Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Kile turiu klausimuka, vienintele is siuntinu pas mane iochroma grandiflora isgyveno bet jinai labai idomiai atrodo nezinau ka su ja daryt, gal glai patart gal virsunele jam nutraukti . Tik va bijau kad ir sitas nenusibaigtu
user posted image
Atsakyti
Sveikos smile.gif
Jus man "blondinei" pasakykit kuo skiriasi durnarope nuo brugmansijos...? blush2.gif blush2.gif blush2.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kristele10 @ 2010 02 04, 10:12)
Sveikos smile.gif
Jus man "blondinei" pasakykit kuo skiriasi durnarope nuo brugmansijos...?  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif  doh.gif


Mano supratimu durbnarope tai toks viemetis augalas su ziedais i virsu, o brugmansija tai ziedai ia pacia
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2010 02 03, 21:24)
Kile turiu klausimuka, vienintele is siuntinu pas mane iochroma grandiflora isgyveno bet jinai labai idomiai atrodo nezinau ka su ja daryt, gal glai patart gal virsunele jam nutraukti . Tik va bijau kad ir sitas nenusibaigtu


Jei turite vietos ant šviesios palanges, galima butu nuskinti viršūnėlę ir dabar. Bet pati tai palaukčiau dar mėnesiuką, persodinčiau (mėgsta jos, kaip ir brugmansijos, šiek tiek laisvės šaknims), patrumpinčiau jauną ūgliuką paliekant kokį trečdalį ir tada jau kuo šviesiau apgyvendinčiau. Iochromos, kaip ir brugmansijos, be pakankamai šviesos ir geros mitybos ištįsta.


QUOTE(kristele10 @ 2010 02 04, 10:12)
Sveikos smile.gif
Jus man "blondinei" pasakykit kuo skiriasi durnarope nuo brugmansijos...?  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif  doh.gif


Durnaropės dažniausiai vienmetės (nors dabar yra išvesta ir dvimečių), jos neišauga į tokius didelius medžius, kaip daugelis brugmansijų rūšių, žydi mažiau gausiai ir žiedais į viršų. Dauginasi gerai sėklomis, jų pribirus kieme kaip piktžolės kitais metais pasidaugina. Iš sėklos išdygsta gana greitai. Brugmansijos sėklomis dauginasi sunkiai, mūsų sąlygomis retai jas išvis subrandina. Atskirti brugmansiją nuo durnaropės, kol augalas dar daigelis be pumpurų nėra lengva, bet įmanoma mirksiukas.gif
http://brug-manija.b...u-trimitai.html
Atsakyti
mergaitės,
ar apsimoka žaist ir sėt sėklom g.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2010 02 05, 13:26)
mergaitės,
ar apsimoka žaist ir sėt sėklom g.gif


Mano nuomone , jeigu nenori zaistis geriau augint is pagaliuku biggrin.gif .
Atsakyti
čia vienoj vietoj labai gražių sėklų radau(bent jau paveiksliukai gražūs), tai ir nežinau, gundytis ar ne lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2010 02 05, 13:55)
čia vienoj vietoj labai gražių sėklų radau(bent jau paveiksliukai gražūs), tai ir nežinau, gundytis ar ne lotuliukas.gif


O seklos Durnaropiu ?
Seip jei durnaropes tai as kelis metus jas auginau, pirmus metsu nusipirkau antrus jos kaip ir Kile sake pacios lindo is visu pusiu tai as jom kai kur leidau augt biggrin.gif , jos biski man piktzoles primena. Zydejo man jos tik i rudeni, nors gal cia ir rupescio stoka buvo. O seip tai ju tikrai graziu buna ir violetiniais pilnaviduriais ziedais maciau biggrin.gif
Nepabandzius nesuzinosi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2010 02 05, 13:55)
čia vienoj vietoj labai gražių sėklų radau(bent jau paveiksliukai gražūs), tai ir nežinau, gundytis ar ne lotuliukas.gif


Jei brugmansijų sėklos - galima eksperimentuot, bet jom reikia nuolatinės šilumos sudygimui, beveik visa laiką kol dygsta sėkla (iki 35 d.), taigi reikia turėti tam tinkamą vietelę. Anksčiau darbe (ten radiatorius visą parą šiltas, ne taip kaip namie wink.gif ) laikydavau daigintuvę ant radiatoriaus padėtos lentutės,- sudygdavo po kelias sėklas iš 6-8 pokutyje.

Durnaropės dygsta geriau, o ar auginti šitą augalą - skonio reikalas. Tik durnaropės sunkiai jaučiasi vazone, jas geriau ūgtelėjusias dirvoje auginti. Pati jų nelabai mėgstu, nes pats keras nėra ypatingo grožio, o kai žydi, jei orai lietingi, prilyja į pilnavidurius žiedus ir jie nupūna net neišsiskleidę blush2.gif
Atsakyti
Sveikutes,

Kile dekui apie ziemojimo aprasyma thumbup.gif atsispausdinau.
Kol kas mano tik paprastoji ziemoja vesiai ir sviesiai, kiek stebejau temperatura rodos visada pliusas ne zemiau 4 laispniu kol kas. o kiti is sakeliu parsiveztu rudeni ant palanges, tai dar labai nera ka sprest.

Kalbejot apie bendra uzsakyma, gal ir as prisideciau - tik is kurio puslapio planuotute? As is tavo blogo sita adresa atsidariau http://www.brugmansia.nl/index.html na tai ten nusiziurejau kelias, ziuriu ir tu bandei augint. Dar ten ir fuksiju maciau... tik nelabai suprantu jie ka siuncia? Jau isaknydytas sakeles?
Atsakyti
taigi va pasiskaiciau atidziau ir pamaciau kad is tos svetaines siuncia vazoneliuose ir jau isaknydintas kaip supratau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaškoniukas: 11 vasario 2010 - 10:29
QUOTE(jurginėlis @ 2010 02 05, 14:26)
mergaitės,
ar apsimoka žaist ir sėt sėklom g.gif

pernai iš Graikijos atsisiunčiau įvairiausių sėklų. Nesudygo nei viena.. atsisiunčiau apie 50 sėklų, dar brangiau sumokėjau už jas.. deja..
tai nutariau, kad geriau kukliau iš vietinių resursų, negu rizikuoti iš užjūrio...

Mano brugmansijos gyvena negyvenamam name. Temperatūra ten apie 10 plius. Šviesu, stovi prie vitrinos, į pietus. Sakyčiau, jau pradeda busti... Brugmansijos gan sunkiai išgyveno, tokios apduję... o va durnaropės dvi ar trys, kurias iškasiau rudenį, tai bujoja wub.gif nesitikėjau aš iš jų tokio kabinimosi į gyvenimą.
Atsakyti