Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarai ir jų vaikai


Cia siaip pasiskaitymui toms, kurios inirtingai teigia, kad mesa yra butina ir joje esanciu medziagu neimanoma niekuo pakeisti...Zmones juk ne viduramziais gyvenam...pasiskaitykit, pasidomekit, prapleskit nors siek tiek savo akirati ir po to tvirtinkit KOKIA MESA YRA REIKALINGA IR KAIP NEIMANOMA BE JOS GYVENTI smile.gif

http://veganas.wordp...8/03/18/lmsra2/

http://veganas.wordp...8/03/03/lmsra1/
Atsakyti
mesos nevalgau jau 30 metu, ir nescia nevalgiau ir niekada neturejau jokios mazakraujystes! vaikams irgi neduodu ir neduosiu,jei nores- uzauge pasirinks kaip ir kas. vyras valgo tik vistiena karta i savaite. paprasciausiai reikia zinoti ka ir kaip gaminti be mesos ir ramu. svaikata geresne nei mesedziu. tik va, klausimas, ar leidziate i darzelius savo atzalas vegetares,ir kaip tvarkotes su tuo? as vien del to, ketinu samdytis aukle,kad visokiausio slamsto nekimstu i mano vaika prievarta,nei i galva,nei i skrandi.
Papildyta:
QUOTE(Miegaliuke S @ 2007 09 28, 21:13)
KOKIE DAR VAIKAI VEGETARAI,TEGU PIRM AUZAUGA,MESA JIEM SREIKALINGA

patinka kasti kapo duobe savo vaikui nuo vaikystes ???? man - tikrai NE!
Atsakyti
QUOTE(Irena @ 2003 07 04, 08:24)
Noriu paklausti Kikio labai konkreciai:
  - kokiais produktais keiciate mesa (iskyrus soja, nes kiek zinau soja nera pats geriausias pakaitalas maziem vaikam)
  - prasau duoti nuoruodas internete, kur galeciau daugiau paskaityti apie vegetarizma ir konkreciai apie vaiku-vegetaru maitinima.
  Aciu.



drinks_cheers.gif
As tikejausi rasti sitose diskusijose kazko vertingo...Mes su vyru vegetarai jau keli metai, nescios mano hemogl buvo puikus, va, leliukas netelpa i jokius ugio standartus, jau 77 cm 5 menesiu...Bus metas primaitinti, ir tikrai nezinau, ka daryti ir kur semtis isminties...As puikiai zinau, ka valgyti mum, suaugusiem, kad netruktu b, gelezies ir t.t. nevalgant mesos, bet kaip maitinti vaika iki 3, o ypac iki 1 metu, net nenutuokiu, nes viso to negalima, ir is tokiu kiekiu tu produktu, kur galima, neimanoma gauti tiek baltymu ir gelezies, kiek reikia. As labai noreciau neduoti vaikui mesos, bet panasu, kad neimanoma. JEi kas zinote, kaip tai padaryti racionaliai ir be fanatizmo, prasau patarti...
Atsakyti
QUOTE(dani @ 2003 06 02, 23:18)
Perskaiciau mamu zurnale straipsni apie vegetaru seimyna, kuri nuo gimimo vaikui nedave mesos. Ir mama nestumo metu mesos neragavo visai. Buvo stebima mediku. Tevai - viskas aisku, ju pasirinkimo teise, bet vaikas ohmy.gif Raso, kad jo vystymasis del to atsilieka nuo bendraamziu, hemoglobinas kartais buna ant ribos ohmy.gif Zada vesti i darzeli ir ruosti laukneseli su spec. vegetarisku maistu. V.z. eksperimentai su vaiku. :smile.gif

nesamone g.gif as vegetare ir tikrai del to niekas nepasikeicia schmoll.gif nei komplikuotas nestumas buvo,ne kada svekata nusilpusi,nei dukrai kas yra.... 4u.gif ji va dabar jau zukanda mesytes,bet mazai,labaiu linkusi i mane....
Papildyta:
QUOTE(Masažistė @ 2008 08 31, 19:23)
mesos nevalgau jau 30 metu, ir nescia nevalgiau ir niekada neturejau jokios mazakraujystes! vaikams irgi neduodu ir neduosiu,jei nores- uzauge pasirinks kaip ir kas. vyras valgo tik vistiena karta i savaite. paprasciausiai reikia zinoti ka ir kaip gaminti be mesos ir ramu. svaikata geresne nei mesedziu. tik va, klausimas, ar leidziate i darzelius savo atzalas vegetares,ir kaip tvarkotes su tuo? as vien del to, ketinu samdytis aukle,kad visokiausio slamsto nekimstu i mano vaika prievarta,nei i galva,nei i skrandi.
Papildyta:

patinka kasti kapo duobe savo vaikui nuo vaikystes ???? man - tikrai NE!

na as su tavim sutinku labai labai drinks_cheers.gif ir va kai pasakei,tai pagalvojau,rimtai kaip vaikas vegetaras gali isbuti darzelyje,nemanau kad jam kas atskirai gamintu g.gif
Papildyta:
burbulytis,va straipsniukas tau,gal pades biski:

Atlikę keletą tyrimų, ekspertai padarė išvadą, kad vegetarizmas nekenkia vaikų sveikatai bei vystymuisi. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad vegetarizmas yra kelių skirtingų rūšių. Kai kurie vegetarai visiškai atsisako mėsos, kiti vengia bet kokių gyvūlinės kilmės produktų, tokių kaip pienas ir kiaušiniai, ir netgi šalutinių produktų – želatinos, saldainių, treti valgo tik vaisius ir t.t. Vien tik augalinės kilmės produktų vartojimas yra nepakankamas besilaukiančioms moterims ir augantiems mažyliams. Jiems gali trūkti reikiamo baltymų kiekio bei energijos.

Reikia kruopščiai subalansuoti mitybą: reikiamą baltymų kiekį bei energijos galima gauti valgant riešutus, sojos produktus, košes ir ankštines daržoves. Vaikams iki 7 m. rekomenduojama duoti tik smulkintų riešutų.

Nėščioms moterims ir vaikams ypatingai svarbu gauti pakankamai mineralų (kalcio, geležies ir cinko). Vegetariškuose patiekaluose paprastai yra pakankamas vitaminų kiekis, išskyrus vitaminą B12, kurio esama gyvulinės kilmės produktuose. Todėl nėštumo ir žindymo metu moterys vegetarės turėtų papildomai vartoti vitaminą B12, arba gerti sojos pieną, praturtintą šiuo vitaminu.

Iki 6 mėn. amžiaus mažyliai gauna tinkamą maitinimą gerdami mamos pieną. Vaikams – vegetarams iki 1 metukų yra specialių sojos produktų.
Manoma, kad viena naudingiausių vegetarizmo formų - Ovo-lakto vegetarai, kurie į savo vegetarišką dietą įtraukia ir pieno produktus, ir kiaušinius. Tokie vegetariški patiekalai turi pakankamai baltymų. O idealiausiai maitinasi pusiau vegetarai (žuvų vegetarai), kurie valgo visus augalinius produktus ir žuvį bei jūros gėrybes.

Pienas yra būtinas

Iki 1 m. mažyliams baltymų reikia 4 kartus daugiau, nei suaugusiam žmogui. Mama, planuojanti auginti mažylį-vegetarą, turėtų žindyti savo kūdikį krūtimi bent jau pirmuosius 6 mėnesius. Jei ilgiau žindyti neįmanoma, patariama primaitinti jį vitaminais praturtintais sojos produktais.

Vegetariškų produktų įvedimas į racioną

Į 4-6 mėn. vaiko racioną palaipsniui įveskite vis naujų vegetariškų patiekalų (pieniška ryžių košė, bananas, obuolys, avokadas, šviežių vaisių sultys). 8-ą mėnesį galima pasiūlyti kiaušinį (iš pradžių – trynį, vėliau – baltymą), varškės, ankštinių daržovių košės, kruopų košių. Aštuntą mėnesį galima pasiūlyti ir sojos, kuri pakeis mėsą.

Nepamirškite, kad prie naujo patiekalo pratinti reikėtų pamažu: paragavus naujo pataiekalo, reikėtų padaryti 3-4 dienų pertrauką, kad patikrintumėte atsakomąją organizmo reakciją. Jei pasireiškė alergija (dažnai reakcija į kiaušinį), būtinai pasirodykite gydytojui.

Svarbiausia, kad vaiko racionas būtų įvairus, turtingas ir vitaminais, ir mineralais. Tai labai svarbu, nes mityba daro įtaką ir mažylio vystymuisi, ir mąstymui, ir judėjimui, ir energingumui.

Nėščioms moterims ir vaikams nerekomenduojama rinktis griežčiausių vegetarizmo formų

*******

Tėvai labai rūpinasi, kad jų vegetariškai maitinamas vaikas gautų visų reikalingų medžiagų. Ar tikrai yra priežastis jaudintis? Vegetariška mityba puikiai tinka visoms amžiaus grupėms, jei tik yra gerai apgalvota ir subalansuota.

Tačiau yra ir silpnesnių tokios mitybos vietų. Pavyzdžiui, reikia specialiai rūpintis, kad organizmas gautų pakankamai vitamino B12 ir geležies. Tačiau jei žinote, kokių ir kiek medžiagų reikia organizmui, vegetariška dieta gali būti geras ir sveikas pasirinkimas.

Kūdikiai ir ikimokyklinukai

Augančių kūdikių mityba yra nepaprastai svarbi. Jį daro įtaką gebėjimui žaisti, mokytis, nuo jos priklauso sveikata ateityje. Šio amžiaus vaikai susipažįsta su įvairiais skoniais, todėl išanalizuokite, ką vaikas mėgsta, ko – ne.

Pienas

Pienas yra pagrindinis kūdikio maistas. Riebiame piene yra daugiau kalorijų ir vitaminų A bei D, tad jis labai svarbus kūdikio sveikatai. Vegetariškai maitinamiems vaikams iki 2 metų reikėtų duoti riebaus pieno, vėliau – vidutinio riebumo. Nuo 5-erių metų galima duoti ir visai lieso pieno.

Besilaikantys vegetariškos mitybos taisyklių karvės pieną keičia sojos pienu. Gerai, jei jis praturtintas papildomu kalciu. Kartais vaikai girdomi ryžių, avižų ar bulvių pienu; šiuo atveju jiems reikėtų papildomai skirti kalcio ir vitaminų. Vaikų mitybą būtina aptarti su gydytoju. Desertus vaikams gaminkite iš riebaus, vidutinio riebumo, lieso ar sojos pieno. Užkandžiams duokite šviežių vaisių. Makaronų ar daržovių patiekalus gardinkite pieniškais padažais, parinkite kuo įvairesnių daržovių, grybų.

Geležis

Pasirūpinkite, kad vaikai gautų pakankamai geležies, nes gali susirgti mažakraujyste. Geležis būna dviejų rūšių: pirmoji randama mėsoje ir antroji randama kiaušiniuose, dribsniuose, daržovėse, pupose, žirniuose, lęšiuose. Antrąją geležį organizmas pasisavina kur kas sunkiau. Paskatinti pasisavinimą galima tuo pat metu vartojant daugiau vitamino C. Štai kodėl sveika kartu valgyti vaisius ir daržoves.

Daug ląstelienos turintys produktai

Jei kūdikis neturi apetito, daug ląstelienos turintys produktai jam per sotūs. Todėl verčiau duokite jam ne rudų, bet baltų makaronų, ryžių, duonos. Pusryčiams tiktų geležimi ir vitaminais praturtinti dribsniai.

Riešutai

Riešutai yra nepaprastai maistingi. Juose daug baltymų, vitaminų A ir E, mineralų fosforo ir kalio. Riešutai gali atstoti mėsos patiekalus, nebnt vaikai yra alergiški. Riešutų sviesto neduokite vaikui iki 2-ejų metų. Riešutus susmulkinkite, kad vaikas neužspringtų.

Mokyklinio amžiaus vaikai

Angliavandeniai

Kad mokyklinio amžiaus vaikai būtų sveiki ir aktyvūs, jiems reikia daug krakmolingų angliavandenių. Rekomenduojama valgyti rupios ar su sėklomis duonos. Ji užtikrins pakankamą ląstelienos kiekį, gerą žarnyno veiklą, suteiks sotumo jausmą. Jei vaikas mokykloje valgo atsineštą maistą, sutepkite sumuštinį su grūdų duona. Ląstelienos yra ir ruduose ryžiuose bei makaronuose.

Vaikai mėgsta bulves fri, tačiau jas daug sveikiau kepti orkaitėje. Virtas bulves patiekite su lupenomis, nes jose daug ląstelienos.

Vaisiai ir daržovės

Vaikai turi valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, kad gautų reikiamų vitaminų ir ląstelienos (rekomenduojamos 5 vaisių ir daržovių porcijos arba 400 gr.). Užkandžiams labai tinka švieži ir džiovinti vaisiai – pastaruosiuose daug geležies. Gamindamos troškinius, apkepus ir kitus patiekalus negailėkite daržovių. Ant sumuštinio uždėkite salotos lapą, daržovės griežinėlį. Labai naudingos įvairios pupų mišrainės.

Baltymai

Mokyklinio amžiaus vaikams reikia daug baltymų, kadangi vystosi jų raumenys ir gyvybiniai organai. Daug baltymų yra žirniuose, pupose, lęšiuose, riešutuose, sėklose, sojos varškėje (tofu), piene (ir sojos, ir karvės), kiaušiniuose. Vegetarišką mitybą reikia labai kruopščiai subalansuoti. Svarbu užtikrinti, kad būtų valgomi visi paminėti produktai.

Pietūs mokykloje

Mokyklose vaikams turėtų būti suteikiama galimybė pasirinkti ir vegetariškų, ir mėsiškų patiekalų. Pavyzdžiui, Škotijoje griežtai reikalaujama bent tris kartus per savaitę kartu su paprastu sūriu parduoti ir vegetarišką. Vegetarai gali rinktis košes, bulvių, miltinius patiekalus.

Paauglystė

Daugelis žmonių tapti vegetarais nusprendžia paauglystėje. Toks paauglio pasiryžimas gali sukelti tėvams didelių abejonių. Mamos galėtų dažniau gaminti daržovių patiekalus, virti košes. Kitiems šeimos nariams gal labiau patiks tofu-pupelių troškinys su riešutais ir daugybė kitų gurmaniškų patiekalų be mėsos. Šiuos patiekalus namiškiams galima patiekti ir su gabalėliu mėsos.

Kalcis

Apie 50% kalcio paauglių organizmai panaudoja kaulų augimui, todėl jiems reikia valgyti daug kalcio turinčių produktų. Daug šios medžiagos yra piene ir jo produktuose – jogurte, leduose. Vegetarams reikėtų valgyti vegetarišką sūrį, tofu, sojų sūrį, gerti kalciu praturtintą sojos pieną. Į paauglių racioną reikia įtraukti duoną, pupas, lęšius, figas ir kitus džiovintus vaisius, tahini (patiekalą iš sezamo sėklų), žalias daržoves, riešutus ir sėklas.

Geležis

Paauglėms prasidėjus mėnesinėms, reikėtų naudoti daugiau geležies. Jos trūkumas gali sukelti mažakraujystę, kurios simptomai – padidėjęs nuovargis ir apatija. Mergaitės gali pasidaryti liūdnos, nustoti domėtis aplinkiniu pasauliu, prasčiau mokytis. Vegetarai daug geležies gauna iš kiaušinių; iš jų galima gaminti omletus, kiaušinienes, blynus, įmušti į daržovių patiekalus ar valgyti vienus. Vaikai labai mėgsta desertus, į kuriuos įeina kiaušiniai: tai įvairiausi putėsiai, morengai, pyragaičiai.

Geležies taip pat yra lęšiuose, riešutuose, pupose, todėl jų reikėtų dėti į makaronų, ryžių, daržovių patiekalus, kepinius. Linų, sezamo ir saulėgrąžų sėklose yra geležies ir kalcio; vegetariškiems patiekalams jos suteikia gardumo. Sėklų galima dėti į salotas, troškinius, duonos gaminius, sausainius arba valgyti vienas kaip sveiką užkandį.

Vitaminas B12

Šio vitamino reikia kraujo kūnelių gamybai. Jo yra piene, kiaušiniuose, sūryje ir mielėse.

Vegetarai paprastai gauna pakankamai vitamino B12 iš pieno produktų. Nevartojantiems pieno produktų šio vitamino gali pritrūkti, todėl reikėtų pirkti juo praturtintus dribsnius ir reguliariai vartoti mieles.

Valgydami vegetarišką maistą vaikai gali gauti visas jiems reikalingas medžiagas. Kai kuriose šalyse žmonės nuo gimimo yra vegetarai jau daug šimtmečių. Tėvams reikia pasirūpinti, kad vaikų mityboje netrūktų jokių maisto medžiagų, o jei reikia, vartoti papildus. Tad jei turite žinių apie sveiką mitybą ir organizmo poreikius, jaudintis dėl vegetaro vaiko tikrai nereikėtų.
Atsakyti
QUOTE(Burbulytis @ 2008 10 19, 11:13)
As puikiai zinau, ka valgyti mum, suaugusiem, kad netruktu b, gelezies ir t.t. nevalgant mesos, bet kaip maitinti vaika iki 3, o ypac iki 1 metu, net nenutuokiu, nes viso to negalima, ir is tokiu kiekiu tu produktu, kur galima, neimanoma gauti tiek baltymu ir gelezies, kiek reikia. As labai noreciau neduoti vaikui mesos, bet panasu, kad neimanoma. JEi kas zinote, kaip tai padaryti racionaliai ir be fanatizmo, prasau patarti...


Pati jau 15 metų esu vegetarė. Ir visų nėštumų metu mėsiuko neprireikė, nes tiek savijauta, tiek kraujo tyrimai puikūs buvo (net ir dvynukų besilaukiant). O su avikučių mityba man kažkaip didesnių kalusimų nekilo. Pirmoji mergaitė pati be MP ir vaisių nieko nevalgė iki 1 metų 3 mėn. Mėsos paragavo tik darželyje jau 3,5 metų būdama. Augo sveika, o geležies gi gaunama ne tik iš mėsos. Antras sūnus vėlgi iki darželio be mėsos augo.
Dvynukai kol kas negauna nei mėsos, nei kiaušinių, nei žuvies. Spės dar. biggrin.gif MP kemša kiek jeims norisi, jaučiasi net labai gerai. Aukščiau pacituotame straipsnyje gausu patarimų, o kad mėsa tikrai nėr būtina sveiko vaiko racione, jau įsitikinau praktiškai. Beje, dičkė ir savo intelektu lenkia nemaža bendraamžių (čia atsakant į kažkieno mintis paie atsilikimą doh.gif ).
Atsakyti
Mes esam veganai-zaliaedziai.Ir dukra valgo tik termiskai neapdorota augalines kilmes maista-nes tai yra sveikiausia.Vystosi puikiai:jokio gelezies trukumo,jokiu banaliu persalimu ar rimtesniu lygu :)Ir,be abejo,jokiu vystymosi atsilikimu smile.gif Netgi neslogavo nei karto.Ar kuris nors is mesedziu gali tuo paciu pasigirti? wink.gif Tikrai nenoriu diskutuoti siuo klausimu-parasiau tik tam,kad nors vienas zmogus susimastytu,surastu reikiama informacija-ir izengtu i sveika ir laiminga gyvenima smile.gif Sekmes visiems!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo HappyAngel: 26 lapkričio 2009 - 12:18
As visai nesenai pradejau gilintis i sia tema ir supratau, kad mesa ir pieno produktai yra tikras nuodas zmogaus organizmui. unsure.gif
Labai dziaugiuosi pagaliau tai supratusi clap.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aaSTaa: 18 gruodžio 2008 - 16:00
QUOTE(aaSTaa @ 2008 12 18, 13:59)
As visai nesenai pradejau gilintis i sia tema ir supratau, kad mesa ir pieno produktai yra tikras nuodas zmogaus organizmui. unsure.gif
Labai dziaugiuosi pagaliau tai supratusi clap.gif



Jaučiuosi neapsišvietusi - kuo kenkia pieno produktai? Be to, kad yra sunkiai virškinami? unsure.gif

Aš pati jau labai ilgai nevalgau mėsos, bet be pieno produktų negaliu net įsivaizduoti savo mitybos...
Atsakyti
Jei vegetarai mėsos nevalgo dėl įsitikinimų ir gyvūnėlių saugojimo, jie nevartoja ir pieno produktų, kadangi, karvės yra išnaudojamos, o šiaip, laikoma, kad pieno produktai, gai sukelti kai kuriuos sveikatos sutrikimus. Daugiau čia
Atsakyti
mes su MB taip pat esame vegetarai, mb nuo prigimties o as gal kokius 7-8 metus jau net nepamenu...
sveikata nesiskundziame ir musu mazulis auga sveikas smile.gif tiesa valgo beveik vien tik MP dar...smile.gif namie tikrai nesiruosiu vaiko maitinti mesa, bet va labai idomu kaip tas Joris auga del kurio sita temele ir atsirado 4u.gif
Atsakyti
dziugu, kad tiek daug vegetaru.. thumbup.gif as dar nesu vegetare, retkarciais valgau vistiena ar zuvi.. bet vyras jau daug metu kokius 8, ir jau pradedam po truputi diskutuot kaip bus kai bus vaiku, ar duosim ar ne, aisku vyras pries kad duociau, as ir per daug nesigincinu, tik ar vaikui nebus sunkiau del to, juk tiek darzeli tiek mokykloj, valgyklose daugiausiai mesiski patiekalai.. kaip tvarkosi tokios vegetaru seimos? sakiau pabendrausiu ta tema su draugo draugu kurio seima jau virs 20m. vegetarai, vaikai taip pat.. gal ir uzbegau ivykiams uz akiu, nes kolkas vaikuciu neplanuojam, bet uzradau sia tema tai galvoju tuo paciu paklausiu.. bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aziza: 27 sausio 2009 - 00:24
QUOTE(joviliukste @ 2008 05 16, 13:15)
Labas Izabelaa, as 5 metai bandau gyventi be mesos (na siaip ne del kazkokiu morales normu  blush2.gif ) bet paprasciausiai nera man tai lb skanu ...kai isvaziavau gyevnti i londona, pasikeite klimatas, man jis tiko, niekada nesirgau ir jauciau kad man mesos nereikia, pamegau lb ivairiu vaisus ir darzoves, kuriu Lt niekada net macius nebuvau  biggrin.gif
kai pastojau kaip ir dauguma galvojau kad valgyti mesyte reikia  blush2.gif bet kaskart kai pradedavau gaminti pykindavao, apie valgyma ne pagalvoti negalejau  schmoll.gif dukryte gime mano labai mazyte, nors sveika ir pilani isnesiota  ax.gif nestumo metu valgydavau vistos krutinele, nes kazkaip neturejau labai laiko dometis labiau vegetariskais patiekalais , o be to mano brangusis, taj jokiu budu nezada atsisakyti mesos, bet beda tame, kad as jos ne gaminti negaliu  schmoll.gif taigi gaminu viska is vistos krutineles, o brangusis kai nori lb jau mesos, taj nusiperka koki lasinuka ar ka rukyto, nes as prisiekiau nebegaminti mesos . dar kalakuto farsa valgome. zinau kad savo vyro nepakeisiu ir nesiruosiu net, bet noreciau kad dukryte butu daugiau i mamyte linkusi  biggrin.gif norejau jusu paklausti, is kur tiek daug visko zinote, gal galite nukreipti, kur ieskoti informacijos  4u.gif mano dukryte lb megsta darzoves ir vaisius, taj jei pavyktu, galbut atsisakytume ir vistos krutineliu  mirksiukas.gif

pabandykite užeiti į gyvunuteises.lt forumą - 'diskusijos' langelis. Čia žmonės gana draugiški ir šiaip informacijos nemažai galima rasti iš įvairių Lietuvos ir užsienio šaltinių (nes mat viską labai mėgsta grįsti moksliniais faktais žmogeliai).
Papildyta:
elenuxus,
Tikrai net ir veganų vaikai auga sveiki ir stiprūs. Net visokios dietologų ir gydytojų sąjungos tvirtina, kad subalansuota veganiška/vegetariška mityba yra tinkama visoms amžiaus grupėms. Manau svarbiausia yra tai, kad įsiklausytume į savo organizmą, nes jis pats pareiškia ko jis nori. Juk būna, kad net svajoji apie bertoletijų riešutus ar baklažaną (na čia aš - mėsos nevalgau tai ir nesvajoju apie ją). Labai svarbu yra valgyti įvairų maistą ir rūpintis, kad gautum visų tau reikalingų medžiagų dienos kiekį. Iš pradžių pakeitus mitybą tai yra gan sunku, nes norisi 'kokio kepsnio' ar 'vištienos vyšnių padaže', tačiau esu pastebėjus, kad jei tuo momentu gauni tų pačių medžiagų iš augalinio maisto - pagerėja ir savijauta, atsiranda energijos ir nebelieka potraukio tam kitam produktui, nes organizmas sužino, kad geriau yra norėti baklažano, o ne mėsos nes jis ne taip apsunkina virškinimą ir neturi krūvos hormonų ir antibiotikų (vis ta gyvulių pramonė).
Kodėl tėveliai turėtų maitinti vaiką mėsa jei patys jos nevalgo? Be to, manau, vaikas matydamas, kad tėveliai nevalgo to, ką jam duoda ir pats nevalgys (bent taip daro mano pusbroliukas-valgo ir nori valgyti tik tai, ką valgo kiti suaugę žmonės)
Atsakyti