Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(jadzka @ 2009 08 14, 08:48)

Aš pradėjau nuo duonkepės instrukcijoj esančio recepto. Sekantį kepimą išdrysau į jį primaišyt sėklų visokių, paskui prieskonių, paskui ir juodą kepiau. Kai kurios duonelės biški sukrito, kai kurios šiaip kažkas negerai buvo, bet susivalgė visos, nes skanios ir šviežios. Nė vienos iškart neišmečiau. Nė vienos nebuvo išvis nevalgomos.



tai kad duona daznai neuzsilaiko iki ryto... dar silta su sviestu sulapnojam doh.gif blush2.gif
o duonkepes receptu neturiu(kelis nusirasiau is tetos ten tokie paprasti)... dovanu gavau naudota duonkepe tai neliko knygeles bet bandau internete susirasti instrukcija... o receptu juk pilnas pirmasis temos puslapis ax.gif tai manau vistiek pasirysiu ir pati kepti ne tik is misiniu... va vakar kepiau rugeli is misinio bet norisi daugiau grudu ir ne tik duonoj bet ir ant virsaus...

ir dar klausimas. jei as ustatau funkcija kepinas normalus kur 3val kepa. tai ji ir maiso ir kildina ir kepa bet duonyteje lieka skyle nuo maisykles (to malunelio) ar galiu atidaryt inda ir istraukti ji ar cia jau nieko nepadarysi?

ir gal kas turit duonkepe clatronic BBA 2787? gal galit instrukcija pasidalint? blush2.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Frekė @ 2009 08 15, 19:40)
ir dar klausimas. jei as ustatau funkcija kepinas normalus kur 3val kepa. tai ji ir maiso ir kildina ir kepa bet duonyteje lieka skyle nuo maisykles (to malunelio) ar galiu atidaryt inda ir istraukti ji ar cia jau nieko nepadarysi?




Tai taip: viską sumaišo ta duonkepė ir iškepa. Aš kai netingiu po antro garsinio signalo išimu tą mentelę maišymo ir padailinu kepaliuko formą į keturkampę daugiau. Tai būna tik mažiukė skylutė.
Bet šiaip tai nemaišo man ir su ta mentele iškepusi duonelė: ji kažkaip sustoja gerai, kad praktiškai tik viena riekė nelabai daili būna...
Atsakyti
Aš irgi neištraukiu mentelės... Man ji netrugdo visai...
Atsakyti
Nusipirkau Ustukiu maluno manu kruopu su selenelem - labai liux konsistensija thumbup.gif ir kose skani buvo, ir vietog rupiu kvietiniu miltu galima naudot - manu kruopos kiek stambesnes, butu kita konsistensija bigsmile.gif

Dar isigyjau raudonuju naturaliu ryziu, bet dar nznau ka su jais daryt g.gif

jadzka, ne tu kepi keksus su bananais ir sokoladu? nusipirkau nekondiciniu bananu, dejau i obuoliene ir dar liko... Tiesa, del dideliu kavos pupeliu - tokiu yr kavos banke....
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 15, 21:15)

jadzka, ne tu kepi keksus su bananais ir sokoladu? nusipirkau nekondiciniu bananu, dejau i obuoliene ir dar liko... Tiesa, del dideliu kavos pupeliu - tokiu yr kavos banke....


Kepu aš keksiukus su bananais ax.gif O darau tai paprastai: imu tą receptą, kur su kiaušiniais, sviestu, pienu, cukrum, kepimo milteliais yra. Ir dalį pieno keičiiu bananais. Plaku tešlą mikseriu. Turi gautis kaip biskvito tirštumo tešla. Tada įmaišau kokių riešutų arba čikoliado gabaliukų ir į silikonines keksiukų formeles. Labai faini keksiukai gaunas: tokie drėgni wub.gif
O dažniausia tai būna, kad užmaišau bazinę tešlą ir po kokius 6 nedidelius keksiuksu kepu vis su kitokiais priedais. Ir galiausiai bananinių padarau daugiausia: įdedu bananų ir biški miltų ir kepimo miltelių.
Atsakyti
Vakar pas mus buvo miesto gimtadienis, tai mugėje aptikau šamoto (labai atspari karščiui medžiaga) indą, tinkantį troškinimams, kepimui ar šiaip serviravimui. Tik jis be dangčio, kadangi rankų darbo, tai sakė, neišeina atitaikyti dangčio. Vat ir bandžiau tame inde kepti duonelę. Vietoj dangčio uždengiau jį su folija. Tą indą ir pirkau praktiškai tik dėl ruginės duonelės, nors aišku, naudosiu ir kitiem patiekalam ax.gif O tas indas ir folija tam, kad įveikti tą kietąją duonelės plutą doh.gif

Tik ką išėmiau iš orkaitės plikytą ruginę duonelę. Kvepia visi namai wub.gif Panašu, kad būsiu gavusi rezultatą, kurio taip siekiau, nors dar negaliu girtis anksčiau laiko unsure.gif pažiūrėsiu, kaip atrodys ataušusi.

Tuo pačiu darau bandymą su duonkepę. Lygiai tokią pat ruginę plikytą kepu su duonkepe. Žiūrėsiu kas man čia su ja gausis g.gif biggrin.gif
Atsakyti
aciu, paiduke, gavau miltelius 4u.gif Pastas galvojo, kad narkotikai hihihi.gif gerokai patvarke buvo.... Galejo nors i naujus maisiukus ivyniot, dabar gi - iskrate i deze....

Jau viriau naminius makaronus. klausimelis - ka daryt, kad nesuliptu? g.gif Sakau - gal is karto, tik perleidus per masina det i verdanti vandeni? O gal tesla labai kieta minkyt? Nes dabar gaminau tokius kaip neketiems skryliams - kad mano metinukas sukramtytu, tai pastoveje sulipo....

Vakar istaikiau laaaabai skania saldziarugste juoda duonyte iskepti thumbup.gif Kazkaip nutaikiau druskos/cukraus kieki ir rauginimo laika....
Atsakyti
susirgau ir aš duonos kepimu. Kaip tik stovi šaldytuve ruginės duonelės su kmynais tešla šaldytuve (pagal receptą reikia laikyt per naktį). Rytoj kepsiu.

Nagus niežti raugo užsiaugint. Būtinai bandysiu.
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 08 16, 16:02)
Tuo pačiu darau bandymą su duonkepę. Lygiai tokią pat ruginę plikytą kepu su duonkepe. Žiūrėsiu kas man čia su ja gausis  g.gif  biggrin.gif

Nagi nagi, labai įdomu bigsmile.gif O kokia duonkepė? Manau, kad dar ir nuo duonkepės daug priklauso.

QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 17, 20:56)
Vakar istaikiau laaaabai skania saldziarugste juoda duonyte iskepti  thumbup.gif Kazkaip nutaikiau druskos/cukraus kieki ir rauginimo laika....

Saldžiarūgštė duona wub.gif Va tokią ir aš labiausiai mėgstu. Šiandien parduotuvėj apžiūrinėjau duonos lentynas ir sudėtis nagrinėjau (idėjų "semiuosi" taip lotuliukas.gif ), radau vieną juodą su salyklu, o vietoj cukraus - obuolių džemas dėtas. Kaži, kiek to džemo reiktų dėt? Kiek cukraus, pvz. du valg.šaukštus g.gif

QUOTE(Mitutok @ 2009 08 17, 22:15)
susirgau ir aš duonos kepimu.

Sveikinu susirgus drinks_cheers.gif

Norėjau paklausti, kas kepėt duoną duonkepėj krosnyje, kaip ten ką daryti? Kaip žinoti, ar tinkama temperatūra? Neįmanoma perkaitint? Ir dėl vandens - kai kepu orkaitėj, statau indą su vandeniu, o krosnyje irgi reikia? Jei nesunku, papasakokit smulkiau visą eigą, būčiau labai dėkinga 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 15, 21:15)
Nusipirkau Ustukiu maluno manu kruopu su selenelem - labai liux konsistensija  thumbup.gif  ir kose skani buvo, ir vietog rupiu kvietiniu miltu galima naudot - manu kruopos kiek stambesnes, butu kita konsistensija  bigsmile.gif

Dar isigyjau raudonuju naturaliu ryziu, bet dar nznau ka su jais daryt  g.gif 

jadzka, ne tu kepi keksus su bananais ir sokoladu? nusipirkau nekondiciniu bananu, dejau i obuoliene ir dar liko... Tiesa, del dideliu kavos pupeliu - tokiu yr kavos banke....



o raudonieji ryziai - cia gal rudieji ? tokius as miasau su ilgagrudziais puse per puse ir valgom kaip iprasta, na, man panasiai kaip laukiniai ryziai, kuriu siek tiek imaisai tik, tai tik situ daugiau.

tu manu kruopas gal bandei taip naudot?
as tai mastau, jos gi zymiai greiciau turetu brinkt, tai bent jau su raugu turbut bus ne kas... man rodos del to man ir is misiniu bandeles nepavykdavo gerai, nes ten grikiu deda, o kruopos gi dauguma greiciau brinkstancios, todel ir neiskepdavo gerai sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 17, 20:56)
Jau viriau naminius makaronus. klausimelis - ka daryt, kad nesuliptu? g.gif Sakau - gal is karto, tik perleidus per masina det i verdanti vandeni? O gal tesla labai kieta minkyt? Nes dabar gaminau tokius kaip neketiems skryliams - kad mano metinukas sukramtytu, tai pastoveje sulipo....



Pavolioju miltuose extra, kur stambesni tokie būna, tada nesulimpa.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 17, 20:56)
aciu, paiduke, gavau miltelius 4u.gif Pastas galvojo, kad narkotikai hihihi.gif gerokai patvarke buvo.... Galejo nors i naujus maisiukus ivyniot, dabar gi - iskrate i deze....


nu *****....o tai kiek jų ten liko jei iš maišų iškrėtė verysad.gif kažkaip nesmagiai pasijaučiau, o kažin kur dėti, kad nekratytų siunčiant unsure.gif

aš tai labai sėkmingai pieno miltelius naudoju, vakar su varške pyragą dariau, tai dėjau tris v. šauštus miltelių 150 ml.vandens, iškepė tik 23.30, bet vistiek valgiau, labai skanus gavosi thumbup.gif
Atsakyti