Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos

Ji turėtų kasmet žydėti mirksiukas.gif Arba labai vėlai pavasarį budinat, arba per stipriai nugenit g.gif

Mano ta didžioji irgi numetė visus lapus tik žiedai dar vis pražįsta.
Papildyta:
QUOTE(simre @ 2009 10 19, 20:35)
O žiedai laikosi ir net skleidžiasi palaipsniui. Pumpurų dar labai daug. Galvoju, gal nuskabyt tuos žiedus? Kaip augalams sveikiau?

Tegul sau žydi ir džiugina jus. Neskinkit. Jeigu bus per sunku - pati numes tuos pumpurus.
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2009 10 24, 20:32)
Ji turėtų kasmet žydėti  mirksiukas.gif Arba labai vėlai pavasarį budinat, arba per stipriai nugenit  g.gif

hmm, tai ko gero, aš nusipirkau labai stipriai apgenėtą. Nes visą vasarą, iki dabar, laukiau nors vieno sukrauto pumpurėlio, ir jo nebuvo. O gėlei jau daug metelių... Tai tikiuos, kitais metais jau duos ji grožio, nes aš jos negeniu.

Pirkau iš dviejų žmonių. Tai kitos, mažutės, kad apsikrovė žiedais. Prieš tris savaites sukišau po stogu, palaistau vis... tikrai tikėjaus, kad jau mes visus žiedus ir pumpurus, nes iškasiau iš dirvos ir sukišau į vazonus. Bet kur tau.. žydintys žiedai nubyrėjo, nudžiūvo keletas pumpurų, o šiand žiūriu, vienas baisus trimitas jau žydi, ir dar du pumpurai skleidžias. Toooks noras trąšų jai duoti rolleyes.gif .. lai džiugina.

Bet jeigu va taip žydės žydės, tai kada ji pavasarį pradės "busti"? Ar tokiu atveju iš viso neitų "miegoti" ? g.gif
Atsakyti
tai va aš ir žiūriu, kad ir geltonoji pradėjo dar vieną žiedą skleist, g.gif galvojau, kad visus žiedus nubarstė, kai parnešiau- pasirodo ne, gal nebelaistyt... mastau.gif o tai tikrai, kaip naitas sako, pskui pavasarį neturės iš ko žiedų kraut g.gif
Atsakyti
Kaip gaila kad zydi dabar o ne vasara ax.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 10 24, 23:40)
Bet jeigu va taip žydės žydės, tai kada ji pavasarį pradės "busti"? Ar tokiu atveju iš viso neitų "miegoti" ?  g.gif

Ar miegos žiemą ar nelabai, tai priklausys nuo to kur ji stovės. Jeigu tamsiai ir vėsiai, tai numes visus lapus ir užmigs, o jei šviesiai, tai dalį lapų išsaugos, gali po vieną kitą žiedą pražysti beveik visą žiemą (taip daro pas mane), o pavasarį stipriai sulapoja ir anksti pradeda gausiai žydėti.
Atsakyti
Turiu nuo Kile mazu brugmansiju ju dydis kazkur per gera sprindi . kaip manot jas laikyti labai siltam kambaryje ar vesesnem? ar trest jas dabar ? blush2.gif
Atsakyti
Gal atsišauks Kile, o jeigu ne, tada atsakysiu mirksiukas.gif
Kile,aš jau paėmiau iš draugės Tau sėklytes ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 25 spalio 2009 - 16:45
Mus Kile pamirso verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2009 10 25, 12:39)
Ar miegos žiemą ar nelabai, tai priklausys nuo to kur ji stovės. Jeigu tamsiai ir vėsiai, tai numes visus lapus ir užmigs, o jei šviesiai, tai dalį lapų išsaugos, gali po vieną kitą žiedą pražysti beveik visą žiemą (taip daro pas mane), o pavasarį stipriai sulapoja ir anksti pradeda gausiai žydėti.

kaip smagu žinoti, kad pavasarį gali anksti pražydėti wub.gif
Stovės tai šviesoje, prie lango, name, kuriame dar negyvenam. Va kaip su šiluma bus, tai nežinau... bet minusas tai ten apie nulį arba kokį minus vieną labai labai šaltą žiemą. Ir tai ne visada, nes pakuriam laikas nuo laiko.

QUOTE(karalyste @ 2009 10 25, 15:31)
Turiu nuo Kile mazu brugmansiju ju dydis kazkur per gera sprindi . kaip manot jas laikyti labai siltam kambaryje ar vesesnem? ar trest jas dabar ?  blush2.gif

na, kol Kilė ateis, tai paklausiu - o kaip ketinat per visą žiemą laikyt tą tuos "sprindukus"? Jeigu tikrai iki pat vasaros užtikrinsit joms šilumą ir šviesą, tai gal ir galima ją tręšti. Bet jeigu ne, tai neverta klaidint augalo.
Atsakyti
Sveikos visos, tikrai nepamiršau, bet jau nebeturiu kada atidėlioti daugiau savo darbų ir brugmansijas sumigdžius prie disertacijos sėdžiu. Taigi atsiprašau, jei retokai pasirodau. Išdykėlė jums puikių patarimų duoda smile.gif Betgi ir aš dar savo nuomonę įterpsiu blush2.gif

QUOTE(kaškoniukas @ 2009 10 18, 11:50)
Cia tai idomu apie ta saknu mazinima. Sakot pavasari, bet man kaip visada su smulkmenom reikia  blush2.gif  kuriuo metu tiksliau, kai tik parsinesi, kad bustu? Ar jau kai nubunda ir isleidzia pirmuosius lapus?

Šaknų mažinti, pastebėjau, geriausia anksti pavasarį, kai parneši, kad bustų, arba rudenį, jei buvo įsodinta į dirvą - iškasant pamažinti tų šaknų. Nelaukti, kol sulapos, nes kol be lapų lengvai tokią procedūrą pakelia. Pamažinus tų šaknų geriausia kurį laiką - savaitėlę - dvi laistyti mažiau, leidžiant dirvai pradžiūti, kad koks puvinys į pažeistas šaknis neįsimestų. Beje, darbas, ypač su didesnėm, nelengvas - labai jau tvirtos jų šaknys ir tankios...

QUOTE(simre @ 2009 10 19, 21:35)
Pumpurų dar labai daug. Galvoju, gal nuskabyt tuos žiedus? Kaip augalams sveikiau?


Jos pačios puikiai žino, kaip joms lengviau ir pumpurėlius bei lapus numėto - geriausia nesikišti. Jei laiptinėje nėra tiek vėsu, kad "užmigtų", ir augins betįstančius ūglius, galima juos patrumpinti. Na, čia dviguba problema. Būtent tie žieminiai ūgliai ir sužyta pavasarį, taigi leidžiant augti kaip nori - ankstesnis žiedų derlius. Kita vertus - ištįsę ūgliai gadina augalo formą. Taigi, pačiom reikia rinktis wink.gif

QUOTE(Livai @ 2009 10 23, 10:44)
tik aš kaip ją isigijau, tai sakė kad ružava bus, bet antri metai, kaip pražysta baltai...ar galėjo mutuot? mastau.gif

Mutuot negalėjo, galėjo tik būti sumaišyti augaliukai... Arba dar galėjo būti surinktos sėklos nuo rausvažiedžio augalo. Iš sėklų išauginti neretai praranda motininio augalo savybes, be to jos mėgsta tarpusavy kryžmintis.

QUOTE(naitas @ 2009 10 25, 00:40)
hmm, tai ko gero, aš nusipirkau labai stipriai apgenėtą. Nes visą vasarą, iki dabar, laukiau nors vieno sukrauto pumpurėlio, ir jo nebuvo. O gėlei jau daug metelių... Tai tikiuos, kitais metais jau duos ji grožio, nes aš jos negeniu.

Bet jeigu va taip žydės žydės, tai kada ji pavasarį pradės "busti"? Ar tokiu atveju iš viso neitų "miegoti" ?  g.gif

Jei kalba apie augaliuką, kurį aš "pažįstu", problema ne genėjime, nes jis jau pavasarį turėjo besišakojančių ūglių... o jos giminaitės, tiek pat nugenėtos žydėjo jau birželį. Žydėjimo klausimas tikra magija... daugelis dalykų tai lemia. Bet jei pati negenėjote, tai kitąmet turėtų žydėti. Šiaip apie genėjimą, galioja tokia taisyklė - iš rudens nugenėtas augalas kitąmet subrandins pumpurus tik tuomet, kai jo išauginti ūgliai pasieks pernykštį "ūgį". Taigi, kuo labiau nugenėti - tuo ilgiau reiktų žiedų laukti. Nors iš savo patirties sakau, kad geras trašų balansas puikiai kompensuoja tą stiprų nugenėjimą.

Gali ir neiti miegoti, jei šviesu. Kai temperatūra nukris žemiau - gali nuspręsti nebeaugt, viską numest ir užmigt.

QUOTE(Livai @ 2009 10 25, 10:13)
tai va aš ir žiūriu, kad ir geltonoji pradėjo dar vieną žiedą skleist, g.gif  galvojau, kad visus žiedus nubarstė, kai parnešiau- pasirodo ne, gal nebelaistyt... mastau.gif o tai tikrai, kaip naitas sako, pskui pavasarį neturės iš ko žiedų kraut g.gif


Truputį liekit, bet leiskit žemei daugmaž pradžiūti. Tiesiog stebėkit savo augalą - kol pati nori augti, tai ir leiskit, kai jau beveik viską ką turi žalio, ir pumpurus numėtys - nebeliekit. Bet vistiek, net ir miegantį per žiemą reikia retkarčiais padrėkinti. Gi žiema ilga smile.gif

QUOTE(karalyste @ 2009 10 25, 14:31)
Turiu nuo Kile mazu brugmansiju ju dydis kazkur per gera sprindi . kaip manot jas laikyti labai siltam kambaryje ar vesesnem? ar trest jas dabar ?  blush2.gif


Rekomenduočiau vėsesniam. Tik nebeaišku, kas tas vėsesnis. Tarkim 20-25 laipsniu temperatūroj augant reiktų daug šviesos. Dienos neilgos, kambario apšvietimo lempos šviesos trūkumo praktiškai nekompensuoja. Taigi, kai trūks šviesos - augalas ištįs. Jei vėsesnė patalpa - 13-17 laipsniu ar panašiai, augimas savaime lėtesnis, todėl lengviau pakelia tai, kad mažoka šviesos ir mažiau patįsta. Į dar vėsesnę patalpą taip pat galima, bet tokiu atveju jos gali imt ir "užmigt", o kol mažulės neturi sumedėjusio stiebo, gali ir neišgyventi tokio "miego".
jei leidžiat augti, reiktų ir patręšti. Silpnesniu tirpalu, nei tręšiat vasarą, ir rečiau - kokį kartą per mėnesį. Dažniau nereiktų, jei vėlgi šviesos trūksta. Tuo labiau, kad intensyviai tręšiant ir augs intensyviai - ant palangės iki pavasario netilps wink.gif

QUOTE(naitas @ 2009 10 25, 19:55)
na, kol Kilė ateis, tai paklausiu - o kaip ketinat per visą žiemą laikyt tą tuos "sprindukus"? Jeigu tikrai iki pat vasaros užtikrinsit joms šilumą ir šviesą, tai gal ir galima ją tręšti. Bet jeigu ne, tai neverta klaidint augalo.


Pasikartosiu - reikia stebėt augalą. Jei auga - pamaitinti ir silpnai trąšom (kone dvigubai mažiau nei vasarą...). Jei, kad ir sprindžio dydžio, bet jau medėjančiu stiebu nusprendė "miegot" lapus visai numetus, ir naujų nebeleidžia net šviesoj ir šilumoj, tai neręškit, geriau perkelkit į vėsesnę vietą. Nors šiaip mažės gan kantrios, įvairias sąlygas pakelia, net geriau nei vyresnės. Lengviau prisitaiko biggrin.gif

Išdykėle, Dėkui už sėklytes, gal iki pavasario surasim kaip mainus įvykdyt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2009 10 26, 10:32)
Išdykėle, Dėkui už sėklytes, gal iki pavasario surasim kaip mainus įvykdyt smile.gif

Bijau garsiai kažką pasakyti, bet tikiuosi šią savaitę mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos.As savo grazuole apgenejau ir su dideliu vargu, ibrozdinau i rusi,tegu miega pastovioj temperaturoj.
Atsakyti