Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Maniškės jau visos pradėjo augti thumbup.gif
Red angels buvo išgąsdinusi - žiemą pražiemojo, o paskui ėmė silpti tiesiog akyse. Išėmiau iš vazonėlio - ogi ten sliekų esama blink.gif Iš storo kaip pirštas kamieno vos viena mažulytė šaknelė kokio 5mm lenda. Persodinau į durpių substratą. Atsigavo labai greitai ir dabar jau sėkmingai pradėjo augti ax.gif
Persodinau visas. Kile, kokios firmos substratą naudojat? Jis man nepatiko.
Atsakyti
o gal man ja persodinti,antra savaite medziusta zeme jai,mano ji ragatkes formos,vienos sakos virsune lapuku virsurtiniu neturi,kita dar turi
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2010 03 18, 21:42)
Persodinau visas. Kile, kokios firmos substratą naudojat? Jis man nepatiko.


Oi kaip nesmagu... Atsiprašau už nepatogumus 4u.gif

pas mane ta pati bėda buvo su kai kuriomis. Nesodinu nei mažų, nei didelių į gryna durpių substratą , bet sodindama mažyles nenaudoju daržo žemės dėl tų pačių sliekų...

Šį rudenį maišiau Rėkyvos durpių substratą su Juknevičiaus kompostu (~3:1). Tikriausiai kompostas nebuvo sterilizuotas.

Mano patyrimu, brugmansijos labiau mėgsta puveningą žemę, beto iš grynos durpės augalams sunkiau įsisavinti mineralines medžiagas, o ir perdžiūna mišinys ne taip greit, kaip durpių substratas...

QUOTE(egleja @ 2010 03 19, 09:13)
o gal man ja persodinti,antra savaite medziusta zeme jai,mano ji ragatkes formos,vienos sakos virsune lapuku virsurtiniu neturi,kita dar turi


Kokio ūgio jūsų augaliukas? šiaip ta apmirusi šakelė labai nemaišo, dirvą būtų gerai išdžiovinti, bet jei nepavyksta - persodinti (bet tada jau į lengvesnę žemelę).

Beje, Kauno Schetelig brugmansijų neturi ax.gif Tik sėklų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 19 kovo 2010 - 09:08
augaliukas mano kokia 80cm,papurenau zeme vazoneli ir pastaciau ant radiatoriaus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 03 19, 09:08)
Oi kaip nesmagu... Atsiprašau už nepatogumus  4u.gif

O ne, atiprašinėti nėra už ką. Tik pasakiau savo nuomonę apie substratą. Aš naudoju Durpetos arba Kekkilos substratą tiek suaugusioms brugmansijoms , tiek mažiems daigeliams (beje ir visoms kitoms gėlėms). Auga tikrai labai gerai. Po persodinimo ir Knightii lapeliai išsitiesė ir dabar nors nėra dideli, bet tiesūs, labai tamsiai žali.
Kile, aš be galo dėkinga už gėlytes , stengiuosi kad jos gerai augtų ir labai laukiu žiedelių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 19 kovo 2010 - 21:29
klausykit merginos kaip i tai jai diena isnesus brugmancija i lauka g.gif ,o ras geras silta,o nakciai parnesus blush2.gif
Atsakyti
Ne, joms tikrai nepatiktų. Ar dar nebandėt persodinti tos, kurios vis nedžiūsta žemė? Aš persodinčiau. Bent jau būtų aišku kokie reikalai su jos šaknimis. Ir persodinus reikėtų labai nedaug palieti.
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 03 18, 21:19)


kaškoniukas, Kauno Schetelige nėra brugmansijų daigelių. Gal ir gerai, sutaupiau  lotuliukas.gif




aisku sutaupei, jei pas mane isgyvens ir bus geltona tai ir tu turesi mirksiukas.gif
Persodinau, tai dabar nebado akiu zeme kuri atrode kaip slapia kempine - labai bijojau puvinio. Daigas ar skiepas, nezinau kaip pavadinti atrodo tvirtas, pradeje kaltis lapeliai keistai kietai vaskiniai rodos dar net nepajudejo is vietos - toks jausmas, kad augalelis atrodo gyvybeingas, bet uzksikonservaves... tikiuosi, kad su saulyte prades jam isbujot.

QUOTE(išdykėlė @ 2010 03 19, 22:21)
O ne, atiprašinėti nėra už ką. Tik pasakiau savo nuomonę apie substratą. Aš naudoju Durpetos arba Kekkilos substratą tiek suaugusioms brugmansijoms , tiek mažiems daigeliams (beje ir visoms kitoms gėlėms). Auga tikrai labai gerai. Po persodinimo ir Knightii lapeliai išsitiesė ir dabar nors nėra dideli, bet tiesūs, labai tamsiai žali.
Kile, aš be galo dėkinga už gėlytes , stengiuosi kad jos gerai augtų ir labai laukiu žiedelių.



as kazkaip irgi megstu Durpetos substratus ivairius, kol kas neapvyle. Kai vienais metais su kazkokiom visas savo geles uzkreciau tai atradus Durpeta nebeeksperimentuoju, pamaisau jei reikia tarpusavyje, jei reikia su darzo zeme... Dazniausiai naudoju Dekoratyviniams augalams . O koki tu naudoji brugmansijoms? Didziaja tai dekoratyvinis su kambariniu geliu pamaisiau, tokius turejau ziuresiu. Reikia ir man ta inoringaja Knighti persodint smile.gif ir aisku visas likusia sakeles, lyg ir gereja pamazu padetis, na bet vis dar neprieinu, tuoj atostogu tada jau kibsiu su malonumu. o Didzioji pumpura sviezia isleido - ar isssilaikys idomu, toks jausmas, kad dar pernai metu nespejes islisti.
Atsakyti
Man pernai padovanojo "durnarope" vos ne 2 m aukščio. Stovėjo ji per žiemą rūsy, lapų beveik neturi, visi kamienai tokie apdžiuvę. Kada jas galima išnešti į lauką?
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 03 20, 21:38)
as kazkaip irgi megstu Durpetos substratus ivairius, kol kas neapvyle. Kai vienais metais su kazkokiom visas savo geles uzkreciau tai atradus Durpeta nebeeksperimentuoju, pamaisau jei reikia tarpusavyje, jei reikia su darzo zeme... Dazniausiai naudoju Dekoratyviniams augalams . O koki tu naudoji brugmansijoms?

Durpetos naudoju universalias, skirtas profesionalams (pokai po 250 litrų) arba Kekkilos skirtas daigams (po 300 litr). Daržo žemės vengiu dėl sliekų, kurie vazonėliuose pridaro nuostolių augalams.
Atsakyti
pasirodau as su saviskem , pirmi metai kai taip gerai isgyveno, thumbup.gif ir jau ziedeliai sukrauti, tik gaila... kad isnesus i lauka viska numes
user posted image
Atsakyti
dovesa, egleja, dar anksti į lauką, visam laikui galima perkelti, kai jau naktimis temperatūra nebekris žemiau 0, dienai išnešti - na, galima, bet dar ne anksčiau nei už poros savaitėlių. Dabartinė šalta drėgmė nepatiks joms.

Dėl substrato - pernai pavasarį naudojau Durpetos "sėjimui", į jį ir sėjau, ir jaunutes brugmansijas sodinau. Rezultatas - pomidorai visi diegavirtės pakąsti, brugmansijų - šaknys nunyko. Anksčiau taip nepasitaikė, matyt kokia bakterija buvo įsimetus. Prieš kelis metus pirkdavau Durpetos "kapinių tvarkymui" - smulkesnis, ne vien rudoji durpė. Betgi kažką receptūroj pakeitė, nebemėgsta augalai... Praeitą vasarą turėjau Durpetos Professional po 250 L ir Rėkyvos raudonam poke 250 L - skirtumo didelio nemačiau, tik Rėkyvos stambesnis.
Daržo žemę naudoju pamaišymui tik į didžiuosius vazonus, ten sliekai didelės žalos nepadaro. Mažąsias sodindama panaudojau Juknevičiaus kompostą, ant kurio pakuotės rašė, kad "apdorotas" O šį savaitgalį persodinėdama mažesniąsias vos ne kiekvienam vazone radau po slieką - štai tau ir sterilizacija...

Dėl persodinėjimo dabar, jei dirva nedžiūna - karti mano patirtis - kaltas būna ne tik substratas, bet ir aplinkos sąlygos, kuriose augalas auga. Jei augalas suaugęs, šaknų sistema susiformavusi, tai persodinant nereikėtų labai išdrąskyti šaknų, tik švelniai nupurtyti žemes. Daug kur rašo, kad galima "genėti šaknis" - t.y. pamažinti šaknų gniužulą, kad nereikėtų sodinti į didesnį vazoną. Betgi tvėsiom pavasario salygom taip pažeistas šaknis labai labai puola puvinys. Nebent pamažinus šaknų, užtikrinti, kad augalas augs šiltai, neperlaistytas.

Livai, puikiai atrodot smile.gif Neskubėkit nešt į lauką, gal ir nenumes tada pumpurų smile.gif

O pas mane nuostolis. Po savaitės aplankius savo augintinių koloniją tetos palėpėj radau "Culebrą" nunykusią... Nors atrodė, kad atsigavo, ir naujus ūglius leis. Deja... Kad ir įdomi, daugiau neauginsiu. Labai jau lepi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 22 kovo 2010 - 08:45