Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

QUOTE(isabelaa @ 2010 07 30, 08:51)
bet ar verta dabar ja sodinti i zeme ? juk jau vasaros beliko menuo  g.gif


as pries kelias dienas saviskes ikasiau su vazonais, menuo ne taip ir mazai, bet jei turesim grazu rudeni tai dar nemazai prisides, jas inest reikia pries pat salnas, kad nenusaltu. As manau, kad maziausiai dar 2 menesiai, nes rugseji paprastai dar minuso nebuna smile.gif


QUOTE(Purkelis @ 2010 07 30, 10:47)
Radau labai grazu Kiles  sakini sia tema
"Brugmansijos augalas baisiai gudrus. Esant įvairiems augimo nesklandumams (trūksta trąšų saulės ir pn.) gali IMITUOTI viruso požymius. Ir įsitikinau, kad tai visai tiesa. Palepini truputį- - ir tie požymiai išnyksta."



Vat man sitas irgi patiko drinks_cheers.gif
Atsakyti
va kokia pas mane dabar zydi ax.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2010 07 31, 19:30)
va kokia pas mane dabar zydi  ax.gif


Koks krūmas bigsmile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 07 30, 10:47)
Rasydama uzmirsau paminet labai svarbiu veiksni, vieta. Gali but per daug saules arba per mazai.

Įtariu,kad maniškėms per daug saulės.Atrodo jau taip jas lepinu.Jau po salietros dozės atsigavo,palaiščiau paukščių mėšlu skiestu,iš pavasario taip joms patiko,o dabar vėl pradėjo gelsti lapai. doh.gif Jaučiu kelsiu aš jas žemės nuo palangės.Nes turbūt,šiemet labai kaitri saulė,o jos pastatytos kampu nuo rytų iki pietų.Saulė kepina beveik iki vakaro. g.gif
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2010 07 31, 18:30)
va kokia pas mane dabar zydi  ax.gif
user posted image


Labai gazus ziedukai 4u.gif
Atsakyti
jau vakar ikasiau i zeme saviske, bet jau ji pas mane tokia menkute palyginus su jusiskemis unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(isabelaa @ 2010 08 02, 09:59)
jau vakar ikasiau i zeme saviske, bet jau ji pas mane tokia menkute palyginus su jusiskemis  unsure.gif


Nieko uzaugs, po poros metu ir tu tokia turesi smile.gif
egleja kiek taviskei metu ?
Atsakyti
Sveikinu visas su nuostabiais žiedais 4u.gif Smagu, kad vis daugėja brugmansijų kaprizus įveikusių ir grožybėm besigiriančių smile.gif

QUOTE(silke:) @ 2010 07 28, 19:34)
Labas, prašyčiaus konsultacijos... blush2.gif 

Nu gi įsigijom ir mes gražuolių brugmansijų iš Kiles... Viena ‚("Salmon Perfection") ‘auga kaip ant mielių, antroji ( "Red angels ") nepasakyčiau, kad merdėja, bet kažkokia skurstanti yra. Nuo pirkimo paaugo į viršų nežymiai, ėmė neskubėda auginti šoninius ūglius, bet taip ir lyg sustojo. Plius lapai raitosi, dažnai tiesiog lapai nulinksta į apačią, viršūnėj vis voratinklinė erkė nori mestis.

Sąlygos abiems tokios pačios, abi persodintos, abi tręšiamos, neperdžiūvusios. Tad ar čia taip turi būti? g.gif Gal ką nors ne taip darau?


Tikriausiai viską darote taip wink.gif Visai nenoriu pulti reabilituoti savo augalų, bet pasidalinsiu patirtimi su veislinukėm smile.gif Vistik jos gerokai įnoringesnės, nei paprastosios (ypač daugelis pilnavidurių), dažniausiai ne taip greitai auga į ūgį ir plotį. B.Salmon perfection bent man labai patinka, nes yra tikrai atspari skirtingoms aplinkos sąlygoms - ir šalneles pakenčia, ir saulėkaitos nebijo, ir trūkstant vandens ne taip greitai lapelius nuleipina, ir kenkėjai ją ne taip uoliai puola (visų augalų kieme lapai gerokai pagraužti vikšrelių, o ši- tik paragauta. Taip pat, nors ir pilnavidurė, žydi gausiai, o šiemet man ji nenumėtė pumpurų, nors praktiškai visų veislių pilnaviduriai pumpurai karštyje "sušuto". B.Red angels - pernai augo puikiai (auginu ją du metus), šiemet sunkiau, bet ji labiau lėtaaugė veislė (panašaus amžiaus 'Salmon perfection' praktiškai dvigubai didesnės ir pas mane). Manau tai, kad lėtai auga, ir yra pagrindinė priežastis, kodėl ji jautriau reaguoja į trąšas, į saulę ir pn. Stengiuos jai, kaip ir visoms kitoms, pagenėti šoninius ūglius, stambiausius senus apatinius lapus išskinti - tada gražiau ir greičiau augina viršūnę. Kenkėjus, ypač erkutę, būtina naikinti. Kam koks būdas priimtinesnis, aš visuomet purškiu insekticidais - taip efektyviau, ypač kai daugiau augalų daugiau kieme.
Jei riečiasi lapų kraštai - trūksta kalcio, ypač jei kiek rūgštesnė dirva - o gryna durpė mėgsta užrūgštėti (jei nepersodinote, mano buvo naudotas grynas durpių substratas). Porą kartų per metus palieju kalcio salietra pagal rekomendacijas ant pakuotės.

QUOTE(VESTAITE @ 2010 07 29, 12:31)
sveiki visi  4u.gif as irgi esu brugmansiju myletoja, viena augaliuka isigijau pernai is turgaus "bobutes", todel nesu tikra, jog manoji yra tikrai brugmansija  blush2.gif
ji pas mane uzaugo gal kokiu 40 cm. ir viskas, isleido viena ziedeli ne per seniausiai, labai juo dziaugiuosi ir groziuosi  tongue.gif bet turiu beda, gal jus man pasakysite, ka daryti. mano augaliuko lapai visi yra skyleti, kaip apgrauzti kazkieno, kai kurie lapai gelsta ir nukrenta, o uzmegzti nauji ziedeliai pasieke nago dydi, taip pat pagelsta ir nukrenta  verysad.gif ant brugmansijos nerandu nei jokiu kirmeliu, nei sliuzu, nei voratinkliniu erkuciu, zodziu jokiu kaltininku  unsure.gif gal turite kokiu patarimu, ka daryti? busiu labai dekinga.


Tikrai puiki tikra brugmansija smile.gif Neveislinė, bet labai nuostabiu žiedu. Lapai gelsta ir krenta, nes augalui sunku išsimaitinti - sakyčiau mažokas vazonas. Kai šaknim mažai erdvės, tuomet augalas jautriau reaguoja į mineralų, drėgmės trūkumą - didesniame vazone ar įsodinus į dirvą tikrai mažiau rūpesčiu su jomis. Dėl skylių - vikšrus žaliuosius ne taip lengva aptikti, o jie tikrai daug žalos pridaro. Nors pagal skylučių dydį ir vietą lapuose, įtarčiau, kad čia vistik auslindos darbas. Vabaliuko dvišaka uodegyte. Ji nakčiai slepiasi tarp viršutinių lapelių, o pusryčiam ir vakarienei agraužia aplinkinius lapus. Vabaliūkščius vakare, ar ryte reikia tiesiog rankiniu būdu išgaudyti ax.gif
Atrodo jie taip:
http://lt.wikipedia....astoji_auslinda

QUOTE(isabelaa @ 2010 07 30, 07:52)
pas mane irgi lapai skyleti kai kurie pagelsta nukrenta, bet ir ziedo jokio neturim  g.gif    kaip ja prazydinti?  kodel nesukrauna jokio ziedelio?


Pradžiai - didesnis vazonas ar įsodinti į dirvą, po to - daugiau trąšų, dalinė saulė. Ir kantrybės - sužydės anksčiau ar vėliau wink.gif O rudenį taip, reikia iškasti į vazoną. Persodinėti jų niekada nevėlu, nes tik pajutusiuos laisvę šaknims jas sparčiai augina, o kuo plačiau gali augti šaknys, tuo platesnę lają suformuoja smile.gif


Papildyta:
QUOTE(IngridaB @ 2010 08 01, 21:15)
Įtariu,kad maniškėms per daug saulės.Atrodo jau taip jas lepinu.Jau po salietros dozės atsigavo,palaiščiau paukščių mėšlu skiestu,iš pavasario taip joms patiko,o dabar vėl pradėjo gelsti lapai. doh.gif Jaučiu kelsiu aš jas žemės nuo palangės.Nes turbūt,šiemet labai kaitri saulė,o jos pastatytos kampu nuo rytų iki pietų.Saulė kepina beveik iki vakaro. g.gif

Kuo greičiau kelkit ant žemės, ir pageidautina ne ant šaligatvio, o ant plikos žemės. Įtarčiau, kad daugelis problemų ir bus susiję su tuo, kad vazonas buvo mažas ir kad ne ant žemės ir kaitrioj saulėj - vistik jos augalai natūraliai tai ne vazoniniai, geriau jaučiasi, kai žemės drėgmė, ryto rasa atgaivina. Dėl mėšlo - jei vazonas nėra didelis - geriau saikingai. Galima amoniaku per karštesnį orą ir nudeginti. Kitas dalykas - mėšlas irgi rūgština dirvą. Pažiūrėkit, ar nežaliuoja dirvos paviršius. Jei taip - persodinti pakeičiant dirvą.
Mėgsta brugmansijos neutralesnį substratą, rašo, kad ir lietaus vanduo netinka, nes rūgštus... Na, matavau lietaus vandens pH šią vasarą - ir jis arti neutralaus, taigi, rūgščių lietų pas mus matyt nedaug tepasitaiko, o minkštas lietaus vanduo maniškėms labiau patinka nei kietas vandentiekio. Nuo dirvos, vandens rūgštingumo labai priklauso maisto medžiagų įsisavinimas 4u.gif

Va kiek priplepėjau blush2.gif Bet dar ir pasigirsiu...

B. 'Salmon perfection' - žavingai žydi bet kokiu oru.
user posted image

Rausvoji neveislinė - ištikimai žydi jau daugelį metų, o šiemet žiedai ypatingai dideli - pats augalas gerokai per 2 metrus aukščio.
user posted image

B.'Harmony' - amerikiečių sekecija. Keistoka - keras - ohoho kokiu kamienu, lapai tamsūs, su pūkeliu. Žiedai - palyginti smulkūs, ir vienu metu žydi tik po kelis pumpurus, bet žiedai ne svyra, o "dairosi" į šalis.
user posted image

B.'Red angels' - laukiau laukiau tinkamiausio momento nufotografuoti kuo daugiau išsiskleidusių žiedų, kad matytųsi rausvų spalvų žaismas, o sulaukiau... tik škvalo, kuris išvertė vazoną ir lietus suplakė žiedus... Taigi iš žavingo žydėjimo tik vienas, paskutinis kantrus žiedelis - vistiek savotiškai magiškas ir išties beveik raudonas, nors sako, tikrai raudonų tokių brugmansijų nebūna smile.gif
user posted image
Atsakyti
Valio Kile atsirado biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ir kaip visada aciu uz patarimus, esiu vakare 'zveriuku' ieskoti ax.gif
Patarkit, vienos is mano mazyliu nauji lapeliai pradejo raityrtytis, ka daryt ?
Gal kalcio salietros reikia. g.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 08 03, 09:59)

Tikriausiai viską darote taip wink.gif




Ačiū labai Kile, kad nuraminot... blush2.gif Paskaičiau ir aiškiau pasidarė. Jei veislė lėčiau auganti, tada viskas ok. O aš vis mąsčiau, kas jai gali nepatikti, tikrai antroji jau trigubai didesnė... doh.gif Su erkute kovojam, tik dar neaišku kaip čia ta kova baigsis, labai sunkiai nori erkutės atstoti nuo "Red angels". Skani, matyt... g.gif
Atsakyti
Pas Kilę, kaip ir visuomet - nuostabūs žiedai thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
Sia savaite, aisku ne visa smile.gif paskyriau informacijos apie Brugmansiju ligas ir trasas paieskai.
Ikeliu keleta mano manymu neblogu forumu
http://cubits.org/Br...ead/view/29551/
http://www.ibrugs.com/
Atsakyti