Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

mano kai sirgo visos baltasparne,kile patare nupurkst actara ir viskas susitvarke thumbup.gif augaliukai dar po biski leidzia naujus lapukus wub.gif
Atsakyti
Dekui labai visoms, bandysiu gelbeti - atrodo viska sutraiskydavau kruopsciai, bet kai ju tookiais kiekias vis privisdavo po keliu dienu tai man itarimas ar tik ant lapu tuos kiausinius deda...

jediara - o kur tu pirkai ta priemone? Neteko niekur panasios uzmatyt.

skaiciau praeita tema tai taip gera i ziedus ziureti... ir kartu kai pasiziuriu datas postu tai dar taip ilgu laukti iki tu ziedu... Sakau gal saviske jau tystis i namus? Neaisku kada ir koks tas pavasaris bus - pernai ziuriu iki geguzes vidurio nenesiau i lauka bijodama salnu.
Atsakyti
Baltasparnės tik ant lapų deda kiaušinius, o pritupia tai ir ant dirvos, nors gyvena maitindamosis lapo sultimis. Man pats geriausias vaistas - negailint nuo apčios apskinti lapus, ant kurių matyti kiaušinėlių. Dažniausiai baltasparnės puola silpnesnį augalą ir pirmiausia pažeistus lapus (ne taip, kaip amarai - iškart prie jauniausių ūgliukų), tuo labiau kiaušinėliais apdėtų lapų nereikia gailėti, nes jie jau bus pažeisti, augalas stengsis juos išlaikyti, ir taip silpnės jo imunitetas. Išskinant lapus (palieku tik keletą sveikiausių viršūnėj) daug lengviau su niekadėjais sukovoti ir rankiniu būdu ir chemija purškiant smile.gif

Beje, Brugmansijos tiek skanios, kad nuo jų retai kada ant kitų augaliukų kenkėjai persikrausto biggrin.gif

Atsakyti

KILE, sveikinu nestuke.gif 4u.gif





QUOTE(kaškoniukas @ 2010 02 19, 16:04)

jediara - o kur tu pirkai ta priemone? Neteko niekur panasios uzmatyt.



Kaune,Schetelig parduotuvėje ax.gif
Atsakyti
Aktaro, kaip ir kitų chemikalų, būna ir Senukuose.
Atsakyti
sveikos 4u.gif
žiūrėkit,o mano brugmansija žiemojo rūsy.galima sakyt kad dabar ji perlinko per pusę blink.gif tokia keista.gal reikėjo dažniau paliet?ji tokia kaip suvytus....
Atsakyti
Šiandien pasėjau brugmansijų (taip rašo ant pokelio) sėklas ax.gif , žiūrėsiu, kaip seksis auginti g.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2010 02 21, 01:06)
Šiandien pasėjau brugmansijų (taip rašo ant pokelio) sėklas ax.gif , žiūrėsiu, kaip seksis auginti  g.gif

o kur pirkai seklu? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2010 02 19, 20:35)
KILE, sveikinu  nestuke.gif  4u.gif
Kaune,Schetelig parduotuvėje  ax.gif


As irgi prisijungiu prie sveikinimu biggrin.gif 4u.gif 4u.gif

As is sito puslapiuko http://www.engelstro...en.de/gelb.html nusiziurejau Südwind. Neradau kiek jie uz siuntima ima blink.gif Gal kada siunteisi kaip ju augaliukai geros kokybes ?
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 02 24, 22:56)
As irgi prisijungiu prie sveikinimu  biggrin.gif  4u.gif  4u.gif

As is sito puslapiuko http://www.engelstro...en.de/gelb.html nusiziurejau Südwind. Neradau kiek jie uz siuntima ima  blink.gif Gal kada siunteisi kaip ju augaliukai geros kokybes ?

Tikrą gražuolę išsirinkai thumbup.gif
Atsakyti
Dėkui visoms už sveikinimus smile.gif Pati vis dar bandau susitaikyti su gyvenimiškais netikėtumais, kai visi svarbiausi gyvenimo ivykiai, pasiekimai ir jaudulys supuola viena metu ax.gif

Viena moteriškaitė pernai pranašavo, kad "jau kai šeimos turėsi, tai tiek tų gėlių neauginsi" - bandau nepasiduoti ir tokioms pranašystėms - vis dar planuoju kuo įdomesniu papildyti kolekcija lotuliukas.gif

QUOTE(apsinge @ 2010 02 19, 23:04)
sveikos 4u.gif
žiūrėkit,o mano brugmansija žiemojo rūsy.galima sakyt kad dabar ji perlinko per pusę blink.gif tokia keista.gal reikėjo dažniau paliet?ji tokia kaip suvytus....


Jei stiebas darosi tuščiaviduris, pabalęs - jis nunyko. Bet dar nepraraskit vilties, nupjaukit jį žemokai - dažnai pavasarį iš šaknų prileidžia ūglių. Drėgmės dažniausiai nepritrūksta...


QUOTE(jediara @ 2010 02 21, 00:06)
Šiandien pasėjau brugmansijų (taip rašo ant pokelio) sėklas ax.gif , žiūrėsiu, kaip seksis auginti  g.gif


Aš taip pat pasėjau iš išdykėlės gautas sėklytes. Laukiu daigeliu smile.gif

QUOTE(sAuLyTeA;) @ 2010 02 22, 23:18)
o kur pirkai seklu? smile.gif


Seklu galima rasti "Zalios stoteles", "Schetelig" parduotuvese.

QUOTE(Purkelis @ 2010 02 24, 21:56)
As is sito puslapiuko http://www.engelstro...en.de/gelb.html nusiziurejau Südwind. Neradau kiek jie uz siuntima ima  blink.gif Gal kada siunteisi kaip ju augaliukai geros kokybes ?


Va dėl tos kokybės... Pernai pirkau du augalus - ir man nelabai patiko... Parase, kad viena veisle turi maza, uz 12 Eu, o kitos augaliuka - dideli, uz 17 Eu. Siuntimas dar kainavo 24 Eu. Gavau augalus: tas "mazas" - sveikas, viskas gerai. O "didelis" - perpus mazesnis nei mazas, tik šviežiai i milžinišką jam vazoną įkištas... Paliegęs augaliukas buvo, šaknu puvinį jau atsivežė pas mane. Kad ir kaip globojau, žiemą nunyko... Veislės šios selekcininkes - fantastiskos, ir deja, kai kuriom neprekiauja jokios kitos parduotuves. Bet kelias ju, kaip ir jusu issirinkta, pigiau (ir augalas ir siuntimas) galima isigyti www.brugmansia.nl parduotuveje.
parašiau i šita parduotuve ir del kitu veisliu, kuriu nera pacioje parduotuveje, bet itrauktos i ju katalogus, gal kartais parduotu. Bet per savaitele atsakymo dar negavau.

Toms, kas prašė patarimų, kokias veisles rinktis - tai jau labai skonio reikalas. Jos iš tiesų labai panašios - atspalvis, ūselių ilgis, sijonų raitytumas ir neretai pražydusios nėra tokios išskirtinės, kaip atrodo perkant pagal nuotrauką. Visuomet skaitau veislės aprašus: Ar nėra jautri ligoms, ar žydi pliūpsniais, ar nuolatos, bet mažiau skleidžia žiedų, ar keras auga tvarkingai, ar linkęs tįsti; ar žiedai karo "vertikaliai", ar yra tik nulinkę, angl. "nodding" - tuomet net ir nedidelio ūgio augaliukas labiau atskleidžia savo grožį. Taip pat atidžiai renku pagal sąlygų poreikį žiemojimui.

B.vulcanicola, B.sanguinea žiemoja tik šviesioj šiltoj patalpoj - jei neturite žiemos sodo ar negalite/nenorite jų auginti kambaryje - geriau augalų rūsyje nekankinti - kartais pratempia žiemą, bet toks augalas bus nuvargęs
B,suaveolens rūšys gerai žiemoja, neturi pilnavidurių žiedų, nėra įspūdingai stipraus kvapo, bet žiedai išsiskiria spalvomis, jos tikros nakties karalienės, įspūdingą grožį atskleidžiančios vakarop ir naktį.
B.aurea rūšys - itin kvapnios, augalo lapai itin dideli, žiedai išsiskiria savo formomis. Tačiau kenkėjams pati "skaniausia" veislė. Žiemoja gan kantriai ir vėsiau nei 10°C temperatūroje.
B.candida - vienos atspariausių, tvirčiausių, geriausiai žiemojančių veislių išskirtiniais itin kvapniais žiedais. Net ir lietingom vasarom sužydi, žiedai (jei nelabai pilnaviduriai) taip pat netaip labai bijo lietaus - mažiau nurunda.
B.hybriden - apie kiekvieną rūšį reikia domėtis atskirai, nes jos yra įvairių rūšių hibridai.

O visa kita- skonio reikalas smile.gif Gal tai kiek palengvins pasirinkimą 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2010 02 25, 09:51)
Aš taip pat pasėjau iš išdykėlės gautas sėklytes. Laukiu daigeliu smile.gif

Galiu tik pasakyti, kad sėklytės tikrai daigios (tik nežinau procentais), nes pas tą mano draugę, kuri davė sėklas, jau sudygę. Aš jau gavau daigelį ax.gif Parašykit kaip sekėsi - man įdomu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 25 vasario 2010 - 21:10