Įkraunama...
Įkraunama...

Vengrija

Sveikos,

labai domina info susijusi su nauju metu sutikimu Budapeste..

Sakykit, gal kas turit kokiu adresiuku pigesniu viesbuciu, hosteliu, ar kempingu (kur ne vien palapinese skirta miegot).. na kad kaineles nesikandziotu, nes jos ir taip pakyla per naujus metus..
planuojam vaziuoti dviem masinom, astuoniese, svesti nauju metu. Koks ten oras.. Buna sniego? lyg ir turetu buti silciau...

Ka pamatyti galima, tai manau susirasim ir taip, svarbu, kad kur butu apsistoti uz padoria kaina. smile.gif ir kokie orai mazdaug vyrauja tokiu laiktarpiu.. 4u.gif

Atsakyti
Kažkaip visos daugiausiai tik apie sostinę ir Balatono ežerą rašote.O jei važiuoti savo auto ir pasidairyti po visą Vengriją? g.gif Ką patartumėte?Ar atostogavo kas nors ten?Iš anksto atsiprašau,jei ko nedaskaičiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobrytė @ 2007 09 24, 11:10)
Kažkaip visos daugiausiai tik apie sostinę ir Balatono ežerą rašote.O jei važiuoti savo auto ir pasidairyti po visą Vengriją? g.gif Ką patartumėte?Ar atostogavo kas nors ten?Iš anksto atsiprašau,jei ko nedaskaičiau blush2.gif


Galima nuvažiuoti į imperatirių vasaros rezidenciją pasienyje su Austrija, miestukas Fertod, netoliese yra miestelis Sopron, buvau pietuose mieste Pecs, irgi visai nieko, kiti važiavo į, berods, Miskolc vynų paragauti, pasienyje su Čekija buvom miestuke Esztergom ax.gif Paprastai apžiūros objektai būna vienuolynai, bažnyčios (buvo ir iš mečečių perdarytų), kokie nors rūmai, šiaip gamtovaizdis paslampinėjimui, daug kur galima vynų padegustuoti smile.gif
Nespėjom Visegrad aplankyti, ten irgi neblogai turėtų būti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prieblanda: 24 rugsėjo 2007 - 10:21
QUOTE(prieblanda @ 2007 09 24, 12:20)
Galima nuvažiuoti į imperatirių vasaros rezidenciją pasienyje su Austrija, miestukas Fertod, netoliese yra miestelis Sopron, buvau pietuose mieste Pecs, irgi visai nieko, kiti važiavo į, berods, Miskolc vynų paragauti, pasienyje su Čekija buvom miestuke Esztergom  ax.gif  Paprastai apžiūros objektai būna vienuolynai, bažnyčios (buvo ir iš mečečių perdarytų), kokie nors rūmai, šiaip gamtovaizdis paslampinėjimui, daug kur galima vynų padegustuoti  smile.gif
Nespėjom Visegrad aplankyti, ten irgi neblogai turėtų būti  mirksiukas.gif

O kažin kaip ten su nakvynėm?gal žinote kainas: kempingų, privačiai, viešbutukuose? kokios kuro ir maisto kainos?
Atsakyti
QUOTE(Cobrytė @ 2007 09 24, 11:26)
O kažin kaip ten su nakvynėm?gal žinote kainas: kempingų, privačiai, viešbutukuose? kokios kuro ir maisto kainos?


Viską reikia ieškotis internete rolleyes.gif Aš ten buvau prieš daugiau nei 2 metus, su nakvyne buvom tik kartą studentų bendrabutyje, buvo pigu ir atrodė panašiai kaip ir mūsiškiai bendrabučiai (ne MRU) doh.gif Kuro kainų tikrai nežinau, nes visada viešuoju transportu naudojausi, bet berods kažkas panašaus į Lietuvos, gal kiek brangiau kaip ir maistas. Kada aš buvau, 100 forintų buvo ~1,4 Lt, tai kainos maisto tada ir buvo panašiu santykiu: jei batonas kainavo 100 forintų, tai pas mus už panašų tada reikėjo mokėti 1,4 Lt.
Atsakyti
Aš atostogavau Vengrijoje wub.gif Praleidau ten visą vasarą, taigi galiu pritarti Cobrytės idėjai pakeliauti po šalį mašina. drinks_cheers.gif

Į Višegradą verta nuvažiuoti, nors ten visi turistai važiuoja, bet vis vien įdomu. Ten yra muziejus pilyje, galima nusifotografuoti apsirengus Vengrijos didikais. biggrin.gif Galima pamatyti palapines, kuriose gyveno pirmieji vengrai ir t.t. A, tiesa, ten saugoma ir karaliaus Ištvano karūnos kopiją. Originalas saugomas parlamente Budapešte - jo fotografuoti neleidžia, o kopiją leidžia.
Taip pat Višegrade verta aplankyti Karaliaus rūmus - graži vieta.

Važiuojant link Slovakijos sienos - netoli Estergomo galima pamatyti riterių kautynes, nacionalinius vengrų šokius, pilies šturmą - tikrai įspūdingas renginys. thumb_yello.gif Tiesa, būna vasaros metu, dėl rudens nežinau.... Va, rugsėjo 27 d. Kalnų parke ir pas mus vyks kažkas panašaus. biggrin.gif Tik gal be šturmo (o gaila).

Žinoma, pats Estergomas irgi lankytina vieta. Tai - buvusi Vengrijos sostinė, yra ten graži Bazilika, kurią palaimino pats popiežius. Kaip prieblanda rašo, iš tikrųjų, pagrindiniai apžiūros objektai - tai bažnyčios, vienuolynai, kokių nors didikų rūmų, pilių liekanos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zirafos sese: 24 rugsėjo 2007 - 12:18
QUOTE(zirafos sese @ 2007 09 24, 14:17)
Aš atostogavau Vengrijoje  wub.gif  Praleidau ten visą vasarą, taigi galiu pritarti Cobrytės idėjai pakeliauti po šalį mašina.  drinks_cheers.gif

Kaip prieblanda rašo, iš tikrųjų, pagrindiniai apžiūros objektai - tai bažnyčios, vienuolynai, kokių nors didikų rūmų, pilių liekanos.

Tinka mums tos pilys smile.gif Važiuoti norėtumėm vasarą,bet norėčiau jau po truputį susirinkinėti info, nes nekenčiu kai reikia per galvą verstis schmoll.gif Vat ir blaškausi kur čia nuvarius.Nes šiemet į Slovakiją važiavome su mašina, tai labai patiko, vat ir galvoju, kur čia dar ne itin brangiai nulėkus, kol dar kainos kaip Prancūzijoj ar Italijoj nepatapo, ten visada spėsime.Tai tarp Vengrijos ir Juodkalnijos svyruoju.Nemanau,kad tiktų variantas kelios šalys iškart, norisi daugiau laiko skirti vienai.
Dalinkitės viskuo ką žinote.Gal ir daugiau susigundžiusių bus drinks_cheers.gif
Atsakyti
Niu tada parašysiu daugiau apie Vengriją. biggrin.gif Tik reikia susikaupt, prisimint, kur buvau, ką mačiau. Bet tu vistiek dar laiko turi. laugh.gif wink.gif

Niu va, apie jau minėtą Miškolcą. Tai miestukas, kurio vengrai gėdinasi.... blink.gif Vietiniai jį laiko pačiu negražiausiu miestu šalyje - va vien dėl šios priežasties verta jį pamatyti. biggrin.gif Kas ten tokio bjauraus??? Gaila, mano nuotraukos popierinės, būčiau parodžiusi... verysad.gif
Visai simpatulia miestukas, su fontanėliu, gėlių laikrodžiu.... Yra ypatinga vietelė - terminiai vandenys... salės ten padarytos įdomiai: viena kaip "diena", kita kaip "naktis".... Niekur kitur šalyje nėra panašių baseinų. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobrytė @ 2007 09 24, 14:59)
O kur gyvenote?Ar šalis tvarkinga? o kaip keliai ir kokia kalba ten susikalbėti lengviau?Tarkim Slovakijoj ne taip jau sudėtinga jų kalbą suprasti.


Man šalis pagal tvarką labai priminė Lietuvą rolleyes.gif Keliai irgi lygiai tokie patys, tik žvyrkeliu nevažiavom biggrin.gif Duodu 100proc. garantiją, kad kalbos nesuprasit. Na, nebent mokėtės kažkada ax.gif Lengviausia tikriausiai vokiškai arba angliškai susikalbėti, tiesa, ne visi jomis kalba (sakau, kaip Lietuvoj biggrin.gif ). Rusiškai šnekančių beveik neaptikau doh.gif
Atsakyti
Budapestas :

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Debrecenas:(tiksliau tai vienintele vieta ,kuri buvo verta fotoaparato)

user posted image


Atsakyti
QUOTE(NY @ 2007 09 25, 09:15)

Debrecenas:(tiksliau tai vienintele vieta ,kuri buvo verta fotoaparato)


aaaaaaaaa............. laugh.gif Ir aš būtent šitoj vietoj fotkinausi laugh.gif Tą dieną dar toje aikštėje kažkoks koncertas vyko. Na, mes dar buvom nuvažiavę iki Debreceno universiteto, tai ten gražus fontanas ir figūros (statulomis nepavadinsi...) - bet vien dėl jų neverta važiuot. irnesakyk.gif Aš tai važiavau pamatyti universiteto, kuriame norėjau studijuot, bet neišėjo... tease.gif

Aš Vengrijoj gyvenau draugo šeimoje - pas vietinius, tad nieko negaliu patarti dėl nakvynių... Žinau tik, kad pigiausia būtų apsistoti Nakvinės namuose, o ne viešbučiuose. Ir dėl kalbos prieblanda teisi - nieko nesuprasit laugh.gif Patarčiau klausti kelio jaunimo, manau, kad jaunimas mokės angliškai. O šiaip žmonės draugiški, tikiu, kad didelių sunkumų nepatirsit. wink.gif
Papildyta:
Niu ką, tai aš tuomet pratęsiu savo pasakojimą. rolleyes.gif

Po Miškolco manęs laukė Nyredhaza miestukas. Netoliese yra vandens parkas, kas mėgsta. Yra ir safari zoologijos sodas - labai patiko. thumbup.gif Vengriškai reiktų teirautis "vadaspark" - tariasi "vodošpark". Ten pat netoliese yra labai savotiška vieta: Kaimas-muziejus ir Sūrusis ežeras.

Didžiausia staigmena man buvo Tokajaus miestukas. wub.gif Čia tas pats miestukas, kuriame gaminamas garsus vengriškas vynas "Tokaj". Jo ten galima nebrangiai nusipirkti iš vietinių vyndarių. alc.gif Skanus. Žinoma, verta aplankyti ir vyno muziejų , padegustuoti vynelio. Žinote, kas nustebino? Lietuvių parkas vidury Tokajaus!!! blink.gif "Tokaji Litvan szabor park". thumbup.gif Net neįsivaizduoju, kam kilo idėja pristatyti parke medinių lietuviškų skulptūrėlių... Pats miestukas - kaip atvirukas. wub.gif Švarutis, nedidukas, gražus, gatvės grįstos, namukai senoviniai. wub.gif
Atsakyti
Kalbant apie vynus, reiktų pasakyti, kad vengrai didžiuojasi ne tik "Tokajumi", bet ir dar vienu - "Egri bikaver" vynu. Galima ir Lietuvoj nusipirkti. Tik pastebėjau, kad aukščiausios klasės vynų į Lietuvą neveža. verysad.gif Netgi tas "Tokajus", kurį galima rasti "Maximos" lentynose, nė iš tolo skoniu neprilygsta 4* ar 5* "Tokajui", kurį geria vengrai.

"Egri bikaver" pavadinimas atsirado iš legendos, susijusios su buliumi. laugh.gif Na čia kaip ir visuose mituose "išgersi jaučio kraujo, patapsi nemirtingu". Na kažkas panašaus. Eger miestas irgi sužavėjo. wub.gif Yra tvirtovė, menanti senus laikus, kai vengrai kovojo su turkais... Buvusios turkų invazijos pėdsakų pilna visame mieste.

Atsakyti