Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Kile tikrai busiu Kaune tik kada nezinau, nes planuotas greitas vaziavimas atsidejo... bet as tikrai uzsuksiu smile.gif

QUOTE(IngridaB @ 2010 06 14, 20:10)
Kile,kai jūsų paskaitote,na jau su tokia meile aprašote brugmansijas,kaip tikra savo amato žinovė. thumbup.gif Labai gera skaityti,matosi tikrai,kad žmogus myli brugmansijas. wub.gif  wub.gif


drinks_cheers.gif
o jus pamatytumete pacius augalus pas Kile! Ispudinga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 17 birželio 2010 - 19:26
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 06 17, 21:25)

o jus pamatytumete pacius augalus pas Kile! Ispudinga.

drinks_cheers.gif Tikri medžiai pas ją žydi thumbup.gif
Atsakyti
Pasirodysiu visisku kaimu , bet gal galit man paaiskint kas yra ta paslaptingoji Kemira ? Kiek suprantu trasos bet kokios ?
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 06 17, 20:25)
Kile tikrai busiu Kaune tik kada nezinau, nes planuotas greitas vaziavimas atsidejo... bet as tikrai uzsuksiu smile.gif


Paauginsiu, kad ir iki rudens smile.gif Arba galima kitam pavasariui padauginti smile.gif


QUOTE(jediara @ 2010 06 17, 21:56)
drinks_cheers.gif Tikri medžiai pas ją žydi  thumbup.gif


Dėkui, bet, deja, ne taip jau ir žydi kaip norėtųsi. Mano vyriausiasis medis šiemet taip sunkiai auga, kad tikriausiai teks jį "atnaujinti".

QUOTE(Purkelis @ 2010 06 18, 23:14)
Pasirodysiu visisku kaimu , bet gal galit man paaiskint kas yra ta paslaptingoji Kemira ? Kiek suprantu trasos bet kokios ?


Ne bet kokios smile.gif Bet trąšos. Ir jau tikriausiai nebe "kemira" vadinsis, nors matau dar jų ir šitu pavadinimu. Tai Kėdainių gamybos trąšos, anksčiau įmonė vadinosi "Kemira growhow", o dabar "Baltic Agro". Trąšos "FERTICARE" - rausvi vandeny tirpūs miltukai. Tai kompleksinės trąšos, kuriose yra Azoto (N), Fosforo (P) ir Kalio (K) bei mikroelementų. Visas šių trąšų stebuklas yra šių pagrindinių medžiagų proporcijos. Daugelis trąšų, kurios skirtos žydinčiom gėlėm, turi daug fosforo, o brugmansijos yra godžios ir azotui. Taigi, N-P-K koncentracijos "Ferticare" trąšose yra 14-11-25 (t.y. nemažai azoto, pakankamai kalio ir fosforo). Šie medžiagų kiekiai yra artimiausi tam, ką rekomenduoja tikri brugmansijų selekcininkai ir augintojai.
Šituos Ferticare miltukus po 1 kg. fasuoja "Emolus" ir kitu pavadinimu vadina "Kemira Kombi" - nors ant pakuotės irgi rašosi "Ferticare".
http://www.emolus.lt...4-11-25_1kg?p=4
Vilniuje tiesa, nežinau kur jų galima tokiom pakuotėm įsigyti, tik Kaune blush2.gif - Vilijampolės ir Šilainių turguose sodininkų prekėse. Tie 1 kg maišiukai kainuoja apie 10.80 lt
Tiesa, "Senukai" taip pat prekiauja, "Universaliom trąšom" vadina, bet jų pakuotės 200 g, ir kainuoja apie 5 Lt...
http://www.senukai.l...ver-200g_4.html

Dar panašios koncentracijos trąšos:
Nutrifol RUDAS (Bet ne Žalias), NPK 14-9-25 + mikroelementai. Gal kas sutikote kitų firmų?

Tiesa, greta kopmpleksinių vistiek dar salietra karteli per mėnesį, ypač augimo pradžioje panaudoju. Trumpas jų gyvavimo sezonas, tai reikia, kad ir užaugtų, ir sužydėtų. Todėl ir "maitinu" biggrin.gif



Atsakyti
sveikos,
manosios lapai šviesiai salotiniai, nėra sodrumo, gal ko nors trūksta ar per daug g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 06 19, 10:49)
Paauginsiu, kad ir iki rudens smile.gif Arba galima kitam pavasariui padauginti smile.gif
Dėkui, bet, deja, ne taip jau ir žydi kaip norėtųsi. Mano vyriausiasis medis šiemet taip sunkiai auga, kad tikriausiai teks jį "atnaujinti".
Ne bet kokios smile.gif Bet trąšos. Ir jau tikriausiai nebe "kemira" vadinsis, nors matau dar jų ir šitu pavadinimu. Tai Kėdainių gamybos trąšos, anksčiau įmonė vadinosi "Kemira growhow", o dabar "Baltic Agro". Trąšos "FERTICARE" - rausvi vandeny tirpūs miltukai. Tai kompleksinės trąšos, kuriose yra Azoto (N), Fosforo (P) ir Kalio (K) bei mikroelementų. Visas šių trąšų stebuklas yra šių pagrindinių medžiagų proporcijos. Daugelis trąšų, kurios skirtos žydinčiom gėlėm, turi daug fosforo, o brugmansijos yra godžios ir azotui. Taigi, N-P-K koncentracijos "Ferticare" trąšose yra 14-11-25 (t.y. nemažai azoto, pakankamai kalio ir fosforo). Šie medžiagų kiekiai yra artimiausi tam, ką rekomenduoja tikri brugmansijų selekcininkai ir augintojai.
Šituos Ferticare miltukus po 1 kg. fasuoja "Emolus" ir kitu pavadinimu vadina "Kemira Kombi" - nors ant pakuotės irgi rašosi "Ferticare".
http://www.emolus.lt...4-11-25_1kg?p=4
Vilniuje tiesa, nežinau kur jų galima tokiom pakuotėm įsigyti, tik Kaune  blush2.gif  - Vilijampolės ir Šilainių turguose sodininkų prekėse. Tie 1 kg maišiukai kainuoja apie 10.80 lt
Tiesa, "Senukai" taip pat prekiauja, "Universaliom trąšom" vadina, bet jų pakuotės 200 g, ir kainuoja apie 5 Lt...
http://www.senukai.l...ver-200g_4.html

Dar panašios koncentracijos trąšos:
Nutrifol RUDAS (Bet ne Žalias), NPK 14-9-25 + mikroelementai. Gal kas sutikote kitų firmų?

Tiesa, greta kopmpleksinių vistiek dar salietra karteli per mėnesį, ypač augimo pradžioje panaudoju. Trumpas jų gyvavimo sezonas, tai reikia, kad ir užaugtų, ir sužydėtų. Todėl ir "maitinu"  biggrin.gif


Kile labai Aciu uz issamius atsakymus. Dabar bent zinau ko ieskot ax.gif , nes anksciau vaisciodavau kazkokios mistikos ieskodama unsure.gif
Kaip jusu geliukai auga ar daug ziedu ?
Atsakyti
Mergytes padekit
Mano mazoji Acnistus 'Violett' kazkokius ciudus isdarineja
user posted image va taip ji atrodo ne visai maza ax.gif
Zodziu pacioj apacioj palei saknis pradejo ziedukai skleistis, persiganadu kad kazka bloagai darau. Patarkit ka man su jais daryt ar cia normalu g.gif ?
user posted image
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2010 06 19, 19:40)
sveikos,
manosios lapai šviesiai salotiniai, nėra sodrumo, gal ko nors trūksta ar per daug g.gif


Tikriausiai azoto mažoka. Patręškit papildomai kartą kita amonio salietra.


QUOTE(Purkelis @ 2010 06 22, 11:37)
Kaip jusu geliukai auga ar daug ziedu ?


Auga gerai, turi daug pumpurų. Žiedų dar tik laukiam.

QUOTE(Purkelis @ 2010 06 24, 22:22)
Mergytes padekit
Mano mazoji Acnistus 'Violett' kazkokius ciudus isdarineja
Zodziu pacioj apacioj palei saknis pradejo ziedukai skleistis, persiganadu kad kazka bloagai darau. Patarkit ka man su jais daryt ar cia normalu  g.gif ?


Taip ji darė ir man iš pradžių. Pirmi pumpurai ant sumedėjusių šakelių visai palei žemę. Sekančius jau formavo aukščiau, ant šakelių viršaus. O va Acnistus mėlynas (Acnistus Australis) visuomet žydi šakų apačioj, šakelių viršūnėse tik lapai.
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 06 25, 11:32)
Taip ji darė ir man iš pradžių. Pirmi pumpurai ant sumedėjusių šakelių visai palei žemę. Sekančius jau formavo aukščiau, ant šakelių viršaus. O va Acnistus mėlynas (Acnistus Australis) visuomet žydi šakų apačioj, šakelių viršūnėse tik lapai.


Galvojau biski saku is sonu pamazint. Bet gal tada jam leist augrt kaip nori ? Kile kaip tu jas geni?
Atsakyti
Į didžiosios brugmansijos vazoną susikraustė skruzdėlės unsure.gif Kaip jas iš ten iškrapštyti nepakenkus augalui?
Atsakyti
Kile 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 06 25, 23:03)
Galvojau biski saku is sonu pamazint. Bet gal tada jam leist augrt kaip nori ? Kile kaip tu jas geni?


Aš pernai pirmametį leidau augti daugmaž kaip nori, pagenėdama kiek tik šonines šakas (ar visai išpjaudama, ar patrumpindama), nes labai jau kėtojosi augalas. Paskui rudeni visai nutrumpinau, tai šiemet kolkas vėl negeniu, nes auga daugiau į viršų. Žodžiu, galima genėti pagal skonį. Aš stengiuos daugiau iš šonų kero figūrą taisyti (nes gi gaila pumpuruotas šakas genėti), leisdama atsiskleisti viršūnei.


QUOTE(ilja @ 2010 06 28, 11:42)
Į didžiosios brugmansijos vazoną susikraustė skruzdėlės unsure.gif Kaip jas iš ten iškrapštyti nepakenkus augalui?


Į vazona barstau miltelius skruzdėm, pvz. 'Ataka" - sita perku senukuose, anksčiau pirkdavau Sodo prekese berods "Direx" irgi miltukus. Augalam nepakenkė, skruzdės išnaikintos efektyviai. Aišku, čia jau nebe ekologija...
Atsakyti