Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Karalyste, geltonuoja ir labai - gi ruduo, lapus meta smile.gif Jei nori, kad žaliuotų per žiemą namuose, jau reikia bent nakčiai šilčiau patalpinti.

agneee1, turėtų prigyti, šiaip gajos jos.

zylute81, aš medžius didžiuosius pernai parnešiau į rūsį lapkričio 6 d. - tada buvo -8 naktį, ir lapai bei liaunos viršūnėlės buvo nušąlę. Bet nugenėjau jas, o iš sumedėjusių šakų šiemet vėl atžėlė. Šiaip iki -4, jei trumpalaikė šalna nepakenks pačiam augalui, nebet lapai apšals, iki spalio vidurio, priklausomai nuo prognozių galima palaikyti lauke. Mažutes, sprindžio dydžio jau perkeliau i šiltnamį, kad spėtų sustiprėti švelnesnėm sąlygom.
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 09 24, 11:04)
Karalyste, geltonuoja ir labai - gi ruduo, lapus meta smile.gif Jei nori, kad žaliuotų per žiemą namuose, jau reikia bent nakčiai šilčiau patalpinti.

agneee1, turėtų prigyti, šiaip gajos jos.

zylute81, aš medžius didžiuosius pernai parnešiau į rūsį lapkričio 6 d. - tada buvo -8 naktį, ir lapai bei liaunos viršūnėlės buvo nušąlę. Bet nugenėjau jas, o iš sumedėjusių šakų šiemet vėl atžėlė. Šiaip iki -4, jei trumpalaikė šalna nepakenks pačiam augalui, nebet lapai apšals, iki spalio vidurio, priklausomai nuo prognozių galima palaikyti lauke. Mažutes, sprindžio dydžio jau perkeliau i šiltnamį, kad spėtų sustiprėti švelnesnėm sąlygom.

dar klausimukas o per kiek laiko saknytes tas kotukas pamerktas isleidzia smile.gif
Atsakyti
ytariu,kad maniskias turbut uzpuole voratinkline erkute,lapai geltonuoja apacioj lapukazkokie sviesiai rudi taskiukai,kaznai kuo jas nupurksti g.gif,profilaktiskai purksdavau deciu,bet turbut netinka g.gif
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2009 09 24, 13:25)
ytariu,kad maniskias turbut uzpuole voratinkline erkute,lapai geltonuoja apacioj lapukazkokie sviesiai rudi taskiukai,kaznai kuo jas nupurksti g.gif,profilaktiskai purksdavau deciu,bet turbut netinka g.gif



kiek as su ta bjaurybe kovojau man padejo tik cococola blush2.gif
Atsakyti
Egleja, gali būti voratinklinė, jai gi nerūpi žiema ar vasara. Šiaip tai reikėtų ją išnaikinti, nes įnešus į rūsį žiemoti ji smagiai sau dauginsis, o paskui pavasariop naujai besikalantiem ūgliukam žalos pridarys...
Aš šiuo klausimu chemijos šalininkė - perku VERTIMEC, ir nupurskiu pagal rekomendacijas ant pakuotės. Dažniausiai suveikia. Coca-Cola'os nebandžiau, nors tikiu kad gali būti kažkiek veiksminga mirksiukas.gif

zylute81, labai priklauso nuo sąlygų ir veislės, kartais ir per kelias dienas šaknų kauburėliai pasirodo, o kartais ir poros savaičių negana. Bet tikrų šaknelių laukt nereikia, užteks baltų kauburėlių ant stiebo, jie paskui sėkmingai i dirvą įkišti šaknijasi.

Nors oras rudenėja, gėliukams tai nė motais bigsmile.gif
Brugmansia variegata "Maya" - margalapė gražuolė apsipylė žiedais. Nedidukai palyginti, balti, o pakraštėlis ir ūseliai persikiniai. Švelniai švelniai kvepia 4u.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 27 rugsėjo 2009 - 13:52
QUOTE(Kile @ 2009 09 27, 14:35)
Egleja, gali būti voratinklinė, jai gi nerūpi žiema ar vasara. Šiaip tai reikėtų ją išnaikinti, nes įnešus į rūsį žiemoti ji smagiai sau dauginsis, o paskui pavasariop naujai besikalantiem ūgliukam žalos pridarys...
Aš šiuo klausimu chemijos šalininkė - perku VERTIMEC, ir nupurskiu pagal rekomendacijas ant pakuotės. Dažniausiai suveikia. Coca-Cola'os nebandžiau, nors tikiu kad gali būti kažkiek veiksminga  mirksiukas.gif

Nors oras rudenėja, nė motais  bigsmile.gif
Brugmansia variegata "Maya" - margalapė gražuolė apsipylė žiedais. Nedidukai palyginti, balti, o pakraštėlis ir ūseliai persikiniai. Švelniai švelniai kvepia  4u.gif

user posted image

user posted image

Kile kaip visad tavo augaliukai nuoatabus, fantastika.
Atsakyti
O man Kile kur atsiuntiai kazin kaip fuksijos ar isisaknydins kazkaip liudnai jos atrodo verysad.gif
Atsakyti
as nupurskiau neeamzaliu kaznai tinka?po savaites sakiau reiks dar karta nupurkst,nes nesiu pas kaimyne i rusi,tai jei jos brugmansija apsikres tai mane tikrai nudes gun_bandana.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites 4u.gif
Labai noriu patarimo ax.gif Siemet pirma vasara auginau sia nuostabia grazuole, buvau pasodinusi tiesiai i zeme, bet pas mus toks priemolis, tai labai skurdziai augo. Gal galetumete patarti kokia zeme megsta si grazuole, ir kaip laikyti per ziema, rusio neturiu, balkone laikyti kaip supratau bus per salta, o jei auginsiu namie, bute, tai kaip ja priziureti ir ar kita vasara ji gerai jausis lauke???? ax.gif Is anksto dekoju 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo poeme: 27 rugsėjo 2009 - 15:43
Purkeli, dėkui, bet aš tik augintoja, šio augaliuko, kaip ir daugelio kitu nuostabiu veislių "mama"- kūrėja yra A.Kirchel-Abbel.

karalyste, parasiau Jums AZ.

egleja, tikiuosi, kad pades, nors nėra Neemazalis prieš erkutę itin veiksmingas.

poeme, mėgsta brugmansijos lengvesnę, puresnę žemelę. Ar sodinant į vazoną, ar kasant duobę kieme verta įmaišyti dalį durpės, aš durpę maišau su kompostine žeme ar paprasta daržo žeme (tik reikia pasistengti, kad sliekiukų nepakliūtų) beveik perpus. Grynos durpės taip pat nemėgsta. Kasant iš dirvos, tikriausiai teks "patrumpinti" pagrindines šaknis, kad tilptų į vazoną. Tai jos pakankamai gerai toleruoja, parnešta namo gali kiek nuleipti dėl pasikeistusių sąlygų, bet išgyvens. jei keras perdidelis, perdaug išsiplėtęs, galima pagenėti, patrumpinti šakas.
Dėl auginimo namuose - vienintelė problema ta, kad labai paauga per žiemą, ir reikia joms nemažai erdvės. Geriausia auginti šviesioje, neperšiltoje patalpoje, bent retkarčiais patręšti - ne taip ištįs. O kitą pavasarį išnešta į lauką turėtų puikiai jaustis, gal tik reikės "pripratinti" prie lauko sąlygų, išnešti jau atšilus naktim, iš pradžių dienelę kitą palaikyti pavėsyje, apsaugoti nuo tiesioginės saulės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 28 rugsėjo 2009 - 12:12
sveikos, jau pusantru metu seku tema ir mokinuosi kartu su jumis smile.gif kaip tik uzsukau klausti kaip grazuoles toleruoja persodinima is lauko (kai sodinama ne i vazona), maniske tai vazone, bet ziuriu, kad kai kurios augina ir tiesiai zemeje. Kazkaip man baisoka atrodytu pries ziema tas saknis "patrumpinti", aisku tada vazonas turetu buti didesnis nei iskastas saknu kupstas, bet kaip tu slieku isvengt... o nereiketu tada iskasti anksciau, o ne tik pries pat salnas kai su vazonais jau is lauko nesamos? Ir ar yra koks skirtumas kaip ziemoja vazonuose ir is lauko iskastos i vazonus burgmansijos?
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2009 09 28, 19:12)
sveikos, jau pusantru metu seku tema ir mokinuosi kartu su jumis smile.gif kaip tik uzsukau klausti kaip grazuoles toleruoja persodinima is lauko (kai sodinama ne i vazona), maniske tai vazone, bet ziuriu, kad kai kurios augina ir tiesiai zemeje. Kazkaip man baisoka atrodytu pries ziema tas saknis "patrumpinti", aisku tada vazonas turetu buti didesnis nei iskastas saknu kupstas, bet kaip tu slieku isvengt... o nereiketu tada iskasti anksciau, o ne tik pries pat salnas kai su vazonais jau is lauko nesamos?  Ir ar yra koks skirtumas kaip ziemoja vazonuose ir is lauko iskastos i vazonus burgmansijos?


Nors as ne tokia profesionale kaip Kile blush2.gif bet galiu pasakyti, kad bet jau as labai didelio skirtumo nemataciau tarp tu kurios auga vazonuos ir zemeje ... aisku as juos iskasu i didelius vazonus tai saknys nelabai nukencia. Nors siep pas mane jos ziemoja ne rusi , nes tokio neturiu , o namie kur mazdaug -10-15 lapsniu.

Gal kam bus idomu:
http://www.rojaussod...i...f=13&t=6283
Atsakyti