Įkraunama...
Įkraunama...

Vengrija

QUOTE(Udrius @ 2007 02 23, 19:02)
kazkaip mane ta vengrija nesuzavejo... Kazkokio cinkelio truksta.. Na grazu paplaukioti po dunojumi nakti, bet ir tiek. Jei gali imk Praga Viena Budapestas. Zymiai smagiau bus. Is visu triju tai Viena pramushe...

Na, aš buvusi Prahoj ir Vienoj, Praha nuostabi, Viena man per šalta. O šiaip dėl jo (jis nebuvęs niekur) norėtųsi, bet kišenė neleidžia man, juk vienas šimtukas iškart dauginasi dukart verysad.gif
Ir keista, Budapeštas toliau už Prahą ir daug lankytinų vietų, bet pigiau blink.gif
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2007 02 23, 19:32)
Planuoju draugui (ir sau ax.gif ) padovanoti tokią pažintinę kelionę (agentūra TopTravel):
Vengrija - Krokuva- Budapeštas
Kaip manot, verta?


Žiūrint, ko iš kelionės nori. g.gif Mes užpernai su "Grūda" važiavom maršrutu Krokuva-Tatrų kalnai (Slovakija)-Dunojaus vingis-Budapeštas. Likom labai patenkinti. thumbup.gif Mat labiau norėjom pamatyti gamtos, kokios pas mus nėra. Rekomenduoju. Kaina, tiksliai neprisimenu, bet atrodo apie 700 Lt žmogui. Bet siūlyčiau pasidomėti g.gif
Atsakyti
QUOTE(ginga @ 2007 03 22, 08:31)
O kur tas aquaparkas yra? Pačiame Budapešte?

Taip, ne centre, ten reikia pavažiuoti iki tokio prekybos centro ir jame bus tas akvaparkas. Jis nėra didelis, bet tikrai smagu tenais paklaidžioti smile.gif Vietinių paklauskit, tikrai pasakys smile.gif Beje, oro uoste lankstukų paimkite ar viešbutyje, apie įžymybes miesto ir rasit 100 proc wink.gif
Atsakyti
nu sestadieni varau i budapesta,i marcipanu muzieju,vyno degustacija,maudynes ir t.t.,parvesiu nuotykius 4u.gif
Atsakyti
Praleidau Vengrijoje visą vasarą. Myyyyyliu aš šitą šalį wub.gif Budapeštas man atrodo kaip tikras karališkas miestas, nepaisant to, kad pastatai iš tiesų dulkini... Na, bet vengrai - ne austrai. mirksiukas.gif
Į Budapeštą verta važiuoti dėl daugelio dalykų, pvz., dėl terminio vandens baseinų-gydyklų. thumbup.gif Miestas toks didelis ir jame tiek daug lankytinų vietų, kad nuvažiavę tikrai turėsite ką veikti mirksiukas.gif

Šioje temoje paminėta jau nemažai vietų, kurias verta aplankyti, tad aš nesikartosiu. Kai ką papildysiu ir papasakosiu apie tai, kas nebuvo pasakyta. smile.gif

Margaritos sala. Niekas nepaminėjo Budapešto salų, o jų yra kokios 3-4, tiksliai nepamenu, gal ir daugiau. Garsiausia ir gražiausia - Margaritos sala. Iki jos iš centro galima nuvažiuoti tramvajumi ir autobusu (išlipti stotelėje "Margaritos tiltas"). Vietiniai šią salą vadina meilės sala, labai jau romantiškai nuteikia pasivaikščiojimai joje. mirksiukas.gif Mane prajuokino tai, kad anksčiau ši sala vadinosi Zuikių sala lotuliukas.gif Gal dėl to, kad seniai seniai romėnai mėgdavo šioje saloje medžioti zuikius?

Tikrai nustebins Dainuojantis Šulinys. Aš pati savo ausimis girdėjau jo skleidžiamą (gan gražią) melodiją..... wub.gif
Įspūdingas yra rožynas ir Japoniškas sodas. Smagu ten pasivaikščioti.

Beje, į salą draudžiama įvažiuoti automobiliu (jei labai reikia, turėsi sumokėti ekologinį mokestį). Jei tingi vaikščioti (sala nemaža), gali išsinuomuoti dviratį.
Čia pat yra ir paplūdimys su baseinais (na, nepalyginsi su zuokišku mirksiukas.gif )
Papildyta:
Berods, liko nepaminėta ir Didvyrių aikštė... g.gif Tai pati didžiausia miesto aikštė, už jos, beje, yra labai fainutis parkas su ežeru - ten gera pasivaikščioti ir yra ką nuveikti. Pvz., nueiti į cirką! biggrin.gif Arba į Linksmybių parką! Visai nieko atrakcionai, amerikietiški kalneliai. thumbup.gif

Pirmą kartą pamačiau Didvyrių aikštę vasaros pradžioje, tai tuo metu joje nebuvo nė vieno didvyrio lotuliukas.gif Pasirodo, jie buvo restauruojami doh.gif O vasaros pabaigoje apsilankiau ten dar kartelį (kaip tik tuo metu ten vyko Budapešto paradas, kažkas panašaus į Love parade), tai visi didvyriai jau išdidžiai stovėjo savo vietose lotuliukas.gif

Kas mėgsta muziejus - šioje aikštėje jų yra net du ir abu garsūs: Dailės muziejus ir Parodų rūmai (net nežinau, ar teisingai išverčiau blush2.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zirafos sese: 30 kovo 2007 - 09:48
Požeminis labirintas. Kai lankysitės Karaliaus rūmuose, būtinai užsukite į seną požeminį labirintą. ph34r.gif Geriausia eiti anksti ryte - mažiau žmonių. Ten drėgna, tamsu, baisu ir galima pasiklysti.... fear.gif
biggrin.gif
Netikėtai atradau ten vyno fontanėlį clap.gif Mane lydintis vengriukas pats nusistebėjo - tiek kartų lankėsi labirinte, o kad iš fontano teka tikras raudonas vynas, net neįtarė lotuliukas.gif Taigi, būkit pasiruošę (turėkit taros) lotuliukas.gif Mes turėjom tik mažą cocacolos buteliuką lotuliukas.gif

Informacinės knygelės. Nežinau, kaip dabar, bet anksčiau kiekviename Mc'Donalde buvo galima nemokamai gauti bukletuką, kuriame buvo surašyta visa informacija apie šią savaitę vyksiančius renginius. Labai patogu - nereikia sekti reklamos, knistis nete (kaip Lietuvoj). drinks_cheers.gif

Beje, nemokamas netas. Vėlgi, sorry, jei mano informacija pasenusi, bet anksčiau mobiliakų salone Vaci gatvėje buvo galima nemokamai pasinaudoti internetu. Tereikėjo ištarti stebuklingą frazę "seretnĖk intrneteznI" ir konsultantas maloniai tave palydėdavo prie laisvo kompo (15 min.) assa.gif
Atsakyti
Patiekalai ir suvenyrai. Nuskambėjo komentaras, kad guliašas per skystas. Mane tai irgi nustebino, bet tikras vengriškas guliašas toks ir turi būti, nes tai yra... sriuba. doh.gif Užsisakinėdami guliašo, būtinai paprašykite, kad atneštų stiklinę vandens arba gesintuvą. lotuliukas.gif
Pietauti teko įvairiuose vietose: ir kiniečių užkandinėse, ir makdonalduose/pica Hunt, ir geruose restoranuose. Be abejo, geriausiai patiekalai ruošiami restoranuose. O kiniečių užkandinėse, skirtingai nei Lietuvoj, maistas pats pigiausias. Skanus, beje. biggrin.gif
Vengrai iš tikrųjų mėgsta pavalgyti aštriai, tad jei kamuoja gastritas, bet vistiek norisi paragauti ko nors vengriško, rinkitės patiekalus su makaronais. Pvz., man patiko tūroš čiusa. Taip pat skanūs saldūs blyneliai (palačinta) ir apskritai, desertai.

Suvenyrų galima nusipirkti Vaci gatvėje arba Karaliaus rūmų turgelyje. Turgelyje rasite ne maisto, o būtent įvairių nacionalinių niekučių. Tarkim aš nusipirkau tokią simpatišką porelę, bernužėlį su mergele, aprengtus tautiniais rūbais - tai - vyno kamščiai. smile.gif
Man pačiai patinka marcipaniniai žmogeliukai, žvėriukai, širdutės - gražu ir skanu. Iš maisto produktų dar dėmesio vertas vengriškas saliamis. biggrin.gif Skanus ir ilgai negenda net ne šaldytuve.
Atsakyti
Tikriausiai, reiktų kokių nuotraukų įmesti? mirksiukas.gif Vaizdai ne mano, iš interneto. 4u.gif

Lanchid - tiltas, jungiantis Budą su Peštu.

user posted image

Gelerto kalnas ir tramvajai. Ir nė vieno šuns kakučio, beje. biggrin.gif

user posted image

Vengriškieji "seimo rūmai". biggrin.gif thumb_yello.gif

user posted image

Visi didvyriai vietoje. biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(zirafos sese @ 2007 03 30, 12:20)
Lanchid - tiltas, jungiantis Budą su Peštu.

Gelerto kalnas ir tramvajai. Ir nė vieno šuns kakučio, beje.  biggrin.gif


Budą ir Peštą jungia ir daugiau tiltų rolleyes.gif Lanchid reiškia grandinių tiltas, berods seniausias Budapešte ax.gif

Šunų kakučiai "bazuojasi" Pešto pusėj. Gyvenau Josefvaros rajone, tai žinau, ką sakau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2007 03 30, 11:29)
Budą ir Peštą jungia ir daugiau tiltų  rolleyes.gif  Lanchid reiškia grandinių tiltas, berods seniausias Budapešte  ax.gif


Palaukit, o nuo ko tas tiltas nukopijuotas? Žinau, kad pagal kažkokį kitą pasaulio tiltą pastatytas, bet neprisimenu, nors tu ką...

Mes tik dieną Budapešte praleisim, bet žinau, kad eisim į Sečeny terminius baseinus (na, tikiuosi) smile.gif Dar rašo, kad metro vyksim į Tūkstantmečio parką. Na, ir aišku, rūmai, aikštės, bažnyčios, Žvejų bastionas kažkoks g.gif matau, kad mokamas, gal kur reikės pasikelti ir apžiūrėti nuo jo panoramą?
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2007 03 30, 12:36)
Palaukit, o nuo ko tas tiltas nukopijuotas? Žinau, kad pagal kažkokį kitą pasaulio tiltą pastatytas, bet neprisimenu, nors tu ką...

Mes tik dieną Budapešte praleisim, bet žinau, kad eisim į Sečeny terminius baseinus (na, tikiuosi) smile.gif Dar rašo, kad metro vyksim į Tūkstantmečio parką. Na, ir aišku, rūmai, aikštės, bažnyčios, Žvejų bastionas kažkoks g.gif  matau, kad mokamas, gal kur reikės pasikelti ir apžiūrėti nuo jo panoramą?


Apie kopijas nieko nežinau blush2.gif

Žvejų bastionas žiemą būna nemokamas biggrin.gif Šiaip labai gražus statinukas, jei domina tik pasišvalgymai, tai yra kur pasižvalgyt ir nemokamai rolleyes.gif Kai vietoj būsit, tai ir suprasit apie ką šneku smile.gif
Atsakyti
Be abejo, tiltų ten tikrai nemažai thumbup.gif Bet Lanchid bene gražiausias. Ypač va taip apšviestas vakare.... wub.gif

Ai, tikiu aš, kad yra ten tų kakučių lotuliukas.gif Pas mus irgi pilna hihihi.gif

O Tūkstantmečio parke irgi buvau. Nepaminėjau, nes nepagalvojau, kad kas norės ten apsilankyti... rolleyes.gif Ten gražūs takeliai, eini, o po kojomis plaukioja auksinės žuvelės.... wub.gif Dar ten yra ypatinga vaikų žaidimo aikštelė-pasaka. Gaila, šiuo metu skanerio neturiu, nes nuotraukos darytos juosteliniu fotiku. verysad.gif

Na gerai, dar paminėsiu sangriją biggrin.gif Pigus alkoholinis gėrimas, bet nieko toks vasarą, vengrai mėgsta. drinks_cheers.gif

Rašykit, sugrįžę iš Magyarorszag, kas ten naujo, kas pasikeitė ir t.t.
thumbup.gif
Atsakyti