Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

QUOTE(Purkelis @ 2010 05 11, 14:52)
as va galvoju irgi lauk tempt bet bijau kad gal dar ankstoka.

aš jau šiandien persodinau į didelį vazoną ir palikau pirmai nakčiai hihihi.gif nes su tokiu vazonu nepanešiosi pirmyn-atgal doh.gif

QUOTE(une @ 2010 05 11, 15:33)

o laistau kemiros universaliom rozinem trasom.

drinks_cheers.gif man ir šitos labiausiai tinka thumbup.gif
Atsakyti
sveikos mergaitės,
mano gėliukas ant koto leidžia naujus ūgliukus.
Man juos nuskabyti g.gif , ar galima laukti naujų šakelių ir formuoti augaliuką, nes jie auga kitoje pusėje, nei yra nusisukusios kitos trys šakelės
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2010 05 12, 18:57)
sveikos mergaitės,
mano gėliukas ant koto leidžia naujus ūgliukus.
Man juos nuskabyti g.gif , ar galima laukti naujų šakelių ir formuoti augaliuką, nes jie auga kitoje pusėje, nei yra nusisukusios kitos trys šakelės

reikai skabyti ugliukus? g.gif o pas mane ji kaskoia islinkusia virsune g.gif kamienas tiesus o virsunele nulinkusi galiukas vel pakiles
Atsakyti
Iš sėklų auginau brugmansiją, bet auga (man taip atrodo) datura verysad.gif , nes patrynus tarp pirštų lapelį, labai jau kvapas nekoks..... g.gif
Atsakyti
brugmansija ir datura vienas ir tas pats augaliukas mirksiukas.gif anksciau vadindavo datura,dabar atsirado naujas pavadinimas - brugmansija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(wolke7 @ 2010 05 14, 22:59)
brugmansija ir datura vienas ir tas pats augaliukas  mirksiukas.gif anksciau vadindavo datura,dabar atsirado naujas pavadinimas - brugmansija 4u.gif

Gal ne visai tas pats - juk vienų žiedai "žiūri" aukštyn, o kitų svyra žemyn ax.gif Tuo labiau, kad auginu brugmansiją ir jos labai ne dvokia rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos visos, buvau atitrūkusi nuo internetinio pasaulio smile.gif

Įterpsiu ir savo trigrašį kai kuriais diskutuotais klausimais smile.gif

QUOTE(jediara @ 2010 05 08, 10:13)
O jei brugmansiją pasodinčiau augti į dirvą, rudenę persodinčiau į vazoną, ar būtų labai blogai? g.gif


Būtų neblogai, išskyrus tai, kad brugmansijai tikrai patiks auginti šaknis (ir pačiai augti). Rudenį iškasti bus sunkoka, šaknis, kad tilptu į padoraus dydžio vazona, teks gerokai nukapoti, o beiškasant gerokai nubyra žemės. Net jas užpylus substratu, įsodinus į vazoną augalui peržiemoti sunkiau. Mano kolegė taip augina brugmansiją - džiaugiasi, kad mažiau problemų su vandeniu, mažiau reikia laistyti. Aš pati išmėginau tik panašią procedūrą - 20 L plastikinės daigintuvės sieneles ir dugną išgrąžėme skylėmis (su freza, skersmuo apie 5 cm), į ją įsodinome brugmansiją, o daigontuvę užkasėme žemėje. Rudenį buvo paprasčiau - tik nukapojome išlindusias šaknis ir įnešėme į rūsį. Pagrindinis šaknų gniužulas liko nepaliestas, taigi, manau, ir augalas jautėsi tvirčiau.
Papildyta:
QUOTE(jurginėlis @ 2010 05 12, 17:57)
sveikos mergaitės,
mano gėliukas ant koto leidžia naujus ūgliukus.
Man juos nuskabyti g.gif , ar galima laukti naujų šakelių ir formuoti augaliuką, nes jie auga kitoje pusėje, nei yra nusisukusios kitos trys šakelės



Luktelkit truputį. Ne visi stiebo "Ūgliukai" tampa šakelėmis, dažniausiai lieka tarsi lapų kuokšteliai, puošiantys stiebą. Juos praretinu, bet šiek tiek palieku - ne toks plikas stiebas atrodo. Jei vistik auga kaip šakelė - tuomet jau elkitės pagal savo skonį ir augalo "figūrą".

QUOTE(jediara @ 2010 05 14, 21:44)
Iš sėklų auginau brugmansiją, bet auga (man taip atrodo) datura  verysad.gif , nes patrynus tarp pirštų lapelį, labai jau kvapas nekoks..... g.gif


Tai tikriausiai bus datura. Jei dar stiebelis truputį violetinis, o lapas kiek karpytas - tai tikrai durnaropė...


QUOTE(wolke7 @ 2010 05 14, 21:59)
brugmansija ir datura vienas ir tas pats augaliukas  mirksiukas.gif anksciau vadindavo datura,dabar atsirado naujas pavadinimas - brugmansija 4u.gif


Panašiai, tik nuo K.Linėjaus laikų iki 2004 m brugmansia ir datura buvo dvi atskiros bulvinių šeimos gentys, o 2004 m. Amerikos brugmansiju ir daturu augintoju asociacija (ABADS) isrūpino, kad liktų tik viena gentis - brugmansijos, prie kurios prijungė durnaropes. Taigi, jos liko vienos genties, bet skirtingų rūšių augalai. Taigi, datura ir brugmansia yra visai ne tas pats, nors panašiai vadinama...

nesuprantu tokių "pervadinimų" motyvo, čia būtų panašiai kaip mūsų sąlygomis slyvą ir vyšnią pavadinti vienu vardu... juk durnaropės ir brugmansijos augalai skiriasi ir augimo strategija, ir botaniniais požymiais, ir netgi tarpusavyje nesikryžmina...
Atsakyti
Ana savaite pasisejau seklytes.Ar spes man siemet uzaugti augaliukas ir parodyti ziedus?Kazkur girdejau,kad labai labai ilgai dygsta,bet kad gavau taip verysad.gif Ar daigios seklos?Gavau desimt vnt ir visas pasejau,o paskui tik pagalvojau kur deti reikes jei sudygs visos. unsure.gif
Atsakyti
Ačiū, Kile už patarimus 4u.gif



QUOTE(*finy* @ 2010 05 17, 18:57)
Ar daigios seklos?Gavau desimt vnt ir visas pasejau,o paskui tik pagalvojau kur deti reikes jei sudygs visos. unsure.gif

Iš 8 sėklų auga 6 augaliukai ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jediara: 17 gegužės 2010 - 18:33
dėkui Kile 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 05 17, 14:06)

Tai tikriausiai bus datura. Jei dar stiebelis truputį violetinis, o lapas kiek karpytas - tai tikrai durnaropė...


Įdedu vieno augaliuko foto ax.gif Datura ar brugmansija? g.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(*finy* @ 2010 05 17, 17:57)
Ana savaite pasisejau seklytes.Ar spes man siemet uzaugti augaliukas ir parodyti ziedus?Kazkur girdejau,kad labai labai ilgai dygsta,bet kad gavau taip  verysad.gif Ar daigios seklos?Gavau desimt vnt ir visas pasejau,o paskui tik pagalvojau kur deti reikes jei sudygs visos. unsure.gif


Dygsta 25-30 dienų, jei šilumos pakanka. Daigumas paprastai geras, apie 60-80 procentu. Durnaropių žymiai geresnis nei brugmansiju. Ar spės sužydėti? labai priklausys nuo augimo sąlygų, tręšimo, nuo vasaros orų. Paprastai pirmais metais nespeja sužydėti (jei tai brugmansija, o ne durnarope).


QUOTE(jediara @ 2010 05 17, 21:01)
Įdedu vieno augaliuko foto  ax.gif  Datura ar brugmansija? g.gif


Man panašiau i datura.
Šiaip daturos dygsta žymiai greičiau nei brugmansijos, o jūsiškės, kiek pamenu, dygo ilgai. Tiesa, jei sėjot žiedu violetiniu, tai bus datura medėjanti, o ji dygsta tiek kiek brugmansija, tik žydi žiedais aukštyn ir auga kaip dvimetis augalas (žiemojant patalpoje).
Atsakyti