Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Sveikinimai visoms naujoj temoj 4u.gif

Žiedų garžumas wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Livai @ 2009 09 08, 11:39)
Tai aš jau pastebėjau ,kad skanios...bet jau man turbūt paranoja...aš taip bijau, kad jos man rimtai nesusirgtų  doh.gif


Skaitinėjau tokio dano selekcininko-mokslininko-naturalisto darbus apie brugmansijas. Na, jis laikosi tokios nuomonės, kad gerai parinkus divą, augimo vietą galima ir be trąšų, ir be insekticidų jas auginti.... Patikėti sunku. Bet vieną dalyką jis įdomų pastebėjo. Kad labai dažnai brugmansijos tik IMITUOJA brugmansijų virusą. T.y. joms nepatinkančiomis augimo sąlygomis pasireiškia visi viruso požymiai (dėmėtai margi, trapūs lapai, stiebo pažeidimai pumpurų vietose ir kt.), bet tik pasitaisius sąlygoms (tinkamai patręšus, persodinus, perkėlus į saulėtesnę vietą) visi išnyksta... Deja, tokia apgaulę galima atpažinti tik ištyrus augalo audinius del viruso RNR, mėgejui plika akimi atskirti neįmanoma...
Žodžiu, su charakteriu tos mūsų gražuolės g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 09 08, 10:54)
Žodžiu, su charakteriu tos mūsų gražuolės g.gif

irnesakyk.gif ...dar ir su kokiu
Atsakyti
KIle, iš Jūsų įsigyta gėlytė sugalvojo žiedus leisti doh.gif , gal man juos išskinti (nors skaudėtų širdį, bet.... augaliukas svarbiau)? g.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 09 12, 12:03)
KIle, iš Jūsų įsigyta gėlytė sugalvojo žiedus leisti  doh.gif , gal man juos išskinti (nors skaudėtų širdį, bet.... augaliukas svarbiau)?  g.gif


Gražiai auga!
Neskinčiau... O gal ims ir sužydės? biggrin.gif

Šiaip jos labai savarankiškos - jei trūks ko nors, pačios pumpurus numes. Niekada neskinu pumpurų, nebent geniu rudenį su visom šakom pumpuruotom ir įšaknydinti viršūnes noriu - tada išskinu, kad lengviau prigytų.

O čia dar vienas "mažasis angelų trimitas" "Iochroma grandiflora" savo grožybes skleidžia. Skubėjau nufotografuot, nes nežinia, kaip tiem egzotam lietuviškas ruduo... gal ims ir numėtys visą grožį...
user posted image
Atsakyti
Ačiū už patarimą - neskinsiu ir lauksiu, kas bus aciuks.gif
Atsakyti
o as siemet tikrai nesulauksiu tos geltonos pilnavidures ziedeliu nes vos paauga ir numeta zieda verysad.gif net nezinau gal namo jia parnesti kad pilnai zieda subrandintu g.gif
Atsakyti
QUOTE(zylute81 @ 2009 09 13, 21:10)
o as siemet tikrai nesulauksiu tos geltonos pilnavidures ziedeliu nes vos paauga ir numeta zieda  verysad.gif net nezinau gal namo jia parnesti kad pilnai zieda subrandintu g.gif


Pas mane su pilnavidurem tas pat! Jos žymiai lepesnės nei paprastosios... Pernai nešiau i namus, nes labai norėjau sulaukti žiedų, tai iškart visus numetė... Deja nieko dėl to patarti negaliu.
Ir tie nukritę pumpurėliai! Paėmus į rankas atrodo, kad juose gyvybė dar plazda...
Atsakyti
Aš sužavėta šiais puikiais žiedais thumbup.gif
Atsakyti
Gal pasakytumėt visiškai burgmansijų nežinovei, ar šie augalai žiemoja lauke..? Labai jau gražios nuotraukos, tuoj užsinorėsiu tokio grožio pas save sodyboj.. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2009 09 14, 12:16)
Gal pasakytumėt visiškai burgmansijų nežinovei, ar šie augalai žiemoja lauke..? Labai jau gražios nuotraukos, tuoj užsinorėsiu tokio grožio pas save sodyboj..  rolleyes.gif

Tikrai ne schmoll.gif - reikia nešti į rūsį mirksiukas.gif
Atsakyti
nagi pagaliau gavau, pora sakeliu grazuoles, ikisau i zeme ir lauksiu gyvybes zenklu bigsmile.gif gal ja reiktu jau kambari laikyti? taip pat gavau seklu puilnavidures geltonos ir margos misinys, tik tiek kad sakot lepesnes tai neaisku ar kas gausis , zodziu pasejau i dezute uzdengiau plevele ir lauksiu.
Atsakyti