Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, "vaiko pinigai"

QUOTE(meskioke @ 2009 12 10, 21:52)
ir nebegimdys. lotuliukas.gif

o cia tai teisybe, mes ir norejom dar vieno leliuko po kokiu meteliu, bet kai istatymai keicias taip daznai kad nebespeji ju net vykdit, nes sekncia diena po pirmo jau antras istatymas paskelbtas, ir deja visi ne musu naudai ir kad ir kaip butu gaila bet labiausiai skriaudziami musu vaikuciai , tai kur cia begimdysi, nes greit nebe tik kad nuims visus sulyg paskutiniu centu pinigelius nuo vaiku, bet dar ir lieps susimoket , kad aplamai turi tuos vaikus, tai kur cia begimdysi, nebent gimdyt, bet ne Lietuvoje, nes kai kuriose salyse ne tik nenuima nuo vaiku siuo krizes laikotarpiu , bet dar ir suteikia parama seimom auginanciom vaikucius, kad tik vaikai neskurstu, nebadautuir ypatingai butu suteiktas visakeriopos gydymo paslaugos, o pas mus nezinau kaip kituose miestuose, bet man teko deja ne tik patirt stresa del vaiko operacijos, bet dar ir apsimoket saskaita uz operacinius irankius , lasalines, o jei neturi pinigu ka tada daryt tokiu atveju.zodziu baisu doh.gif o kas dar laukia? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksėna @ 2009 12 10, 20:16)
Na va mamos šiandien gavau paskutinius kaip suprantu vaiko pinigus 97 lt. ir 52 lt unsure.gif Kaip ne kaip 150 lt.

Dar sausi uz gruodi duos,o paskui pagal naujus istatymus. verysad.gif

Gal kas nusimanot buciau dekinga jei atsakysit g.gif mano vaikai du ant dienu trecias .Viena -11metu ,kita beveik- 2,o trecias- bet kada pasirodys.Dabar musu pajamos neiseina zmogui po 525,o gimus maziukui dar maziau bus tai po kiek uz kiekviena bus mokama po 52lt. ar kaip? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kristux80 @ 2009 12 10, 22:17)
bus mokama po 52 lt



O aš kitaip suprantu. g.gif Pagal tą paryškintą vietą man išeina, kad dėl išmokų vaikui iki 2 m. svarbu ne pajamos šeimos nariui, o motinystės pašalpos dydis. Jeigu ką ne taip supratau, prašysiu paaiškinti, man irgi tas aktualu, ir turbūt dar ne vienai mamai. 4u.gif

Cituoju:

PENKTASIS SKIRSNIS
IŠMOKA VAIKUI



12 straipsnis. Išmokos vaikui skyrimas ir mokėjimas

1. Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio nuostatos šio įstatymo galiojimo laikotarpiu netaikomos.

2. Išmoka vaikui, paskirta iki šio įstatymo įsigaliojimo vyresniems kaip 7 metų vaikams, nemokama, išskyrus atvejus, nustatytus šio straipsnio 3 ir 4 dalyse.

3. Kiekvienam vaikui arba fizinio asmens globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų amžiaus yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau šios pašalpos dydis yra mažesnis nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

4. Kiekvienam vaikui ar fizinio asmens globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos, nustatytos Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo 15 straipsnyje, vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio:

1) kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų amžiaus;

2) kai vaikas yra nuo 7 iki 18 metų amžiaus, jeigu šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina tris ar daugiau vaikų, įskaitant globojamus vaikus.

5. Nuo 2010 m. sausio 1 d. sprendimą tęsti išmokos vaikui mokėjimą iki 2 metų amžiaus vaikams, turintiems teisę gauti išmoką pagal šio įstatymo nuostatas, savivaldybės administracija gali priimti be naujo asmens prašymo.

6. Savivaldybės administracija, paskyrusi išmoką vaikui pagal šio straipsnio 4 dalį, teikia išmokos vaikui gavėjų, išskyrus atvejį, kai išmoka vaikui skiriama globojamam vaikui, kuriam mokama globos (rūpybos) išmoka ir (ar) našlaičių pensija, duomenis Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatų nustatyta tvarka.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ner_ko: 10 gruodžio 2009 - 23:08
QUOTE(*Marta* @ 2009 12 11, 00:36)
laba

paaiskinkit man g.gif
gavau 97 litus uz mazaja ir nebegavau 52lt uz vyresne mergyte g.gif kodel? juk cia moka uz praeita menesi.... g.gif

Aš gavau už vyresnėli g.gif Keista kodėl jums neišmokėjo 52 lt.? Aš visada gaunu kartu ta pačią dieną ir 97 ir 52 lt.
Papildyta:
Aš iki šiol esu priblokšta, kad atims tos 97 litus kurios moka jau labai senei ir ne Blinkevičiutė mums skyrę šią pašalpa nuo gimymo iki 3 metukų. Mano pirmam vaikui 8 metai ir šitus pinigelius gaudavau kai pagimdžiau pirmąjį sūnų. Dar suprantu dėl 52 lt. tikrai jeigu pagalvojus ši suma būvo paskyrta visai nesenei, bet kodėl atima 97 litus va to aš nesuprantu.Vadinasi jų politika yra tokia,kad jeigu jau atimsim,tai atimsim viską iki paskutinio cento doh.gif
Atsakyti
As jau nebesuprantu kur cia teisybe ir elementari logika tuose naujai priimtuose istatymuose del tu vaiko pinigu ir motinystes(tevystes)ismoku?
Klausimui kaip vaizdine medziaga panaudosiu savo ir dar kitos mamos situacija bei dar viena is istatymo isskaityta neteisybe.

1)Pradedu kaip tikra lietuve nuo saves. Turiu du vaikeliukus ir dar sausi susilauksiu pagranduko.Dekretinese busiu iki balandzio vidurio ir tuomet negausiu motinystes(tevystes) pasalpos,o jau busiu gavusi motinystes(dekretines).Istatymas numato nemoketi toms kur gauna motinystes(tevystes)-vaiko priez.atostogu pinigus,kurie virsyja 525 Lt.Iki 2010.04 vidurio as nebusiu dar vaiko priez.atostogose,taigi,pgl.naujaji istatyma negausiu motinystes(tevystes)pasalpos.Tai man tada uz ta mazaji klecka socialinis privalo moketi tuos 97.50 Lt iki iseisiu tu vaiko priez.atostogu.Ar ne taip?
Be to mano seima nuo 2010m. jau patampa daugiavaike.Kas tada?Tai jei musu seimos pajamos zmogui nevirsys tu 525lituku,ar gaus vaikai tuos vaiko pinigus ar ne?O jei gaus,tai ar visi gaus?

2)Viena mama klause kodel jai vienai auginanciai du vaikus bus nuimti vaiko pinigai kai auginantiems seimoje tris ir telpantiems i skurdo riba juos paliks?Niekas neatsizvelgs i jos pajamas nes lyg tai jos vaikai jau mokyklinukai.Juk jai vienai tenka islaikyti du vaikus o daugiavaike seima turi nuo 1.5vaiko/tevui mirksiukas.gif

3)Naujasis istatymas numato 525 Lt motinystes(tevystes)pasalpos riba nuo kurios nebebus mokami vaiko pinigai.Kur teisybe?Kodel ne 1050?Juk ta pasalpa mama ir naujagimis dalinasi.Jiems jau skurdo riba kita-262.50 Lt nustatyta?Kodel neatsizvelgiama i bendras seimos pajamas tenkancias zmogui?Prie ko cia ta motinystes(tevystes)pasalpa?Juk ja gauna mama(tevas)prarade del laikino nedarbingumo darbo uzmokesti.

Ir pabaigai prasau manes neteisti ir nekritikuoti labai,nes tie mano apmastymai bent jau man atrodo logiski ir teisingi.O tie naujai priimti istatymu pakeitimai durnumu jau niekam nebeprilygsta,iki galo nera apibrezti ir suprantami is kurio galo juos beskaitytum.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agne vaitkuviene: 11 gruodžio 2009 - 01:08
QUOTE(*Marta* @ 2009 12 10, 23:36)
laba

paaiskinkit man g.gif
gavau 97 litus uz mazaja ir nebegavau 52lt uz vyresne mergyte g.gif kodel? juk cia moka uz praeita menesi.... g.gif

Laukite laiško, kad patikrinus jūsų šeimos pajamas paaiškėjo, jog jos viršija nustatytą ribą ir 52 Lt už vaiką jums nepriklauso. Be viso to dar pareikalaus grąžinti permoką. Dėsningumas toks, dėja...

QUOTE(agne vaitkuviene @ 2009 12 11, 01:03)
1. Tai man tada uz ta mazaji klecka socialinis privalo moketi tuos 97.50 Lt iki iseisiu tu vaiko priez.atostogu.Ar ne taip?

2. Viena mama klause kodel jai vienai auginanciai du vaikus bus nuimti vaiko pinigai kai auginantiems seimoje tris ir telpantiems i skurdo riba juos paliks?

3. Kodel neatsizvelgiama i bendras seimos pajamas tenkancias zmogui?


1. Teoriškai taip išeina.

2. Ir dabar vieni auginantys 2 vaikus neprilyginami daugiavaikiams. Be to, jei tėvas yra, turi būti mokami alimentai. Jei miręs - našlaičių pašalpos. Ir taip toliau...

3. Šitą klausimą jau pati buvau iškėlusi, nes būtent taip ir išeina. Atsakymas į klausimą turbūt būtų "todėl" doh.gif

Susisuko dėdėms galvelės, patys nesupranta, ką rašo ir kodėl. Ar kas nors kreips į tai dėmesį? Manau, vargu... Nebent į dar nepalankesnę pusę "paredaguos" tekstą. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu...
Atsakyti
QUOTE(agne vaitkuviene @ 2009 12 11, 01:03)


3)Naujasis istatymas numato 525 Lt motinystes(tevystes)pasalpos riba nuo kurios nebebus mokami vaiko pinigai.Kur teisybe?Kodel ne 1050?Juk ta pasalpa mama ir naujagimis dalinasi.Jiems jau skurdo riba kita-262.50 Lt nustatyta?Kodel neatsizvelgiama i bendras seimos pajamas tenkancias zmogui?Prie ko cia ta motinystes(tevystes)pasalpa?Juk ja gauna mama(tevas)prarade del laikino nedarbingumo darbo uzmokesti.




Va būtent! Labai tiksliai parašėt. Šitas suplakimas į krūvą motinos ar tėvo laikinojo nedarbingumo kompensacijos ir valstybės išmokos vaikui yra absoliutus absurdas ir net neįsivaizduoju, kaip jie tai padarė teisiškai. Kita vertus, kaip jūs manot, koks procentas balsavusių seimūnų iš tikro buvo įsigilinę į tekstą ir suprato, už ką balsavo?.. Net jei NĖ VIENAS dorai to nesuprato, aš nenustebčiau - juk visai nesenas precedentas, kai nubalsavę už pataisą netrukus visi prisipažino NESUPRATĘ, UŽ KĄ BALSAVO.

Galima tik pasimelsti, kad Grybauskaitės padėjėjai geriau tekstus skaitytų... Priešingu atveju turbūt belieka laukti, kad nuo kitų metų dar mažins išmokas motinoms ir vaikams, jei, tarkim, motinų tėvai gauna didesnę nei tam tikro dydžio pensiją... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(*Marta* @ 2009 12 11, 00:36)
laba

paaiskinkit man g.gif
gavau 97 litus uz mazaja ir nebegavau 52lt uz vyresne mergyte g.gif kodel? juk cia moka uz praeita menesi.... g.gif

Marta o kada jus rašėt prašyma skirti 52 litus jūsų mergaitei? Jeigu praejo 12 mėnesių ,vadinasi jums reikia rašyti pakartotinai prašymą.Bet manau dabar nėra prasmės kol šitas įstatymas galutinai nebus priimtas. O jeigu dar nepraėjo metai kai rašėt prašymą dėl 52 lt. skambinkit į savo soc.pašalpų centrą. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ksėna: 11 gruodžio 2009 - 11:55
QUOTE(Sweet Dreams @ 2009 12 11, 02:55)
Laukite laiško, kad patikrinus jūsų šeimos pajamas paaiškėjo, jog jos viršija nustatytą ribą ir 52 Lt už vaiką jums nepriklauso. Be viso to dar pareikalaus grąžinti permoką. Dėsningumas toks, dėja...


ir gavau as ta laiska siandien doh.gif bet *****, ne pati skaiciavau tas pajamas, priklause mums tie pinigai....bet parasyta laiske, kad reikia susirinkti pazymas irodancias, kad dabar mums priklauso tie 52 litai.....
*****, del susiktu 50 litu toookios nesamones mad.gif
Atsakyti
Gal kuriai panasi situacija?Man jau praeita menesi neismokejo vaiko pinigu dviems dukrytems po 52 lt.gavau laiska,kad dar ir grazinti reikia.Taciau pateikiau visas seimos pajamas,na pasirodo nevirsijome,tad kaip dabar man mokes?ar grazins?kada?rasiau prasyma(absurdas)kad testu mokejima.ir isvis ar gausiu si menesi jei susitvarkiau dokumentus gruodzio 8-ta diena.Pas mus visada moka 17 diena.rupimas klausimas ar gausim si menesi pinigelius? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ginta2 @ 2009 12 11, 13:14)
Gal kuriai panasi situacija?Man jau praeita menesi neismokejo vaiko pinigu dviems dukrytems po 52 lt.gavau laiska,kad dar ir grazinti reikia.Taciau pateikiau visas seimos pajamas,na pasirodo nevirsijome,tad kaip dabar man mokes?ar grazins?kada?rasiau prasyma(absurdas)kad testu mokejima.ir isvis ar gausiu si menesi jei susitvarkiau dokumentus gruodzio 8-ta diena.Pas mus visada moka 17 diena.rupimas klausimas ar gausim si menesi pinigelius? ax.gif

o uz kuri laikotarpi ir is kur pazymas nesei? g.gif
man si menesi uz viena mergyte neismokejo, gavau laiska....

o tau sumokes uz visa dabar neismoketa laika nuo sustabdymo, tik nezinau ar si menesi g.gif gal nebespes jau..o gal...tikrai nezinau kada, bet gausi tai tikrai mirksiukas.gif
Atsakyti
Pazymos uz 2008 metus.Vyro darbo uzmokestis ir man skirti alimentai uz 2008 metus.daugiau nieko.sake grazins.Bet tooookia painiava cia su tais vaikų pinigais doh.gif .Visada sakydavau,kad valstybe ir neprivalo islaikyti musu vaiku,bet juk visur yra mokami pinigeliai vaikams,kodel prie ju kabinasi valdzia?tegul savo turta ir kisenes pakrato.Idomu butų pamatyti kiek zmoniu eitu ginti seimo jeigu kas atsitiktų doh.gif .Gaila,mes bejegiai.
Atsakyti