Įkraunama...
Įkraunama...

Vengrija

QUOTE(groovy @ 2007 03 30, 12:36)
Palaukit, o nuo ko tas tiltas nukopijuotas? Žinau, kad pagal kažkokį kitą pasaulio tiltą pastatytas, bet neprisimenu, nors tu ką...

Man atrodo, kad ta istorija su kopijavimu susijusi ne su tiltu, o su parlamentu. Vengrai norėjo, kad parlamento rūmai būtų panašūs į britų parlamento rūmus Londone. cool.gif Todėl projektuodami labai stengėsi ir.... persistengė biggrin.gif Nes pastatė dar gražesnius rūmus nei britai biggrin.gif
Parlamentas tikrai įspūdingas, viduje viskas tviska auksu. Jo statybai prireikė net 17 metų, tais laikais tai buvo pats stambiausias statinys pasaulyje (plotas - daugiau nei 400 000 kv. metrų)!
Papildyta:
O su grandininiu tiltu susijusios kelios linksmos istorijos. Pvz., kai būsit prie to tilto, atidžiai įsižiūrėkit į liūtus - jie neturi liežuvių doh.gif Kodėl? Nieks nežino. biggrin.gif O šalia tilto pastatytas tunelis yra tokio pat ilgio kaip ir pats tiltas, todėl vengrai mėgsta juokauti, kad tunelis buvo pastatytas tam, kad tiltas galėtų jame slėptis nuo lietaus. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
jei paaiskintumet kaip, ideciau keleta fotous savo archyvo...
man vengrija paliko ispudi savo didybe, tarp tokiu galingu pastatu jautiesi toks mazas ir silpnas...bet labai grazu 4u.gif
Atsakyti
http://public.fotki....rgina/keliones/

cia mano ispudziu trupiniai is vengrijos
Atsakyti
cia manieji


user posted image


user posted image


user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglincia: 06 balandžio 2007 - 10:53
Eglincia,

Ar 4 nuotraukoje Bazilika? Neatpažįstu blush-anim-cl.gif
Nuo Bazilikos galima stebėti nuostabią miesto panoramą.... wub.gif Kadangi Bazilikos kupolas apvalus, tai vaikštant gali matyti visą miestą! thumbup.gif

QUOTE(groovy @ 2007 04 08, 20:30)
Na, kelionė Praha-Viena-Budapeštas buvo tikrai įspūdinga, tik nežinau, čia reiktų tik apie Budapeštą kalbėt, o norisi apie viską iš eilės papasakoti smile.gif

Tai tu papasakok apie visą kelionę Kelionių reportažuose thumbup.gif
Ten galėsi viską smulkiai nupasakoti, įdėti nuotraukų... O mes mielai paskaitytume... mirksiukas.gif

Nes šioje temoje geriau pateikti tik sausus faktus: kas, kur, už kiek - tai, kas aktualu vykstantiems į Vengriją. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zirafos sese @ 2007 04 18, 07:52)
Eglincia,

Ar 4 nuotraukoje Bazilika? Neatpažįstu  blush-anim-cl.gif

man regis ne,cia katedra rodos antra ar trecia pagal dydi...bazilika Budapesto kitoj foto,nezinau,dabar kazkodel nerodo man ju,tai nepasakysiu kelintoj...
Atsakyti
Sveikos smile.gif
Po dviejų savaičių važiuosiu į komandiruotę prie Balatono (Tihany). Į Budapeštą atskrisiu 11 val, apie 15 turėsiu važiuoti toliau iš centro, taigi turėsiu viso labo 4 laisvas valandas... Ką spėčiau pamatyti, ir kur verta nueiti Budapešte? Ir dar klausimas - ar labai sunku nusigauti iš oro uosto į Budapešto centrą (man reikia į Peštą)? Ir kiek laiko tai užima? Ar nelupa perdaug taksistai iš nevengriškai kalbančių užsieniečių? rolleyes.gif
Ačiū už info smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pavasare @ 2007 05 28, 21:43)
Sveikos smile.gif
Po dviejų savaičių važiuosiu į komandiruotę prie Balatono (Tihany). Į Budapeštą atskrisiu 11 val, apie 15 turėsiu važiuoti toliau iš centro, taigi turėsiu viso labo 4 laisvas valandas... Ką spėčiau pamatyti, ir kur verta nueiti Budapešte? Ir dar klausimas - ar labai sunku nusigauti iš oro uosto į Budapešto centrą (man reikia į Peštą)? Ir kiek laiko tai užima? Ar nelupa perdaug taksistai iš nevengriškai kalbančių užsieniečių? rolleyes.gif
Ačiū už info smile.gif


Yra autobusiukai, kurie veža už berods 1600 forintų į bet kur. Kitas variantas - autobusas, bet per ilgai truks. Dar galima taksi, bet nebus pigu rolleyes.gif Geriausia yra autobusiukas good.gif O ką ten per 4 val. pamatyti Pešte g.gif Galit prie Parlamento rūmų paslampinėti, paskui nueiti iki Grandinių tilto, pereiti per jį ir funikulieriumi pakilti į Karališkuosius rūmus ir ten pabimbinėti rolleyes.gif

Tihany ir aš buvau - mažas miestukas, įdomiausia vienuolynas ir ežeras smile.gif O koks komendiruotės tikslas tokioj vietoj? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prieblanda: 29 gegužės 2007 - 08:35
QUOTE(pavasare @ 2007 05 29, 10:38)
Ačiū smile.gif
Tihany konferencija organizuojama, vienae iš viešbučių...
Kiek supratau, Buda vis tik yra gražesnė miesto dalis? rolleyes.gif


Nu čia skonio dalykas rolleyes.gif Buda išsidėsčiusi kalvose, o Peštas - lyguma. Bet abiejose pusėse viską man gadina murglini namai - man jie labai kliudė suvokti Budapešto grožį biggrin.gif
Atsakyti
Na mes irgi po poros savaičių ten varysim thumbup.gif Pasiskaičius čia įspūdžių jau kailyje nesitveriu blush2.gif

Dėl suvenyrų dar noriu paklausti. Ar būna ten ko nors su Erzsebeth Bartory? lotuliukas.gif blush2.gif Tegul ir marcipaniniu pavidalu lotuliukas.gif Labai norėčiau parsivežti nors ką nors iš jos tėvynės rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erszebeth: 30 gegužės 2007 - 22:52
QUOTE(Erszebeth @ 2007 05 30, 23:50)
Na mes irgi po poros savaičių ten varysim   thumbup.gif Pasiskaičius čia įspūdžių jau kailyje nesitveriu  blush2.gif

Dėl suvenyrų dar noriu paklausti. Ar būna ten ko nors su Erzsebeth Bartory?  lotuliukas.gif  blush2.gif Tegul ir marcipaniniu pavidalu  lotuliukas.gif Labai norėčiau parsivežti nors ką nors iš jos tėvynės  rolleyes.gif


Būna būna biggrin.gif Pati pirkau marcipaninius saldainius tokiam miestukyje šalia Budapešto, vadinasi Godollo (rašosi su visai umliautais, bet neturiu jų kompe blush2.gif ). Pačiam Budapešti irgi turėtų būti, joks muziejus be jos neapsieina rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prieblanda: 31 gegužės 2007 - 07:25
Na tokios temos neradau. Tik apie Vengriją.
Važiuosiu į komandiruotę į Budapeštą. Norėčiau sužinoti daugiau apie šį miestą. Labiausiai domina transportas (t.y. kaip nuvykt į viešbutį ir pan.) bei ką galima būtų pamatyti per porą dienų.
Kai grįšiu įdėsiu nuotraukų.
Atsakyti