Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(Letta @ 2009 09 25, 10:57)
O štai ir mano ruginė duonelė su raugu ax.gif
[attachmentid=185028]
Ačiū už patarimą kildinti duonelę iš vakaro. Pavyko puikiai thumbup.gif

Tik klausimukas iškilo. Ar taip turi būt, kad pradžioj tešla pakyla labiau, o po kurio laiko šiek tiek pakrenta? Ryte atėjus radau tešlą pakilusią, bet ant indo sienelių likę apie 3cm tešlos (nežinau, ar aiškiai čia išsireiškiau) unsure.gif

Labai graži duonelė, šaunuolė thumbup.gif Ir man šitos skylutės patinka, duona žymiai puresne gaunasi negu su mielėm. Mes dabar tik prie tokios perėjom blush2.gif
O liko gal po minkymo ir tik atrodo taip? Arba kita karta pabandyk 10g mažiau vandens įpilt g.gif
Atsakyti
Labas rytas smile.gif
gal galit padeti ir pasakyti ka ne taip darau su sausu raugu, nes jau antra karta iskepu plyta doh.gif doh.gif doh.gif
as visus produktus pagal receptura suberiu i duonkepe, ismaiso ir palieku kilti, vakar kildinau vos ne para, laikiau ir siltoj orkaitej, ir nieko...ryte iskepe plyta o ne duona...visai neiskilo verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 26, 20:29)
O liko gal po minkymo ir tik atrodo taip? Arba kita karta pabandyk 10g mažiau vandens įpilt  g.gif

Nea, tikrai ne po maišymo. Toks vaizdas, kaip tešla pakyla ir po to sukrenta, o ant sienelių lieka žymės, iki kur kilo. Tešla buvo tiršta į skystesnę pusę, tai gal išties reik vandens mažiau g.gif Ačiū, pabandysiu kitą kartą su mažiau vandens 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 27, 08:31)
Labas rytas smile.gif
gal galit padeti ir pasakyti ka ne taip darau su sausu raugu, nes jau antra karta iskepu plyta doh.gif  doh.gif  doh.gif
as visus produktus pagal receptura suberiu i duonkepe, ismaiso ir palieku kilti, vakar kildinau vos ne para, laikiau ir siltoj orkaitej, ir nieko...ryte iskepe plyta o ne duona...visai neiskilo verysad.gif


o merginos, su tuo sausu raugu - nereiktų, kad pirma atskirai jį pakildini pamaitinus, o tik po to dėl į tešlą? jei su mielėm dedi tiesiai į tešlą, tai įtariu jis tik rūgštumo kokio duoda, nekildina. na, logšikai taip galvojant, aš nebandžiau, bet juk jei nepakilusį-nepmaitintą naminį raugą įdėsi į tešlą, tai jis jos irgi neiškelia.


QUOTE(Letta @ 2009 09 27, 09:16)
Nea, tikrai ne po maišymo. Toks vaizdas, kaip tešla pakyla ir po to sukrenta, o ant sienelių lieka žymės, iki kur kilo. Tešla buvo tiršta į skystesnę pusę, tai gal išties reik vandens mažiau g.gif Ačiū, pabandysiu kitą kartą su mažiau vandens 4u.gif


na, man taip būna tik jei sukratai, net jei tešla perskysta, kol nelieti, nesukrenta...
Atsakyti
merginos ar turi kepimo milteliai galiojimo laiką ? turiu tokius prieštvaninius, pirktus gal 1.5 m atgal, kažin ar gerai iškils su tokiais keksas kepamas duonkepėje g.gif ( taip užsinorėjau ko nors saldaus, o į parduotuvę tingiu eiti blush2.gif ). kai kepu pyragus, sausainiukus orkaitėje- tai naudoju sodą nugesintą actu, liuks palyka ir visai nesijaučia sodos skonis,
ar galima gal kepimo miltelius pakeisti soda su actu kepant duonkepėje blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 27 rugsėjo 2009 - 10:13
QUOTE(mama_Greta @ 2009 09 25, 13:22)
Vienoj idomioj knygoj skaiciau, kad riba tarp pyrago (bei panasiu konditeriniu gaminiu) ir duonos nusako proporcija tarp miltu ir likusiu sudedamuju daliu. Jei miltu daugiau - tai duona, o jei sviestas, cukrus, kiausiniai ir likusios dalys sudaro didesne mase nei miltai - tai tada jau pyragas smile.gif .

Kažką panašaus ir aš esu girdėjusi. Man asmeniškai ribos tarp pyrago ir duonos beveik nebūna - labai mėgstu saldžią bulką su rūkyta dešryte biggrin.gif Jaučiu, ir šitas receptas tiks thumbup.gif

QUOTE(dzhina @ 2009 09 27, 08:31)
Labas rytas smile.gif
gal galit padeti ir pasakyti ka ne taip darau su sausu raugu, nes jau antra karta iskepu plyta doh.gif
as visus produktus pagal receptura suberiu i duonkepe, ismaiso ir palieku kilti, vakar kildinau vos ne para, laikiau ir siltoj orkaitej, ir nieko...ryte iskepe plyta o ne duona...visai neiskilo verysad.gif

Sausas raugas ne tiek kelia, kiek purina tešlą, daro ją minkštesnę. Ir mielių nors nedaug, bet reikia dėti. Bet jeigu ir mielės, ir raugas buvo ir vistiek plyta gavosi - gal skysčių per mažai? g.gif

Beje, įdomus dalykas. Kadangi dabar tenka kepti duonelę dviejuose skirtinguose namuose, pastebėjau, kad tas pats receptas suveikia skirtingai ir duona gaunasi kitokia blink.gif Matyt, skirtinga drėgmė, aplinkos temperatūra ir pan. labai veikia g.gif

QUOTE(J@lanta @ 2009 09 27, 11:12)
merginos ar turi kepimo milteliai galiojimo laiką ? turiu tokius prieštvaninius, pirktus gal 1.5 m atgal, kažin ar gerai iškils su tokiais keksas kepamas duonkepėje  g.gif ( taip užsinorėjau ko nors saldaus, o į parduotuvę tingiu eiti  blush2.gif ). kai kepu pyragus, sausainiukus orkaitėje- tai naudoju sodą nugesintą actu, liuks palyka ir visai nesijaučia sodos skonis,
ar galima gal kepimo miltelius pakeisti soda su actu kepant duonkepėje  blink.gif

Turi turi biggrin.gif Kepimo miltelių galiojimas ir yra apie 1.5 metų, bet nuo pagaminimo. Aš tavo vietoje rizikuočiau cool.gif Dėl sodos - kažką kepiau duonkepėje, tai ten pagal receptą buvo ir soda, ir kepimo milteliai. Sodos gesinti nereikėjo, bet į sudėtį įėjo dar ir grietinė, tai matyt ir nusigesino smile.gif

Kažkur skaičiau, kad sodos išvis nereikia gesinti, nes tada ji neatlieka savo funkcijos. Atseit, gesinimas liko dar iš tų laikų, kai vietoj dabartinės valgomosios sodos buvo naudojama kažkokia stipresnė (neatsimenu, kaip ten tiksliai ax.gif ) g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 27, 11:41)
Kažką panašaus ir aš esu girdėjusi. Man asmeniškai ribos tarp pyrago ir duonos beveik nebūna - labai mėgstu saldžią bulką su rūkyta dešryte  biggrin.gif Jaučiu, ir šitas receptas tiks  thumbup.gif


Tai saunu, tada verta bent jau ismeginti thumbup.gif o as tik dabar supratau, ko man is tiesu truko sitam recepte - ogi druskos!! jei kepinys nera visiskai visiskai saldus pyragas, tuomet man butinai norisi druskos, kita karta kai kepsiu desiu bent 0.5 a.s., o gal net ir visa a.s.

Ka tik iskepe sarlote su obuoliais wub.gif skanumelis wub.gif isplakiau tesla mikseriu, imaisiau obuolius ir kepiau duonkepej lygiai valanda, tik nesupratau, kodel obuoliai kepant iskilo i pavirsiu ir gavosi toks kaip dvisluoksnis pyragas g.gif orkaitej kepant taip nebudavo. Na bet skonio tai nei kiek nesugadino smile.gif cia vadinasi velyvi sekmadienio pusryciai, apsiryjimas blush2.gif net nekeista, kad musu berniukas pirstais kone puse teslos iskabino ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2009 09 27, 09:30)
na, man taip būna tik jei sukratai, net jei tešla perskysta, kol nelieti, nesukrenta...

Bet duonkepės niekas nelietė schmoll.gif Irgi turėjau tokį įtarimą, tai pasiklausiau vyro, ar jis nelindo prie jos, tai dievagojosi, kad ne unsure.gif
Beje, man ir raugas taip: kyla kyla kyla, ir po to- bum- pakrenta kažkiek unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 09 27, 08:16)
Nea, tikrai ne po maišymo. Toks vaizdas, kaip tešla pakyla ir po to sukrenta, o ant sienelių lieka žymės, iki kur kilo. Tešla buvo tiršta į skystesnę pusę, tai gal išties reik vandens mažiau g.gif Ačiū, pabandysiu kitą kartą su mažiau vandens 4u.gif

Tešla ir turi būt skysta, tešla su naminiu raugu skiriasi nuo tešlos su mielėm. Gal pabandyk trupučiuka nepapilt vandens, kokius 10g, tada matysi g.gif

QUOTE(Letta @ 2009 09 27, 12:05)
Bet duonkepės niekas nelietė schmoll.gif Irgi turėjau tokį įtarimą, tai pasiklausiau vyro, ar jis nelindo prie jos, tai dievagojosi, kad ne unsure.gif
Beje, man ir raugas taip: kyla kyla kyla, ir po to- bum- pakrenta kažkiek unsure.gif

Raugas ir pas mane kyla, o po to kažkiek nukrenta, bet aš į tai nežiūriu, orientuojuosi pagal skylutės ir kvapą raugo blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2009 09 27, 10:30)
o merginos, su tuo sausu raugu - nereiktų, kad pirma atskirai jį pakildini pamaitinus, o tik po to dėl į tešlą? jei su mielėm dedi tiesiai į tešlą, tai įtariu jis tik rūgštumo kokio duoda, nekildina. na, logšikai taip galvojant, aš nebandžiau, bet juk jei nepakilusį-nepmaitintą naminį raugą įdėsi į tešlą, tai jis jos irgi neiškelia.
na, man taip būna tik jei sukratai, net jei tešla perskysta, kol nelieti, nesukrenta...



QUOTE(Lung @ 2009 09 27, 11:41)

Sausas raugas ne tiek kelia, kiek purina tešlą, daro ją minkštesnę. Ir mielių nors nedaug, bet reikia dėti. Bet jeigu ir mielės, ir raugas buvo ir vistiek plyta gavosi - gal skysčių per mažai?  g.gif


Aciu, reiks tada deti mieliu salia sauso raugo ax.gif
norisi kepti duonele vien su raugu, sakoma, kad sveikiausia... g.gif
reiks gal pasidaryti atskirai kvietinio raugo cool.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 27, 17:25)
Aciu, reiks tada deti mieliu salia sauso raugo ax.gif
norisi kepti duonele vien su raugu, sakoma, kad sveikiausia... g.gif
reiks gal pasidaryti atskirai kvietinio raugo cool.gif

Tai čia duona su naminiu raugu turi būt, o koki raugą darysi nėra skirtumo smile.gif
Atsakyti
la smile.gif

Lung - gal nusimato kiausiniu milteliai? blush2.gif III vaziuoju i Vlniu... Parauginciau jums raugo, bet bijau, kad vel MB nesustos ties reikiama sankryza lotuliukas.gif
Atsakyti