas pats produktas. Kai kuriose šalyse ar tam tikruose jų regionuose, kur galioja skirtingos teisės normos, šių ir panašių gaminių pavadinimams galioja ir griežtesni, ir netokie griežti reikalavimai. Pavyzdžiui Austrijoje ar Vokietijoje pagamintas analogiškas produktas gali būti vadinamas tik priešpieniu, bet ne t.f. Na, o renkantis tarp skirtingų gamintojų gaminių reiktų žiūrėti ne į pačio priešpienio kiekį vienoje kapsulėje, o į esantį t.f. kiekį. Kai kurie nurodo kiek rekomenduojama norma per dieną procentiškai stimuliuoja leukocitų arba baltųjų kraujo kūnelių aktyvumą.
Palyginimui: 10mg gryno t.f. leukocitų aktyvumą padidina maždaug iki 200%. Jeigu, tarkime, vienas gamintojas per dieną rekomenduoja vartoti po dvi 10mg kapsules tai poveikis bus lygiai toks pats, kaip ir kito gamintojo papildo, kuris rekomenduoja tris kapsules, kurių bendras leukocitų suaktyvinimas siekia iki 400%.
O dabar truputį apie pačius gamintojus ir kainas. Lietuvoje tiesiog brukamas yra 4life. Matyt pasireiškė tinklinio marketingo smegenų plovimo poveikis nes kai kurie žmonės apie šią firmą galvoja jog tai vienintelis ir tikrasis t.f. gamintojas visame pasaulyje. Tai lygiai toks pat iškreiptas mąstymas, kaip kad įsitikinus, jog vitaminą C gamina tik Aconitum ir niekas daugiau. Bet kai išgirsti kaip čia Lietuvoje kaina jo užkelta, tai ir verkt, ir juoktis norisi. JAV viena pigiausių 4life transfer factor classic 90 kapsulių pakuotė kainuoja 37,95USD (3 kapsulės per dieną, leukocitų suaktyvinimas iki 204%) paieškojus gal galima ir pigiau kur rasti. Siunčiantis į Lietuvą reiktų pridėti apie 10lt pašto išlaidoms, bei pripliusuoti PVM (skaičiuojamas komercinėms siuntoms viršijančioms 75lt), o jei dar koks emigravęs giminaitis galėtų atsiųsti, tai ir PVM nelieka. Beje siunčiant į trečias šalis pardavėjui nėra skaičiuojamas PVM (JAV jis yra ir mažesnis (skirtingom valstijom skiriasi) nei ES šalyse). Esant fiziniam asmeniui toks dvigubo PVM išvengimas kartais gali būti kiek ir sudėtingas, bet jeigu importuoja juridinis asmuo, tai problemų nekyla. Iš Vakarų Europos šalių tą patį produktą parsisiųsti kainuotų dar keliais litais daugiau, bet tik ne tiek kiek čia kainuoja. Panašiai yra ir su kitais 4life gaminiais. Vokietijoj bene populiariausi yra NWA grupei priklausančio Aloe Vera Vertrieb priešpienio papildai: skystis 125ml 36,95EUR, tabletės 90vnt 44,95Lt. CLIVE kainos irgi panašios, tačiau papildams gana dažnai taikomos akcijos, tai neretai galima ir su 30% nuolaida gauti. Grįžtant prie Amerikos, tai ten gana didelis ir gerą vadą turintis papildų gamintojas yra Source Naturals. Įprasta t.f. 60vnt (vienoje kapsulėje 12,5mg) pakuotė kainuoja 22,98USD. Bene dižiausią imunoglobulino kiekį už mažiausią kainą siūlo Swanson firma. Čia 500mg (net 40%) 120 kapsulių 14USD. Kadangi Amerikoje yra leidžiama palyginamoji reklama, tai anksčiau (maždaug prieš metus) Swanson dar skelbėsi, jog yra pasiekę didžiausią koncentraciją išgaunamą iš priešpienio, bet dabar šio teiginio jau atsisakė. Paskutinis variantas būtų kaip ir vienas geriausių, tačiau gana smarkiai apribota galimybė siųstis į kitas šalis taikomi nenormaliai aukšti siuntimo įkainiai. Gamintojų, visų kiek tik yra, ir neišvardinsi. Čia tik keletą iš jų išvardinau. Tad rinktis tikrai yra iš ko.