Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

QUOTE(Kile @ 2010 02 25, 10:51)
Dėkui visoms už sveikinimus smile.gif Pati vis dar bandau susitaikyti su gyvenimiškais netikėtumais, kai visi svarbiausi gyvenimo ivykiai, pasiekimai ir jaudulys supuola viena metu  ax.gif

Viena moteriškaitė pernai pranašavo, kad "jau kai šeimos turėsi, tai tiek tų gėlių neauginsi" -


Kile sveikinu 4u.gif Kada pas jus gandrai atskrenda?

Ka as galiu pasakyti is savo patirties, kad gal kazkuriuo metu laiko ir truks - juk nauja patirti ir rupesciai, bet paskui viskas susistato i savas vietas, atsiranda rutina ir dienotvarke - pasiskirsto darbai aisku ir pirmenybes. Su vaiku ant ranku ar nesynej laistydavau geles, kalbedavau - per 4 metus nei vienos neiskapste, nei draske, nei rove, nei kambaryje nei lauke - nebent per neapsiziurejima uzkabino. Pas mane geliu dabar daugiau nei pries pirmo vaikelio gimima smile.gif o irgi buvo pranasavimu, kad jau namie tai geliu neissaugosiu, tuo metu labiau kambarinemis domejausi, pilni namai palanges ir net ant grindu. Dabar kambariniu apmazeje, bet uztat lauke sezono metu visos pajegos sutelktos jau antri metai lotuliukas.gif - na ne tiek kiek pas tave, bet burys dideja ir planu dar yra, o gandrai antara jau nesa smile.gif

Labai dekui uz patarimus del pasirinkimo, kazkodel ta pati pagalvojau, kad nuotraukos tai dar ne viskas, plius kur kartojasi veisles pvz Salmon perfection - ziurint skitingas svetaines pasakytum, kad ir veiskles skirtingos is isvaizdos, pradejau skaitinetis, man taip ta Culebra krito, bet praktiskai labai sunku islaikyt kaip suprantu ir siaip gana lepi veisle - taigi ziuresiu dar. Irgi galvoju, gal nesiplesyt siemet, na cia nuo nuotaiku. Aisku EN terminai kartais sunku suprast ka apibudina. nes dar ir ta patirtis striuka. Dekui.
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 02 26, 15:10)
Kile sveikinu  4u.gif  Kada pas jus gandrai atskrenda?

Labai dekui uz patarimus del pasirinkimo, kazkodel ta pati pagalvojau, kad nuotraukos tai dar ne viskas, plius kur kartojasi veisles pvz Salmon perfection - ziurint skitingas svetaines pasakytum, kad ir veiskles skirtingos is isvaizdos, pradejau skaitinetis, man taip ta Culebra krito, bet praktiskai labai sunku islaikyt kaip suprantu ir siaip gana lepi veisle - taigi ziuresiu dar. Irgi galvoju, gal nesiplesyt siemet, na cia nuo nuotaiku. Aisku EN terminai kartais sunku suprast ka apibudina. nes dar ir ta patirtis striuka. Dekui.


Dėkui už palaikančią nuomonę 4u.gif Šaunuolė, kad viskam entuziazmo atrandi thumbup.gif

Mažučiai mes dar, gandrai tik rugsėjo pradžioje, todėl ir neprarandu vilties su disertacija dar suspėti... O gėlės - ne tik laisvalaikio būdas - man jos ir darbas, ir emocinės pusiausvyros teikia. Ypač su brugmansijom susigyvenau - matyt biolaukai panašūs blush2.gif

Dėl Culebros - pragyveno ji vistik žiemą pas mane thumbup.gif ištaukiau jau šilčiau augti, atžalėlių prileido - bus iš ko padauginti ir dalintis. Labai įdomi, bet kaži, ar tų pinigelių, kuriuos mokėti reikia verta, visiškai nepanaši į kitas brugmansijas...

Dėl skirtingų nuotraukėlių skirtinguose tinklapiuose - tai tikra tiesa, ir visuomet peržvelgiu jų daugiau, kad tikresnę nuomonę susidaryti. Nors nei viena rūšis dar nenuvyle - ne visiškai tokios, kaip nuotraukose, bet visos labai ypatingos. Ypač kvapai - Jų juk nenufotografuosi...

Pati susižavėjau dabar amerikietiškomis veislėmis. Jų žiedai ne pilnaviduriai, bet jos ilgai ir gausiai žydi, pats krūmas, lapai labai dekoratyvūs - tamsūs, pūkuoti, garbanotu pakraštėliu... Jau matau kelis augaliukus pumpurėlius bekraunančius, tikiuos šį pavasarį jau įsitikinti, ar vertesni jie nei pilnaviduriai vokiškieji brugmansijukai.

Dėl veislių tikrai galiu patarti - nemažai žinių sukaupiau, su botaniniais terminai susipažinus, apie būdingas tam tikroms rūšims ligas-bėdas šiek tiek žinau. Anksčiau ir pati esu įkliuvusi su netikusiomis veislėmis. Tikrai verta pasigilinti, kokį augalą perki. Mūsų kainomis didoka prabanga siųstis betką...

Išdykėle, būtinai pranešiu kaip dygsta ir auga - dar tik kelios dienos šiltai įkurdintos sėklytės, be keleto savaičių naujienų tikriausiai nebus...
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 02 26, 15:38)
Dėkui už palaikančią nuomonę  4u.gif Šaunuolė, kad viskam entuziazmo atrandi  thumbup.gif

Mažučiai mes dar, gandrai tik rugsėjo pradžioje, todėl ir neprarandu vilties su disertacija dar suspėti... O gėlės - ne tik laisvalaikio būdas - man jos ir darbas, ir emocinės pusiausvyros teikia. Ypač su brugmansijom susigyvenau  - matyt biolaukai panašūs  blush2.gif

Dėl Culebros - pragyveno ji vistik žiemą pas mane  thumbup.gif ištaukiau jau šilčiau augti, atžalėlių prileido - bus iš ko padauginti ir dalintis. Labai įdomi, bet kaži, ar tų pinigelių, kuriuos mokėti reikia verta, visiškai nepanaši į kitas brugmansijas...

Dėl skirtingų nuotraukėlių skirtinguose tinklapiuose - tai tikra tiesa, ir visuomet peržvelgiu jų daugiau, kad tikresnę nuomonę susidaryti. Nors nei viena rūšis dar nenuvyle - ne visiškai tokios, kaip nuotraukose, bet visos labai ypatingos. Ypač kvapai - Jų juk nenufotografuosi...

Pati susižavėjau dabar amerikietiškomis veislėmis. Jų žiedai ne pilnaviduriai, bet jos ilgai ir gausiai žydi, pats krūmas, lapai labai dekoratyvūs - tamsūs, pūkuoti, garbanotu pakraštėliu... Jau matau kelis augaliukus pumpurėlius bekraunančius, tikiuos šį pavasarį jau įsitikinti, ar vertesni jie nei pilnaviduriai vokiškieji brugmansijukai.

Dėl veislių tikrai galiu patarti - nemažai žinių sukaupiau, su botaniniais terminai susipažinus, apie būdingas tam tikroms rūšims ligas-bėdas šiek tiek žinau. Anksčiau ir pati esu įkliuvusi su netikusiomis veislėmis. Tikrai verta pasigilinti, kokį augalą perki. Mūsų kainomis didoka prabanga siųstis betką...

Išdykėle, būtinai pranešiu kaip dygsta ir auga - dar tik kelios dienos šiltai įkurdintos sėklytės, be keleto savaičių naujienų tikriausiai nebus...


wub.gif

man irgi geles ir ju prieziura pravalo galva, atpalaiduoja, vienu zodziu nerealus pasitenkinimas ne vient tik ziurint bet ir rupinantis jomis. Neisskirciau labai kazkokios rusies kuri labiausiai liptu, tiesiog visas kurias turiu myliu, praeinu dziaugiuosi...

Culebra tikrai kitokia, bet labai idomi ziedais savo - gal tada galiu uzsirezervuot viena atzalele? Truputi sumazintume jos savikaina wink.gif

O del terminu tai reikes pasikonsultuot, nes zodynas ne visada padeda doh.gif
kaip pazymimas zydejimo ipatumas - pliupsniais ir pastovus pvz?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 26 vasario 2010 - 17:37
QUOTE(kaškoniukas @ 2010 02 26, 18:31)
Culebra tikrai kitokia, bet labai idomi ziedais savo - gal tada galiu uzsirezervuot viena atzalele? Truputi sumazintume jos savikaina wink.gif

O del terminu tai reikes pasikonsultuot, nes zodynas ne visada padeda  doh.gif
kaip pazymimas zydejimo ipatumas - pliupsniais ir pastovus pvz?

Culebros padauginsiu, bet nebus dar ankstyvam pavasariui ax.gif

Del zydejimo ypatumu - "ever-flowering" - nuolat žydinčios (t.y. daug pumpurų praktiškai nuolat vis besiskleidžiančių. Tokios yra B.arborea ir kai kurie jų hibridai. Dauguma pas mus paplitusiu - "perpetualy flowering" - t.y. pražysta pliūpsniais (sužydėjusios ir nužydejusios kurį laika skleidzia po viena kita pumpura, o paskui vel prazysta visas krumas). Tiesa, tiesioginiai vertiniai teisybes neatitinka doh.gif nes abu lietuviskai reiskia "nuolat zydintys".

Gera informacija apie brugmansijas kiek naturalistiniu poziuriu i ju auginima, nors ir anglu kalba yra sioj knygelej. Laikinai dalinuosi nuoroda i ja, gal kam pravers.
http://www.failai.lt...rimitai.pdf.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 01 kovo 2010 - 10:15
Kile, ar dar nelaikas gelytes traukti is tamsiu vesiu patalpu i sviesesnes? blush2.gif
regis siais metais pavyko issaugoti is taves pirkta brugmansija wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 03 01, 11:14)
Culebros padauginsiu, bet nebus dar ankstyvam pavasariui  ax.gif

Del zydejimo ypatumu - "ever-flowering" - nuolat žydinčios (t.y. daug pumpurų praktiškai nuolat vis besiskleidžiančių. Tokios yra B.arborea ir kai kurie jų hibridai. Dauguma pas mus paplitusiu - "perpetualy flowering" - t.y. pražysta pliūpsniais (sužydėjusios ir nužydejusios kurį laika skleidzia po viena kita pumpura, o paskui vel prazysta visas krumas). Tiesa, tiesioginiai vertiniai teisybes neatitinka  doh.gif nes abu lietuviskai reiskia "nuolat zydintys".

Gera informacija apie brugmansijas kiek naturalistiniu poziuriu i ju auginima, nors ir anglu kalba yra sioj knygelej. Laikinai dalinuosi nuoroda i ja, gal kam pravers.
http://www.failai.lt...rimitai.pdf.htm


Dekui, Kile, nes sakau, skaitinejausi o nelabai supratau, kad zydejimas butu skitingas...
Del Culebros galima ir rudenio palaukt. Na dar pries tuos gandrus atvaziuociau gal smile.gif O gal turetum ir Theas Leabling?

Permeciau tavo nuorodoj ta knyga, atrodo labai aiski EN kalba, reikes pastudijuot. Vaizdai wub.gif Metus praleidau pietu Prancuzijoj, ziauriai ilgejausi Lietuvos ir pereinanciu sezono kvapu, pasakodavau, kaip ateidavo suvokimas kaip kvepia pavasariu ar ziema... bet dabar taip noreciau ten gyventi ir auginti geles istisus metus lauke... netasyti vaznu ziemai ir tureti tokius Brugmansiju medzius apsipylusius ziedais kieme....

QUOTE(une @ 2010 03 01, 13:18)
Kile, ar dar nelaikas gelytes traukti is tamsiu vesiu patalpu i sviesesnes?  blush2.gif 
regis siais metais pavyko issaugoti is taves pirkta brugmansija  wub.gif


vat ir as jau galvoju saviske gal i namus nestis? viena ji pas mane, nelabai didele 2 m nesiakia su vazonu, ziemojo sviesiai vesiai iki +4. tik va bijau kad neistystu paskui labai... visgi iki Geguzes dar toli... bet ir ziedu norisi, per pati zydejimo ikarsti turejau nest i patalpa ziemai.
Atsakyti
Une, kaškoniuk, jei turite sąlygas - žinoma, jau galima išnešti šviesiau ir šilčiau (gal tik ne į +25 šilumos...). Tikrai greičiau atsigaus, sužaliuos, ir, tikėtina, anksčiau žydės. Tik reikia turėti minty, kad per mėnesį gali gerokai paaugti, taigi prireiks nemažai erdvės. Gegužio laukti nereikės, aš į nešildomą šiltnamį išnešdavau net kovo antroj pusėj, kai jau nebūdavo didesnių šalnų, tik dar nakčiai agroplėvele apgobdavau. o balandžio antroj pusėj jau ir į lauką (nors pastaraisiais pavasariais visokių orų pasitaiko...). Dar su tais ankstyvais pabudinimais - jei ima ir užmezga pumpurus dar kambary, ne visada išneštos į lauką juos išlaiko...

Mažesnes jau prieš savaitę išrikiavau ant šviesios palangės, patręšiau silpnai kartelį - akyse paūgėjo 4u.gif Theas Liebling padauginsu neturiu, bet yra tokia "nebūtina" šaka, bandysiu per "tinkamesnį" mėnulį nupjauti ir padauginti.

Dėl gyvenimo šiltuose kraštuose - tai visai nenorėčiau ax.gif Jei gėlės ištisus metus žydėtų, būtų sunkoka... Aš tokia truputį lietuviškos meškos charakterio - vasarą uogauju gėliauju, o žiemą kitiem darbams reikalams, jei lieka kada - ir pomėgiams atsiduodu... Tai man visai gerai, kad augintinės žiemos metu mažiau dėmesio reikalauja blush2.gif O namie trys vyriškiai irgi brugmansijų gerbėjai vazonus tampo biggrin.gif
Atsakyti
aciu, Kile 4u.gif
dabar jos tamsioj patalpoj,kur +10, isnesiu i sviesia, kur +15 rolleyes.gif
Atsakyti
as jau irgi prisipirkau seklu ir pasisejau smile.gif norejau paklausti o kai seklos sudyks tai siais metais jau sulauksiu ziedu? ar reikia laukti kol sumedes?
Atsakyti
QUOTE(sAuLyTeA;) @ 2010 03 02, 15:08)
as jau irgi prisipirkau seklu ir pasisejau smile.gif norejau paklausti o kai seklos sudyks tai siais metais jau sulauksiu ziedu? ar reikia laukti kol sumedes?


Kaip pasiseks ir kaip joms išdygusioms augti pas jus patiks 4u.gif Pernai man tais pačiais metais sėtos ir sumedėjo, ir pražydo. Prieš tai kartelį pasėjus ketverius metus žiedų laukiau...
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 03 03, 15:41)
Kaip pasiseks ir kaip joms išdygusioms augti pas jus patiks 4u.gif  Pernai man tais pačiais metais sėtos ir sumedėjo, ir pražydo.

Oho, kaip gali pasisekti bigsmile.gif
Atsakyti
Na stai, nusipirkau Shetelige brugmansija
http://www.patioplan...etail...3&z=&c=

tai siemet jau su internetiniais uzsakymais neprasidesiu... sudetinga man, kazkaip reikia isigilint kaip tuos pinigus pervedinet blush2.gif
Ziuresim kaip pavyks augti, kotas sodinuko gana tvirtas atrodo bet visa kita nelabai, nors issirinkau geriausiai atrodanti...

tuoj akis praziuresiu pavasario laukdama...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 10 kovo 2010 - 22:23