Įkraunama...
Įkraunama...

Nikita

Man negražus ax.gif Ir kažkodėl su rusiškais vardais asocijuosi iškart. unsure.gif
Atsakyti
Mano šuniuko toks vardas wub.gif , bet jis moteriškos giminės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo perla69: 08 sausio 2011 - 22:02
Man tai jokiu kitu asociaciju nekyla tik su filmu " jos vardas Nikita", tokia super agente biggrin.gif ir vardas toks mistinis siek tiek atrodo, paslaptingas wub.gif man tai super thumbup.gif bet kai pamastai is kitos puses,kad tai rusijoj madingas berniuku vardas tada ir pagalvoji,kad gal kvailokai skamba pas mus LT kai neina suprasti ar berniukas ar mergaite tai nei sis nei tas. Bet uzsienyje, kodel gi neduoti tokio vardo jei tevams grazus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(perla69 @ 2011 01 08, 23:01)
Mano šuniuko toks vardas  wub.gif , bet jis moteriškos giminės  smile.gif

Todėl kad filmukų apie šnipes prisižiūrėjot. O vardas jeigu ką tikrai vyriškas, tik slaviškos kilmės. Keistai prie lietuviškos pavardės skambės. Bet prie slaviškos ir dar užsienyje gyvenant - kodėl gi ne. O jau uošviai mažiausią įtaką turėtų daryti renkantis vaikui vardą, dar ko betrūko. Čia juk jūsų vaikelis ar ne mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikutuke: 08 vasario 2011 - 16:33
Labai labai grazus vardelis 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rozetee @ 2009 09 05, 00:33)
Labas Mamytes,

Prasau padeti,jau einu is proto.Man visada labai patiko berniuko varadas Nikita. Kai suzinojau, kad laukiuosi berniuko jau buvo nuspresta,kad vardas bus Nikita, bet kai pradedu kalbetis su zmonemis isgirstu labai priesingu nuomoniu. Vyras yra Skovakas ir jo tevai nepatenkinti atseit Nikita Chrusciovas. Pas mane irgi dalis seimos abejingi. Jaunesni draugai sako,kad labai grazu.Mes patys gyvename Airijoj todel kai kurie sako labai grazu,o kai kurie sako kad mergaites vardas.Jau nebezinau. Kitu variantu irgi neturiu, nes labai sunku isrinkti varda kuris tiktu trimis kalbomis. Gal galit pasidalinti savo nuomone ka mano te apie Nikita ar siaip kokiu vardu pasiulyti verysad.gif . Labai aciu


Visgi įdomu, ar mamytė pasirinko šį vardą? Įdomi situacija, mama lietuvė, tėtis - slovakas, vaiko vardas - rusiškas, gyvena Airijoje. Airiams, suprantu, šis vardas gali skambėti egzotiškai ir įdomiai, jiems mažas skirtumas, ar tai rusiškas, ar lietuviškas vardas.

Suprantu uošvius (nors tėvams, atrodo, šis vardas irgi nelabai patinka) - daugeliui vyresnės kartos rytų europiečių Nikitos vardas asocijuojasi būtent su Cruščiovu, ir ne tiek su "atlydžiu", kiek su jo laikais didėjusia priklausomybe nuo Sovietų Sąjungos, Vengrijos revoliucijos numalšinimu, o labiau išsilavinusiems - ir su Holodomoru. Prisiminiau tokį eilėraštuką:

Žyli byli tri bandita:
Adolf, Josif i Nikita.
Adin vešal, drugoj bil,
Tretij golodom maril.

Atsiprašau už rusų kalbą, bet manau, vertimas nereikalingas

QUOTE(Noa @ 2009 09 05, 10:02)
Nu jau pradėk kreipt dėmesį į visokius tėvus  doh.gif Jie jau savo vaikus pavadino, kaip norėjo. Dar tavo tėvai, dar aplinkiniai - o vaikas kieno? Vaikas tavo. Tau ir spręst, o kam nepatinka, tegul vadina katinėliu tongue.gif

Normalus vardas. Pakankamai daug tų Nikitų Rusijoj, visada galima rast kokį nors, kuris nepatinka, kaip ir bet kokio kito vardo turėtojų. Nebent pavadintum kokiu Matotaupa, tada jau nebūtų daug diskusijų.

Jei man toks vardas patiktų, tai ramiai sau ir pavadinčiau. Vardas kaip vardas, graikiškos kilmės, žmogaus vardas, ne kokia nesąmonė.

Aš už 4u.gif


Tėvai nėra "visokie", ir paprastai žmonės jų turi tik du. O vaikas Jūsų - tik kol pilvelyje, vos gimęs tampa jau ne vien Jūsų sūnum, bet ir kitų žmonių anūku, broliu, pusbroliu, draugu, mylimuoju, vyru, tėvu, galų gale - savo tėvynės piliečiu.

Vardas normalus, tradicinė rusiška vardo Nikolajus forma (man, asmeniškai, labai graži). Jei tėtis rusas - puiku, jei indėnas - geriau būtų Matotaupa (aišku, jei tai tikras, o ne išgalvotas indėniškas vardas)


QUOTE(Liulka @ 2010 01 09, 19:25)
Nea smile.gif Nikita yra atskiras vardas, graiku kilmes ir turi savo mazybines formas...O stai Kolia yra mazybine Nikolajaus forma smile.gif

Man grazus sis vardas  thumbup.gif  Man tik vienas minusas, kad tinka ir mergaitei ir berniukui...

Svarbiausia vardas turi patikti vaikelio teveliams, visiems neitiksi, kad visi seneliai butu patenkinti, ir visi kiti...Jusu vaikas - jus varda ir rinkites...Na nebent sugalvotu teveliai savo vaika kokia Fekalija ar Kunigunda pavadinti, tai tada reiketu isikisti ir priminti, kad ir apie vaikiuka ne pro sali pagalvotu, kaip jam su tokiu vardu gyvent  doh.gif



QUOTE(vikutuke @ 2011 02 08, 17:32)
Todėl kad filmukų apie šnipes prisižiūrėjot. O vardas jeigu ką tikrai vyriškas, tik slaviškos kilmės. Keistai prie lietuviškos pavardės skambės. Bet prie slaviškos ir dar užsienyje gyvenant - kodėl gi ne. O jau uošviai mažiausią įtaką turėtų daryti renkantis vaikui vardą, dar ko betrūko. Čia juk jūsų vaikelis ar ne  mirksiukas.gif


Dėl vardo kilmės nesiginčysiu, visagalis internetas sako taip:
http://www.thinkbaby...eaning/0/Nikita
http://www.babynames...eaning/Nikita/m

Grįžtant prie senelių nuomonės, manyčiau, kad jos visgi vertėtų atsiklausti. Ir ne vien tik iš dėkingumo uošviams, užauginusiems savo sūnų, kurį pamilote. Visų pirma, paklausti reikėtų tam, kad išsiaiškintumėte, kaip anglai sako, galimus "skeletus spintoje": gal tai močiutės "buvusiojo" vardas (juk nenorėtumėte, kiekvieną kartą tardama šį vardą, skaudinti savo uošvio?), gal kokio giminaičio, turinčio tokį vardą, biografija nėra labai garbinga...



Atsakyti
Berniukui, kurio pavarde slaviskos kilmes - grazu smile.gif
Atsakyti
Man cia moteriskas vardas daugiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vikutuke @ 2011 02 08, 17:32)
Todėl kad filmukų apie šnipes prisižiūrėjot. O vardas jeigu ką tikrai vyriškas, tik slaviškos kilmės. Keistai prie lietuviškos pavardės skambės. Bet prie slaviškos ir dar užsienyje gyvenant - kodėl gi ne. O jau uošviai mažiausią įtaką turėtų daryti renkantis vaikui vardą, dar ko betrūko. Čia juk jūsų vaikelis ar ne  mirksiukas.gif


Oi ne ne schmoll.gif aš net nemačius jokių filmų apie tas šnipes ar šnipus Nikitas. Mano kalytės čia toks jau buvo dokumentinis vardas ir atkeliavęs jis iš Vokietijos veislyno... smile.gif
Bet šiaip man gražus vardas tiek mergaitei , tiek berniukui.
Nors kai vieni draugai amerikiečiai išgirdo, kad mūsų kalytės vardas Nikita, sako, o kodėl rusiškas jos vardas? g.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ašaka @ 2011 02 09, 22:27)
Grįžtant prie senelių nuomonės, manyčiau, kad jos visgi vertėtų atsiklausti. Ir ne vien tik iš dėkingumo uošviams, užauginusiems savo sūnų, kurį pamilote. Visų pirma, paklausti reikėtų tam, kad išsiaiškintumėte, kaip anglai sako, galimus "skeletus spintoje": gal tai močiutės "buvusiojo" vardas (juk nenorėtumėte, kiekvieną kartą tardama šį vardą, skaudinti savo uošvio?), gal kokio giminaičio, turinčio tokį vardą, biografija nėra labai garbinga...

be uosviu, yra dar savi teveliai...broliai, seserys...vieniem nepatiks vienoks vardas, kitiem - kitoks, ir t.t. taip galima labai ilgai rinkti, arba pasiduoti kieno nors norui, o paskui gailetis, kad va norejau SAVO vaika pavadint taip, o pavadinau kitaip. Na siuo klausimu esu kategoriska - savo vaikui varda turi isrinkti vaiko teveliai, nes dabar jaunieji teveliai augins ir myles savo vaika, ir kreipsis i ji taip kaip jiems patinka.
Atsakyti
Labai labai gražus vardas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Žinau berniuką vardu Nikita:)Žinoma jis ne lietuvių tautybės,bet labai jam tinka šis vardas.smile.gif
Atsakyti