Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

QUOTE(Purkelis @ 2010 08 10, 07:25)
Kile ten nuotraukytej matosi lenda naujas stiebelis , o jei ji palikt jam bus tas pats ?
Va as irgi pagalvijau kad cia nuo pamidoru gali but, blogiausia kad ji jau ziedukus sukrovus , o taip noris paziuret kaip zydes  unsure.gif
Kaip pas jus Kauniecius ten sekas? Ar pavyko apsitvarkyt po audru ?


Jei palikt, tai tas pats tikriausiai ir mažiui nutiktų. Bet verta mėgint jį "išoperuot" - toks paprastai jau turi savarankiškų šaknų. Ir dičkę izoliuotą galit palaikyti - gal spėsit žiedus pamatyti...

Mes tai Kaune duobėj gyvenam, tai vėjo gūsiai buvo ne tokie žiaurūs kaip kitur. Aplaužė gėles, didžiausios šakas taip išlankstė, kad dar šiandien neišsitiesusios, bet gaila tik žiedų - vėjas išvartė brugmansijų vazonus, o lietus suplakė... Stogai tai beveik vietoj, medžiai irgi tik kaiminystėj lūžo...

Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 08 10, 09:04)

Mes tai Kaune duobėj gyvenam, tai vėjo gūsiai buvo ne tokie žiaurūs kaip kitur. Aplaužė gėles, didžiausios šakas taip išlankstė, kad dar šiandien neišsitiesusios, bet gaila tik žiedų - vėjas išvartė brugmansijų vazonus, o lietus suplakė... Stogai tai beveik vietoj, medžiai irgi tik kaiminystėj lūžo...

Gėlės, tikėkimės, kad atsigaus - svarbiausia, kad rimtesnių bėdų nebuvo unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 08 10, 08:04)
Jei palikt, tai tas pats tikriausiai ir mažiui nutiktų. Bet verta mėgint jį "išoperuot" - toks paprastai jau turi savarankiškų šaknų. Ir dičkę izoliuotą galit palaikyti - gal spėsit žiedus pamatyti...

Mes tai Kaune duobėj gyvenam, tai vėjo gūsiai buvo ne tokie žiaurūs kaip kitur. Aplaužė gėles, didžiausios šakas taip išlankstė, kad dar šiandien neišsitiesusios, bet gaila tik žiedų - vėjas išvartė brugmansijų vazonus, o lietus suplakė... Stogai tai beveik vietoj, medžiai irgi tik kaiminystėj lūžo...


Aciu uz patarima , bandysim operuoti.
Tikrai gerai, kad nieko rimtesnio neatstiko.
Atsakyti
trumpai pasigirsiu blush2.gif . Aplankiau Kile siandien - grizau su pilna dovanu wub.gif Labai aciu Kile dar karta! Ir uz paskaita apie ligas - vat klausyciau ir klausyciau... ziureciau... kad tik ismokciau.
tikiuosi issisaknys sakeles, o jau isaknydintos puikiai augs.

Laukiu rytojaus, susiziuresiu ka as cia gavau, nes pavadinimai nauji nelabai ka sako, isskyrus Maya smile.gif

Einu apsipatenkinus miegot biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 10 rugpjūčio 2010 - 23:26
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 08 11, 00:26)
trumpai pasigirsiu  blush2.gif . Aplankiau Kile siandien - grizau su pilna dovanu  wub.gif Labai aciu Kile dar karta! Ir uz paskaita apie ligas - vat klausyciau ir klausyciau... ziureciau... kad tik ismokciau.
tikiuosi issisaknys sakeles, o jau isaknydintos puikiai augs.

Laukiu rytojaus, susiziuresiu ka as cia gavau, nes pavadinimai nauji nelabai ka sako, isskyrus Maya smile.gif

Einu apsipatenkinus miegot  biggrin.gif


Kaip smagu biggrin.gif Man tai siuntinukai is Kiles tai kaip antros kaledos smile.gif
Kaštoniuke ka parsivezei ?



Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 08 11, 00:26)
trumpai pasigirsiu  blush2.gif . Aplankiau Kile siandien - grizau su pilna dovanu  wub.gif Labai aciu Kile dar karta! Ir uz paskaita apie ligas - vat klausyciau ir klausyciau... ziureciau... kad tik ismokciau.
tikiuosi issisaknys sakeles, o jau isaknydintos puikiai augs.

Laukiu rytojaus, susiziuresiu ka as cia gavau, nes pavadinimai nauji nelabai ka sako, isskyrus Maya smile.gif

Einu apsipatenkinus miegot  biggrin.gif


Nevisai čia į temą, bet nelabai vaišinga aš šeimininkė, truputį pametus galvą paskutiniu metu esu. Jūsų mažutės gražumas visas brugmansijas nustelbė...

Gėda, kad be ligų puokštės nieko gero negalėjau parodyti ax.gif

Šakelės:
Brugmansia variegata 'Maya' - margalapė Sita - viengubas ziedas, bet pumpurų kiekis nerealus smile.gif
Brugmansia 'Pink pearl' - kur dvi šakelės vienodos su mažai šaknų kauburiukų Sitokia Dvigubas rausvas, nors šiemet pirmas žydėjimas visai negausus buvo.
Brugmansia 'Herzenbrucke' - viena šakelė aukštoka tokia. Vokiška veislė, kito selekcininko nei daugelis pas mane, labai patiko žiedų spalvos.

Augaliukų vazonuose ne visi žiedai man matyti, pora naujokių padauginus buvau.

B.'Red angels' - jau gyriaus čia kažkada, tik nuotraukos padorios neturiu sad.gif tik sunkokai auga, gal pas jus jai bus geriau: Sita

Brugmansia 'Herrenhouser gardens', berods to pacio selekcininko kaip ir 'Herzenbrucke', manoma kad kolkas tai veislė ilgiausiu žiedu. Skolinta nuotraukėlė cia, o po geros savaitėlės ir saviskiais žiedais tikiuosi pasigirti.

Brugmansia 'Eisprinzessin' - siemetinis pirkinys, balta pilnavidurė, tikėjausi kad bus maziau lepi nei "Knightii', na bet laikas parodys. Cia tos selekcininkes, kurios siuntinukai vis nuvilia... blush2.gif Skolinta foto cia, o savų žiedų dar teks palaukti. Jums duotoj pazylej buvo pumpurelis, bet kaži, ar pražys. Tiesa, tas mažas dvi būtų gerai persodinti...
Aš vis laukiu, laukiu talkos šitam darbui... Reikia, kad mažosios sustiprėtų iki rudens, sumedėtų kiek įmanoma stiebelis, kitaip labai jau sunku joms pas mane žiemoti, o vazoniukuose jau vien tik šaknys, todėl pats keras nebelabai auga, net trąšos nepadeda.

Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 08 11, 07:33)
Kaip smagu  biggrin.gif  Man tai siuntinukai is Kiles tai kaip antros kaledos smile.gif
Kaštoniuke ka parsivezei ?


drinks_cheers.gif anros kaledos bigsmile.gif Kile jau parase nes as is sakeliu tik Maya atsiminiau blush2.gif Dabar laukiu vakaro, kada laiko daugiau turiu ir mazas issodinti, vienu zodziu malonumas neispasakytas. Dar ryte perejau saviskes apziurejau - vienu zodziu didelis gurksnis laimes is pacio ryto. 10 skirtinu dabar turesiu ir dar triju sakeles. skaiciuot gal dar peranksti, cia ne visciukai kuriuos rudeni skaiciuoja... Brugmansija reikia skaiciuot is pavasario kai perziemoja... Reikes uzrasus permest apie ju ziemojima, kurias nest ziemot vesiai o ka namie palikt, aisku, kad pirmametes ant palanges isitaisys, bet antrameciu irgi dar gaila, o ziema lyg zada labai salta siemet.

QUOTE(Kile @ 2010 08 11, 08:24)
Nevisai čia į temą, bet nelabai vaišinga aš šeimininkė, truputį pametus galvą paskutiniu metu esu. Jūsų mažutės gražumas visas brugmansijas nustelbė...

Gėda, kad be ligų puokštės nieko gero negalėjau parodyti  ax.gif

Šakelės:
Brugmansia variegata 'Maya' - margalapė Sita - viengubas ziedas, bet pumpurų kiekis nerealus smile.gif
Brugmansia 'Pink pearl' - kur dvi šakelės vienodos su mažai šaknų kauburiukų Sitokia Dvigubas rausvas, nors šiemet pirmas žydėjimas visai negausus buvo.
Brugmansia 'Herzenbrucke' - viena šakelė aukštoka tokia. Vokiška veislė, kito selekcininko nei daugelis pas mane, labai patiko žiedų spalvos.

Augaliukų vazonuose ne visi žiedai man matyti, pora naujokių padauginus buvau.

B.'Red angels' - jau gyriaus čia kažkada, tik nuotraukos padorios neturiu sad.gif tik sunkokai auga, gal pas jus jai bus geriau: Sita

Brugmansia 'Herrenhouser gardens', berods to pacio selekcininko kaip ir 'Herzenbrucke', manoma kad kolkas tai veislė ilgiausiu žiedu. Skolinta nuotraukėlė cia, o po geros savaitėlės ir saviskiais žiedais tikiuosi pasigirti.

Brugmansia 'Eisprinzessin' - siemetinis pirkinys, balta pilnavidurė, tikėjausi kad bus maziau lepi nei "Knightii', na bet laikas parodys. Cia tos selekcininkes, kurios siuntinukai vis nuvilia...  blush2.gif  Skolinta foto cia, o savų žiedų dar teks palaukti. Jums duotoj pazylej buvo pumpurelis, bet kaži, ar pražys. Tiesa, tas mažas dvi būtų gerai persodinti...
Aš vis laukiu, laukiu talkos šitam darbui... Reikia, kad mažosios sustiprėtų iki rudens, sumedėtų kiek įmanoma stiebelis, kitaip labai jau sunku joms pas mane žiemoti, o vazoniukuose jau vien tik šaknys, todėl pats keras nebelabai auga, net trąšos nepadeda.


4u.gif susirasysiu pavadinimus sakeliu, nes prie vazonu tai buvo. Sities pridovanojo seimininke ir dar sakai nevaisinga, man net nesmagu, kazkaip net pasimeciau is tos laimes... taip kad zinok, kad padavanoja didele doze dziaugsmo, o paprastai tokie dalykai grizta atgal su kaupu 4u.gif sekmes tavo geliukams!

Na o vaiku nei pats nuostabiausias augalas mamai nenukonkuruos, jie musu graziausios gyvenimo geles blush2.gif

De ligu tai manau del tokiu oru turi sito "dziaugsmo" i valias siemet... Labai svarbu zinoti kas yra tada kazkaip ir sukovoti gali, nes kitu atveju begelbedamas gali pakenkt... ko as labiausiai bijau, nes ziniu tokiu neturiu. Minejai, kad nuo pomidoru ligos eina, tai gal ir reikia jas profilaktiskai kaip siltnamiuose pomidorus nuo ligu kokiu purkst? Reikes su vyru pasikonsultuot, jis ukininkas pas mane tai gal ka patars, tik va kad pati kol maitinu labai bijau su chemija zaist, o tu vyru prisiprasyt labai sunku...

Kile o tu kaip nors dezinfekuoji ziemojimo patalpa?

Butinai mazasias persodinsiu, maciau pumpurelius wub.gif ziuresim kaip su jais bus, protinga butu gal net neleisti zydet, bet kadangi ji tikrai ant palanges ziemos tai ziuresiu.

laukiu dabar as saviskiu ziedu, nes pumpuru yra - turgelio pirkinys, ruzava paprasta, ziuresiu ka isrodys, na ir is sheteligo Patio Plants - kuri turetu buti geltona dvigubu ziedu, lapai pagrazeje, pumpurai atrodo sveiki tfu tfu tfu. Dar is Kiles Angel's Summertime. augaliukai dar mazi bet jau bus smagu jei sugebes prazyst.
Atsakyti
Kile labai grazios tavo gelytes , ta morkine labai grazi idomu jinai tikrai tokia ?
Kiek jus is viso turi ?
As cia toki prasyma turiu ax.gif , gal gali ir mum ligu puokste parodyt
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 08 02, 10:56)
Nieko uzaugs, po poros metu ir tu tokia turesi  smile.gif
egleja kiek taviskei metu ?

maniskei kokia 10metu tai tikrai
mirksiukas.gif
Atsakyti
Kaškoniukas, nepurškiu nuo pomidorinių ligų profilaktikai, tik kai įtarimas kyla - buvo pomidorų mato požymiai susivaidenę, tai purškiau Previkuru. Ir tuo pačiu Previkuru purkšdavau, kai pašaknio puvinys rudenį kambary buvo užpuolęs (buvo šaltoka, dirva niekaip nedžiūvo, pradėjo leipti lapai, pelyti nupjautos stiebo vietos. Padėjo.

Žiemojimo patalpos mano sausos visos, todėl nuo grybinių sutvėrimų nedezinfekuoju. Ir apskritai, tam pačiam garaže mano vyriškių žaidimų aikštelė, o močiutės pasiskolinamam rūsy - kompotai ir uogienės, tai su chemija manęs ten nepriima smile.gif Bet jei matau, kad ant stagarų žiemojančių raizgosi erkutės voratinkliai, amaras, ar ant pablyškusių lapelių baltasparnė karaliauja - nupurškiu kontaktiniu insekticidu, Deciu dažniau. Tiesa, jis erkutės nelabai veikia... Sisteminių insekticidų be šviesos žiemojantiems vengiu. O šviesoj, kambary žiemojančius purškiu ir sisteminiu, nors dažniausiai kenčiam žiemą kiek įmanoma tik plaunant lapus vandeniu su ukisku muilu ar fairy pamuilintu ar rankiniu būdu kovojam, ir laukiam pavasario, kad kambariuose chemijos nepurksti.

Purkeli, jei del Herrenhouser garden, tai turėčiau per savaitėlę kitą sužinoti tikrąją žiedų spalvą ir figūrą augant lietuviškom sąlygom, jau nemažų pumpurų puokštę augalas paruošęs. O kiek turiu - stengiaus šiemet neskaičiuoti... keli augalai per žiemą neišgyveno, kelias rūšis, kurių labai panašius augalus turėjau - padovanojau močiutei ir anytai. Dar keli, aišku atkeliavo naujai... Dabar, jei kurios nepamiršau, tai 26 rūšys mano kieme... Jei kitąmet neįrengsim laistymo sistemos, tai, manau, šiek tiek mažinsiu apimtis, mažiau pasiteisinusių veislių atsisakydama... O gal tik atlaisvinsiu vietą naujom veislėm doh.gif

Dėl ligų - reiktų surinkti foto kolekciją... Kolkas man pusiau gulimas rėžimas, tai keliais apie ligotuosius su fotoaparatu nelabai galiu tupinėti - fotoaparatas prastokas tam reikalui, daug vargo, kol pataikai informatyviai nufotografuot. Gal ir kitos nuotraukomis ligų prisidėtų? Surinktume mūsų platumose labiausiai paplitusių kenkėjų ir ligų kolekciją su pasiteisinusiais kovos būdais smile.gif

Atradau vieną tokį - vis vargdavau su drugių vikšrais - ant aušto medžio aš jų nematau, o viršūnės nukramtytos. Atsinešu kopėčias - ir vistiek slapukų nerandu. O atradimas toks - tiesiog papurtau augalą kaip obelį ir vikšreliai nubyra smile.gif ir stiprokai purtau, bet pumpurai kolkas nenukrito biggrin.gif
Atsakyti
Va tai tau ir mokslinčė blush2.gif Suklydau, 26 veisles (ir tai iš jų 3 neveisliniai augalai), ne rūšis turiu ax.gif Rūšis, berods, tik 5 turiu... (Brugmansia sualveolens, aurea, arborea, candida, vulcanicola ir hibridines brugmansijos)
Atsakyti
Oho 26 tai tikrai laistymo sistemos reikia biggrin.gif
Radau info kaip galima auslindas/us naikinti "Tarp augalų išdėlioti medžio drožlių ar šiaudų gniužulėlius, į kuriuos sulindusias auslindas anksti rytą nesunku surinkti."
Atsakyti