Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

QUOTE(Livai @ 2010 09 14, 21:47)
grazuole...o mano tai visai neruzavai zydi o baltai, nors vaikai tai sitos buvo g.gif
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  dar tokios vasaros negirdejau  lotuliukas.gif  gal bus visai nieko


Taip smagu kartais paskaityti cia is ryto net nuotaika pakelet biggrin.gif

O dabar rimtai , Livai o ziedai visai balti ar ciut ciut su ruzava? Maniskes ruzavos dabar tokiais sviesiais sviesiais ziedais.

Kaškoniuk noriu surinkti daugiau informacijos apie apdulkinima ir sudesiu ja i savo bloga (tikiusoi sudet ten visa mane dominancia informacija , gal ir kitiem pravers)
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 09 14, 12:14)
As cia paeksperimentavau ant baltos uztepaiu ruzavos ziedadulkiu ax.gif
Labai man buvo idomu ar uzsimegs ir ar prispes seklytes. Is 4 ziedu uzsimege tik veinam.
Kada ruosiates gabenti savo medziukus namo ?

Man pernai vaisiu suformavo liepos menesi zydeje ziedai. Ir ant nemazo medzio, bet seklytes sugebejo subresti ir rusyje (pas mane tamsu ir gan silta ten). atrode, kad ta pupele su seklom tik susitrauke, galvojau seklos nebrandzios bus. Bet isdygo kelios smile.gif Tiesa, reikia žinoti, kad po kryžminimo kiekviena sėklytė gali išauginti skirtingą brugmansijos augalą, taigi reikia daug daug vietos eksperimentams auginti iki žiedų.
Pavarčiau blog'ą. Gal bandei orinį įšaknydinimą? Aš pernai bandžiau, bet neįpjoviau stiebo, gailoka buvo - tai šaknų neišleido, bet gal todėl, kad beveik ruduo jau buvo.

O namo be spalio neplanuoju gabenti. Gi orai palaipsniui keičiasi, prie dabartinės vėsos prisitaikė, o viena kita saulėta diena net ir mažosioms malonesnė, nei kambario apšvieimas.

QUOTE(kaškoniukas @ 2010 09 14, 21:37)
tai laukiam, na jei bernuzelis taip nori  4u.gif
Na kaip idomiai jus cia snekat  bigsmile.gif  as irgi noresiu pabandyt kitais metais. Tai reikia dar specialiai apdulkinti jas?

Reikia apdulkinti pasirinktus tėvinius augalus smile.gif Ausų krapštuku galima tiesiog pabraukyti per vienos brugmansijos kuokelius, kad surinkti žiedadulkių ir tuo pačiu krapštuku perbraukti per kitos žiedo piestelės purką - centre ji tarp kuokelių kyšo. Bitės negali apdulkinti brugmansijų... Reikia drugelių arba šikšnosparnių, o mūsiški drugiai irgi kartais apdulkina jų žiedus.
Tiesa, jei viską daryti labai teisingai, tai apdulkintą žieduką reikia "uždaryti" nuo vabzdžiukų-drugiukų - perrišti žiedo apačią kaspinėliu, kad būtent parinktos veislės žiedadulkės apvaisintų.

Įdomus užsiėmimas, atneša tikrai daug siurprizų, ypač kai pražysta tokie sėjinukai ir matai skirtingus rezultatus (jei jie pasiteisina) smile.gif Bet terlionės ir laisvos vietos reikia daug oi daug...

Tiesa, Livai, jei jums pražydo baltai rausvos brugmansijos vaikis, tai gali būti dėl rudens - žiedai dabar pablyškę skleidžiasi, nors būna ir taip, kad "pamiršta" auginukas motininio augalo žiedų spalvą.

Oi tikiuosi ir aš ilgos šiltos bobų vasaros... Kuo ilgiau žiedeliais pasidžiaugti, o dar ir kelios veislės savo gražumų neparodė smile.gif

O čia maniškės, kaitrią vasarą pumpurus mėčiusios rugsėjį maloniai nustebino:

Brugmansia 'Red angels' rausvai raudoni žiedai :
user posted image

Brugmansia 'Dalen's Pink amour' dviaukščiai - triaukščiai žiedai:
user posted image



Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 09 15, 09:25)

Pas Jus, kaip ir visuomet, nuostabūs žiedai thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 09 15, 07:33)
Taip smagu kartais paskaityti cia is ryto net nuotaika pakelet  biggrin.gif

O dabar rimtai , Livai o ziedai visai balti ar ciut ciut su ruzava? Maniskes ruzavos dabar tokiais sviesiais sviesiais ziedais.

Kaškoniuk noriu surinkti daugiau informacijos apie apdulkinima ir sudesiu ja i savo bloga (tikiusoi sudet ten visa mane dominancia informacija , gal ir kitiem pravers)


doh.gif pasitaiko gi visko... lotuliukas.gif
lauksim info nes zinios sitoj srityj tik is mokyklos...

QUOTE(Kile @ 2010 09 15, 08:25)
Man pernai vaisiu suformavo liepos menesi zydeje ziedai. Ir ant nemazo medzio, bet seklytes sugebejo subresti ir rusyje (pas mane tamsu ir gan silta ten). atrode, kad ta pupele su seklom tik susitrauke, galvojau seklos nebrandzios bus. Bet isdygo kelios smile.gif Tiesa, reikia žinoti, kad po kryžminimo kiekviena sėklytė gali išauginti skirtingą brugmansijos augalą, taigi reikia daug daug vietos eksperimentams auginti iki žiedų.
Pavarčiau blog'ą. Gal bandei orinį įšaknydinimą? Aš pernai bandžiau, bet neįpjoviau stiebo, gailoka buvo - tai šaknų neišleido, bet gal todėl, kad beveik ruduo jau buvo.

O namo be spalio neplanuoju gabenti. Gi orai palaipsniui keičiasi, prie dabartinės vėsos prisitaikė, o viena kita saulėta diena net ir mažosioms malonesnė, nei kambario apšvieimas. 
Reikia apdulkinti pasirinktus tėvinius augalus smile.gif Ausų krapštuku galima tiesiog pabraukyti per vienos brugmansijos kuokelius, kad surinkti žiedadulkių ir tuo pačiu krapštuku perbraukti per kitos žiedo piestelės purką - centre ji tarp kuokelių kyšo. Bitės negali apdulkinti brugmansijų... Reikia drugelių arba šikšnosparnių, o mūsiški drugiai irgi kartais apdulkina jų žiedus.
Tiesa, jei viską daryti labai teisingai, tai apdulkintą žieduką reikia "uždaryti" nuo vabzdžiukų-drugiukų - perrišti žiedo apačią kaspinėliu, kad būtent parinktos veislės žiedadulkės apvaisintų.

Įdomus užsiėmimas, atneša tikrai daug siurprizų, ypač kai pražysta tokie sėjinukai ir matai skirtingus rezultatus (jei jie pasiteisina) smile.gif Bet terlionės ir laisvos vietos reikia daug oi daug...

Tiesa, Livai, jei jums pražydo baltai rausvos brugmansijos vaikis, tai gali būti dėl rudens - žiedai dabar pablyškę skleidžiasi, nors būna ir taip, kad "pamiršta" auginukas motininio augalo žiedų spalvą.

Oi tikiuosi ir aš ilgos šiltos bobų vasaros... Kuo ilgiau žiedeliais pasidžiaugti, o dar ir kelios veislės savo gražumų neparodė smile.gif




As galvoju kita met bandyti ta orini isaknydinima, nes Angels Summertime buvo prileidus atzaleliu ir nei vienos nepavyko isaknydinti vandenyje, dabar vel atzalu yra tai pavasari bandysiu, ziuresim kaip pavyks.

Issivaizduoju kad terliones ir laisvos vietos reikia tiems eksperimentams su seklytemis, bet gi visai idomu kartais pazaisti:)

Linkiu visoms grazios bobu vasaros, manskes su pumpurais beveik visos, gaila, kad nespes pasirodyti. Tikiuosi kitais metais smile.gif nes tiek jos jaunos dar, tiek as pati sviezia augintoja, bet su kiekvienais metais patarimu deka igiju patirties rolleyes.gif

Kile labai grazios abi, sakei sita pink Amour lepi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 15 rugsėjo 2010 - 09:08
Ne merginos..nera nei trupuciuka ruzavumo, ji antra karta siemet zydi, ir vasaros vidury buvo balta, nemanau, kad cia rudens pasekmes schmoll.gif
Va..
user posted image


o cia geltonoji, kur Kile sake, kad kazkokia eksperimentine (nuo virsunes nuskinta, ar pan), labai grazi, ir jau antra kart zydi
user posted image

o ruzavos tai vis dar noreciau,- netgi labai doh.gif , o kai pamaciau 'Red angels'..... doh.gif wub.gif wub.gif

Kile, ar pas tave kieme vis dar tiek pat grazuoliu stovi, kaip ir pernai??
Atsakyti
Livai labai grazi tavo geltona ir balta nieko biggrin.gif aisku nefaina kail laukei ruzavos.
Kile tavo brugmansijos tikrai labai grazios o ziedai vienas uz kita grazesni.
O kiek laiko pas tave tos skelyes brendo skaiciau ,kad uztrunka 2-3 ar 6-8 men. Del vietos tai taip jos daug reikia , bet kitiem metam man siltnamis pazadetas tai turesiu vietos biggrin.gif
Del orinio isaknydinimo tai dar nebandziau man irgi gaila pjaustyt blush2.gif As cia pagalvojau, kad iochromom geras sis dauginimo budas, nes su sakelm man kazkaip nesigauna.
Tiesa Kile kada tavo straipsniukai pasirodys ?

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Purkelis: 15 rugsėjo 2010 - 14:41
apie straipsniukus kalbant biggrin.gif šiandien grįžus radau naują "Rasų" numerį - ilgas ilgas straipsnis jame Kiles... Perskaičiau jau. Ačiū už puikiai pateiktą info.
Atsakyti
Siandien vyras nusipirko Rasas, nes matai jis vynuoges augint ruosiasi biggrin.gif sako yra straipsnis apie tavo brugmansijas thumbup.gif va taip va ir as su kavos puodeliu su pasimegavimu perskaiciau, viskas vienoje vietoje apie tai ka Kile pasakoja cia su Kiles ziedu iliustracija, mmm malonu, o dar tam paciam numeryje drauges vazonines kompozicijos, tai visai patenkinta skaiciau ir gerejausi bigsmile.gif
Atsakyti
Pasirodysiu visiskas kaimas bet nerandu Rasu niekur. blush2.gif Kur jus ji perkat gal tik spaudos kioskuose juos pardavineja ?
Atsakyti
jo, manau, tik spaudos kioskuose. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silke:): 20 rugsėjo 2010 - 19:23
QUOTE(silke:) @ 2010 09 20, 20:22)
jo, manau, tik spaudos kioskuose. smile.gif


Aciu radau biggrin.gif
Kile labai grazus straipsniukas biggrin.gif
Atsakyti
Siuo metu brugmansija jau turi pumpurus. Ji spes prazideti? Kur ja ziema geriau laikyti?
Atsakyti