Įkraunama...
Įkraunama...

Vengrija

QUOTE(kristinuv @ 2008 04 13, 15:35)
Gal dar galetumete parasyti, ar verta eiti i tas termines pirtis Budapeste, ar labai daug zmoniu buna? Nes pvz jei buciau zinojusi koks zmoniu knibzdelynas bus Turkijoje Kleopatros baseine, tikrai buciau nejus:)
Ir kas ten yra - tik baseinai ar ir pirtys? dauguma raso, kad ejo i seceny pirti, bet as radau, kad budapeste yra nemazai pirciu, gal geriau eiti i kokia maziau turistu lankoma?
Kaip jus manote?
Aciu


Aišku, kad tose didžiausiose daugiausiai žmonių lankosi, tačiau viskas priklauso nuo savaitės dienos ir paros meto ax.gif Aš Szechenyi buvau paprastą savaitės dieną ryte, tai žmonių nebuvo labai daug, bet ir ne taip mažai rolleyes.gif Esu buvus Kiraly Medicinal Baths (Fo utca 82-84), tai ten visi buvo vietiniai, žmonių ne super daug ir kažkaip kur kas autentiškiau man pasirodė. Tiesa, ten vandenyje laaabai daug mineralų, tai sidabriniai papuošalai po procedūrų buvo geltoni biggrin.gif Su balinančia dantų pasta puikiai nusivalė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinuv @ 2008 04 14, 14:06)
Aciu 4u.gif
O gal prisimenat kiek kainavo seceny ir Kiraly? ar skiriasi, ar panasios tos kainos. Gal tikrai geriau i mazesne pirti eiti. O ten tik baseinai, ar ir pirtys?


Buvau prieš 3 metus, tai Szechenyi kainavo iki 25 Lt, o Kiraly gal kokie 15-17 Lt? g.gif Abiejų kainos buvo tarp 1000-2000 forintų. Dabar tikriausiai jau bus prabrangę ax.gif Šiaip visą informaciją susiradau gavusi iš turizmo informacijos centro Budapešte tokią knygutę turistams, ji nemokama, buvo ir anglų kalba, tai iš jos daugiausiai visas lankytinas vietas ir susirankiojom smile.gif
Pas juos visos pirtys yra turkiško tipo, tai ten ir pasikaitini, ir kaip baseine gali šiek tiek paplaukt, bet šiaip labiausiai įsiminė būtent tas braidymas po vandenį iki bambos ir mirkimas ant laiptuko vandenyje biggrin.gif Kiraly buvo toks labai karštas ir drėgnas kambariukas, kur buvo galima stipriai pasikaitint ax.gif
Atsakyti
Lankytinas vietas as jau irgi daugmaz is interneto susirinkau. O nebuvote kur nors uz Budapesto nuvaziave? Skaiciau, kad Vengrijoje neblogai transportas organizuotas.
Atsakyti
Tai Jums į Szentendre patogu būtų nuvažiuot. Su traukiniu. smile.gif
Atsakyti
į Szentendre galvoju nuvykti. O ten gal Vysegradas dar butu pakeliui?

Ir labai noreciau prie Balatono. gal kas zinote ar realu su traukiniu ar autobusu bandyti nusigauti?
Aciu
Atsakyti
QUOTE(kristinuv @ 2008 04 15, 22:14)
į Szentendre galvoju nuvykti. O ten gal Vysegradas dar butu pakeliui?

Ir labai noreciau prie Balatono. gal kas zinote ar realu su traukiniu ar autobusu bandyti nusigauti?
Aciu


Vyšegradas į tą pusę, o Balatoną autobusu tikrai galima pasiekti ax.gif Negi internete nėra jokių žemėlapių? g.gif
Atsakyti
Balatonas ne taip jau arti. Kiek km nežinau, bet pamenu, kad ne taip jau greit nuvykom. O važiavom mašina. Dar pamenu, kad jau išvykus, mano draugas prisiminė, kad prie namo ant akmens paliko saulės akinius. Tai jo tėvas visai neapsidžiaugė, kad teks sugrįžti, nes nemažai jau buvom nuvažiavę. doh.gif biggrin.gif

Man atrodo, prie Balatono vienai dienai nenuvyksi - verta bent su viena nakvyne, kaip manai, prieblanda?
Atsakyti
QUOTE(zirafos sese @ 2008 04 15, 23:26)
Balatonas ne taip jau arti. Kiek km nežinau, bet pamenu, kad ne taip jau greit nuvykom. O važiavom mašina. Dar pamenu, kad jau išvykus, mano draugas prisiminė, kad prie namo ant akmens paliko saulės akinius. Tai jo tėvas visai neapsidžiaugė, kad teks sugrįžti, nes nemažai jau buvom nuvažiavę.  doh.gif  biggrin.gif

Man atrodo, prie Balatono vienai dienai nenuvyksi - verta bent su viena  nakvyne, kaip manai, prieblanda?


Iki Balatono kažkur 100-120 km, berods. Aišku, dar nelygu į kurį jo galą taikai biggrin.gif Jei vasarą, tai tikrai verta su nakvyne, aš buvau pas savo buto šeimininkę, kuri mane pasikvietė į svečius, tai nakvojau jų tradiciniam kaimiškam namukyje, sode augo migdolų medžiai (pirmą kartą gyvenime gliaudžiau migdolus bigsmile.gif ), graikinių riešutų medis, mažuliukas vynuogynas...
Buvau prie Balatono ir šiaip ekskursijoje be nakvynės, tada aplankėm Tihany miestelį ir vienuolyną, po to važiavom į Salfold kaimą, kuriame yra gyvulių ūkis ir žirgynas, galima pamatyti būtent vengrų išvestos veislės šunį (toks nedidelis ir labai gauruotas bei susivėlęs), turi visą parodomąją žirgų programą, ten šalia to kaimuko žirgais kinkytu vežimu nudardėjom iki Palos vienuolyno (vienintelio vengrų įsteigto vienuolių ordino) griuvėsių, tai vat ir visos mano atrakcijos ax.gif
Atsakyti
Skaitau prieblandos pasakojimą ir seilę varva. Tikrai. Nu taip viliojančiai skamba... doh.gif migdolai, vynuogynai, žirgynai... šuniukas irgi įdomus biggrin.gif Smagiai leidote laiką. thumb_yello.gif

Mes, matyt, taikėm ne į patį artimiausią Balatono galą - atostogavom Balatonfenyves'e. Po to irgi į Tihany važiavom ir į Keszthely. Bet apie tai jau rašiau.

Tai jeigu kristinuv važiuos iki artimiausio Balatono kranto, tada užteks ir vienos dienos. smile.gif
Atsakyti
Oi supermamytes, labai jums aciu uz info. 4u.gif
Tai kaip jus manot, ar verta vaziuoti link Balatono autobusu ar traukiniu? Juk neapves aplinkui ezera, gali tik iki kokio nors mietelio nuvezti, tai gal nelabai ka ir pamatysime? kaip galvojat, jei vis gi vaziuoti, tai i koki miesteli?
Papildyta:
Nes esu tiesiog istroskus grazios gamtos vaizdeliu ax.gif O jei tik nuvaziuoti, kad uzsideti pliusa, jog buvau - tai tikrai nenoriu taip.
o zemelapiu tai radau, tik reikia dar issiaiskinti kur kas ir is kur veza. o tas tikriausiai nera labai paprasta nemokant vengru kalbos. Nebent jie stotyse turi kokia info anglu kalba. bijau, kad net nesugebesiu paaiskinti kur noriu vaziuoti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Barskuole @ 2008 04 17, 00:26)
Mes planuojame šiemet vasarą pravažiuoti pro Balatoną, tiesiog pakeliui sustoti ir pernakvoti. Ar verta prie Balatono būtų dar praleisti kokią dieną?
Gal kas buvote, galėtumėte papasakoti kaip keliai Vengrijoje? girdėjau nelabai....



Mes prie Balatono buvome jau pries trejeta meteliu, bet nemanau, jog ten daug kas pasikeite. Vaziavome su draugais, kurie buvo buve. Tai sugalvojo, kad butu idomiau vaziuoti kita ezero puse (zemelapyje, ziurint nuo Slovakijos is desines), nes atseit ten turetu buti maziau zmoniu ir t.t. Nuvaziavome penktadieni po pietu ir prasidejo musu turne.... Isvazinejom visus kaimelius. Nakvyne tikrai nebrangi, bet kai suzinodavo jog 2 dienom, tai iskart atsakydavo, nes pasirodo ten savaitgali privaziuoja daug vokieciu, austru ir visi tikisi, kad sie liks kokiai savaitei. Nakvyne suradome po 5 val. ieskojimo, man net batai pusles sumuse nuo tokio vaiksciojimo, jau maneme , kad liksime be nakvynes.
Siaip tai pailseti tikrai faina, siltas vanduo, tik vakarais buvo nerealiai daug uodu.

Dabar kas liecia kelius. Tai jie neblogi.. tik... maza smulkmenele g.gif kelio zenklai. Mes kol isvaziavome is tos Balatono puses i pagrindini kelia( kuris veda zemyn link Kroatijos), tai sukinejomes pirmyn atgal gal 3 val. , zemelapi turejome. O vairavo drauges vyras, kuris 10 metu is visos Europos i Lietuva masinas varydavo, tai jis sake kad tokiu idiotisku zymejimu dar niekur nebuvo sutikes. Be to ten sukinedamiesi net kelis kartus susidureme ir su vis tais paciais vengrais, kurie pasieme zemelapius klaidziojo ne maziau uz mus.
Taip kad prie Balatono patariu labai ziureti i zenklus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE
[...] tokiu idiotisku zymejimu dar niekur nebuvo sutikes.

lotuliukas.gif Bet be ženklų būtų buvę dar linksmiau. smile.gif

O aš dar patarčiau naudotis traukiniais. Vengrijoje jie tikrai geri, greiti (express). Prireikus, aš iš miesto į miestą keliavau traukiniais - jokio vargo. smile.gif Dėl autobusų nieko pasakyt negaliu... Neteko naudotis.
Atsakyti