Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(paiduke @ 2009 08 18, 10:04)
nu *****....o tai kiek jų ten liko jei iš maišų iškrėtė  verysad.gif kažkaip nesmagiai pasijaučiau, o kažin kur dėti, kad nekratytų siunčiant  unsure.gif

aš tai labai sėkmingai pieno miltelius naudoju, vakar su varške pyragą dariau, tai dėjau tris v. šauštus miltelių 150 ml.vandens, iškepė tik 23.30, bet vistiek valgiau, labai skanus gavosi  thumbup.gif



Pagal kokį receptą kepei varškės pyragą?
Įdomu, o kažin tiktų vietoj pieno miltelių tie sausos grietinėlės milteliai (kur į kavą dedama užbalinti) g.gif
Atsakyti
QUOTE(LABUSKA @ 2009 08 18, 10:29)
Pagal kokį receptą kepei varškės pyragą?
Įdomu, o kažin tiktų vietoj pieno miltelių tie sausos grietinėlės milteliai (kur į kavą dedama užbalinti)  g.gif

Varškės pyragas
100g sviesto
150 ml pieno + 2 kiausiniai,
vanilinio cukraus
1 a.s. druskos
150 g cukraus
250g varskes
500g kvietiniu miltu
2,5 a.s. sausu mieliu.
(Razinu dejau po signalo)

Viską sudėti pagal duonkepės rekomendacijas, 1 kg, programa - pyragai arba balta duona. Iškepusią patikrinti mediniu pagaliuku ir dar apie 20 min. palaikyti kibirėlyje, kitaip vidus būna per drėgnas. Nors ir šiaip šitas pyragas nesausas. Tešlą galima paskaninti cinamonu, riešutukais arba (mano mėgstamiausi) porą šaukštų marcipanų - persipanų.



pirma karta labai gerai iskilo, o paskui kai pradejo kepti sukrito, mano manymu permazai miltu buvo, tai si karta dejau tik viena kiausini ir visko daugiau siektiek, nes greitai susivalgo
o siaip del tu grietieneles milteliu, tai manau tikrai tinka, juk ten saldi grietinele, bet siaip pagal recepta pienas pilasi, bet kadangi daug turiu pieno milteliu tai dedu visur juos




P.S. jei kam reikia pieno miltelių, tai dar turiu nemažai, 1kg-5lt
Atsakyti
paiduke, primink, kiek miltelių reikia 100 ml vandens?
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2009 08 18, 12:00)
paiduke, primink, kiek miltelių reikia 100 ml vandens?

kažkur skaičiau, kad 150, dedasi 3v.š miltelių, aš į saldžius pyragus dedu daugiau į mažiau saldžius apie 2
Atsakyti
paiduke, neimk i galva 4u.gif man rodos pastas kas kazkelinta siunta tikrina... Manau, nelabai ten nubyrejo, nebent jau man semiant, ale pikta ant svolociu, kad pleso ir paskui nesiteikia atgal supakuot, tik pacia deze uzklijavo savo juosta....

Lung - as i mamytes duonyte vietoj cukraus visad dedu trintos obuoliu tyres (na, prasuku obuoliene mixery). kokius pora sausktu, nes megstu kad vos vos saldumas jaustusi.... Vat i ta juoda saldziarugste savo tai dejau deginto cukraus sirupo (karameles tokios, recepta ankstesnese temose esu rasiusi)

Tiesa, kad nepamirsciau, gal kas imtusi sunkaus darbo ir surinktu praeitos temos receptelius? Nes pati skubejau atidaryt nauja tema ir nebezaidziau blush2.gif

FedeSperanza - na, gal is ties kruopos ir raugas nedraugauja g.gif Kai kepu juoda duona, tai dali teslos rauginu per nakti, o jau kai pridedu priedu, rupiu miltu ir tt tai parauginu kol pakyla (paprastai reikia 3-4val) ir iskart kepu.
Del raudonuju ryziu, jie isties kazkokie raudoni, dejau i sriuba, tai ja nudaze ne kokia spalva... Daugiau valgysim tik garnyrui, aisku, maisysiu su paprastais, nes vieni - per daug brangu....

Na ir galiausiai gal galetumet pabalsuot uz musu seima blush2.gif Ta, su muilo burbuliukais, is Pnvzio apskrities ax.gif
http://www.darni-sei...nkurso_dalyviai
Atsakyti
Na ir galiausiai gal galetumet pabalsuot uz musu seima blush2.gif Ta, su muilo burbuliukais, is Pnvzio apskrities ax.gif
http://www.darni-sei...nkurso_dalyviai
[/quote]
Tai, kad ten dvi šeimos yra iš Pnvž. Kuri Jūsų?
Papildyta:
[quote=Terra2,2009 08 18, 16:43]
Na ir galiausiai gal galetumet pabalsuot uz musu seima blush2.gif Ta, su muilo burbuliukais, is Pnvzio apskrities ax.gif
http://www.darni-sei...nkurso_dalyviai
[/quote]
Tai, kad ten dvi šeimos yra iš Pnvž. Kuri Jūsų?
[/quote]
Viskas aišku. Burbuliukai!
Atsakyti
Norėjau paklausti, kas kepėt duoną duonkepėj krosnyje, kaip ten ką daryti? Kaip žinoti, ar tinkama temperatūra? Neįmanoma perkaitint? Ir dėl vandens - kai kepu orkaitėj, statau indą su vandeniu, o krosnyje irgi reikia? Jei nesunku, papasakokit smulkiau visą eigą, būčiau labai dėkinga 4u.gif 4u.gif
[/quote]




Nekepiau, bet turiu 1930 m. knygutę, tai pacituosiu:
Iškurentos krosnies karštumui išmėginti reikia įberti į ją saujelė miltų arba sėlenų. Jei miltai sudegs, tai krosnis per karšta, jei jie staigiai paruduos, tai krosnis karšta ir tinka duonai dideliais kepalais kepti. Jei miltai lėčiau apruduoja, tai krosnis tinka baltai duonai kepti. Miltams dar lėčiau ruduojant - krosnis tinka pyragaičiams kepti.
Panašiai krosnis galima išmėginti ir popierio gabalėliu. Nedidelis laikraščio ar šiaip plono popierio gabalėlis reikia įmesti į krosnį. Jei popieris užsidegs - krosnis per karšta, jei greit paruduos - tinka duonai kepti. Jei krosnis per karšta, tai ji pravėsinti galima iššluosčius ją sušlapinta šluota. Reikalui esant tas galima pakartoti kelis kartus.

Kepant:
padaryti kepalai šaunami į krosnį. Pabaigus darbą, krosnis uždaroma. Jei duonos kepalai yra vidutinio didumo, apie 5 kg svorio, tai kepti jie reikia iki 3 valandų. kepant reikia daboti, kad duona nesudegtų. Pastebėjus, kad kepalai per staigiai juosta, reikia krosnis praverti. Po valandos kepimo kepalai reikia atsargiai perstumti į laisvą vietą. Duoną stumdant, reikia pirmieji kepalai nustumti į krosnies galą, o iš ten ištraukti į priešakį. Stumdant duoną, ji galima vandeniu apipurkšti - pluta bus minkštesnė.

Padėjau? biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mytis: 18 rugpjūčio 2009 - 17:16
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 18, 15:25)
Na ir galiausiai gal galetumet pabalsuot uz musu seima  blush2.gif  Ta, su muilo burbuliukais, is Pnvzio apskrities  ax.gif
http://www.darni-sei...nkurso_dalyviai

Prabalsavome.Pasirodo,mes žemietės. 4u.gif
Niekas man ir neatsakė,kaip nustatyti duonkepę,kad pati įsijungtų paryčiui ir ryte iškeptų duonelė. ax.gif
Atsakyti
Taip taip, IngridaB, pamenu tave arba is Pnvzieciu skyrelio, arba is Pnvzieciu geliu myletoju, vien zo, nikas is kazkur uzstriges ax.gif O del laiko atidejimo, tai, pirmiausia, jis turi but tavo duonkepes f-jose biggrin.gif Pas mane jis zymimas rodiklytemis pirmyn/atgal, tai ju pagalba uzstatau po keliu valandu noriu traukti iskepta duonele. Taigi, pirmiausia pasirenku programa, nustatau svori, apskrudimo lygi ar dar, kas yra reikalinga, tada nejungiu start, o spaudau tuos laiko mygtukus pirmyn/atgal, kol nustatau man reikalinga uzdelsimo laika, tada - start, laikas ima skaiciuotis atgal, kol duonkepe pasiekusi paprastai 3ju val laiko limita isijungia 4u.gif
Atsakyti
Ačiū Mrs.R bandysiu. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
O dabar tikrai kur buvome susitikę prisiminiau-gėliu skyrelyje. ax.gif
Atsakyti
Sveikutės kepėjos 4u.gif
Pagaliau aš namie clap.gif
Tai iš karto užstačiau ruginę duoną su sėlenom(jau taip pasiilgau savo, naminės duonelės) ir einu paskaitysiu ką jus naujo išbandėt bigsmile.gif
Atsakyti
pagaliau ir mes grįžom namo - vietoj planuotų 2 sav, namie nebuvom visą mėn - tai taip pasilgau naminės duonos wub.gif
bet užtat atsivalgiau pyragų - buvom sodyboje visą mėn, o šalia kaime gyvena 80 metų senutė, tai ji tokius fantastiškus pyragus, bandelės kepa senovinėje krosnyje, tai pirštus aplaižyti galima nuo skanumo, tai kol mes buvom - ji po du kartus per sav kurdavo krosnį ir vis ką nors kepdavo ( tik vat duonos nebandėm, o dabar gailiuosi, būtų įdomu buvę pabandyti )


QUOTE(daliuncia @ 2009 08 12, 22:44)
SVEIKUTES papasakokit apie moulinex ow5003. noriu pirkti ar  yra ten bagetai ?
blush2.gif

turiu šią duonkepę, tačiau su bagetais žaidžiau tik 2 kartus, daugiau nenaudojau bagetų formos, man per daug terlionės dėl 4 vnt bagetų mirksiukas.gif

QUOTE(paiduke @ 2009 08 18, 10:04)
nu *****....o tai kiek jų ten liko jei iš maišų iškrėtė  verysad.gif kažkaip nesmagiai pasijaučiau, o kažin kur dėti, kad nekratytų siunčiant  unsure.gif

prieš porą mėn siunčiau 13 siuntinių su salyklu mėrginoms iš sm'o, tai atėjusi į paštą sakau žiūrėkit ką dedu į voką, kad nereikėtų vėliau atplėšdinėti ( nes kartą taip buvo supakavau, užklijavau, na kad laikytų, o kai prirėjau prie langelio - liepė viską atplėšti ir parodyti ką siunčiu doh.gif ), tai vat su salyklu siuntimu to nebuvo - operatorė sako, atsisėskit ramiai sau ( ėjau su mažu vaiku vėžimėlyje ) , užklijijuokit viską neskubant ir ateikit tuiomet prie langelio, man vistiek ką siunčiat

p.s. ar dar liko pieno miltelių ? mirksiukas.gif

QUOTE(LABUSKA @ 2009 08 18, 10:29)
Pagal kokį receptą kepei varškės pyragą?
Įdomu, o kažin tiktų vietoj pieno miltelių tie sausos grietinėlės milteliai (kur į kavą dedama užbalinti)  g.gif

dabar kepdama duonelę visada dedu porą v.š. sausos grietinėlės miltelių "cofeeta
Atsakyti