Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

QUOTE(egleja @ 2010 09 24, 21:42)
pas mane ir lauke,nesiu kaip salnas pranesines,kaip naktys bus kokia 3,4 silumos dazniau,ir dienos atsals

nu ar ziurejot prognoze i savaites gala nakti nuli pranese ka darom? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(isabelaa @ 2010 09 26, 17:08)
nu ar  ziurejot prognoze i savaites gala nakti nuli pranese   ka darom?  rolleyes.gif

Man ruduo baisus reikalas, su tais temperaturos svyravimais , vienas metais buvo mano geltonosios lapai pasale blink.gif . Seip pirmom salnom atejus as jas tik pridengiu nes buna dar graziu dienu. Gaila man jas namo nest kai visos zydi verysad.gif
Agro pleveles jau prisiprirkau taigi jos gali ateit biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Purkelis: 26 rugsėjo 2010 - 18:14
QUOTE(Purkelis @ 2010 09 26, 19:13)
Man ruduo baisus reikalas, su tais temperaturos svyravimais , vienas metais buvo mano geltonosios lapai pasale blink.gif . Seip pirmom salnom atejus as jas tik pridengiu nes buna dar graziu dienu. Gaila man jas namo nest kai visos zydi  verysad.gif
Agro pleveles jau prisiprirkau taigi jos gali ateit biggrin.gif


siandien saviskes apejau, tai visos turi pumpuru... apskabiau, nes nespes prazydet siemet jau tai tegu nesialina, jaunos dar. Gaila, bet jei tokia temperatura tai reikes mazasias nest i namus, nes paskui perdidelis sokas bus... gris vyras soka gaus, jau ir pati galvoju kur sutalpint reikes o ir kazka tikriausiai i saltaja ziemot reiks nest, nes netilpsim visi namuose doh.gif
Kiek smagu pavasari dziaugtis kai jos pradeda augt ir i lauka isnest jau gali ir kai ziedu lauki, o dabar tai liudna, nes mezinau kaip isziemos namie, kas saltojoj, manau kad dar po vienu metu kazkas gali atkristi, kai toks didelis pasirinkimas geriau tureti pavaresnes, nes labai liudna jei augalas skursta arba neisziemoja
Atsakyti
oi negasdykit , nezinau kaip su elgtis su ja. unsure.gif
Atsakyti
sia savaite vietomis pranesa iki -2 verysad.gif blink.gif
Atsakyti
Ačiū dar kartelį už sveikinimus, tikrai vaikis naujų įspūdžių į gyvenimą įnešė, bet ir augintinės visai neleidžia jų pamiršti smile.gif Lieti nereikia, bet rudeniniai rūpesčiai kamuoja. Pagrindinis - ką su nugenėtom šakoma daryt... Aišku, genėsiu didžiąsias spalio vidury - antroj pusėj, ir tai kaip su orais, savijau ta ir laisvu laiku priklausys... Pernai ištempėm su dičkėm iki lapkričio 6 lauke, ir tik lapai pašąlo. Šiemet gal jau taip nerizikuosiu... O mažosiom jau ieškau prieglobsčio - toms, kurių stiebai dar žali, nesumedėję - šilčiau įtaisytos geriau sustiprės prieš žiemą. Tik va, šiltnamy pomidorų baltasparnės puotas kelia, o į kambarį priimti jų visai negaliu...

Žodžiu, spalį kažkada kviečiu į svečius šakų pasiskinti. Negi mesiu tokį lobį į kompostą... Nes dauginti auginti per žiemą kolkas noras dar nekyla... ir palangės perpildytos...

QUOTE(Wilmaw @ 2010 09 21, 18:12)
Siuo metu brugmansija jau turi pumpurus. Ji spes prazideti? Kur ja ziema geriau laikyti?


Jei lauke - priklausys nuo pumpurų dydžio. Jei augalas nedidelis, parneštas namo ir laikomas šviesiai šiltai tikriausiai dalį pumpurų numes, bet dalis paprastai sužydi - tik labai jau erzina kambaryje jų aromatai...

Kur laikyti žiemą irgi priklauso nuo augalo. Jei pagrindinis stiebas dar žalias, padengtas plona odele - tuomet laikyti tik šviesiai. Galima šiltai - tuomet laistyti, ir jos tiesiog augs, galima vėsiau (>12 laipsnių C), tada rūpintis neperlaistyti - kad šaknys nenupūtų - ji žaliuos, bet augimas nebus intensyvus. Jei augalo stiebas jau pradeda medėti, padengtas rusva periderma, tuomet jau galima jį nešti žiemoti į tamsų rūsį. Rekomenduojama vėsų, bet tinka ir visai šiltas (pas mane ir apie +18 patamsiai būna).

QUOTE(Purkelis @ 2010 09 23, 14:50)
Sendien radau straipsni internete net juokas sueme
http://www.silelis.res.lt/ straipsnis "Sveikatai pavojinga gėlė šeimininkams padovanojo trylika žiedų"


Gražus straipsnelis, gražus augalas - tikiu, kad tai tikrai viso rajono puošmena smile.gif Man tai labai gražu, kai žmonės moka parodyti tai, ką įdomaus, išskirtinio augina. O kad autorius, neturėdamas tikrų biologinių žinių truputį pro šalį parašo - irgi atleistina smile.gif Kad yra kažkiek pavojaus sveikatai, tai tikrai nenuneigsi...


QUOTE(isabelaa @ 2010 09 24, 14:32)
sveikos  na tai is tikruju kada jau temti sia grozybe i rusi???     ji pas mane zemeje.  neseniai prazydo. tai dar kogero ilgokai zydes.
na tai kada ruosti jau  jai kibira?


Jei stiebas sumedėjęs, galima palaikyti net ir šalnų nebijant - nieko tokio, jei lapai pašals, o augalas žiemos rūsy - vistiek juos visus numes. O sumedėjęs stiebas šalnų nebijo. Žinoma, galite iškasti kad ir dabar, ir laikyti lauke, bet kibire. Kai naktim šalnos bus didesnės nei -6, tuomet jau į priedangą bus tikrai labai laikas. Jei stiebas nestoras, nesumedėjęs, tai geriau nerizikuoti, ir perkelti šilčiau anksčiau. Čia pagal realią temperatūrą, ne pagal prognozes. Pas mane, Vilijampolės duobėj temepratūra visada būna keliais laipsniais aukštesnė, nei prognozės. O juk būna ir atvirkščiai smile.gif

QUOTE(kaškoniukas @ 2010 09 27, 00:36)
siandien saviskes apejau, tai visos turi pumpuru...  apskabiau, nes nespes prazydet siemet jau tai tegu nesialina, jaunos dar.


Kad gal vistik geriau pumpurų neišskinti. Pumpurus išskinu tik tom šakom, kurias naudoju padauginimui. O savarankiškas augalas, jei jam bus sunku, pats tuos pumpurus numes. Dargi priešingai, pumpurus formuojantis augalas greičiau bręsta, tvirtėja stiebas. O jei išskiname, tai paskmės gal bus ir nelabai pastebimos, bet augalo hormonų sistema vėl persitvarkys, ir, jei jau jis nusiteikęs žydėti, iš naujo formuos naujus pumpurus išskintųjų vietoje. Jei numeta pumpurus savaime - augalui natūraliau smile.gif


Va kiek prirašiau smile.gif Kai retokai užsuku, tai neišišnekėjus doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 28 rugsėjo 2010 - 10:58
QUOTE(Kile @ 2010 09 28, 12:56)
Žodžiu, spalį kažkada kviečiu į svečius šakų pasiskinti. Negi mesiu tokį lobį į kompostą... Nes dauginti auginti per žiemą kolkas noras dar nekyla... ir palangės perpildytos...

Parašykite kada ax.gif , nes vis nelabai dar moku jas auginti, bet labai norisi 4u.gif
Atsakyti
Kile smagu tave matyt smile.gif! Na va kaip paprotinai mane, o as isitikinus buvau, kad darau gera augalui...
Oi kaip as noreciau keliu sakeliu, tarytum maza man dar butu doh.gif Turesi Maya? Nes kazkaip prastai isrodo maniske kuria parsiveziau anksciau is taves, noreciau dar vienos - kazkaip keistai atsirado ant jos amaru, net neapziurejau. Ir dar jei turetum tos dideliu ziedu? Nepamenu pavadinimo...

Siaip vaziuosiu tikriausiai ketvirtadieni i muge Kaune.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 29 rugsėjo 2010 - 00:13
Jediara, kaškoniuk, dabar dar nesiruošiu dičkių genėti, dar mėginsim nenešt į rūsį. bet jei pro šalį važiuosit, tai prašom užsukt, nupjausim šakų. Suprantu, kad ne kaunietem sunkiau prisitaikyti prie mano nesuplanuojamų darbų smile.gif

Kaškoniuk, Maya atžalų nepriauginus, bet jei rūpi - nupjausim kokią viršūninę šaką. Jei ketvirtadienį į parodą, tai aš namuose dabar visada būnu smile.gif
Atsakyti
Kol nepamirsau pasidalinsiu ir su jumis nes man tai aktualu kai bandziau isaknydyti sakeles brugmansiju tai kelios ju puti pradejo ir as vis turejau trumpinti jas, kad nesuputu visa sakele kol saknis isleis. Tai perskaiciau toki patarima, kad galima uzlasinti vasko ant tos vietos kur nupjauta ir taip ikisus i vandendi saknydinti.
Dar samanos, jos dezinfekciniu savybiu turi.
Papildyta:
QUOTE(Kile @ 2010 09 29, 15:32)
Jediara, kaškoniuk, dabar dar nesiruošiu dičkių genėti, dar mėginsim nenešt į rūsį. bet jei pro šalį važiuosit, tai prašom užsukt, nupjausim šakų. Suprantu, kad ne kaunietem sunkiau prisitaikyti prie mano nesuplanuojamų darbų smile.gif

Kaškoniuk, Maya atžalų nepriauginus, bet jei rūpi - nupjausim kokią viršūninę šaką. Jei ketvirtadienį į parodą, tai aš namuose dabar visada būnu smile.gif



Kile ziuresiu kaip apsisuksiu ir ar isvis vaziuosiu - siandien oras prie zemes traukia... labai noreciau, nes paskui neaisku kada vel pasieksiu Kauna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 09 29, 16:51)
Kol nepamirsau pasidalinsiu ir su jumis nes man tai aktualu kai bandziau isaknydyti sakeles brugmansiju tai kelios ju puti pradejo ir as vis turejau trumpinti jas, kad nesuputu visa sakele kol saknis isleis. Tai perskaiciau toki patarima, kad galima uzlasinti vasko ant tos vietos kur nupjauta ir taip ikisus i vandendi saknydinti.

Ir aš pernai ne vieną supūdžiau verysad.gif , todėl šiemet vėl norėtųsi pabandyti ax.gif Nuostabus augalas, bet su manimi dar nelabai nori "draugauti" rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Kile @ 2010 09 29, 16:32)
Jediara, kaškoniuk, dabar dar nesiruošiu dičkių genėti, dar mėginsim nenešt į rūsį. bet jei pro šalį važiuosit, tai prašom užsukt, nupjausim šakų. Suprantu, kad ne kaunietem sunkiau prisitaikyti prie mano nesuplanuojamų darbų smile.gif

aciuks.gif 4u.gif
Atsakyti
sveikos,kaip gelytes pernakvojo,pas mus kaune ryte tik + BUVO,o link juros tai minusine t blink.gif
Atsakyti