Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Purkeli, jei sėjinukas rodo tikruosius lapelius, ne tik skilčialapius, jau galima patręšti silpnesniu trąšų tirpalu (pati dedu trečdaliu mažiau nei rekomenduojama pirmą kartą).

Livai, teisingai, svarbu, kad stiebai nenušąlę. Lapai dar nieko tokio. Aš supanikavau ir sunešėm prabangiausias negenėtas į garažą penktadienio vidurnaktį... Nepatiko, lapus numėtė - vaizdelis prastesnis nei likusių lauke...

Zylute81, gaila, žinoma, bet panašiai bus kasmet... Gal paguosiu - aš palikau Jūsiškės pilnavidurės "mamą" kieme, tai prasprogusius pumpurus nepatenkinta numėtė, nors ir nenušąlo.

karalyste, pas mus rūsy pasitaikydavo peliukų, bet negraždavo sitebų - matyt neskanu g.gif

Kaškoniukas, dėkui už visas pagyras, neverta jaučiuos blush2.gif Gi nesvetimi mes žmonės, augaliukai net ir nepažįstamus suartina 4u.gif Sėkmės šaknydinant šakeles. Tikiu, kad Jums puikiai pavyks - gražuolė geltonoji puikus to įrodymas smile.gif


Jediara, eglėja, baltasparnės net bjauriau nei voratinklinė... doh.gif
Teisingai, vertimec labai tinka (juo purkšti tik vieną kartą galima per mėnesį), neemazalis, actara irgi tinkami, tik bėda ta, kad su šitais vienu purškimu baltasparnės nenugalėsi. Reikia sistemingai, kas savaitėlę purkšti 3-4 kartus. Tik tada kovą laimėsit smile.gif
Dar "mechaninis" kovos būdas - atsargiai paversti lapą ir apatinėj pusėj tupinčiuosius "pritrėkšti" pirštais...
Bandžiau iš šiltnamio išnešti augalą lauk, gerai nupurtyti baltasparnes ir kol jos nespėjo grįžti, greitai bėgti su gėliuku į vidų ir uždaryti duris... lotuliukas.gif Tai sutūpdavo bjaurybės ant šiltnamio stiklo, ir spoksodavo i gėrius, kurių nepasiekia - šiaip žymiai sumažėjo jų kolonijos po tokių "papurtymų".

Atsakyti
eglėja, Kile, ačiū už patarimus, kažkaip galvojau, kad actara geriau nei vertimec doh.gif , reikės važiuoti pirkti ir vėl "kariauti" gun_rifle.gif
Atsakyti
Kile , o dar toks klausymukas kur laikyti man mazasias brugmansytes kurias tik man atsiuntei ? ant palanges ar ir jom reikia i rusy?
Atsakyti
jediara, gerai ir actara, nes ja gali dazniau papurksti, vertimec nera 100% veiksmingas, tuo labiau, kad papurskus negali pakartoti nepakenkes augalui.
O Actara, purskiant kas savaite "nusinuodaija" vis naujos issiritusios baltasparniu kartos, kol galu gale zusta.

Karalyste, mazulems ant sviesios palanges kambario temperaturoj reiktu ziema praleisti - nepervesiai, kad augti galetu, bet ir nepersiltai - istis, lapus numetys. Rusy tokios nunyktu...
Atsakyti
Merginos patarkite prasau, kaip reikia paruosti suaugusia brugmansija ziemai ax.gif
Ar galima nesti i skliapa tokia kokia yra: su pumpuriukais, lapais, ar reikia apskabyti, gal reikia ir vazonika, kaip nors silciau apkloti, nes rusys pas mane vesus
Aciu smile.gif
Atsakyti
Negaliu amarais atsikratyti box.gif
Atsakyti
user posted image

user posted image
Stai mano grazuole.As su ja elgiausi be ceremoniju,kiekvienais metais rudeni nupjaudavau ir i rusi,tik siais metais paskaiciusi,kad angelu trimitu vadinama smile.gif iboginau i namus
Atsakyti
Kilina, labai graži spalvytė wub.gif
Atsakyti
Na jau visos sakutes is Kiles susodintos i vazonus, atrodo neblogai, tik va viena Salmon Perfection kazko linksta ir sunkiai leidzia, vos keli balti buvo, bet kadangi linkt pradejo ikisau i zeme tikiuosi kad isiims kaip nors. Butu labai gaila, toks grazus ugiukas.
Kile, o gal dar pas tave kokia sakele uzsilikus? Klausiu del visa ko, nes man labai sita patiko smile.gif
Atsakyti
Nuo brugmansijos pagaliau atsikračiau baltasparnių gun_rifle.gif - dar laisčiau ir purškiau actara, bet didžiausia kova, tai jų gaudymas ir sutrynimas, jau kuris laikas nematau nei vieno, gal kovą laimėjau karsta.gif
Atsakyti
..vijana.., galima, aišku, nešti su viskuo, negenėta - bet tada garantuotai visus lapus ir pumpurus teks susišluoti nuo rūsio grindų smile.gif Aš apskinu nešdama lapus ir patrumpinu ištįsusius ūglius. Šaknis galima pridengti, jei vėsu - dėl visako, jei temperatūra ilgesniam nukris iki arčiau 0, tai yra tikimybė, kad nušąlus šakoms dar atžels iš šaknų.

Karalyste, linkiu pergalingos kovos su kenkėjais cool.gif

Kilina, gražus augalas, tik, namuose su jomis daug problemų - nežinia iš kur visokie kenkėjai puola, mėto lapus, jeitrūksta šviesos - ištįsta - tokias dičkes beveik saugiau rūsyje laikyti smile.gif

kaškoniukas, buvo galima dar vandeny ilgiau palaikyti. Ir lapus labiau apskinti, jei dar likę. Nesėkmės atveu rasiu dar šakelių. Dar kolkas garaže žydi, o paskui genėsiu, ir jei dar rasiu vietos namie, tas nugenėtas šakutes padauginsiu, bus pavasariop smile.gif

Jediara, sveikinu kovą laimėjus drinks_cheers.gif

Šiandien parsinešiau į namus iš šiltnamio pačias mažiausias - namai pavirto tropikų džiunglėmis. Tai džiaugsmo širdy wub.gif , bet kartu ir rūpesčio - kur sutalpinsiu kitas? Dar nė pusės neapgyvendinau žiemojimo patalpose...


Atsakyti
Kile, kaip supratau Jūs dauginate ir prekiaujate brugmansijomis.Labai norėčiau geltonos.Kažkada turėjau,bet neišžiemojo.Tada neturėjau sąlygų schmoll.gif
Atsakyti