Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, "vaiko pinigai"

QUOTE(l'eau @ 2009 12 22, 10:04)
na, neturint argumentų galimas ir "argumentas" 'kai turėsit vaikų' biggrin.gif šitos diskusijos manau nė nebūtų jei turintys ir būtų už juos atsakingi, o ne tikėtųsi kad jų vaikus aprūpins kiti mokesčių mokėtojai. bet kur tau apie tai galvoti, geriau pasiskųsti kaip skriaudžia, o kiti tegul sau irnesakyk.gif

Čia didelis argumentas “kai turėsit vaikų”…nes tada net nebūtu tokiu samprotavimu…Jus nesuprasit mamų, kol pati netapsit ją, jus nesuprasit pensininku, kol nepasensit, ir nesuprasit bedarbio, kol neteksit darbo, tai kad pirma pereikit į kitą pusę ir tik tada išsakinėkit savo nuomonė tuo atžvilgių.
O dėl atsakingumo, tame ir reikalas, kad aš, mokėdama mokesčius daugeli metu, buvau įsitikinusi kad mes turėsim pakankamai pinigu kai laikinai nedirbsiu, ir man nereikės galvot ar užteks pavalgyt ar už butą sumokėt, nes ne tik žmonės, bet ir Valstybė turi įsipareigojimus. O čia gaunasi taip, kad aš pagimdžiau vaiką, man atiminėja MANO išmokas nuo MANO vaikų, o po to MANO vaikai, kai išaugs, mokės mokesčius, kad išlaikyt visą struktūrą pradedant nuo viršaus ir baigiant apačia irnesakyk.gif
Atsakyti
Cia kazkas turbut neatkreipe didelio demesio,kad kalba eina apie "vaiko pinigus",kurie yra 97.5 ir 52 litukai+dar kazkiek daugiau daugiavaikems seimoms.
Tai tegul tuos pinigelius valdzia kazkaip kitaip pervardina,nes jie nebebus skiriami visiems vaikams.Pagal ka skaiciuos?Pagal visas praeitu metu pajamas? O jeigu zmogus praras darba,arba jam alga sumazins,arba... Manau,kad tai maza,bet visgi parama vaikams ir seimoms,kuri iki sio laiko rode nors ir simbolini,bet visdelto valstybes rupesti savo mazaisiais pilieciais.Beje,kitose ES salyse tie "vaikpinigiai" nesulyginamai didesni yra.
Situacija 2010m.bus tragiska,nes privatus sektorius visus jau palaipsniui "sodina ant minimumo"(su paciais ivairiausiais ismokejimais). Tikrai planuotas biudzetas nebus surinktas,nes atakuojama yra is visu pusiu. Tos pacios busimos mamos tuos metinius mokescius susitaupys,kad gyventu sekancius du metus be didesniu rupesciu,o alga rodys,kad tilptu i istatymo ribas,kad gautu dar ir vaiko pinigus iki2m.Neskaiciavau,bet manau,kad apsimoka metus Sodra,Ligoniu kasas ir GPMa pataupyti,kad artejantiems 2 metams 90 ir 75 proc algai uztektu+ismoka iki 525 LTL.Ypac toms,kur "lubas" ir virs ju gautu.
O ka reiskia vaikai,as irgi nesupratau,kol saviskiai neatsirado. Tada irgi buvau susireiksminusi,viska tik sau leidzianti,apie aukstas materijas kalbanti panele. Niekaip nesuprantu,kodel isleidau vos ne pora tukstanteliu isleisdama vaika i pirma klase,nors mokslas taigi musu valstybeje nemokamas,kodel as ir mano artimieji atiduoda ir atiduos tuos 2 proc.mano vaiku mokslo ir ugdymo istaigoms(juk jos valstybines),kodel kas menesi yra pastovios rinkliavos ir uz tu paciu tevu pinigus yra remontuojami darzeliai ir mokyklu klases bei perkami net baldai bei bendros ugdymo priemones? Juk nemazai buvo biudzeto pinigeliu sukista i mokslo istaigu bukles gerinima,tik uz tuos milijonus puse imanomu darbu tebuvo padaryta. Tegul ir toliau kemsasi sau kisenes. Bet tegul to nedaro musu saskaita.
Gaila pensininku? Taip,gaila buvo kol nesuzinojau,kad pensininkas gali sau menesiui vaistus,kuriu vienu kaina 80 ir daugiau LTL ir sauskelnes menesiui uz 12 su trupuciu lituku susipirkti ir vienu metu keturiu maisu to gerio per karta neparsinesa,o vaikui sirupiukas nuo kosulio ir purskaliukas i nosyte 50 LTL ir daugiau kainuoja. Man visai nepavydu,tik slykstu kai jie labiausiai rekia del tu mazinimu ir akcentuoja tuos vaistus ir t.t.Kodel dirbantiesiems akcentuojamos pajamos-525 LTL.o pensininkams - nuo 650 Lt?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egesichora: 22 gruodžio 2009 - 15:04
QUOTE(nataliuncik @ 2009 12 22, 13:56)

čia ne argumentas, čia išsisukinėjimas argumentų neturint. jūs lygiai taip pat suprasit kad pasirašytas įstatymas logiškas ir apsvarstytas, tik pavėluotas, kai pabandysit suprasti kad krizė palies VISUS, kad ir koks susireikšminimas kai kuriuos kamuotų.
pati nė nebandot suprasti kitų. kad ir kaip kai kurios nenorėtų pripažinti, įstatymas dėl motinystės išmokų ilginimo nebuvo apgalvotas ir iš dalies tai ir padarė skylę sodros biudžete. neturi mūsų valstybė tokių finansinių galimybių. būtent todėl ir bandoma pagaliau tai taisyti. blogai tik tai, kad kai kurios kategoriškai atsisako matyti toliau savo nosies, todėl bandymus pasiūlyti apsidairyti ir suvokti kas ir kodėl darosi atkerta tipiškai toliau savo nosies nematančiom - 'jūs nusiteikusi priešiškai/ kai turėsit vaikų/pritariat karpymams/ seimūnai yra tokie anokie ir kitokie'.
visgi reikėtų pripažinti kad iš vaikų priėmus įstatymą kai kuriais atvejais darytas biznis - gimdyta tik dėl išmokų. tokios dabar garsiausiai rėkia 'kaip aš paskolą išsimokėsiu / šeimą išlaikysiu'. už vaikus visgi atsakingi tėvai, ne valstybė, todėl labai vaikiška pinigus ne užsidirbti, o reikalauti kad mokėtų šiaip. be to kartais gavosi ir taip kad moteriškė nesumokėjusi nė pusės mokesčių kiek gautų per du metus, o kiti ją išlaikyti visgi turės (dvejų metų išmoka užsidirbama per maždaug aštuonis metus darbo, jei dirbta trumpiau - nėra jokio MANO išmokų atiminėjimo, yra išlaikymas ir kitų mokėtų įmokų)
dabartinė padėtis liečia VISUS, ne tik tam tikrą socialinę grupę, išeitis gal ir nėra geriausia, bet jei jau neapgalvojus sukurta padėtis, išeitis kažkokia reikalinga. tik nereikia taip siauriai mastyti kad matantys toliau savo nosies ir suvokiantys kad ne vieni lietuvoje gyvena yra priešiškai nusiteikę rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2009 12 23, 12:04)
QUOTE(nataliuncik @ 2009 12 22, 13:56)

čia ne argumentas, čia išsisukinėjimas argumentų neturint. jūs lygiai taip pat suprasit kad pasirašytas įstatymas logiškas ir apsvarstytas, tik pavėluotas, kai pabandysit suprasti kad krizė palies VISUS, kad ir koks susireikšminimas kai kuriuos kamuotų.
pati nė nebandot suprasti kitų. kad ir kaip kai kurios nenorėtų pripažinti, įstatymas dėl motinystės išmokų ilginimo nebuvo apgalvotas ir iš dalies tai ir padarė skylę sodros biudžete. neturi mūsų valstybė tokių finansinių galimybių. būtent todėl ir bandoma pagaliau tai taisyti. blogai tik tai, kad kai kurios kategoriškai atsisako matyti toliau savo nosies, todėl bandymus pasiūlyti apsidairyti ir suvokti kas ir kodėl darosi atkerta tipiškai toliau savo nosies nematančiom - 'jūs nusiteikusi priešiškai/ kai turėsit vaikų/pritariat karpymams/ seimūnai yra tokie anokie ir kitokie'.
visgi reikėtų pripažinti kad iš vaikų priėmus įstatymą kai kuriais atvejais darytas biznis - gimdyta tik dėl išmokų. tokios dabar garsiausiai rėkia 'kaip aš paskolą išsimokėsiu / šeimą išlaikysiu'. už vaikus visgi atsakingi tėvai, ne valstybė, todėl labai vaikiška pinigus ne užsidirbti, o reikalauti kad mokėtų šiaip. be to kartais gavosi ir taip kad moteriškė nesumokėjusi nė pusės mokesčių kiek gautų per du metus, o kiti ją išlaikyti visgi turės (dvejų metų išmoka užsidirbama per maždaug aštuonis metus darbo, jei dirbta trumpiau - nėra jokio MANO išmokų atiminėjimo, yra išlaikymas ir kitų mokėtų įmokų)
dabartinė padėtis liečia VISUS, ne tik tam tikrą socialinę grupę, išeitis gal ir nėra geriausia, bet jei jau neapgalvojus sukurta padėtis, išeitis kažkokia reikalinga. tik nereikia taip siauriai mastyti kad matantys toliau savo nosies ir suvokiantys kad ne vieni lietuvoje gyvena yra priešiškai nusiteikę rolleyes.gif

...istatymas del motinystes ismoku nebuvo apgalvotas...ir tai padare skyle sodros biudzete...o sakykit naktiniai seimunu istatymai apgalvoti?kiek per juos tapo bedarbiu,todel ir nesurenka mokesciu,juk bedarbiai gal nelabai turi uz ka pavalgyti,neskaitant kad reik uz buta moketi.taip iseitu kad motinos kaltos ,kad sodroj skyle,bet ne motinos priimineja istatymys.sakot gimdo del pasalpu?o kodel gi ne?o seime sedi ne del pinigu?kodel jie gali uz musu pinigus vazineti prabangiausiom masinom?kanceliarinem islaidom 2000 lt ,o kodel ne 200lt,juk krize?kodel yra perkami lektuvai,kompiuteriai ir t.t.jiems viskas galima,o motinos kaltos.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2009 12 23, 12:04)
* jūs lygiai taip pat suprasit kad pasirašytas įstatymas logiškas ir apsvarstytas, tik pavėluotas, kai pabandysit suprasti kad krizė palies VISUS, kad ir koks susireikšminimas kai kuriuos kamuotų.
** pati nė nebandot suprasti kitų. kad ir kaip kai kurios nenorėtų pripažinti, įstatymas dėl motinystės išmokų ilginimo nebuvo apgalvotas ir iš dalies tai ir padarė skylę sodros biudžete. neturi mūsų valstybė tokių finansinių galimybių. būtent todėl ir bandoma pagaliau tai taisyti. blogai tik tai, kad kai kurios kategoriškai atsisako matyti toliau savo nosies, todėl bandymus pasiūlyti apsidairyti ir suvokti kas ir kodėl darosi atkerta tipiškai toliau savo nosies nematančiom - 'jūs nusiteikusi priešiškai/ kai turėsit vaikų/pritariat karpymams/ seimūnai yra tokie anokie ir kitokie'.
*** visgi reikėtų pripažinti kad iš vaikų priėmus įstatymą kai kuriais atvejais darytas biznis - gimdyta tik dėl išmokų. tokios dabar garsiausiai rėkia 'kaip aš paskolą išsimokėsiu / šeimą išlaikysiu'. [...] už vaikus visgi atsakingi tėvai, ne valstybė, todėl labai vaikiška pinigus ne užsidirbti, o reikalauti kad mokėtų šiaip. be to kartais gavosi ir taip kad moteriškė nesumokėjusi nė pusės mokesčių kiek gautų per du metus, o kiti ją išlaikyti visgi turės (dvejų metų išmoka užsidirbama per maždaug aštuonis metus darbo, jei dirbta trumpiau - nėra jokio MANO išmokų atiminėjimo, yra išlaikymas ir kitų mokėtų įmokų)
**** tik nereikia taip siauriai mastyti kad matantys toliau savo nosies ir suvokiantys kad ne vieni lietuvoje gyvena yra priešiškai nusiteikę rolleyes.gif

ARGUMENTAI:
* pasirašytas įstatymas:
NElogiškas (socialinės išmokos nėra vienintelė biudžeto išlaidas sudaranti sritis)
ir NEapsvarstytas (dalyvavau svarstymuose - didžioji dalis balsavusių net nesigilino ką priima - partija liepė - partija ir atsako),
ir NEpavėluotas t.y. priimtas paskubomis (laikas yra kriterijus, suteikiantis galimybę ištobulinti sprendimus (ypač tokius skausmingus - būtent jis buvo neracionaliai naudojamas... Vietoje audito prieš priimant sprendimus, Seimo nariai gavo tik apytikslius primetimus kokia bus nauda ar taupymo efaltas - apie strategavimą ar projekciją iš vis nėra ko kalbėti. Lygiai tas pats ir su Teisiniais argumentais - priėmė akivaizdžiai prieštaringą Konstitucijai įstatymą be Konstitucinio teismo sprendimo, nors paklausimui turėjo ištisus metus iki priimant įst. ...),
Krizė palies VISUS SKIRTINGAI- jau dabar yrįa įmonių, kurios dirba pelningiau, nei iki krizės... Atlyginimai, beje, jose nedidinami... - Taigi, tų kompanijų savininkus krizė palies teigiamu aspektu - PELNAS MINIMALIAI APMOKESTINAMAS, o įpareigojimų didinti darbo vietų sk. ar didinti atlyginimus - jokių....

** Jūs taip pat nė nebandot suprasti kitų - nuomonės skirtingos. Niekas neuždraudė mąstyti skirtingai. ir neprivaloma sutikti su viena ar kita nuomone.
Įstatymas dėl motinystės išmokų ilginimo BUVO apgalvotas ir iš dalies tai ir padarė skylę sodros biudžete - matyt, tiesiog svarbu nusimatyti prioritetus, kur skylės yra visuomenei PRIIMTINOS ir kur - ne labai..
Valstybei neturint finansinių galimybių bandoma pagaliau ATRASTI lopų toms skylėms. O čia jau derybų menas prasideda... Ir man asmeniškai nieko keisto, kad mamos ir tėčiai rūpinasi savo šeimų biudžetais - manau, kad kaip tik tai yra privalumas, kad tėvai ATSAKINGAI žiūri į savo pareigas. Beje, ginant vaiko interesus - taip pat.
Bandymus pasiūlyti apsidairyti ir suvokti kas ir kodėl darosi galima įvariiai interpretuoti - kiekviena informacija yra pateikiama SUBJEKTYVIAI ir suprantama ji irgi SUBJEKTYVIAI.
Man, pvz., visai ne argumentas yra teigimas: visiems aplinkui blogai (net nepagrindžiant kam, kiek, kur ir kodėl), todėl jūs savanoriškai išneškite savo šaldytuvus į kiemą - lai visi vaišinasi... O jūsų vaikai vakarienės palauks iki pokrizinio laikotarpio.

*** būtent atsakingi tėvai gimdo vaikus kai gimdymui yra palankiausios jų šeimoje ir valstybėje sąlygos. Taigi, prieštaraujate pati sau. Motinystės išmoka dažniausiai yra avansas arba valstybės paskola mamai, kurią ji ir vaiko tėtis (jei toks oficial yra) per ilgus mokesčių mokėjimo metus iki pensijos mokės... Beje, ši paramos forma investuoja būtent į dirbančius ir mokesčius mokančius, o ne socialiai remtinus. Faktas, kad nuo nedarbo niekas negali apsaugoti, bet išsilavinę ir protingi žmonės bent jau dažniausiai sugeba dirbti ir save bei kartu ir kitus išsilaikyti...

**** priešiškai nusiteikę esame visi tik skirtingiems dalykams - juk negalime visko iš eilės toleruoti. Šiuo atveju priešiškumas išaiškėja kai yra nuolat piktinamasi vienu ir tuo pačiu nepaisant jokių argumentų. Jei iš tiesų nebūtumėte nusiteikusi priešiškai, diskusijoje tiesiog nedalyvautumėte - jums nebūtų jokios motyvacijos.

grįžkime prie argumentų: gal galėtumėte panašiu stiliumi argumentuoti savo nuomonę, kad aš ir kitos suprastume, kas gi vis tik jus taip piktina???

Atsakyti
laba diena ir su sventem mielosios 4u.gif 4u.gif 4u.gif
bukit gerutes paaiskinkit kuri kaip ten bus su tais vaiko pinigais doh.gif mokes ar ne nuo sausio blush2.gif
aciukasssssssss blush2.gif
ir dar turiu drauge kurios leliukui tuoj metukai ir ji nesupranta gaus ar ne blush2.gif
Atsakyti
jei dokumentus susitvarkiau lapkricio 28diena vaikui 3metai suejo 09men 09 diena kada mazdaug gausiu uz spali lapkriti gruodi....ar pranesa kaip nors?
Atsakyti
QUOTE(Astutelama @ 2009 12 27, 00:07)
jei dokumentus susitvarkiau lapkricio 28diena vaikui 3metai suejo 09men 09 diena kada mazdaug gausiu uz spali lapkriti gruodi....ar pranesa kaip nors?

Jei darbuotojos labai apkrautos darbu, tai gausist sausį už tris mėn. Kaip suprantu gruodį jau turėjo būt išmokėta, laukit sausio mėn. 4u.gif
Atsakyti
Tai nelabai supratau, nuo liepos men. 10% mazins busimiems teveliams ar ir esamiems? Anksciau sake kad tik busimiems, dabar jau konkreciai nebesako ar tik busimiems, ar ir esamiems...
Atsakyti
QUOTE(Balti @ 2009 12 28, 11:44)
Tai nelabai supratau, nuo liepos men. 10% mazins busimiems teveliams ar ir esamiems? Anksciau sake kad tik busimiems, dabar jau konkreciai nebesako ar tik busimiems, ar ir esamiems...

Būsimiems bus mokama 90 proc. pirmus metus ir 75 proc. antrus.
Esamiems bus perskaičiuota į tą patį santykį.
Atsakyti
QUOTE(RasaP @ 2009 12 28, 13:09)
Būsimiems bus mokama 90 proc. pirmus metus ir 75 proc. antrus.
Esamiems bus perskaičiuota į tą patį santykį.


as kiek atsimenu Grybauskaite akcentavo, kad esamu nelies, kad nebutu pazeisti teiseti lukesciai ar kazkas pan., o dabar se tau, kaip visada....
Atsakyti

Laba visosms mamytėms. Su praėjusiom Šv Kalėdom ir su artejančiais Naujaisiais. 4u.gif
Būkim stiprios, kantrios ir svarbiausia kad ir kas nutiktų ir kiek ta valdžia mus bespaustų, būkim laimingos ir linksmos. Juk mūsų vaikučiai tai pats brangiausias turtas, kuriems reikia visko labai daug, o ypač visada linksmos ir mylinčios mamos. biggrin.gif Visa ko geriausio jums visoms brangios mamos!
santa2.gif

http://image076.myli.../Angeliukai.jpg


Dar klausimėlį turiu. ax.gif Gal kuri žinot ar iki metų pabaigos už gruodį SODRA mokės pinigėlius už vaikučius?
Atsakyti